Справа №760/22823/15-а
2-а-132/16
06 січня 2016 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Коробенко С.В. розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві про скасування постанови,
30 грудня 2015 року ОСОБА_1 звернувся в суд з зазначеним позовом та просить його задовольнити.
Свої вимоги мотивує, тим що 06 грудня 2015 року відносно нього інспектором поліції Управління патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України ОСОБА_2 було складено протокол про адміністративне правопорушення та винесено постанову про притягнення його до відповідальності за ч.1 ст.126 України, на підставі того, що ОСОБА_1, керуючи автомобілем «Ауді», д/н НОМЕР_1, не мав полісу обов'язкового страхування цивільної відповідальності.
У встановлений законом строк Позивач звернувся до Оболонського районного суду м. Києва за своїм місцем реєстрації, проте відповідно до ухвали суду від 16.12.2015 року позовна заява була повернута у зв'язку із непідсудністю. На підставі вищенаведеного Позивач просить поновити строк на оскарження постанови, та задовольнити позов.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суд приходить до висновку про залишення її без розгляду, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.99 КАС України адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом, або іншими законами. Як вбачається з матеріалів справи Позивач оскаржує постанову про притягнення до адміністративної відповідальності, яка оскаржується згідно ст. 287-289 КпАП України.
Відповідно до ч. 2 ст. 19 КАС України адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, які стосуються інтересів конкретної особи, вирішуються адміністративними судами за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання позивача.
Відповідно до ст. 289 КпАП України адміністративний позов (скарга) на постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути подано протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Позивач у встановлений законом строк звернувся до Оболонського районного суду м. Києва згідно з ч.2 ст.19 КАС України, тому суд не має підстав для поновлення строку для оскарження постанови. Одночасно суд вважає за необхідне роз'яснити Позивачу його право на оскарження ухвал суду про повернення позову у зв'язку з його непідсудністю, яке передбачене ч.5 ст.108 КАС України, і нереалізація Позивачем цього права не може бути підставою для поновлення пропущеного строку для пред'явлення позову до іншого суду.
Оскаржувана постанова винесена 06.12.2015 року. До Солом'янського районного суду м. Києва Позивач звернувся 30.12.2015 року, тобто з порушенням строків, що передбачені законодавством.
Частиною 1 ст. 100 КАС України передбачено, що адміністративний позов, поданий після закінчення строків, встановлених законом, залишається без розгляду, якщо суд на
підставі позовної заяви та доданих до неї матеріалів не знайде підстав для визнання причин пропуску строку звернення до адміністративного суду поважними, про що постановляється ухвала.
Керуючись ст.ст. 19, 100, 108 КАС України, ст. 289 КпАП України суд, -
Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління патрульної служби Міністерства внутрішніх справ України у місті Києві про скасування постанови залишити без розгляду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи яка її оскаржує апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: