Ухвала від 01.08.2014 по справі 757/21547/14-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/21547/14-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 серпня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого слідчої групи ГСУ МВС України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

ВСТАНОВИВ:

В провадження слідчого судді надійшло клопотання слідчого слідчої групи ГСУ МВС України ОСОБА_3 , погоджене старшим прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про надання доступу до документів, які перебувають у володінні Харківського обласного управління АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

В судовому засіданні слідчий, обґрунтовуючи клопотання, послався на те, що ГСУ МВС України проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №12014000000000134 від 20.03.2014 р. за фактами розтрати та привласнення державного майна ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код НОМЕР_1 ) за попередньою змовою з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код НОМЕР_2 ) иа ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код НОМЕР_3 ) в особливо великих розмірах шляхом зловживання службовим становищем під час видобутку та реалізації вуглеводнів за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.

Встановлено, що службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », діючи за попередньою змовою із службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », створили схему розкрадання коштів з продажу природного газу, яка діє за наступним алгоритмом: службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » 28.08.2012 р. уклали договір про спільну діяльність №429, що надало їм можливість щомісячно видобувати природний газ держави у об'ємі понад 8 млн.куб.м. Відповідно до вказаного договору прибуток від продажу природного газу розподіляється між ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в розмірі 50%, 25% та 25%, відповідно. Після видобутку природного газу щомісячно його реалізація здійснювалася на підконтрольні підприємства зазначеним вище службовим особам за ціною, яка була у декілька разів нижче ринкової вартості у відповідних періодах. В подальшому отриманий підконтрольними підприємствами природний газ реалізовувався в адресу підприємств реального сектору економіки - споживачів природного газу за ринковою вартістю, тобто за ціною, яка в декілька разів є вищою від придбаної. Отримані безготівкові кошти за реалізацію природного газу підконтрольні підприємства за рахунок проведення безтоварних операцій з фіктивними підприємствами незаконно перераховувалися на їх рахунки та обготівковувалися за нібито отримані товари, роботи, послуги. Таким чином, службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », діючи за попередньою змовою з службовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за рахунок вищезазначених псевдорозрахункових операцій, а також за рахунок незаконно отриманого природного газу по заниженим цінам та незаконно сформованого податкового кредиту з ПДВ, який фактично «купують» у фіктивних суб'єктів підприємницької діяльності незаконно, зловживаючи своїм службовим становищем, привласнюють державні кошти. Внаслідок діяльності вищезазначеної злочинної схеми державні кошти, які повинні спрямовуватися до бюджету Держави, в дійсності незаконно переводяться в готівку, минаючи при цьому систему оподаткування України, та присвоюються службовими особами зазначених підприємств. Так проведеними слідчими діями у кримінальному провадженні встановлено, що протягом 2013 р. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », як оператор спільної діяльності, щомісяця реалізовувало природний газ на суму близько 13 млн.грн. Крім того, у березні 2013 р. ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » реалізовано ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ) на аукціоні Товарної біржі « ІНФОРМАЦІЯ_6 » природний газ у об'ємі 7,1 млн.куб.м. за ціною 1700 грн. за 1 тис.куб.м. на загальну суму 12,07 млн.грн., в свою чергу службові особи підприємства-покупця реалізувало отриманий природний газ промисловим споживачам за ціною близько 4200 грн. за 1 тис.куб.м. на загальну суму 28,97 млн.грн., а різницю у сумі близько 16,9 млн. грн. переведено у готівку і розподілено між учасниками протиправного механізму. Таким чином, у березні 2013 р. державі в особі ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » внаслідок запровадження вказаного протиправного механізму завдано економічні збитки у сумі близько 16,9 млн.грн. Крім того досудовим слідством встановлено, що службові особи ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », зловживаючи службовим становищем, в період часу з 01.01.2011 р. по 2014 р. проводили безтоварні операції з фіктивними суб'єктами підприємницької діяльності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (код НОМЕР_5 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код НОМЕР_6 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код НОМЕР_7 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_8 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » (код НОМЕР_9 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код НОМЕР_10 ), ТОВ ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » (код НОМЕР_11 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_12 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » (код НОМЕР_13 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » (код НОМЕР_14 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » (код НОМЕР_15 ), ПП « ОСОБА_5 » (код НОМЕР_16 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » (код НОМЕР_17 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код НОМЕР_16 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код НОМЕР_17 ). Дії службових осіб зазначених підприємств, які, використовуючи підконтрольні їм фіктивні підприємства, здійснюють незаконну діяльність, кваліфіковано за ч.5 ст.191 КК України.

У клопотання зазначено, що в ході проведення досудового розслідування встановлено, що в фiлiї - Харківському обласному управлінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_18 ) для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (код НОМЕР_4 ) відкрито рахунки № НОМЕР_19 (980), № НОМЕР_20 (980), таким чином, у Харківському обласному управлінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » наявні оригінали документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », які містять відомості про фінансово-господарські взаємовідносини вказаного підприємства з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » та іншими вказаними підприємствами, крім того оригінали документів по юридичному оформленню (відкриттю, закриттю) рахунків № НОМЕР_19 (980), № НОМЕР_20 (980) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » необхідні для проведення судово-почеркознавчих та судово-економічних експертиз. Вказані відомості мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню.

На підставі ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дійшла висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108,160-164,166,309 КПК України, слідчий суддя,

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати слідчому слідчої групи ГСУ МВС України ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, із їх вилученням в Харківському обласному управлінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_18 , адреса: АДРЕСА_1 ), а саме: документів по юридичному оформленню (відкриттю, закриттю) рахунків № НОМЕР_19 (980), № НОМЕР_20 (980) ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », зокрема, карток зі зразками підписів та відбитків печаток, документів щодо встановлення та обслуговування банківської розрахункової системи «Клієнт-Банк», «Інтернет-Банкінг», розрахункових документів, платіжних доручень, чеків на отримання готівки чи видатково-касових ордерів, документів, які послужили підставою зняття готівки, анкетних даних осіб, які отримували готівку та чекові книжки, а також відомостей про рух грошових коштів на паперовому носії та в електронному виді по рахункам із зазначенням дат, сум платежів, контрагентів (вказавши найменування контрагенту його ідентифікаційний код, найменування і МФО банку, номер рахунку контрагента), призначення платежу, а також сальдо на початок та кінець кожного банківського дня, за період з моменту відкриття рахунку по час проведення виїмки.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п'яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1