Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 2а-938/10
Провадження № -
"14" травня 2010 р. м. Коростень
Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
ОСОБА_1
розглянувши в м. Коростені цивільну справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень про визнання дій неправомірними та стягнення невиплачених кошт, передбачених Законом України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“, суд, -
Позивачка звернулася до суду з позовом, в якому просить визнати неправомірними дії відповідачів та стягнути з Управління Пенсійного фонду України в м.Коростень недовиплачені кошти, які передбачені ст.39 ЗУ “ Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ за період з 01.05.2006 року по 01.06.2009 року, мотивуючи це тим, що являється потерпілою від Чорнобильської катастрофи 1-ї категорії, проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, є пенсіонеркою. Позивачка вважає, що проведення виплат в твердих сумах, встановлених Постановою КМУ № 836 від 26.07.1996 року, а не в розмірах визначених ЗУ “ Про статус і соціальний захист населення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ порушує її права.
В судове засідання позивачка надала заяву, в якій просить розглянути справу в її відсутність, вимоги позову підтримує в повному обсязі, з підстав зазначених в позовній заяві, просить розглянути в письмовому провадженні.
Представник відповідача УПФ України в м.Коростень в судове засідання не з'явився, надав заперечення проти позову, в якому позовні вимоги не визнають, просять розглянути справу без їх участі.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з слідуючих підстав. Судом встановлено, що позивачка проживає в зоні гарантованого добровільного відселення, яким є м Коростень (л.с.6,7), є пенсіонеркою і не отримує кошт відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.1996 року № 836 “Про компенсаційні виплати особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ ... , яким встановлені компенсації та доплати громадянам, що проживають та працюють на територіях діоактивного забруднення.
Відповідно до ст.39 Закону України “Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“ громадянам, які працюють на території радіоактивного забруднення, зоні гарантованого обровільного відселення, проводиться доплата в розмірі 2-х мінімальних заробітних плат. Непрацюючі пенсіонери тримують доплату до пенсії в цих же розмірах.
Суд погоджується з доводами позову про те, що ці вимоги Закону “Про статус...” відповідачами зрушувались, позивачка не отримувала зазначених кошт в відповідних розмірах, то вимоги позову є 'грунтованими , в межах строку позовної давності, визначеного ст. 99 КАС України , тому, суд частково довольняє цей позов .
Вимоги позову про стягнення виплат, передбачених ст. 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист аселення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, є частково обґрунтованими, бо суд 'тановив, що відповідно до Закону України "Про формування, порядок надходження і використання коштів онду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту аселення" від 10 лютого 2000 року № 1445-111 (далі -Закон № 1445-1П) фінансуються за рахунок коштів Фонду гя здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення далі - Фонд) та інших джерел, визначених законодавством України.
Фонд утворюється у складі Державного бюджету України, кошти Фонду зараховуються на окремий ахунок Державного бюджету України, а розпорядником коштів Фонду є Міністерство України з питань адзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи ( далі - МНС країни) - ст. ст. 1-3 Закону № 1445-ІП .
орядок використання коштів Фонду визначався постановою Кабінету Міністрів України від 20 червня 2000 року »987 "Про затвердження Порядку використання коштів Фонду для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків орнобильської катастрофи та соціального захисту населення", яка втратила чинність у зв'язку з прийняттям останови від 16 вересня 2005 року № 931 "Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у ержавному бюджеті для здійснення заходів щодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи" та від 20 ересня 2005 року № 936 "Про затвердження Порядку використання коштів державного бюджету для виконання рограм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" Постановою Кабінету Міністрів України від 20 вересня 2005 року №
Порядку використання коштів державного бюджету пов'язаних із соціальним захистом громадян, які Чорнобильської катастрофи", якою скасовано
України від 20 червня 2000 року № 987,
виплати доплат за роботу в зоні відчуження, та виплата доплат за роботу в зоні забруднення
роводиться через управління соціального захисту населення населення місцевих органів виконавчої влади. З ахуванням наведеного, відповідно до Порядку використання коштів Державного бюджету України на виконання рограм, пов'язаних із соціальним захистом громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи,
ного Наказом № 147 від 02.04.2004 року Міністерства праці та соціальної політики України - , за якими розпорядником бюджетних коштів, призначених для видатків на соціальний захист громадян, постраждалих Чорнобильської катастрофи є Міністерство Праці та соціальної політики України, а на місцях відповідні ія праці та соціального захисту населення та Управління Пенсійного фонду України.
ІФ України в м. Коростень, має нараховувати та сплачувати позивачці такі виплати. Відповідно до ч. З онституції Украіни ,рішення Конституційного Суду України є обов'язковими до виконання на території Відтак, виходячи з наведених положень Конституції України та рішення Конституційного Суду а також враховуючи, що Законом «Про Державний бюджет України на 2008 рік» фактично змінено я Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської їй», який діяв у часі раніше, пріорітетними в даному випадку є положення Закону України «Про Державний країни на 2008 рік».
азом з тим, судом враховується, що положення пп 8, 9 пункту 28 розділу II Закону України «Про їй бюджет України на 2008 рік», якими фактично змінено на 2008 р дію Закону, в частині виплати цій і допомог у розмірах відповідно до мінімальної заробітної плати - абз. 2,3,4 частини першої статей 37, 39 країни «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», і Конституційного Суду України від 22.05.2008 року № 10-рп/2008 визнано таким, що не відповідає ції України. Проте, зазначені положення втратили чиність з моменту ухвалення рішення Конституційним країни, а тому до вказаної дати відповідач правомірно здійснював виплати в розмірі передбаченому Законом (Про Державний бюджет України на 2008 рік».
урахуванням того, що Державний бюджет України затверджується щорічно Верховною радою України на 1 січня по 31 грудня відповідного року, суд встановив наявність підстав для зобов'язання відповідача перерахунок та виплату позивачу допомоги у зв'язку з обмеженням споживання продуктів харчування і виробництва та особистого підсобного господарства (ст. 37) та доплати до пенсії непрацюючим >ам, які проживають на території радіоактивного забруднення (ст. 39), починаючи з 22 травня 2008 року по 2008 року.
і огляду на зазначене, позов слід задовольнити частково ,визнати неправомірними дії Управління ого фонду України в м. Коростень Житомирської області по недоплаті позивачу щомісячної грошової і та доплати до пенсії, передбачених ст. 39 ЗУ «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали к Чорнобильської катастрофи» за період з 27.05.2008 року. Зобов'язати Управління Пенсійного фонду в м. Коростень нарахувати та виплатити на користь позивачки доплату до пенсії, передбачену ст. 39 ЗУ ітус...» за період з 27.05.2008 року.
Керуючись ст. ст. 99,100, 159 - 163 КАС України, ст.19 Конституції України, ст.39 ЗУ “ Про статус і ий захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “, Постановою Кабінету в України № 987 від 20.06.2000 року “Про затвердження порядку використання коштів фонду для здійснення цодо ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи та соціального захисту населення”, суд , -
>в задовольнити частково.
іати неправомірними дії Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень, щодо виплати ОСОБА_2 ні ОСОБА_3 в неповному обсязі кошт, передбачених ст.39 ЗУ “Про статус і соціальний захист громадян, які гали внаслідок Чорнобильської катастрофи”.
5ов»язати Управління Пенсійного фонду України в м. Коростень нарахувати та виплатити на користь ко ОСОБА_3 кошти, передбачені ст. 39 Закону України “ Про статус і соціальний захист і, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи “ за період з 27.05.2008 року. В решті позову- ти за необгрунтованістю.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом двадцяти днів після подання заяви про іне оскарження, яка може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення постанови, кланова набирає чинності: 1/ якщо заяву :ро апеляційне оскарження не було подано - після закінчення строку заяви; 2\якщо заяву було подано, але не подано після цього протягом 20 днів апеляційної скарги - після закінчення одання апеляційної скарги; 3\ в разі подання апеляційної скарги - після розгляду справи апеляційним судом, якщо не було скасовано.
Суддя