29 грудня 2015 року Житомир справа № 806/2253/15
категорія 6.2
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Липи В.А.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області, третя особа: ОСОБА_2 про визнання протиправною відмови, визнання протиправними наказів, зобов'язання вчинити дії,-
встановив:
У червні 2015 року до Житомирського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з адміністративним позовом до Головного управління Держгеокадастру у Житомирській області з наступними вимогами:
- визнати протиправною відмову Головного Управління Держземагентства в Житомирській області, що міститься у листі від 14.04.2015 за вих. № 19-6-0.21-6101/2-15, у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення йому в оренду строком на 49 років земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства із земель запасу та резерву Соболівської сільської ради Брусилівського району, загальною орієнтовною площею 138,6201 га, що знаходяться за межами населених пунктів поруч села Долинівка, Соболівської сільради, Брусилівського району, Житомирської області;
- визнати протиправним і скасувати наказ Головного управління Держземагентства в Житомирській області від 07.05.2015 № 6-1851/14-15-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким іншій фізичній особі був наданий дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 64,8714 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства (код 01.02), що знаходиться на території Брусилівського району, за межами населених пунктів Соболівської сільської ради;
- визнати протиправним і скасувати наказ Головного управління Держземагентства в Житомирській області вія 07.05.2015 № 6-1852/14-15-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою", яким іншій фізичній особі був наданий дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 73,7487 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства (код 01.02), що знаходиться на території Брусилівського району, за межами населених пунктів Соболівської сільської ради;
- зобов'язати Головне управління Держземагентства в Житомирській області (10002, м. Житомир, вул. Довженка, 45, код ЄДРПОУ 20402870), видати накази про надання ОСОБА_1 (12441, АДРЕСА_1, номер облікової картки платника податків НОМЕР_1), дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 в оренду строком на 49 років земельних ділянок площами 64.8714 га та 73.7487 га, загальною орієнтовною площею 138,6201 га, сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства (код 01.02), із земель запасу та резерву Соболівської сільської ради Брусилівського району, що знаходяться за межами населених пунктів Соболівської сільради Брусилівського району Житомирської області.
Позивач в обґрунтування позову зазначив, що 12 березня 2015 року звернувся до відповідача із заявою, в якій просив: надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення (подальшої передачі) в оренду строком на 49 років земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства із земель запасу Соболівської сільської ряди Брусилівського району, площею 138, 6201 га (сіножаті), що знаходиться за межами населених пунктів поруч села Долинівка, Соболівської сільради, Брусилівського району, Житомирської області. До вказаної заяви були додані графічні матеріали, сформовані відділом Держземагентства у Брусилівському районі з бажаним місцем розташування земельної ділянки із індексно-кадастрової карти (плану) Соболівської сільської ради земель державної власності сільськогосподарського призначення, копії 1, 2, 3, 10, 11-ї сторінок паспорту, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру (коду), копія диплому Житомирського агротехнічного коледжу від 26.06.2009, диплому Житомирського національного агроекологічного університету ОСОБА_1 від 14.06.2013 та копії 1-ї, 2-ї, 3-ї сторінок трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_2 на підтвердження досвіду роботи в сільському господарстві. Проте, листом Головного управління Держземагентства у Житомирській області від 14 квітня 2015 року за № 19-6-0.21-6101/2-15, за підписом в.о. начальника ГУ Держземагентства в Житомирській області ОСОБА_3, ОСОБА_1 було відмовлено в наданні дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок орієнтовною площею 138,6201 га для ведення фермерського господарства, що розташовані на території Соболівської сільської ради Брусилівського району Житомирської області. У листі було зазначено, що на вказані земельні ділянки площею 138,6201 га (які складаються з двох суміжних частин) станом на дату підписання цієї відмови - 14 квітня 2015 року, "було надано дозвіл на розроблення документації іншій особі за цільовим призначенням для ведення фермерського господарства". Крім того, у своїй відповіді від 14.04.2015, відповідач, відмовляючи в наданні такого дозволу, прямо підкреслив, що до його заяви ще повинно було бути долучене погодження землекористувача (у разі вилучення земельної ділянки, що перебуває у користування інших осіб). Саме зазначені обставини стали підставою для звернення до суду, оскільки на думку позивача відмова Головного Управління Держземагентства в Житомирській області у наданні йому дозволу на розроблення проекту землеустрою, яка викладена у його листі від 14.04.2015 суперечить вимог ч. 4 ст. 122, частин 2 та 3 статті 123 Земельного кодексу України, п.5 "Переліку адміністративних послуг, що надаються Держземагентством та його територіальними органами на безоплатній основі", що наведений у Додатку № 3 до постанови кабінету Міністрів України № 835 від 01.08.2011, пункту 1.2, підпункту 2.2.2. пункту 2.2, пунктів 2.4, 2.5 Методичних рекомендацій, наведених у Додатку № 1 до наказу Держземагентства України № 72 від 28.02.2013.
Представником позивача подана заява про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Від представника відповідача надійшло клопотання про розгляд справи за її відсутності, у задоволенні позову заперечувала.
Представником третьої особи було подано клопотання про розгляд справи у порядку письмового провадження.
Враховуючи, що особи, яка беруть участь у справі, заявили клопотання про розгляд справи за їх відсутності, та враховуючи, що таке клопотання заявили всі особи, які беруть участь у справі, судовий розгляд справи здійснюється в порядку письмового провадження за наявними у справі матеріалами у відповідності до ч.4 ст.122 КАС України.
Проаналізувавши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.
Суд встановив, що 12 березня 2015 року ОСОБА_1 звернувся до відповідача із заявою, в якій просив: надати дозвіл на виготовлення проекту землеустрою щодо відведення (подальшої передачі) в оренду строком на 49 років земельної ділянки сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства із земель запасу Соболівської сільської ряди Брусилівського району, площею 138, 6201 га (сіножаті), що знаходиться за межами населених пунктів поруч села Долинівка, Соболівської сільради, Брусилівського району, Житомирської області. До вказаної заяви були додані графічні матеріали, сформовані відділом Держземагентства у Брусилівському районі з бажаним місцем розташування земельної ділянки із індексно-кадастрової карти (плану) Соболівської сільської ради земель державної власності сільськогосподарського призначення, копії 1, 2, 3, 10, 11-ї сторінок паспорту, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру (коду), копія диплому Житомирського агротехнічного коледжу від 26.06.2009, диплом Житомирського національного агроекологічного університету ОСОБА_1 від 14.06.2013 та копії 1-ї, 2-ї, 3-ї сторінок трудової книжки ОСОБА_1 НОМЕР_2 на підтвердження досвіду роботи в сільському господарстві (а.с. 13-16).
Листом управління Держземагенства у Житомирській області від 14.04.2015 № 19-6-0.21-6101/2-15 (а.с. 17), у якому процитувало ч. 6 ст. 118 ЗК України, повідомило ОСОБА_1, що дані земельні ділянки було надано дозвіл на розроблення документації іншій особі за цільовим призначенням для ведення фермерського господарства, та рекомендувало позивачу "виправити зауваження та повторно подати на розгляд".
Суд зазначає, що ст. 118 Земельного кодексу України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) передбачає порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами, в той час як позивач в своїй заяві (клопотанні) ставив питання про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення в оренду земельної ділянки, вирішення якого регулюється ст. 123 Земельного кодексу України.
А тому подана позивачем заява (клопотання), не є заявою в розумінні ст. 118 ЗК України, а тому, посилання на вказану норму в листі - відповіді відповідача, є необґрунтованим.
Згідно ч. 4 ст. 122 ЗК України (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Відповідно до ч. 2 ст. 123 Земельного кодексу України особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки.
У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Положеннями ч. 3 ст. 123 Земельного кодексу України передбачено, що відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Згідно п. 14 ст. 123 ЗК України відмова органу виконавчої влади чи органу місцевого самоврядування у наданні земельної ділянки у користування або залишення клопотання без розгляду можуть бути оскаржені до суду.
Встановлені обставини справи свідчать про те, що підстав, передбачених ст. 123 Земельного кодексу України, у Головного управління Держземагенства у Житомирській області для відмови в наданні ОСОБА_1 за його заявою (клопотанням) дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок не було.
Крім того, суд зазначає, що діючим законодавством також не передбачена така відмова у разі, якщо такий дозвіл вже надано іншій особі.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне визнати протиправною відмову Головного Управління Держземагентства в Житомирській області, що міститься у листі від 14.04.2015 за вих. № 19-6-0.21-6101/2-15, у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення йому в оренду строком на 49 років земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства із земель запасу та резерву Соболівської сільської ради Брусилівського району, загальною орієнтовною площею 138,6201 га, що знаходяться за межами населених пунктів поруч села Долинівка, Соболівської сільради, Брусилівського району, Житомирської області, та з метою належного захисту права позивача суд вважає за необхідне зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області видати наказ щодо розгляду заяви (клопотання) ОСОБА_1, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 в оренду строком на 49 років земельних ділянок площами 64.8714 га та 73.7487 га, загальною орієнтовною площею 138,6201 га, сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства (код 01.02), із земель запасу та резерву Соболівської сільської ради Брусилівського району, що знаходяться за межами населених пунктів Соболівської сільради Брусилівського району Житомирської області.
Щодо позовних вимог про визнання протиправним та скасування наказів головного управління Держземагенства в Житомирській області від 07.05.2015 № 6-1851/14-15-СГ та від 07.05.2015 № 6-1852/14-15-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" суд приходить до висновку про відмову у їх задоволенні, з огляду на наступне.
Судом встановлено, що листом відділу Держземагенства у Брусилівському районі Житомирської області від 16.06.2015 № 29-609-0.5-2351/2-15 було проінформовано на лист-запит ОСОБА_5, що наказом ГУ Держземагенства у Житомирській області від 07.05.2015 № 6-1851/14-15-СГ "Про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою" надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 64,8714 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства (01.02); відповідно наказу ГУ Держземагенства у Житомирській області від 07.05.2015 № 6-1852/14-15-СГ "про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою", надано дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду площею 73,7487 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства (01.02) на території Соболівської сільської ради.
Наказом головного управління Держземагенства в Житомирській області від 07.05.2015 № 6-1852/14-15-СГ надано дозвіл ОСОБА_6 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, розташованої на території: Брусилівського району, за межами населених пунктів Соболівської сільської ради, орієнтовний розмір земельної ділянки 73.7487 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства (01.02) (а.с. 47) .
Наказом головного управління Держземагенства в Житомирській області від 07.05.2015 № 6-1851/14-15-СГ надано дозвіл ОСОБА_6 на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки в оренду, розташованої на території: Брусилівського району, за межами населених пунктів Соболівської сільської ради, орієнтовний розмір земельної ділянки 64.8714 га, з цільовим призначенням - для ведення фермерського господарства (01.02) (а.с. 48).
Висновками від 28 липня 2015 року № 8-609-0.2-2701/2-15 та № 8-609-0.2-2700/2-15 відділу Держземагенства у Брусилівському районі Житомирської області було погоджено відповідні проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок в оренду подані ОСОБА_6 (а.с. 51-54).
Частиною 4 ст.122 Земельного кодексу України, у редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин, далі - ЗК України, передбачено, що центральний орган виконавчої влади з питань земельних ресурсів у галузі земельних відносин та його територіальні органи передають земельні ділянки сільськогосподарського призначення державної власності, крім випадків, визначених частиною восьмою цієї статті, у власність або у користування для всіх потреб.
Відповідно до ч.2 ст.123 ЗК України, особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності за проектом землеустрою щодо її відведення, звертається з клопотанням про надання дозволу на його розробку до відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування, які відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу, передають у власність або користування такі земельні ділянки. У клопотанні зазначаються орієнтовний розмір земельної ділянки та її цільове призначення. До клопотання додаються графічні матеріали, на яких зазначено бажане місце розташування та розмір земельної ділянки, письмова згода землекористувача, засвідчена нотаріально (у разі вилучення земельної ділянки). Верховній Раді Автономної Республіки Крим, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, органам виконавчої влади або органам місцевого самоврядування, які передають земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених ст.122 цього Кодексу, забороняється вимагати додаткові матеріали та документи, не передбачені цією статтею.
Відповідно до ч. 3 ст. 123 ЗК України, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування в межах їх повноважень у місячний строк розглядає клопотання і дає дозвіл на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки або надає мотивовану відмову у його наданні. Підставою відмови у наданні такого дозволу може бути лише невідповідність місця розташування земельної ділянки вимогам законів, прийнятих відповідно до них нормативно-правових актів, а також генеральних планів населених пунктів, іншої містобудівної документації, схем землеустрою і техніко-економічних обґрунтувань використання та охорони земель адміністративно-територіальних одиниць, проектів землеустрою щодо впорядкування території населених пунктів, затверджених у встановленому законом порядку.
Забороняється відмова у наданні дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок, місце розташування об'єктів на яких погоджено відповідним органом виконавчої влади або органом місцевого самоврядування згідно із статтею 151 цього Кодексу.
У разі якщо у місячний строк з дня реєстрації клопотання Верховна Рада Автономної Республіки Крим, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування, який передає земельні ділянки державної чи комунальної власності у користування відповідно до повноважень, визначених статтею 122 цього Кодексу, не надав дозволу на розроблення документації із землеустрою або мотивовану відмову у його наданні, то особа, зацікавлена в одержанні у користування земельної ділянки із земель державної або комунальної власності, у місячний строк з дня закінчення зазначеного строку має право замовити розроблення документації із землеустрою без надання такого дозволу, про що письмово повідомляє Верховну Раду Автономної Республіки Крим, Раду міністрів Автономної Республіки Крим, відповідний орган виконавчої влади або орган місцевого самоврядування. До письмового повідомлення додається договір на виконання робіт із землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
Умови і строки розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок визначаються договором, укладеним замовником з виконавцем цих робіт відповідно до типового договору. Типовий договір на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки затверджується Кабінетом Міністрів України.
Системний аналіз наведених норм права дає підстави вважати, що ними встановлені підстави, порядок, строки надання земельних ділянок державної або комунальної власності у користування та органи, уповноважені розглядати ці питання. Вони передбачають, зокрема, що для передачі земельної ділянки у власність зацікавлена особа звертається до відповідних органів із заявами для отримання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та для надання її у користування, за результатами розгляду яких органи приймають одне з відповідних рішень.
Таким чином, отримання дозволу на розробку проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки не означає позитивного рішення про надання її у користування.
Конституційний Суд України у пункті 5 мотивувальної частини рішення від 16 квітня 2009 року № 7-рп/2009 (справа про скасування актів органів місцевого самоврядування) зазначив, що органи місцевого самоврядування, вирішуючи питання місцевого значення, представляючи спільні інтереси територіальних громад сіл, селищ та міст, приймають нормативні та ненормативні акти. До ненормативних належать акти, які передбачають конкретні приписи, звернені до окремого суб'єкта чи юридичної особи, застосовуються одноразово і після реалізації вичерпують свою дію фактом їхнього виконання. У зв'язку з прийняттям цих рішень виникають правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, у тому числі отримання державного акта на право власності на земельну ділянку, укладення договору оренди землі.
Прийняті відповідачем накази про надання дозволу на розроблення документації із землеустрою є ненормативними актами органу державної влади, які вичерпали свою дію внаслідок їх виконання. Скасування таких рішень не породжує наслідків для власника (користувача) земельних ділянок, оскільки захист порушеного права у разі набуття права власності на земельну ділянку або укладання договору оренди юридичною чи фізичною особою має вирішуватися за нормами цивільного законодавства.
У зв'язку з цим, Верховний Суд України у постанові від 11 листопада 2014 року у справі №21-405а14 зазначив, що позов, предметом якого є рішення органу місцевого самоврядування щодо передачі у власність земельної ділянки, тобто ненормативний акт, що застосовується одноразово і з прийняттям якого виникають правовідносини, пов'язані з реалізацією певних суб'єктивних прав та охоронюваних законом інтересів, не може бути задоволений, оскільки такі рішення органу місцевого самоврядування вичерпали свою дію шляхом виконання. Їх скасування не породжує наслідків для власників земельних ділянок, оскільки у таких осіб виникло право власності і це право ґрунтується на правовстановлюючих документах, а обраний позивачем спосіб захисту порушених прав не забезпечує їх реального захисту.
На підставі вище викладеного суд дійшов висновку, що відповідач при прийнятті оскаржених наказів діяв в межах повноважень та відповідно до закону, а тому підстав для визнання цих наказів незаконними та їх скасування немає.
Враховуючи, що позов задоволено частково, судові витрати, здійснені позивачем, відповідно до ст. 94 КАС України, присуджуються йому у розмірі 146,16 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 122, 158-163, 254 КАС України, суд,
постановив:
Адміністративний позов задовольнити частково.
Визнати протиправною відмову Головного Управління Держземагентства в Житомирській області, що міститься у листі від 14.04.2015 за вих. № 19-6-0.21-6101/2-15, у наданні ОСОБА_1 дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення йому в оренду строком на 49 років земельних ділянок сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства із земель запасу та резерву Соболівської сільської ради Брусилівського району, загальною орієнтовною площею 138,6201 га, що знаходяться за межами населених пунктів поруч села Долинівка, Соболівської сільради, Брусилівського району, Житомирської області.
Зобов'язати Головне управління Держгеокадастру у Житомирській області видати накази щодо розгляду заяви (клопотання) ОСОБА_1, про надання дозволу на розроблення проекту землеустрою щодо відведення ОСОБА_1 в оренду строком на 49 років земельних ділянок площами 64.8714 га та 73.7487 га, загальною орієнтовною площею 138,6201 га, сільськогосподарського призначення для ведення фермерського господарства (код 01.02), із земель запасу та резерву Соболівської сільської ради Брусилівського району, що знаходяться за межами населених пунктів Соболівської сільради Брусилівського району Житомирської області.
Стягнути з Державного бюджету України на користь ОСОБА_1 судовий збір у розмірі 146,16грн.
В решті позовних вимог відмовити.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя В.А. Липа