Справа № 2-а-737/1-10
"16" липня 2010 р. Дніпровський районний суд м. Києва в складі:
головуючого - судді: Курило А. В.
при секретарі: Косенко О. В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до ВДАІ по обслуговуванню АТ Голосіївського району та АТІ підпорядкованого УДАІ ГУ МВС України в м. Києві старшого інспектора ВО Дорожньо-патрульної служби Голосіївського РВ міліції ОСОБА_2 ДАІ ГУ МВС України в м. Києві про скасування постанови по справі про адміністративне правопорушення, -
Позивач звернувся до суду із вищевказаним позовом. Свої вимоги мотивує тим, що 01 червня 2010 року на ім'я позивача було винесено постанову по справі про адміністративне правопорушення за порушення ним правил дорожнього руху. В постанові зазначено, що позивач 01 червня 2010 року, керуючи автомобілем НОМЕР_1 по вулиці Заболотного, в місті Києві, рухався зі швидкістю 89 км/год., при обмеженні швидкості руху в населеному пункті не більше 60 км/год., перевищив встановлену швидкість руху на 29 км/год. Швидкість вимірювалась приладом «Радіс» № 3959 з неналежно оформленим дорожнім листом в якому була відсутня відмітка лікаря про огляд водія та прізвище водія, чим порушив Правила дорожнього руху України. З викладеним в протоколі не згоден так як це не відповідає дійсності та не підтверджено доказами, як передбачено ст. 251, 256 КпАП України.
В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, просив його задовольнити.
В судове засідання представник відповідача не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
Враховуючи викладене, суд розглядає справу за наявними в справі доказам.
Вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши матеріали справи, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до постанови про адміністративне правопорушення від 01 червня 2010 рокупозивач, керуючи автомобілем НОМЕР_1 по вулиці Заболотного, в місті Києві, рухався зі швидкістю 89 км/год., при обмеженні швидкості руху в населеному пункті не більше 60 км/год., перевищив встановлену швидкість руху на 29 км/год., з неналежно оформленим дорожнім листом в якому була відсутня відмітка лікаря про огляд водія та прізвище водія, чим порушив Правила дорожнього руху України.
Відповідно до постанови по справі про адміністративне правопорушення від 01 червня 2010 рокуна ОСОБА_1 накладено адміністративне стягнення у виді штрафу у розмірі 800,00грн.
Відповідно до ст. 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і
речових доказів, висновків експертів.
Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Згідно п. 12.4 Правил дорожнього руху України, у населених пунктах рух транспортних засобів дозволяється із швидкістю не більше 60 км/год.
Пунктом 2.1 Правил дорожнього руху України, водій механічного транспортного засобу повинен мати при собі: а) посвідчення на право керування транспортним засобом відповідної категорії і талон, що додається до посвідчення; б) реєстраційний документ на транспортний засіб, а у разі відсутності в транспортному засобі його власника, крім того, - свідоцтво про право спільної власності на цей транспортний засіб або реєстраційний чи інший засвідчений в установленому порядку документ, що підтверджує право керування, користування чи розпорядження таким транспортним засобом; в) у разі встановлення на транспортних засобах проблискових маячків і (або) спеціальних звукових сигнальних пристроїв - дозвіл, виданий Державтоінспекцією МВС, у разі розміщення реклами, - погодження, що видається підрозділами Державтоінспекції МВС; г) у встановлених законодавством випадках дорожній лист і документацію на вантаж, що перевозиться; на маршрутних транспортних засобах - схему маршруту та розклад руху; на великовагових і великогабаритних транспортних засобах та транспортних засобах, що здійснюють дорожнє перевезення небезпечних вантажів, - документацію відповідно до вимог спеціальних правил; ґ) поліс (сертифікат) обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів. Водії, які відповідно до законодавства звільняються від обов'язкового страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів на території України, повинні мати при собі відповідні підтвердні документи (посвідчення).
Статтею 215 КпАП України передбачено, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху.
З матеріалів справи та з пояснень представника позивача вбачається, що на момент складання протоколу позивач відповідно до п. 2.1 Правил дорожнього руху України мав дорожній лист який посвідчував право керування автомобілем.
Відповідач в судове засідання не з'явився, та не надав суду доказів, які б підтверджували факт вчинення правопорушення ОСОБА_1 за ч. 1 ст. 122, ч. 1 ст. 126КпАП України.
Пунктом 24 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року N 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту», а також про адміністративні правопорушення на транспорті встановлено, що зміст постанови має відповідати вимогам, передбаченим статтями 283 і 284 КпАП України. У ній, зокрема, потрібно навести докази, на яких ґрунтується висновок про вчинення особою адміністративного правопорушення, та зазначити мотиви відхилення інших доказів, на які посилався правопорушник, чи висловлених останнім доводів.
Суд бере до уваги викладене позивачем в його позові, оскільки відповідач не надав суду доказів на спростування пояснень позивача, а дане спростування, відповідно до ст. 71 КАС України, покладено на відповідача.
На підставі наведеного, суд вважає, що постанова є протиправною та підлягає скасуванню.
Відповідно до ст. 11 КАС України суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, і не може виходити за межі позовних вимог.
На підставі викладеного та керуючись Постановою Пленуму Верховного Суду України від 23 грудня 2005 року № 14 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про деякі злочини проти безпеки дорожнього руху та експлуатації транспорту», ст. 215 КпАП України, ст.ст. 11, 70, 71, 159, 162, 163 КАС України, суд, -
Позов задовольнити.
Визнати протиправною та скасувати постановуСерії АА № 1444272 від 01 червня 2010 року по справі про адміністративне правопорушення про накладення на ОСОБА_1адміністративного стягнення у виді штрафу у сумі 800,00грн.
Постанову може бути оскаржено до Апеляційного адміністративного суду м. Києва шляхом подання протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі заяви про апеляційне оскарження та протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження апеляційної скарги через Дніпровський районний суд м. Києва. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Апеляційного адміністративного суду м. Києва.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого законодавством України, якщо таку заяву не було подано.
Суддя: