Постанова від 22.12.2015 по справі 757/35262/14-а

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35262/14-а

П ОС Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

22 грудня 2015 року Печерський районний суд м. Києва в складі

Головуючого судді Писанець В.А.,

при секретарі Костишин Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Міністерства Внутрішніх справ України, управління МВС України в Житомирській області, Державної казначейської служби України, ГУ Національної поліції України в Житомирській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

У листопаді 2010 року позивач звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому в останній редакції просить визнати протиправною відмову МВС України в особі УМВС в Житомирській області здійснити передбачену ст. 23 Закону України «Про міліцію» виплату одноразової допомоги у зв'язку із настанням інвалідності внаслідок захворювання, отриманого під час виконання службових обов'язків; стягнути з МВС України визначену ст. 23 Закону України «Про міліцію» одноразову допомогу на відшкодування завданої здоров'ю шкоди під час виконання службових обов'язків в розмірі 333489,27 грн., зобов'язати Державну Казначейську службу України здійснити відповідні видатки коштів з державного бюджету на виплату присудженої суми.

Позов мотивований наявністю захворювань які пов'язані з виконанням службових обов'язків та наявністю перешкод в отриманні одноразової компенсації передбаченої Законом України «Про міліцію».

Позивач направив до суду заяву в якій просить справу вирішувати у його відсутності із посиланням на підтримання позовних вимог в повному обсязі.

Представники відповідачів направили заперечення проти позову, в яких посилаються на безпідставність позовних вимог.

Суд, дослідивши матеріали справи, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, вважає, що позов не підлягає задоволенню з таких підстав.

Судом встановлено, що позивач з 01.08.1985 по 05.05.1989 проходив службу в УВС в Житомирській області, що було структурним підрозділом Міністерства внутрішніх справ Української РСР, яке в свою чергу входило до складу Міністерства внутрішніх справ СРСР.

Як вбачається зі змісту довідки № 000257 ОСОБА_1 був безпосередньо занятий на роботах, передбачених п. 8 постанови Ради Міністрів СРСР від 05.06.1986, з 29 квітня по 4 травня 1986 року, а також 11, 15, 23, 24, 28 червня 1986 року.

Тобто позивач у вказаний вище період проходження служби виконував службові обов'язки працівника органу внутрішніх справ МВС Української РСР у зоні відчуження.

15 вересня 2009 року Житомирською обласною МСЕК № 2 позивачеві була встановлена ІІІ група інвалідності за захворюванням, пов'язаним з виконанням службових обов'язків по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

Із позову вбачається, що позивач після встановлення йому групи інвалідності отримав за місцем проживання у районному управлінні праці та соціального захисту одноразову допомогу у зв'язку з втратою здоров'я, пов'язаного з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи.

Про факт проведення останньому виплати даної одноразової компенсації на підставі ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 836 «Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» свідчить і лист Управління праці та соціального захисту населення Коростишівської районної державної адміністрації Житомирської області від 29.01.2015 № 129.

У даному листі зазначено, що на день встановлення ОСОБА_1 ІІІ групи інвалідності була виплачена у жовтні 2009 року одноразова компенсація на підставі вказаних вище норм права як учаснику ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, який став інвалідом внаслідок Чорнобильської катастрофи, у сумі 189,60 грн.

А згідно з абз. 3 п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 707 «Про затвердження Порядку та умов виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або інвалідності працівника міліції», за наявності у працівника міліції або членів його сім'ї права на отримання одночасно грошової допомоги та установлених іншими нормативно-правовими актами компенсаційної виплати або одноразової грошової допомоги виплата проводиться з однієї підстави за вибором особи.

Дані обставини свідчать про те, що позивач після встановлення йому 15 вересня 2009 року ІІІ групи інвалідності за своїм вибором отримав одноразову грошову допомогу на підставі ст. 48 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 № 836, а тому з урахуванням положень абз. 3 п. 1 Порядку у позивача не має законних підстав на отримання одноразової грошової допомоги на підставі ст. 23 Закону України «Про міліцію» в порядку та за умов передбачених постановою Кабінету Міністрів України від 12.05.2007 № 707.

За таких обставин позовні вимоги задоволенню не підлягають.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.2,9,18,69-71, 93, 94, 97, 99, 100, 102, 104, 158-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Міністерства Внутрішніх справ України, управління МВС України в Житомирській області, Державної казначейської служби України, ГУ Національної поліції України в Житомирській області про визнання протиправними дій та зобов'язання вчинити дії - залишити без задоволення.

Постанова суду може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Суддя В.А. Писанець