Ухвала від 28.12.2015 по справі 826/26676/15

ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА

01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1

УХВАЛА

про повернення позовної заяви

28 грудня 2015 року м. Київ № 826/26676/15

Cуддя Окружного адміністративного суду міста Києва Арсірій Р.О., розглянувши позовну заяву і додані до неї матеріали

за позовом Державної податкової інспекції у Святошинському районі ГУ ДФС у

м. Києві

до Приватного акціонерного товариства "Атек"

про стягнення заборгованості у розмірі 13558460,17

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до Окружного адміністративного суду міста Києва з позовною заявою до Приватного акціонерного товариства "Атек", в якій просить суд стягнути заборгованість з розрахункових рахунків у банках

Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 10 грудня 2015 року залишено позовну заяву без руху та встановлено позивачу строк протягом п'яти днів з моменту отримання копії ухвали для усунення недоліків, шляхом подачі до суду доказів сплати судового збору.

На виконання вимог ухвали суду позивач 23.12.2015 року подав клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Вказане клопотання мотивовано тим, що Законом України «Про Державний бюджет на 2015 рік» видатки на сплату податковим органами судового збору не передбачені.

Пунктом 4 розділу І Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору” від 22.05.2015 №484-VIII, статтю 5 Закону України “Про судовий збір” викладено в новій редакції, в якій пільги щодо сплати судового збору (звільнення від сплати судового збору) на органи державної податкової служби не розповсюджуються.

Пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України “Про судовий збір” передбачено Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Таким чином, законодавцем не встановлено підстав для звільнення від сплати судового збору державних органів, у випадку посилання таких органів на відсутність видатків та коштів на рахунках. Суд не вправі підміняти органи законодавчої влади та вводити додаткові підстави для звільнення від сплати судового збору.

Відповідно до статті 8 Закону України “Про судовий збір” враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

Наведені норми встановлюють можливість полегшення судом тягаря судових витрат для осіб з низьким рівнем достатку. Положення таких норм спрямоване на те, щоб сплата судового збору не була перешкодою для доступу до суду малозабезпечених осіб, і слугують гарантуванню принципу рівності всіх осіб у правах щодо доступу до суду незалежно від майнового стану.

Відповідно до ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади. У зв'язку із цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати. З урахуванням викладених обставин на які посилається представник податкового органу як на підставу для звільнення від сплати судового збору (майновий стан сторони), не є такими в розуміння ст. 8 ЗУ “Про судовий збір” та ст. 88 КАС України.

Таким чином, клопотання заявника про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів, призначених на цю мету у бюджеті на 2015 р. задоволенню не підлягає.

Отже, позивачем не був сплачений судовий збір у встановленому законом порядку.

Відповідно до вимог п.1 ч.3 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху.

Таким чином, позивач у встановлений в ухвалі строк не усунув недоліків позовної заяви в частині надання доказів сплати судового збору у порядку та розмірі встановленому Законом України “Про судовий збір”.

Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись п. 1 ч. 3 ст. 108 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд міста Києва, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Державній податковій інспекції у Святошинському районі Головного управління Державної фіскальної служби України у м. Києві у задоволені клопотання про звільнення від сплати судового збору.

Повернути позовну заяву та додані до неї матеріали.

Ухвалу про повернення позовної заяви надіслати позивачу разом із позовною заявою й усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили у порядку, встановленому в ст.254 КАС України та може бути оскаржена у порядку і строки, встановлені ст.ст.185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя Р.О. Арсірій