"21" грудня 2015 р. Справа № 922/2826/15
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Черленяк М.І., суддя Івакіна В.О. , суддя Ільїн О.В.
при секретарі Євтушенку Є.В.
за участю представників сторін:
за участю представників:
позивач - не з'явився
відповідач - не з'явився
розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу відповідача (вх. №4280Х/1-35) на рішення господарського суду Харківської області від 21 липня 2015 року у справі №922/2826/15
за позовом Харківської міської ради, м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю “ЕНСО Груп”, с. Софіївська Борщагівка
про внесення змін до договору оренди землі, -
Позивач- Харківська міська рада- звернувся до господарського суду Харківської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю “ОСОБА_1 Груп” (правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕНСО Груп”), відповідача, про внесення зміни до договору оренди землі від 11.10.2005 р. №69166/05 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі.
Рішенням господарського суду Харківської області від 21 липня 2015 року у справі №922/2826/15 (суддя Жигалкін І.П.) в позові відмовлено частково. Внесено зміни до договору оренди землі від 11.10.2005 року №69166/05 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі у редакції, наведеній у резолютивній частині рішення. В іншій частині позову відмовлено.
Відповідач з рішенням місцевого господарського суду не погодився, звернувся до апеляційного господарського суду зі скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом норм матеріального права під час його прийняття, незаконність, необґрунтованість рішення, просить його скасувати, прийняти нове, яким у задоволенні позову відмовити повністю.
Апеляційну скаргу обгрунтовує тим, що на дату прийняття оскаржуваного рішення (21.07.2015 року) в матеріалах справи були наявні документи, які свідчатьпро зміни в найменуванні та місцезнаходженні відповідача ( у п. 1.1. розділу 1 Статуту ТОВ “ЕНСО ГРУП” зазначено, що ТОВ “ЕНСО ГРУП” є правонаступником усіх прав та обов'язків ТОВ “ОСОБА_1 Груп” (ідентифікаційний номер 30709775), у п. 1.4. Статуту та свідоцтві про державну реєстрацію зазначене місцезнаходження: Україна, 03038, місто Київ, вул. Протасів Яр, 39). Проте, місцевий суд не врахував надані відповідачем документи при прийнятті оскаржуваного рішення.
Також вказує на те, що норми законодавства не містять прямого припису про обов'язковість зміни умов договору оренди землі в частині розміру орендної плати в разі прийняття орендодавцем рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки переданих в оренду земель.
Крім того, звертає увагу на те, що спірний договір оренди був укладений до набрання чинності Порядком оформлення договорів у м. Харкові, затверджений Рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012 року № 960/12, а державне регулювання розміру орендної плати здійснюється на стадії укладання договору, а не на стадії його виконання, в зв'язку з чим в силу умов п. 29 вказаного Порядку, останній не може застосовуватись та не може бути підставою для внесення змін до договору оренди.
Окрім цього, вказує на те, що місцевий господарський суд при розгляді справи не звернув увагу на помилки та неточності, зроблені при виконанні підрахунку розміру орендної плати та складанні додаткової угоди до Договору оренди.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 19.08.2015 року апеляційну скаргу відповідача було прийнято до провадження та призначено її до розгляду на 19.10.2015 року на 10:00 год.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 19.10.2015 року розгляд справи було відкладено на 23.11.2015 року на 10:00 год.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 23.11.2015 року розгляд справи було відкладено на 09.12.2015 року на 11:00 год.
Ухвалою Харківського апеляційного господарського суду від 09.12.2015 року було продовжено строк розгляду справи на 15 днів до 04.01.2016 року та відкладено розгляд справи на 21.12.2015 року на 9:15 год.
Представник позивача у судовому засіданні 09.12.2015 року проти доводів апеляційної скарги заперечував, вважає оскаржуване рішення законним та обґрунтованим, просить залишити його без змін, а апеляційну скаргу - без задоволення.
Представник відповідача в судове засідання 21.12.2015 року не з» явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце його проведення, про що свідчить штамп канцелярії суду на зворотному боці ухвали від 23.11.2015 року, який є доказом належного повідомлення учасників спору про дату, час та місце судового засідання відповідно до пункту 3.9.1 Постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 року №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції".
Представник позивача в судове засідання 21.12.2015 року також не з» явився, хоча належним чином повідомлявся про дату, час та місце його проведення, про що свідчить наявне в матеріалах справи поштове повідомлення №61022 17067684, про вручення позивачу копії ухвали від 23.11.2015 року, якою було призначено розгляд апеляційної скарги в даному судовому засіданні.
А тому колегія суддів розглядає апеляційну скаргу за відсутності представників сторін за наявними у справі матеріалами відповідно до статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Колегія суддів, дослідивши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, перевіривши правильність застосування місцевим господарським судом при прийнятті оскаржуваного рішення норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, виходячи з наступного.
Як вбачається з матеріалів справи та було вірно встановлено господарським судом першої інстанції, на підставі рішення Харківської міської ради від 26.02.2003 р. № 39/03 "Про припинення та надання в користування земельних ділянок юридичним та фізичним особам" (а.с.21-24) між Харківською міською радою (орендодавець) та товариством з обмеженою відповідальністю "ОСОБА_1 груп" (орендар) (правонаступником якого є Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕНСО Груп”) укладено договір оренди землі, зареєстрований 11.10.2005 р. за № 69166/05 у Харківському регіональному центрі державного земельного кадастру (а.с. 16-18).
Згідно з п. 2. договору в оренду передається земельна ділянка загальною площею 0,0619 га.
Відповідно до пунктами 9 - 11 плата за землю вноситься Орендарем щомісячно у вигляді орендної плати у грошовій формі, що становить: - 2005 рік: 345,04 грн.; - 2006 рік: 449,20 грн.; - з 2007 року: 651,02 грн. на рахунок відділення держказначейства у м. Харкові ... щомісячно протягом тридцяти календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця .
Рішенням Харківської міської ради від 03.07.2013р. №1209/13 затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р.
Згідно п. 1.1. вказаного рішення затверджено базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова у сумі 291,18 грн., яка отримана на підставі витрат на освоєння і облаштування території міста станом на 01.01.2013 та підлягає в подальшому індексації в порядку, встановленому законодавством України.
Пунктом 2 рішення встановлено, що це рішення вводиться в дію з моменту оприлюднення в установленому порядку, а нормативна грошова оцінка земель міста Харкова станом на 01.01.2013 р. застосовується з 01 січня 2014 року.
Попередня вартість 1 кв.м. землі у місті Харкові була визначена станом на 01.01.2007 р. на підставі рішення Харківської міської ради від 25.12.2007 р. № 335/07 “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року”, рішень Харківської міської ради від 27.02.2008 року № 42/08 “Про затвердження “Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року” та була введена в дію з 01.03.2008р.
Рішенням Харківської міської ради від 25.09.2013 р. № 1269/13 “Про затвердження “Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станам на 01.01.2013”” встановлено (п. 2, п. 3), що плата за землю на підставі даних “Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013” вводиться в дію з 01.01.2014. Зміни до договорів оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформлюються додатковою угодою до договору оренди землі згідно з Порядком оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Пунктом 5 зазначеного рішення Департамент земельних відносин Харківської міської ради зобов'язано попередити всіх землекористувачів (орендарів) земельних ділянок, реєстрація яких у Державному земельному кадастрі не здійснена, про необхідність приведення розміру плати за землю відповідно до вимог чинного законодавства.
Рішенням Харківської міської ради від 19.12.2012р. № 960/12 затверджено Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові.
Відповідно до пункту 16.4 вказаного Порядку зміни до договору оренди землі, пов'язані зі зміною розміру орендної плати, оформляються додатковою угодою до договору оренди землі. Розмір орендної плати, передбачений договором оренди землі, підлягає перегляду у випадку, також зміни нормативної грошової оцінки землі.
Відповідно до умов вказаного Договору оренди землі, зміна умов договору здійснюється за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов договору спір розв'язується у судовому порядку.
Департаментом підготовлено проект додаткової угоди до договору оренди землі, який разом із листами-пропозиціями від 13.12.2013 № 4942/0/225-13 та від 13.12.2013р. № 4948/0/225-13 рекомендованим поштовим відправленням направлено на адресу Відповідача.
Такі обставини, на думку позивача, свідчать про порушення його прав та охоронюваних законом інтересів і є підставою для їх захисту у судовому порядку.
Надаючи правову кваліфікацію викладеним обставинам, з урахуванням фактичних та правових підстав позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 13 Закону України "Про оренду землі" договір оренди землі - це договір, за яким орендодавець зобов'язаний за плату передати орендареві земельну ділянку у володіння і користування на певний строк, а орендар зобов'язаний використовувати земельну ділянку відповідно до умов договору та вимог земельного законодавства.
Статтею 21 Закону України "Про оренду землі" передбачено, що орендна плата за землю - це платіж, який орендар вносить орендодавцеві за користування земельною ділянкою. Розмір, форма і строки внесення орендної плати за землю встановлюються за згодою сторін у договорі оренди.
Згідно з умов договору орендна плата за земельну ділянку вноситься орендарем у грошовій формі на рахунок Державного казначейства у Харківській області.
Відповідно до пункту 289.1. статті 289 Податкового кодексу України для визначення розміру податку та орендної плати використовується нормативна грошова оцінка земельних ділянок.
Згідно із частиною 1 статті 13 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться у разі, зокрема, визначення розміру орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності.
Стаття 1 Закону України "Про оцінку земель" визначає нормативну грошову оцінку земельних ділянок як капіталізований рентний дохід із земельної ділянки, визначений за встановленими і затвердженими нормативами.
У відповідності до статті 18 Закону України "Про оцінку земель" нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення проводиться не рідше ніж один раз на 5-7 років.
Як вже зазначалося вище, попередня вартість 1 кв. м землі у місті Харкові була визначена станом на 01.01.2007 р. на підставі рішення Харківської міської ради від 25.12.2007 р. № 335/07 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року", рішень Харківської міської ради від 27.02.2008 року № 42/08 "Про затвердження "Положення про впровадження нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2007 року" та була введена в дію з 01.03.2008р.
Враховуючи норми статті 18 Закону України "Про оцінку земель", позивач рішеннями від 03.07.2013 р. №1209/13 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013 року" та від 25.09.2013 р. №1269/13 "Про затвердження порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова" затвердив нову базову вартість одного квадратного метра земель міста Харкова та ввів в дію з 01 січня 2014 року нову плату за землю.
У відповідності до положень статті 144 Конституції України органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території.
Статтею 73 Закону України "Про місцеве самоврядування" визначено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної в місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами, організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.
Згідно із пунктами 34, 35 частини 1 статті 26 Закону України "Про місцеве самоврядування" до виключної компетенції міської ради належить вирішення на пленарних засіданнях питань регулювання земельних відносин, затвердження відповідно до закону ставок земельного податку, розмірів плати за користування природними ресурсами, що є у власності відповідних територіальних громад.
Відповідно до частини 1 статті 632 Цивільного кодексу України ціна в договорі встановлюється за домовленістю сторін. У випадках, встановлених законом, застосовуються ціни (тарифи, ставки тощо), які встановлюються або регулюються уповноваженими органами державної влади або органами місцевого самоврядування.
Пунктом 2.19. постанови Пленуму Вищого господарського суду України, від 17.05.2011 р. № 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" судам роз'яснено, що у разі прийняття уповноваженим органом рішення про внесення змін щодо ставок орендної плати за землю та затвердження нових коефіцієнтів, що використовуються для розрахунку орендної плати за земельні ділянки, такі обставини можуть бути не взяті судом до уваги лише у разі скасування такого рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування в установленому законом порядку.
Рішення Харківської міської ради від 03.07.2013 р. №1209/13 "Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земель м. Харкова станом на 01.01.2013 року" та від 25.09.2013 р. №1269/13 "Про затвердження порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013р." є чинними на момент розгляду справи. Доказів їх скасування матеріали справи не містять.
З аналізу вищенаведених норм вбачається, що нормативно грошова оцінка земельних ділянок не залежить від волевиявлення сторін договору оренди землі, а є способом регулювання уповноваженими органами плати за користування землею.
При цьому, нормативна грошова оцінка земель є основою для визначення розміру орендної плати, в зв'язку з чим, зміна нормативної грошової оцінки земельної ділянки є підставою для перегляду розміру орендної плати.
В свою чергу, орендна плата за земельні ділянки комунальної власності є регульованою ціною. Тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
Вказана правова позиція відповідає правовій позиції, викладеній у постановах Вищого господарського суду України від 19.01.2011 року у справі № 41/153пд та від 03.07.2014 року №922/533/14, а також постановах Верховного Суду України від 06.12.2010 року у справі № 2-1/1006-200, від 30.05.2011 року у справі № 17/299-10, від 04.07.2011 року у справі № 41/8Іпд, від 23.05.2011 року у справі № 7/105-10 (30/234-09), від 20.08.2013 року у справі №5017/781/2012 та від 03.12.2013 року у справі №5009/3430/12.
Отже, господарський суд першої інстанції дійшов вірного висновку про те, що позовні вимоги про внесення змін до договору оренди землі від 16.01.2006 року за № 240667100003 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі в цій частині підлягають задоволенню.
Проте, на дату прийняття оскаржуваного рішення -21.07.2015 року в матеріалах справи були наявні документи, які свідчать про зміни в найменуванні та місцезнаходженні відповідача , а саме: відповідач змінив свою назву на Товариство з обмеженою відповідальністю “ЕНСО ГРУП”.
При цьому у п. 1.1. розділу 1 Статуту ТОВ “ЕНСО ГРУП”, доданого відповідачем до відзиву на позов, зазначено, що ТОВ “ЕНСО ГРУП” є правонаступником усіх прав та обов'язків ТОВ “ОСОБА_1 Груп” (ідентифікаційний номер 30709775), у п. 1.4. Статуту та свідоцтві про державну реєстрацію зазначене місцезнаходження: Україна, 03038, місто Київ, вул. Протасів Яр, 39).
А тому рішення в частині задоволених позовних вимог підлягає зміні із викладенням цієї частини в редакції, в якій замість ТОВ “ОСОБА_1 Груп” слід зазначити його правонаступника ТОВ “ЕНСО ГРУП”, оскільки останній несе всі права та обов'язки правопопередника, в тому числі й обов'язки, які стосуються внесення змін до спірного договору оренди землі в частині орендної плати.
Окрім цього, колегія суддів погоджується із висновком господарського суду першої інстанції про те, що в частині пунктів 13, 14 та 28 д) розділу І проекту додаткової угоди до договору оренди землі від 16.01.2006 року за № 240667100003 суд слід відмовити.
При цьому, колегія суддів виходить з того, що вказані пункти безпосередньо не стосуються зміни розміру орендної плати за договором у зв'язку зі зміною розміру нормативної оцінки землі, що відбулася.
Конституція України (ст.19) встановлює, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Також, стаття 129 Конституції України відносить до основних засад судочинства змагальність сторін. За загальним правилом обов'язок доказування певних обставин покладається на особу, яка посилається на ці обставини. Обов'язок доказування та подання доказів розподіляється між сторонами, виходячи з того, хто посилається на юридичні факти, які обґрунтовують його вимоги та заперечення. Це стосується позивача, який повинен доказати факти, на підставі яких пред'явлено позов, а також відповідача, який має можливість доказувати факти, на підставі яких він будує заперечення проти позову.
У відповідності до вимог статті 54 ГПК України позовна заява повинна містити виклад обставин, на яких ґрунтуються позовні вимоги з зазначенням доказів.
Позивачем ані у позовній заяві, ані впродовж розгляду справи по суті не наведено жодних доводів стосовно того, що необхідність внесення запропонованих змін в ці пункти встановлена на законодавчому рівні. При цьому позовна заява не містить жодних посилань на норми права та докази в обґрунтування вказаної частини позову.
Про незаконність цих вимог позивача свідчить те, що в даному разі позивач просить суд врегулювати в договорі відносини, які вже врегульовані нормативними актами, при чому просить зробити це у інший спосіб, ніж це передбачено цими актами. Але це неприпустимо, адже згідно з частиною 2 статті 6 Цивільного кодексу України сторони мають право врегулювати у договорі, який передбачений актами цивільного законодавства, свої відносини, які не врегульовані цими актами.
Крім того, як вірно вказав суд першої інстанції, редакція пункту 13 договору у пропонованій додаткової угоді до договору оренди землі не відповідає пункту 13 Типового договору оренди, затвердженого Постановою КМУ від 03.03.2004р. №220 та пункту 5.1. Положення про порядок визначення розмірів орендної плати при укладанні договорів оренди землі в м. Харкові, затвердженого рішенням Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008р. №41/08, який визначає, що встановлений згідно з розділом II цього Положення розмір орендної плати підлягає обов'язковому перегляду у разі: а) зміни функціонального використання земельної ділянки, передбаченого договором; б) внаслідок інфляції (щорічного уточнення на коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земельної ділянки); в) зміни розміру земельного податку; г) перерахунку базової ставки орендної плати. А саме, в додатковій угоді міститься додаткова підстава для обов'язкового перегляду орендної плати : "зміни нормативної оцінки землі".
Отже, відсутність такої підстави у типовому договорі оренди, затвердженому Постановою КМУ від 03.03.2004р. №220, унеможливлює її включення в спірний договір.
Таким чином, колегія суддів погоджується із висновком господарського суду першої інстанції про те, що , що позовні вимоги в цій частині (в частині внесення змін до пунктів 13, 14, 28 д) договору) не обґрунтовані, не відповідають чинному законодавству і тому не підлягають задоволенню,
При цьому, у зв'язку із правонаступництвом відповідача, вказана частина також підлягає зміні, в якій замість ТОВ "ОСОБА_1 груп" слід зазначити ТОВ “ЕНСО ГРУП”.
Відповідач в апеляційній скарзі як на підставу для задоволення позову в повному обсязі посилається на те, що норми законодавства не містять прямого припису про обов'язковість зміни умов договору оренди землі в частині розміру орендної плати в разі прийняття орендодавцем рішення про затвердження нової нормативної грошової оцінки переданих в оренду земель.
Однак, колегія суддів вважає такі посилання безпідставними, оскільки, як вже зазначалося вище, нормами чинного законодавства: статтями 651, 628 Цивільного кодексу України, статтею З0 Закону України "Про оренду землі" передбачено можливість зміни умов договору за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у випадках встановлених договором або законом. А так як орендна плата за земельні ділянки державної та комунальної власності є регульованою ціною, тому законодавча зміна граничного розміру цієї плати є підставою для перегляду розміру орендної плати, встановленої умовами договору.
До того ж, вказана правова позиція відповідає правовій позиції, викладеній у постановах Вищого господарського суду України від 19.01.2011 року у справі № 41/153пд та від 03.07.2014 року №922/533/14, а також постановах Верховного Суду України від 06.12.2010 року у справі № 2-1/1006-200, від 30.05.2011 року у справі № 17/299-10, від 04.07.2011 року у справі № 41/8Іпд, від 23.05.2011 року у справі № 7/105-10 (30/234-09), від 20.08.2013 року у справі №5017/781/2012 та від 03.12.2013 року у справі №5009/3430/12.
Крім того, відповідач в апеляційній скарзі звертає увагу на те, що спірний договір оренди був укладений до набрання чинності Порядком оформлення договорів у м. Харкові, затверджений Рішенням Харківської міської ради від 29.12.2012 року № 960/12, а державне регулювання розміру орендної плати здійснюється на стадії укладання договору, а не на стадії його виконання, в зв'язку з чим в силу умов п. 29 вказаного Порядку, останній не може застосовуватись та не може бути підставою для внесення змін до договору оренди.
Проте, вказана незалежно від застосування чи незастосування вказаного Порядку зміна нормативної грошової оцінки землі в будь-якому разі є підставою для перегляду розміру орендної плати за землі комунальної власності і оформлюється відповідна зміна розміру орендної плати додатковою угодою згідно зі статтею 654 Цивільного кодексу України, за якою зміна договору учиняється в такій самій формі, що й договір.
Окрім цього, апелянт вказує на те, що місцевий господарський суд при розгляді справи не звернув увагу на помилки та неточності, зроблені при виконанні підрахунку розміру орендної плати та складанні додаткової угоди до Договору оренди.
Однак, колегія суддів вважає такі посилання необґрунтованими, так як відповідач не оскаржував дії посадових осіб щодо здійснення розрахунку орендної плати в судовому порядку.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 33, 43, 99, 101, пунктом 4 статті 103, пунктами 2, 4 частини 1 статті 104, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу задовольнити частково.
Рішення господарського суду Харківської області від 21 липня 2015 року у справі №922/2826/15 змінити, виклавши резолютивну частину рішення в такій редакції:
" Внести зміни до договору оренди землі від 11.10.2005 року № 69166/05 шляхом визнання укладеною додаткової угоди до вказаного договору оренди землі у такій редакції:
до договору оренди землі,
зареєстрованого “ 11” жовтня 2005 року за № 69166/05
у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного
земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах"
“_____”________________20
Харківська міська рада Харківської області (Орендодавець) в особі міського голови ОСОБА_2 з одного боку та ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНСО ГРУП" (Орендар) в особі керівника ___________________________ з другого боку, домовились про нижченаведене:
І. Відповідно до Податкового кодексу України, Закону України “Про оренду землі”, рішення 25 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 03.07.2013 № 1209/13 “Про затвердження “Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013”, рішення 26 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 25.09.2013 № 1269/13 “Про затвердження “Порядку впровадження нормативної грошової оцінки земель міста Харкова станом на 01.01.2013”, рішення 19 сесії Харківської міської ради 5 скликання від 27.02.2008 № 41/08 “Про затвердження Положення про порядок визначення розміру орендної плати, плати за суперфіцій, земельний сервітут при наданні земельних ділянок у платне користування в місті Харкові” (з відповідними змінами та доповненнями), рішення 21 сесії Харківської міської ради 6 скликання від 19.12.2012 № 960/12 “Про Порядок оформлення договорів оренди землі у місті Харкові” доповнити пункт 5., 9., 13., 14. договору оренди землі, зареєстрованого “ 11” жовтня 2005 року за № 69166/05 змінити, доповнити пункт 2. словами та пункт 28. підпунктом д) і викласти у такій редакції:
“2. (редакція по договору). Кадастровий номер земельної ділянки 6310136900:02:005:0024.”
“5. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки відповідно до витягу з технічної документації № 578 від 30.10.2013 становить 983696 грн. (дев'ятсот вісімдесят три тисячі шістсот дев'яносто шість гривень).
При змінах в нормативній грошовій оцінці земель за рішенням міської ради Орендар за свій рахунок виконує розрахунок оновленої грошової оцінки земельної ділянки і направляє один екземпляр відповідному органу державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.”
“ 9. Орендна плата за земельну ділянку вноситься Орендарем щомісячно у грошовій формі на рахунок управління Державної казначейської служби України у м. Харкові Харківської області. Інформація щодо реквізитів отримується у відповідному органі державної податкової служби за місцем знаходження земельної ділянки.
Розмір орендної плати за земельну ділянку згідно з розрахунком № 815/14 від 21.11.2013 на рік становить 6,4% від її нормативної грошової оцінки і складає 43756,54 грн. (сорок три тисячі сімсот п'ятдесят шість гривень 38 копійок), або в місяць - 3646,38 грн. (три тисячі шістсот сорок шість гривень 38 копійок).”
ІІ. Ця додаткова угода є невід'ємною частиною договору оренди землі зареєстрованого “ 11” жовтня 2005 року за № 69166/05 у Харківській регіональній філії Державного підприємства "Центр державного земельного кадастру при Державному комітеті України по земельних ресурсах" і складена та підписана в трьох примірниках, один з яких залишається у органі, що провів їх державну реєстрацію, а два інших видаються сторонам по договору.
Харківська міська рада ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ
Харківської області ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ "ЕНСО ГРУП"
м. Харків, м-н Конституції, 7 03038, м. Київ, вул. Протасів Яр, 39
код 30709775
код 04059243
В особі міського голови В особі керівника
__ ______ ОСОБА_2 ________________
/ підпис/ / підпис/ /ПІБ/
В іншій частині позову відмовити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕНСО ГРУП" (03038, м. Київ, вул. Протасів Яр, 39, ) на користь Харківської міської ради (61003, м. Харків, майдан Конституції, 7, код 30709775) 609,00 гривень судового збору.
Видати наказ після набрання рішенням законної сили".
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття і може бути оскаржена протягом двадцяти днів до Вищого господарського суду України.
Повний текст постанови складено 28.12.2015 року.
Головуючий суддя Черленяк М.І.
Суддя Івакіна В.О.
Суддя Ільїн О.В.