Радехівський районний суд Львівської області
м. Радехів, вул. Львівська, 14а, 80200, (03255) 2-29-75
Справа №2-111/10
23 квітня 2010 року м.Радехів
Радехівський районний суд Львівської області
в складі: головуючого-судді Мулявка О.В.
при секретарі судового засідання Харків М.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м.Радехів справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Радехівської районної державної адміністрації до ОСОБА_1 про стягнення надміру виплачених коштів, -
Позивач звернувся до руду із просьбою стягнути із відповідачки суму державної соціальної допомоги малозабезпеченій сім'ї, що була надмірно виплачена їй.
Представник позивача позовні вимоги підтримала в повній мірі та в обґрунтування таких пояснила, що у лютому 2007 року, в липні 2008 року та в січні 2009 року відповідачкою було подано заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги та з урахуванням усіх громадян, які зареєстровані на житловій площі останньої, їй було призначено державну соціальну допомогу. Поряд із вказаними заявами, відповідачкою за відповідні періоди подавалися також і декларації про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги. У подальшому, в ході проведеної УПСЗН Радехівської РДА перевірки було встановлено, що відповідачкою подано недостовірну інформацію щодо майнового стану сім'ї, тобто у власності таких перебуває два транспортних засоби. Повернути в добровільному порядку надмірно сплачені кошти відповідачка відмовилася. Просить позов задоволити.
Відповідачка щодо позовних вимог заперечила та у судовому засіданні пояснила, що на підставі поданих нею заяв та декларацій їй було призначено державну соціальну допомогу починаючи з 2007 року. У поданих нею деклараціях вона не вказувала автомобілі, оскільки їй працівниками УПСЗН було надано усну інформацію про недоцільність відображення в цих документах даних про наявність старих автомобілів. Крім цього, відповідачка вказує на те, що позивач мав можливість вчасно виявити розбіжності між даними декларацій та фактичними даними, а відповідно - припинити нарахування допомоги. У зв'язку із наведеним, не погоджується із сумою позовних вимог та просить у задоволенні позову відмовити.
Вислухавши пояснення представника позивача, заперечення відповідачки, дослідивши подані сторонами документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає, що позов підлягає до задоволення повністю з наступних міркувань.
Із заяви про призначення усіх видів соціальної допомоги №9 від 13 січня 2009 року вбачається, що ОСОБА_1 звернулася до УСПЗН Радехівської РДА із просьбою призначити їй допомогу (а.с.2). Також, із декларацій про доходи і майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів соціальної допомоги від 12 лютого 2007 року, від 10 липня 2008 року та від 13 січня 2009 року вбачається, що у розділі IV вказаних документів ОСОБА_1 зазначала дані про відсутність у власності членів її сім'ї транспортних засобів (а.с.3-4, 17-20). Із рішень про призначення соціальної допомоги визначається,, що ОСОБА_1 призначалася допомога за період з 01.02.2007р. по 28.02.2009р. у загальній сумі 3535,13грн. (а.с.6-9).
Вказані вище докази учасниками процесу не оспорюються та не заперечуються, а тому у відповідності до вимог ст.ст.10,212 ЦПК України визнаються судом належними, допустимими та достовірними.
Відповідачкою суду не представлено належних доказів заперечень на які вона посилається, тобто щодо тих обставини, що автомобілі нею не відображені у деклараціях згідно вказівок самих же працівників УСПЗН Радехівської РДА. Крім цього, судом не приймаються до уваги заперечення відповідачки щодо суми позовних вимог, оскільки перевірки даних, відображених в деклараціях, провадяться працівниками УПСЗН вибірково і при виявленні розбіжностей даних, їй одночасно було припинено нарахування допомоги.
Як вбачається із інформації Червоноградського ВРЕВ ДАІ при ГУМВСУ у Львівській області, викладеної у листі №525 від 27.02.2009р. за ОСОБА_2 (членом сім'ї відповідачки) зареєстровані транспортні засоби, а саме - ВА32108, 1989р.в. та ЗІЛІ30, 1984р.в.
Згідно ч.4 п.5 Постанови Кабінету Міністрів України від 21.10.1995р. №848 «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива» (із подальшими змінами та доповненнями) визначається, що субсидія не надається особам, якщо інші особи, зареєстровані разом із заявником, мають у своєму володінні більше одного автомобіля. Крім цього, вимогами вказаної Постанови №848 на особу, яка претендує на призначення субсидії покладається обов'язок декларувати наявність (відсутність) транспортних засобів у володінні осіб, які зареєстровані у її житловому будинку.
Таким чином, суд приходить до висновку, що саме внесення відповідачкою недостовірних даних про майновий стан сім'ї у декларації за відповідні періоди і потягнуло за собою надмірну виплату соціальної допомоги. У свою чергу надмірна виплата коштів та відмова ОСОБА_1 щодо добровільного їх повернення спричинили шкоду позивачу.
Відповідно, узагальнюючи вищевказане та приймаючи до уваги наявність майнової шкоди в сумі 3535,13грн., протиправність поведінки відповідачки, тобто подання нею недостовірних даних про майновий стан сім'ї та причинний зв'язок між шкодою і її поведінкою, суд вважає, що позовні вимоги є законними, а від так такими, що підлягають до задоволення (ст.1166 ЦК України).
Крім цього, судом враховується те, що відповідачкою згідно вимог ст.ст.614,1166 ЦК України не доведено відсутність її вини у спричиненні шкоди на вказану вище суму.
У відповідності із вимогами ст.88 ЦПК України, суд вважає за необхідне судові витрати стягнути із відповідачки.
Керуючись ст.ст.10,11,60,88,209,212,215 ЦПК України, ст.1166 ЦК України, суд -
позов задоволити.
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жительки с.Стоянів Радехівського району на користь Управління праці та соціального захисту населення Радехівської районної державної адміністрації (р/р35415001006472 в ОУДК м. Львів, ІМФО825014) 3535,13грн. (три тисячі п'ятсот тридцять п'ять грн. 13коп.).
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, жительки с. Стоянів Радехівського району 51грн. судового збору та 120грн. витрат інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку апеляційного суду Львівської області через Радехівський районний шляхом подачі в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом двадцяти апеляційної скарги, або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Головуючий