Справа № 755/20030/15-п
"25" листопада 2015 р. суддя Дніпровського районного суду міста Києва Курило А.В., розглянувши адміністративний матеріал, який надійшов з Дніпровського РУГУ МВС України в м. Києві, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки: м. Гуляйполя, Запорізької обл., працюючої в ресторані «Порто», адміністратором, зареєстрованої за адресою: АДРЕСА_1, проживаючої за адресою: АДРЕСА_2,
у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.21213 КпАП України,-
ОСОБА_1, 20 жовтня 2015 року приблизно о 02 годині 00 хвилин, перебуваючи по вулиці Будівельників, 8, в місті Києві, здійснила розповсюдження друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснювала друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск.
В судовому засіданні ОСОБА_1 та її захисник з обставинами викладеними в протоколі про адміністративне правопорушення не погодилися та пояснили, що у передвиборній агітації ОСОБА_1 участі не приймала.
Суд, вислухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали адміністративної справи, а саме: протокол про адміністративне правопорушення, рапорт, копії пояснень, протоколу прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення, протоколів допиту свідків, паспорта, приходить до наступного.
Стаття 7 КпАП України передбачає, що ніхто не може бути підданий заходу впливу у зв'язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом. При цьому, провадження в справах про адміністративні правопорушення здійснюється на основі суворого додержання законів.
Відповідно до ст. 245 КпАП України завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.
Відповідно до ст. 251 Кодексу України про адміністративні правопорушення, доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
В порушення ст.251 КпАП України, в матеріалах адміністративної справи містяться протоколи допиту свідків, які не містяться дати, часу та місця проведення вказаної процесуальної дії. Крім того, в матеріалах справи відсутні будь-які фото- відеозаписи з місця вказаної події, а також протокол вилучення друкованих матеріалів передвиборної агітації.
Відповідно до п. 1 ст. 247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Зважаючи на викладене, суд приходить до висновку про необхідність закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення за відсутністю складу адміністративного правопорушення у діях ОСОБА_1
Керуючись ст. ст. 34, 38, 247 п.1, 252, 255, 283-285, 303 КпАП України, суд, -
Провадження по справі про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст.21213 КпАП України - закрити за відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до Апеляційного суду м. Києва протягом десяти днів з дня її винесення через Дніпровський районний суд м. Києва.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з дня набрання постановою законної сили.
Суддя: