Справа № 610/3454/15-п
3/610/19/2016
05.01.2016 року Суддя Балаклійського районного суду Харківської області Усенко С.І., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов із Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Головного Управління ДФС у Харківській області відносно ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки і мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2 б. 7, яка являється ФОП, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, про притягнення до адміністративної відповідальності
за ч. 2 ст. 155-1 КУпАП,
31.12.2015 р. до суду надійшов повторно протокол № 422887 від 05.10.2015 року про адміністративне правопорушення, згідно якого під час перевірки магазину, який належить ФОП ОСОБА_1, юридична адреса Харківська область, Балаклійський район, смт Савинці, пров.Червонофлотський, б.7, розташований за адресою Харківська область, Балаклійський район, смт Савинці, вул. Кірова, 1, виявлено порушення порядку проведення розрахунків, які допустила ОСОБА_1
Відповідно до ст. 278 КУпАП орган ( посадова особа ) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує такі питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи; чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення; чи витребувано необхідні додаткові матеріали.
Доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган ( посадова особа ) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справ. ( ст.251 КУпАП )
Ці дані встановлюються зокрема протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, поясненнями потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, а також іншими документами.
Всупереч положенням ст. 256 КУпАП та ст. 251 КУпАП, якою визначені докази та засоби доказування у адміністративній справі, надані матеріали не містять належних доказів, які б свідчили про те, що ОСОБА_1 протягом року притягувалась до адміністративної відповідальності і на неї було накладено стягнення за вчинене адміністративне правопорушення, а тому суд не має можливості правильно кваліфікувати дії особи, яка притягається до адміністративної відповідальності.
Відповідно до пункту 2.5. Інструкції з оформлення органами державної податкової служби матеріалів про адміністративні правопорушення всі реквізити протоколу заповнюються розбірливим почерком державною мовою. Не допускаються закреслювання або виправлення відомостей, що заносяться до протоколу, а також внесення додаткових записів після того, як протокол підписаний особою, відносно якої він складений.
Як вбачається з протоколу про адміністративне правопорушення, він складений нерозбірливим почерком, що позбавляє суд можливості прийняти рішення по суті інкримінованого правопорушення.
За вказаних обставин, адміністративний протокол, складений у відношенні ОСОБА_1 за фактом скоєння правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 155-1 КУпАП, підлягає поверненню до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Головного Управління ДФС у Харківській області, - для його дооформлення.
На підставі викладеного, керуючись ч.2 ст . 155-1, ст. 245, 278 КУпАП, суддя -
Адміністративний матеріал відносно ОСОБА_1 про притягнення до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 155-1 КУпАП повернути до Державної податкової інспекції у Балаклійському районі Головного Управління ДФС у Харківській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.