05 січня 2016 р. м. Чернівці Справа № 824/9/16-а
Суддя Чернівецького окружного адміністративного суду Лелюк О.П., розглянувши адміністративний позов ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Чернівецької області про скасування рішення та зобов'язання до вчинення певних дій,
30 грудня 2015 року (згідно відбитку штемпеля поштового відділення на конверті) ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Чернівецької області про скасування рішення та зобов'язання до вчинення певних дій.
Позивач просить суд скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень (з відкриттям розділу), індексний номер 18499287 від 31 грудня 2014 року державного реєстратора прав на нерухоме майно Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Чернівецької області; зобов'язати Реєстраційну службу Чернівецького міського управління юстиції Чернівецької області скасувати реєстраційний запис за номером 8326729 від 30 грудня 2014 року, відкритий на об'єкт нерухомого майна за реєстраційним номером 545201673101 в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, на земельну ділянку для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд площею 0,0447 га, кадастровий номер НОМЕР_1, розташована за адресою: АДРЕСА_1.
Частиною першою статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, суд дійшов висновку, що вона не відповідає вимогам, встановленим статтею 106 Кодексу адміністративного судочинства України.
Частиною другою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, передбачено, що на підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач надає докази, а в разі неможливості - зазначає докази, які не може самостійно надати, із зазначенням причин неможливості подання таких доказів.
Проте, усупереч наведеній процесуальній нормі, позивач, прохаючи суд скасувати рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень від 31 грудня 2014 року, не надав його копій, а у випадку неможливості їх подання - не зазначив причин.
Крім цього, частиною третьою статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається також документ про сплату судового збору.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір" від 08 липня 2011 року № 3674-VI.
Розміри ставок судового збору встановлені статтею 4 Закону України "Про судовий збір". Зокрема, за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно із Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" станом на 1 січня 2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218,00 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, зокрема, що у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Як вбачається з позовної заяви, зміст та характер заявлених вимог немайновий. Оскільки позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, то судовий збір сплачується за кожну окремо.
Відтак, при подачі позову до суду позивачу необхідно було сплатити судовий збір за дві вимоги немайнового характеру по 487,20 грн (1218,00*0,4) за кожну (про скасування рішення суб'єкта владних повноважень та про зобов'язання суб'єкта владних повноважень вчинити певні дії), тобто сплатити 974,40 грн (487,20 грн + 487,20 грн).
Натомість позивачем сплачено судовий збір лише за одну вимогу немайнового характеру у розмірі 487,20 грн, про що свідчать: квитанція №202 від 23 грудня 2015 року на суму 287,20 грн та квитанція №267 від 25 грудня 2015 року на суму 200,00 грн.
Таким чином, недоплата розміру судового збору складає 487,20 грн (974,40 грн - 487,20 грн).
Відповідно до частини першої статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
Керуючись статтями 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України,
1. Позовну заяву ОСОБА_1 до Реєстраційної служби Чернівецького міського управління юстиції Чернівецької області про скасування рішення та зобов'язання до вчинення певних дій залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом семи днів з моменту отримання даної ухвали шляхом подання до суду оригіналу документа про сплату судового збору в розмірі 487,20 грн та копій оскаржуваного рішення суб'єкта владних повноважень, а вразі не можливості їх подання - зазначити причини.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційну скаргу на цю ухвалу може бути подано до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя О.П. Лелюк