Постанова від 09.02.2012 по справі 2-а-16/12

Провадження №2-а/2609/20489/11

Справа №2-а-16/12

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

09 лютого 2012 рокуСолом'янський районний суд міста Києва в складі: головуючого - судді - Шереметьєвої Л.А.

при секретарі - Подолян О.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації, Київського міського центру по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат про зобов'язання здійснити нарахування та виплату одноразової допомоги при народженні дитини та допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, суд,-

ВСТАНОВИВ:

15.11.2011року позивачка звернулася до суду з даним позовом, і просить визнати незаконними дії Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної в місті Києві державної адміністрації щодо відмови у донарахуванні та виплаті їй недоотриманої суми одноразової допомоги при народженні дитини та щомісячної допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, посилаючись на те, що вона є матір'ю малолітнього сина ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

24.06.2011року вона звернулася до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації з заявою » з приводу призначення допомоги при народженні третьої дитини відповідно до Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми».

На її заяву листом від 04.07.2011 року № 2427 їй було надано відповідь, якою відмовлено у призначенні допомоги при народженні дитини,

Посилається також на те, що у відповідності до ст.ст. 10-12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 45 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину; кратній 90 розмірам прожиткового мінімуму - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюється одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народженні дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом наступних 12 місяців, на другу дитину- 24 місяців, на третю і кожну наступну дитину - 36 місяців рівними частинами порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Вважає дії Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації протиправними, а тому просить задовольнити позов.

21.12.2011 року ухвалою суду до участі в справі було притягнуто Київський міський центр по нарахуванню та здійсненню соціальних виплат.

В судовому засіданні представник позивачки вимоги останньої підтримала.

Представник відповідача-1 проти позову заперечувала, посилаючись на те, що порядок призначення та виплати державної допомоги сім'ям з дітьми та перелік документів, необхідний для призначення допомоги за цим Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Призначення допомоги здійснюється згідно Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751.

Конституційним Судом України рішення про визнання неконституційною Постанови Кабінету Міністрів України від 27.12.2001р. № 1751 не приймалось.

Пунктом 10 Порядку призначення і виплати державної допомоги сім'ям з дітьми затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.12.20 року №1751 передбачено, що допомога при народження дитини надається одному з батьків дитини, опікуну, які постійно проживають разом з дитиною, з метою створення належних умов для її повноцінного утримання та виховання.

Відповідно до п. 12 вищезазначеної постанови допомога при народженні дитини призначається за умови, що звернення за її призначенням надійшло пізніше ніж через 12 календарних місяців після народження дитини.

Т.я. позивачка пропустила строк для звернення за призначенням допомоги, вважає, що підстави для задоволення її вимог відсутні.

Крім того пояснила, що допомога позивачці до досягнення дитині 3-х річного віку призначена і виплачується.

Відповідач-2 свого представника до суду не направив. Про дату та час розгляду справи повідомлений належним чином. Про причину неявки суд до відома не поставив, а тому суд вважає за можливе розглядати справу в його відсутності.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вваж, позов обґрунтованим, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що 06.11.2009 року позивачка народила дитину, сина ОСОБА_3, який є її третьою дитиною.

На момент народження сина позивачка була зареєстрована в кв.59, що знаходиться в будинку №3 на кварталі 60 лєт Образованія СРСР в місті Луганську.

За два місяці до народження дитини позивачка переїхала до міста Києва та проживала в Подільському районі міста Києва на найманій квартирі без реєстрації.

Переїзд до міста Києва був обумовлений обранням на посаду судді Апеляційного суду м. Києва чоловіка позивачки ОСОБА_4.

Через місяць після народження дитини позивачку за довіреністю зняли з реєстрації місця проживання в місті Луганську в зв»язку з підготовкою документів на отримання житла в місті Києві.

Представник позивачки суду пояснила, що через рік після переїзду до Києва сім'я позивачки отримала ордер на квартиру, але до теперішнього часу будинок не зданий в експлуатацію і вони проживають в квартирі, яку винаймають.

В зимовий період маленькі діти часто хворіли, чоловік позивачки був постійно зайнятий на роботі та не міг надати їй допомоги в догляді за трьома дітьми, їм доводилося змінювати наймане житло, так як з трьома дітьми дуже важко знайти нормальну приватну квартиру, тому значний період часу позивачка разом з дітьми перебувала за межами міста Києва.

За поданою заявою сім'я позивачка в порядку виключення в вересні 2010 року була зареєстрована в отриманій квартирі в АДРЕСА_1. Зважаючи на те, що будинок до цього часу не зданий в експлуатацію, в будинку продовжуються будівельні роботи, він не переданий нікому на баланс, поштове відділення його не обслуговує, до теперішнього часу рін належить ЗАТ «Українська будівельна компанія», тому позивачка була позбавлена можливості отримати необхідні довідки для подачі документів до Управління праці та соціального захисту населення Солом'янської районної у м. Києві державної адміністрації.

Зважаючи на викладене вище, ухвалою суду від 17.01.2012 року було задоволено клопотання позивачки про поновлення їй строку звернення до суду за захистом своїх прав.

Судом встановлено, що допомога при народженні дитиною є разовою, вона має фіксований кінцевий розмір, хоч законодавчо і передбачена виплата її у кілька платежів.

Ст.24 Конституції України передбачає право на матеріальну підтримку материнства та дитинства.

Законом України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено гарантований державою рівень матеріальної підтримки сімей з дітьми шляхом надання державної допомоги з урахуванням складу сім'ї, її доходів та віку дітей та забезпечено пріоритет державної допомоги сім'ям з дітьми у загальній системі захисту населення.

Ст.12 Закону України «Про державну допомогу сім'ям з дітьми» встановлено, що допомога при народженні дитини надається у сумі, кратній 22 розмірам прожиткового мінімуму - на першу дитину; кратній 45 розмірам прожиткового мінімуму - на другу дитину; кратній 90 розмірам прожитково: мінімуму - на третю і кожну наступну дитину. Виплата допомоги здійснюєте . одноразово у дев'ятикратному розмірі прожиткового мінімуму при народжен- дитини, решта суми допомоги на першу дитину виплачується протягом, наступних 12 місяців, на другу дитину - 24 місяців, на третю і кожну наступ: дитину - 36 місяців рівними частинами у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Розмір допомоги при народженні дитини визначається на момент народження.

Виходячи з обставин, викладених вище, підстав пропуску позивачке - строку для звернення з заявою про призначення допомоги, викладених вище, с; вважає ці причини поважними і приходить до висновку про задоволення її вим у цій частині.

Відповідно до ст.14 Закону України «Про державну допомогу сім'ям . дітьми» допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку виплачується щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною на день досягнення дитиною вказаного віку включно. Таким чином, допомога - догляду за дитиною за своїм характером є періодичним платежем, а том розмір повинен корегуватись у відповідності до змін у чинному законодавст: що його регламентує.

Ст. 15 даного Закону встановлено, що допомога по догляду за дитиною : досягнення нею трирічного віку надається у розмірі, що дорівнює різниці у прожитковим мінімумом, встановленим для працездатних осіб, середньомісячним сукупним доходом сім'ї в розрахунку на одну особу попередні шість місяців, але не менше 130 гривень.

Представник відповідача суду пояснила,що ця допомога позива- призначена і виплачується.

Даних обставин представник позивачки не спростовувала, тому суд знаходить підстав для задоволення вимог позивачки в цій частині.

Керуючись ст.ст. 12, 14-15 Закону України "Про державну допомогу сііу з дітьми", ст.ст. 6, 9, 17, 18, 89, 159-163, 185, 186 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ :

Позов задовольнити частково.

Зобов'язати Управління праці та соціального захисту насел Солом'янської районної в м.Києві державної адміністрації признг ОСОБА_1 державну допомогу при народженні диті розмірі, встановленому на дату народження дитини.

Суддя: ОСОБА_5