ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/24006/15-п
провадження № 3/753/6376/15
"25" грудня 2015 р.суддя Дарницького районного суду м. Києва Шклянка М.П. розглянувши матеріали, які надійшли від інспектора патрульної поліції УПП в м.Києві, молодшого лейтенанта Слипченко Т.В. про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживає за адресою: АДРЕСА_1
за ст. 124 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
До Дарницького районного суду м. Києва надійшла справа про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 за ст. 124 КУпАП.
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення АП2№332695 від 03.12.2015 року, ОСОБА_3, 03.12.2015 року о 12 год. 30 хв., керуючи автомобілем Фольксваген Джетта НОМЕР_2 в м.Києві по вул Промислова,2, Ботничі, иїжджаючи з прилеглої території не надав перевагу в русі автомобілю Деу НОМЕР_1, який рухвася по головній дорозі, змусив автомобіль Деу НОМЕР_1 різко загальмувати та змінити напрямок руху, щоб уникнути зіткнення, автомобілі отримали механічні пошкодження, чим порушив п. 10.2 ПДР, за що відповідальність передбачена ст.124 КУпАП.
Відповідно до ч.1 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвище, адреси свідків і потерпілих, якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Статею 251 КУпАП передбачає, що доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь- які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган( посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
З пояснень в судовому засіданні правопорушника та іншої особи- водія автомобіля Деу НОМЕР_1 встановлено, що зіткнення між автомобілями Фольксваген Джетта НОМЕР_2 та Деу НОМЕР_1 не було, тобто фактично дорожньо-транспортної пригоди між даними учасниками руху не відбулось, в зв'язку з чим правова кваліфікація даного правопорушення за ст. 124 КУпАП є не вірною.
В даному випадку дії ОСОБА_3, згідно фабули правопорушення підпадають під норми ч.4 ст.122 КУпАП, а саме перевищення водіями транспротних засобів встановлених обмежень швидкості руху, проїзд на забороняючий сигнал регулювання дорожнього руху та порушення інших правил дорожнього руху, що спричинили створення аварійної обстановки.
З огляду на те, що фабула викладена в протоколі про притягнення до адміністративної відповідальності не відповідає диспозиції ст. 124КУпАП., що унеможливлює розгляд адміністративного матеріалу відносно ОСОБА_3, вважаю за необхідне направити дану справу начальнику Управління патрульної служби МВС України в м. Києві для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 256, 278 КпАП України, суддя -
Повернути справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_3 до Управління патрульної служби МВС України в м. Києві для доопрацювання та виконання вимог ст. 256 КУпАП.
Постанова оскарженню не підлягає.