Постанова від 28.12.2015 по справі 816/4536/15

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2015 року м. ПолтаваСправа № 816/4536/15

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Єресько Л.О.,

за участю:

секретаря судового засідання - Рогози Х.С.,

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа: Березняківська сільська рада Хорольського району Полтавської області про визнання протиправними та скасування відмов в наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

09 листопада 2015 року ОСОБА_1 (надалі - позивач) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області (надалі - відповідач), третя особа: Березняківська сільська рада Хорольського району Полтавської області, у якому просить:

- визнати протиправною та скасувати відмову від 24.07.2015 за вих. № 916/0/72-15 в наданні дозволу ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 15,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області згідно клопотання від 17.06.2015;

- визнати протиправною та скасувати відмову від 06.10.2015 за вих. № 3041/0/72-15 в наданні дозволу ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 15,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області згідно клопотання від 31.07.2015;

- визнати протиправною та скасувати відмову від 25.09.2015 за вих. № ДС-2602/0/72-15 в наданні дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельноїділянки орієнтовною площею 21,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на теритоірї Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області згідно клопотання від 17.07.2015;

- зобов'язати повторно розглянути та задовольнити клопотання ОСОБА_1 від 31.07.2015 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 15,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області;

- зобов'язати повторно розглянути та задовольнити клопотання ОСОБА_1 від 25.09.2015 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 21,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області.

В обгрунтування своїх позовних вимог зазначав, що позивачем подано до відповідача клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 15,0 га та 21,0 га із земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області. Однак, рішеннями відповідача в наданні дозволу ОСОБА_1 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення вказаних земельних ділянок відмовлено. Вказував на те, що зауваження викладені у рішеннях Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області є необгрунтованими, оскільки за даними форми 6-зем дані земельні ділянки відносяться до земель сільськогосподарського призначення.

Позивач та представник позивача у судовому засіданні позов підтримали, просили задовольнити в повному обсязі.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечував, просив відмовити у його задоволенні, посилаючись на те, що в ході розгляду клопотань позивача спеціалістами Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області було виявлено розбіжність в частині даних згідно форми 6-зем, поданої відділом Держземагенства у Хорольському районі та інформації, поданої Березняківською сільською радою Хорольського району. Пояснював, що позивачем в обгрунтування розмірів земельних ділянок зазначено про бажання отримати земельні ділянки для посіву культурних рослин, вирощування яблук, городини, однак земельні ділянки, згідно класифікації видів земельних угідь є пасовищами та сіножатими, а тому позивач має намір використовувати земельні ділянки не за призначенням. Крім того, земельна ділянка згідно умовних позначень на поданих позивачем графічних матеріалах зайнята болотом, що відповідно до ст. 58 Земельного кодексу України належить до земель водного фонду. Зазначав, що розгляд за задоволення клопотань про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки є дискреційним повноваженням відповідача та виключною компетенцією уповноваженого органу.

Представник третьої особи в судове засідання не з'явився, надіслав клопотання про розгляд справи за відсутності представника Березняківської сільської ради, при вирішенні даного адміністративного позову поклалась на розсуд суду.

Заслухавши пояснення позивача, представників позивача та відповідача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що 17.06.2015 позивачем подано клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 15,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області /а.с. 56/.

До клопотання додано викопіювання з карти плану місцерозташування земельної ділянки орієнтовною площею 15,0 га, копію диплому про освіту, копію паспорта та ідентифікаційного коду, обгрунтування розмірів земельної ділянки, лист-погодження сільської ради.

Рішенням Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 24.07.2015 за вих. № 916/0/72-15 повідомлено позивача про те, що подані матеріали позивача містять розбіжність в частині даних згідно форми 6-зем відповідно поданої інформації Відділом Держземагенства у Хорольському районі та інформації Березняківської сільської ради. /а.с. 62/.

17.07.2015 позивачем подано клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 21,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області /а.с. 40/.

Однак, листом Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області від 25.09.2015 за вих. № ДС-2602/0/72-15 повідомлено позивача, що подані матеріали позивача містять розбіжність в частині даних згідно форми 6-зем відповідно поданої інформації Відділом Держземагенства у Хорольському районі та інформації Березняківської сільської ради.

Крім того, зазначено, що земельна ділянка згідно поданих графічних матеріалів зайнята болотом, що відповідно до статті 58 Земельного кодексу України належить до земель водного фонду та запропоновано визначитися із потребою в землях водного фонду і подати відповідні клопотання за належністю згідно повноважень органів виконавчої влади /а.с. 47/.

31.07.2015 позивачем подано клопотання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 15,0 га земель сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства в оренду за межами населених пунктів на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області /а.с. 48/.

За результатами розгляду даного клопотання, 06.10.2015 Головним управлінням Держгеокадастру у Полтавській області листом вих. № ДС-2602/0/72-15 повідомлено позивача про відсутність правових підстав в наданні дозволу ОСОБА_1 на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки орієнтовною площею 15,0 га через те, що подані матеріали містять розбіжність в частині даних згідно форми 6-зем відповідно поданої інформації Відділом Держземагенства у Хорольському районі та інформації Березняківської сільської ради. Крім того, земельна ділянка згідно поданих графічних матеріалів зайнята болотом, що відповідно до статті 58 Земельного кодексу України належить до земель водного фонду та запропоновано визначитися із потребою в землях водного фонду і подати відповідні клопотання за належністю згідно повноважень органів виконавчої влади /а.с. 55/.

Позивач вважає, що вказані відмови ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, порушують його права та інтереси щодо одержання у користування земельних ділянок розташованих за межами населеного пункту на території Березняківської сільської ради Хорольського району Полтавської області, в зв'язку з чим ОСОБА_1 звернувся до суду з даним позовом.

Надаючи правову оцінку позовним вимогам, суд виходить із наступного.

Відповідно до статті 14 Конституції України земля є основним національним багатством, що перебуває під особливою охороною держави. Право власності на землю гарантується. Це право набувається і реалізується громадянами, юридичними особами та державою виключно відповідно до закону.

Відповідно до ст. 123 Земельного кодексу України надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування здійснюється Верховною ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органами виконавчої влади або органами місцевого самоврядування.

Рішення зазначених органів приймається на підставі проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у разі: надання земельної ділянки із зміною її цільового призначення; формування нової земельної ділянки (крім поділу та об'єднання).

Надання у користування земельної ділянки, зареєстрованої в Державному земельному кадастрі відповідно до Закону України "Про державний земельний кадастр", право власності на яку зареєстровано у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, без зміни її меж та цільового призначення здійснюється без складення документації із землеустрою.

Надання у користування земельної ділянки в інших випадках здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості). У такому разі розроблення такої документації здійснюється на підставі дозволу, наданого Верховною ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Радою міністрів Автономної Республіки Крим, органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування, відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, крім випадків, коли особа, зацікавлена в одержанні земельної ділянки у користування, набуває право замовити розроблення такої документації без надання такого дозволу.

Особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.

У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.

Відповідно до ч. 1 ст. 7 Закону України "Про фермерське господарство" для отримання земельної ділянки державної власності з метою ведення фермерського господарства у заяві до уповноваженого органу громадяни зазначають: бажаний розмір і місце розташування ділянки, кількість членів фермерського господарства та наявність у них права на безоплатне одержання земельних ділянок у власність, обгрунтування розмірів земельної ділянки з урахуванням перспектив діяльності фермерського господарства. До заяви додаються документи, що підтверджують досвід роботи у сільському господарстві або наявність освіти, здобутої в аграрному навчальному закладі.

Відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні.

За змістом ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.

Із пояснень представника відповідача, судом встановлено, що ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, проаналізувавши норми Земельного кодексу України прийшло до висновку про відсутність підстав для надання ОСОБА_1 дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, оскільки подані матеріали позивача містять розбіжність в частині даних згідно форми 6-зем відповідно поданої інформації Відділом Держземагенства у Хорольському районі та інформації Березняківської сільської ради, а саме: згідно класифікації видів земельних угідь земельні ділянки є пасовищами та сіножаті.

Крім того, земельні ділянки згідно поданих графічних матеріалів зайняті болотом, що відповідно до статті 58 Земельного кодексу України належить до земель водного фонду.

Частиною 4 статті 122 Земельного кодексу України встановлено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.

Зі змісту вказаних норм до компетенції ГУ Держгеокадастру у Полтавській області відноситься вирішення питань щодо передачі у користування лише земельних ділянок сільськогосподарського призначення державної власності. Тобто, передача у користування (в тому числі і розгляд клопотань про надання у власність) земельних ділянок, які належать до водного фонду, не відноситься до компетенції відповідача.

Однак, відповідачем не підтверджено, що частина земельних ділянок, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою яких звернувся ОСОБА_1, належать до земель водного фонду.

Згідно відповіді Полтавського обласного управління водних ресурсів від 24.12.2015 № 01-2/1587 (а.с. 76), наданої на запит суду, не підтверджено належність запитуваних позивачем земельних ділянок до водного фонду.

У відповідності до витягів з Державного земельного кадастру запитувані позивачем земельні ділянки належать до земель сільськогосподарського призначення (а.с. 46,54,60).

Відповідно до ст. 19 Земельного кодексу України, землі України за основним цільовим призначенням поділяються на такі категорії: а) землі сільськогосподарського призначення; б) землі житлової та громадської забудови; в) землі природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення; г) землі оздоровчого призначення; ґ) землі рекреаційного призначення; д) землі історико-культурного призначення; е) землі лісогосподарського призначення; є) землі водного фонду; ж) землі промисловості, транспорту, зв'язку, енергетики, оборони та іншого призначення.

Віднесення земель до тієї чи іншої категорії здійснюється на підставі рішень органів державної влади, Верховної ОСОБА_4 Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень (ч.1 ст. 20 Земельного кодексу України).

Згідно ст. 22 Земельного кодексу України землями сільськогосподарського призначення визнаються землі, надані для виробництва сільськогосподарської продукції, здійснення сільськогосподарської науково-дослідної та навчальної діяльності, розміщення відповідної виробничої інфраструктури, у тому числі інфраструктури оптових ринків сільськогосподарської продукції, або призначені для цих цілей.

До земель сільськогосподарського призначення належать: а) сільськогосподарські угіддя (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги); б) несільськогосподарські угіддя (господарські шляхи і прогони, полезахисні лісові смуги та інші захисні насадження, крім тих, що віднесені до земель лісогосподарського призначення, землі під господарськими будівлями і дворами, землі під інфраструктурою оптових ринків сільськогосподарської продукції, землі тимчасової консервації тощо).

Землі сільськогосподарського призначення передаються у власність та надаються у користування: а) громадянам - для ведення особистого селянського господарства, садівництва, городництва, сінокосіння та випасання худоби, ведення товарного сільськогосподарського виробництва, фермерського господарства; б) сільськогосподарським підприємствам - для ведення товарного сільськогосподарського виробництва; в) сільськогосподарським науково-дослідним установам та навчальним закладам, сільським професійно-технічним училищам та загальноосвітнім школам - для дослідних і навчальних цілей, пропаганди передового досвіду ведення сільського господарства; г) несільськогосподарським підприємствам, установам та організаціям, релігійним організаціям і об'єднанням громадян - для ведення підсобного сільського господарства; ґ) оптовим ринкам сільськогосподарської продукції - для розміщення власної інфраструктури.

Відповідно до Класифікації видів цільового призначення земель, затвердженої Наказом Державного комітету України із земельних ресурсів від 23.07.2010 №548, Класифікація видів цільового призначення земель (далі - КВЦПЗ) застосовується для використання органами державної влади, органами місцевого самоврядування, організаціями, підприємствами, установами для ведення обліку земель та формування звітності із земельних ресурсів. КВЦПЗ визначає поділ земель на окремі види цільового призначення земель, які характеризуються власним правовим режимом, екосистем ними функціями, видом господарської діяльності, типами забудови, типами особливо цінних об'єктів.

Судом встановлено, що земельна ділянка орієнтовною площею 21,0 га, яку позивач просить виділити, відповідно до класифікації видів цільового призначення земель віднесена до Секції А - землі сільськогосподарського призначення, підрозділ 01.02 - для ведення фермерського господарства.

Земельна ділянка орієнтовною площею 15,0 га, яку позивач просить виділити, відповідно до класифікації видів цільового призначення земель віднесена до Секції А - землі сільськогосподарського призначення, підрозділ 01.02 - для ведення фермерського господарства.

Відповідно до частини першої статті 1 Закону України "Про фермерське господарство" фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону.

Відповідно до частини першої статті 31 Земельного кодексу України землі фермерського господарства можуть складатися із: а) земельної ділянки, що належить на праві власності фермерському господарству як юридичній особі; б) земельних ділянок, що належать громадянам - членам фермерського господарства на праві приватної власності; в) земельної ділянки, що використовується фермерським господарством на умовах оренди.

Згідно частини першої статті 34 Земельного кодексу України громадяни можуть орендувати земельні ділянки для сінокосіння і випасання худоби.

Згідно інформації відділу Держземагенства у Хорольському районі щодо земельних ділянок, які розташовані в межах 5324880600:00:005, що надається Державним кадастровим реєстратором і територіальним органом нижчого рівня територіальному органу /а.с. 46, 54/, земельна ділянка площею 21,0 га включена до рядка 94 графи 11 форми 6-зем, земельна ділянка площею 15,0 включена до рядка 94 графи 12 форми 6-зем.

Відповідно до положень Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої наказом Держкомстат від 05.11.1998 № 377, у рядку 94 ураховуються дані про землі запасу, а саме: землі, не передані у власність і не надані у користування, а також землі, право власності на які або користування якими припинено відповідно до статей 27, 28 Земельного кодексу України ( 561-12 ). Зазначені землі призначені для передання у власність або надання у користування і перебувають за межами населених пунктів.

У графі 11 - сіножаті: сільськогосподарські угіддя, які систематично використовуються для сінокосіння (ГОСТ 26640-85), до яких потрібно включати рівномірно вкриті деревною та чагарниковою рослинністю на площі до 20% ділянки.

У графі 12 - пасовища: сільськогосподарські угіддя, які систематично використовуються для випасання худоби (ГОСТ 26640-85); рівномірно вкриті деревною та чагарниковою рослинністю на площі до 20 % ділянки.

В обгрунтування розміру земельної ділянки орієнтовною площею 21,0 га, яку ОСОБА_1 бажає отримати для створення та ведення фермерського господарства, позивачем зазначено, що останній має намір сіяти гречку, озиму пшеницю, кукурудзу, озимий ячмінь, соняшник, сою, люцерну, вирощувати яблука та огородину /а.с. 44 - зі звороту/.

Земельна ділянка, яку позивач просить виділити орієнтовною площею 15,0 га, потрібна йому для сінокосіння, з метою реалізації сіна на внутрішній ринок місцевого значення та подальшого посіву трав для ведення пасіки /а.с. 51 - зі звороту/.

Відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми NN 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), для посіву культурних рослин використовуються земельні угіддя, що входить до графи 4 - сільськогосподарські угіддя, всього: земельні угіддя, які систематично використовують для отримання сільськогосподарської продукції (ГОСТ 26640-85). До складу сільськогосподарських угідь входять рілля, перелоги, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища (графи 5 + 6 + 7 + 11 + 12).

Рілля: землі, які систематично обробляють і використовують під посіви сільськогосподарських культур, включаючи посіви багаторічних трав, а також чисті пари (ГОСТ 26640-85), площі парників і теплиць. До ділянок ріллі не належать сіножаті і пасовища, що розорані з метою їх докорінного поліпшення і використовуються постійно під трав'яними кормовими культурами для сінокосіння та випасання худоби, а також міжряддя садів, які використовуються під посіви (графа 5).

Однак, згідно викопіровки земельної ділянки сільськогосподарського призначення орієнтовною площею - 21,00 га на території Березняківської сільської ради за межами населеного пункту с. Березняки /а.с. 41/, дана земельна ділянка призначення для сінокосіння та не може обробляють і використовують під посіви сільськогосподарських культур.

Згідно умовних позначень на викопіюванні земельної ділянки сільськогосподарського призначення орієнтовною площею - 15,00 га на території Березняківської сільської ради за межами населеного пункту с. Березняки /а.с. 52 зі звороту/, дана земельна ділянка призначення для сінокосіння, тоді як, згідно інформації відділу Держземагенства у Хорольському районі, земельна ділянка площею 15,0 га віднесена до графи 12 форми 6-зем (пасовище).

Враховуючи обгрунтування позивача щодо розмірів земельних ділянок, останній має намір використовувати земельні ділянки не за призначенням.

Таким чином, графічні матеріали на земельні ділянки, дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення яких ОСОБА_1 подано клопотання до ГУ Держгеокадастру у Полтавській області, мають розбіжності у виді угідь бажаних земельних ділянок.

Відповідно до п. а) ч. 1 ст. 96 Земельного Кодексу України землекористувачі зобов'язані забезпечувати використання землі за цільовим призначенням.

Беручи до уваги наведене, суд приходить до висновку, що відповідач при прийнятті оскаржуваних рішень діяв на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України.

За викладених обставин суд приходить до висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими і не підлягають задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Полтавській області, третя особа: Березняківська сільська рада Хорольського району Полтавської області про визнання протиправними та скасування відмов в наданні дозволів на розроблення проектів землеустрою та зобов'язання вчинити дії відмовити.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови в повному обсязі.

Повний текст постанови складено 04 січня 2016 року.

Суддя Л.О. Єресько