Постанова від 30.12.2015 по справі 2а-4413/11

ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА

справа № 2а-4413/11

провадження № 2-а/753/702/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

в порядку скороченого провадження

"30" грудня 2015 р. Суддя Дарницького районного суду м. Києва ЛЕОНТЮК Л.К.., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва про визнання протиправними дій та про зобов'язання здійснити перерахунок розміру державної соціальної допомоги як дитині війни,

ВСТАНОВИВ:

Вказаний адміністративний позов перебував у провадженні судді ОСОБА_3., згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями, заступником керівника апарату Реверук В.С., у зв"язку із звільненням з посади судді ОСОБА_3., 28.12. 2015 року замінений суддя на головуючого Леонтюк Л.К., в провадження якого вищезазначена справа надійшла за вх. № 1248 від 29.12. 2015 року.

Ухвалою судді від 04 травня 2011 року відкрито скорочене провадження у справі ( а.с. 7) .

Позивачка 07.04.2011 року звернулася до суду з адміністративним позовом до відповідача про визнання протиправними дій та про зобов'язання здійснити перерахунок розміру державної соціальної допомоги як дитині війни з 30.09.2010 року, посилаючись на те, що вона народилася 21.01.1937 року - пенсіонер за віком, має статус „ дитина війни " і, відповідно до ст. 6 Закону України ,, Про соціальний захист дітей війни ", що набрав чинності з 1 січня 2006 року має право на отримання щомісячної доплати до пенсії у розмірі 30 % мінімальної пенсії за віком, тому просить задовольнити її позовні вимоги в повному обсязі із зобов'язанням виплачувати в повному обсязі в подальшому.

Ухвалою судді від 30.12.2015 року позовні вимоги з 30.09.2010 року по

07.10.2010року залишено без розгляду.

Представник відповідача 25.05.2011 року надала свої заперечення, в яких просила в задоволенні позову відмовити, пославшись на те, що нарахування здійснюються відповідно до діючого законодавства та на відсутність підстав для задоволення вимог.

Вивчивши позов з доповненнями до нього, заперечення представника відповідача, дослідивши письмові докази по справі вважаю, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.

Позивачка - є пенсіонеркою, народилася 21.01.1937 року, отримує пенсію, нарахування якої проводиться Управлінням Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києві, а тому відповідно до вимог ст. 1 Закону України „ Про соціальний захист дітей війни ", який набрав чинності з 01 січня 2006 року, набула статусу, дитини війни".

Згідно із ч. З ст. 22 Конституції України, при прийнятті нових законів або внесенні змін до чинних законів не допускається звуження змісту та обсягу існуючих прав та свобод.

Відповідно до 4.2 ст. З Закону України «Про соціальний захист дітей війни» державні гарантії дітям війни, встановлені цим Законом, не можуть бути обмежені або скасовані іншими нормативно-правовими актами.

Згідно із 4.2 ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лишена підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» є єдиним законодавчим актом, який визначає розмір мінімальної пенсії за віком, суд вважає за можливе застосувати ч.І ст. 28 зазначеного Закону для розрахунку визначеного підвищення до пенсії дітям війни.

В даному випадку мінімальний розмір пенсії за віком використовується не для визначення розміру будь-якої пенсії, а лише як розрахункова величина для визначення розміру щомісячної доплати до пенсії, передбаченої Законом України «Про соціальний захист дітей війни», оскільки цей Закон передбачає в якості критерію визначення розміру щомісячної доплати до пенсії, а саме із розрахунку мінімальної пенсії за віком, що не суперечить вимогам ч.З ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Пенсійний фонд України діє відповідно до Положення «Про Пенсійний фонд України» здійснює свої повноваження на підставі п. 15 зазначеного Положення через створені в установленому порядку територіальні управління.

Згідно із Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», рішення щодо призначення, донарахування, перерахунок пенсії приймаються територіальними органами Пенсійного фонду України, за місцем проживання пенсіонерів, тому обов'язок про нарахування доплати до пенсії позивачу, передбаченої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», покладено на територіальне управління за місцем проживання позивача.

Відповіддю Управління Пенсійного фонду України в Дарницькому районі м. Києва від 23.03.2011 року за № 1587/В -1538 позивачці відмовлено в перерахунку щомісячної державної соціальної допомоги розмірі 30% мінімальної пенсії за віком.

Згідно із 4.2 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову, а оскільки відповідач не довів правомірності свого рішення про відсутність підстав для нарахування підвищення, тому суд вважає визнати бездіяльність відповідача протиправною.

Таким чином, дії відповідача щодо відмови позивачці в нарахуванні та виплаті суми, як дитині війни, щомісячної державної соціальної допомоги в розмірі 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 6 Закону України «Про соціальний захист дітей війни» є протиправними, оскільки позивачка має право на зазначений перерахунок, тому на виконання ч.З ст. 22 Конституції України необхідно зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату, як дитині війни, щомісячної державної соціальної допомоги виходячи із розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 07.10.2010 року, з урахуванням здійснених виплат.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 9, 11, 70, 71, 160, 163, 183-

1Кодексу адміністративного судочинства України, ст. ст. 8, 19, 22, 46, 48, 55, 64, 68, 92, 152 Конституції України, ст. ст. 1, 3, 6, 7 Закону України «Про соціальний захист дітей війни», ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», суддя -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги за адміністративним позовом ОСОБА_2 до Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва про визнання протиправними дій та про зобов'язання здійснити перерахунок розміру державної соціальної допомоги як дитині війни, задовольнити.

Визнати протиправними дії Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києві щодо відмови ОСОБА_2 у перерахунку та виплаті, як дитині війни, щомісячної державної соціальної допомоги виходячи із розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України „ Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".

Зобов'язати Управління Пенсійного фонду України у Дарницькому районі м. Києва здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_2, як дитині війни, щомісячної державної соціальної допомоги виходячи із розміру 30% мінімальної пенсії за віком, встановленої ст. 28 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», починаючи з 07.10.2010 року, з урахуванням здійснених виплат.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Дарницький районний суд м. Києва шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання її копії.

Копію постанови невідкладно надіслати сторонам рекомендованою поштою для відому.

СУДДЯ Л.К. ЛЕОНТЮК