Ухвала від 28.12.2015 по справі 817/3458/15

УХВАЛА

Справа №817/3458/15

28 грудня 2015 року м. Рівне

Суддя Рівненського окружного адміністративного суду Шарапа В.М., перевіривши виконання вимог статті 106 КАС України за позовною заявою

Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області

доФізичної особи- підприємця ОСОБА_1

про стягнення заборгованості

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області звернулась до суду з позовною заявою до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, в якій просить стягнути кошти за податковим боргом у сумі 2991731,23 грн.

Позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України.

Відповідно до ч. 3 ст. 106 КАС України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Підпунктом 1 пункту 3 частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI встановлено ставку судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб'єктом владних повноважень - на рівні 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.

Частиною 1 статті 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" від 28.12.2014 року №80-VIIІ передбачено, що з 01.01.2015 року мінімальна заробітна плата встановлюється на рівні 1218,00 грн./міс.

Таким чином, позивачу за подання адміністративного позову належало сплатити судовий збір у сумі 44875,97 грн. (з розрахунку: 2991731,23 грн.*1,5%).

Проте, позивачем до позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у розмірі, встановленому законодавством.

У позовній заяві позивач просить відстрочити йому сплату судового збору до прийняття судового рішення за наслідками розгляду адміністративного позову, що обґрунтовує відсутністю у кошторисі Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області на 2015 рік видатків на його оплату.

На підтвердження вказаних обставин позивач надав суду службову записку завідувача сектору фінансово-економічної роботи та бухгалтерського обліку ДПІ у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області ОСОБА_2 від 16.12.2015 року №33, надану у відповідь на службову записку завідувача юридичного сектору ДПІ у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області ОСОБА_3 від 16.12.2015 року №35, в якій зазначається про неможливість оплати судовим збором за адміністративного позову до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів за податковим боргом у сумі 2991731,23 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 КАС України та ст. 8 Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 року №3674-VI, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат, звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.

З наведених норм вбачається, що єдиною підставою для відстрочення, розстрочення, звільнення від сплати судового збору є майновий стан позивача.

При цьому, визначення майнового стану сторони є оціночним та залежить від доказів, якими обґрунтовується рівень майнового стану сторони. Право на відстрочення сплати судового збору мають у тому числі і бюджетні установи, однак, якщо ці бюджетні установи діють як суб'єкти владних повноважень, то обмежене фінансування такої установи не є підставою для відстрочення сплати судового збору.

За таких обставин, у задоволенні клопотання позивача про відстрочення сплати судового збору слід відмовити, а позовну заяву залишити без руху.

Позивачу недоліки позовної заяви усунути шляхом подання до суду документу про сплату судового збору у розмірі 44875,97 грн. за наступними реквізитами: рахунок 31211206784002; отримувач УДКСУ у м. Рівному (м. Рівне) 22030001; банк отримувача ГУ ДКСУ у Рівненській області; код ЄДРПОУ отримувача 38012714; код МФО банку отримувача 833017; призначення платежу "Судовий збір за позовом ДПІ у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області справа №817/3458/15, Рівненський окружний адміністративний суд, код ЄДРПОУ 34847329".

Для усунення недоліків судом встановлюється строк до 22 січня 2016 року.

Керуючись частиною 1 статті 108 КАС України, суддя, -

УХВАЛИВ:

Відмовити Державній податковій інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області у відстроченні сплати судового збору.

Позовну заяву Державної податкової інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області до Фізичної особи- підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - залишити без руху.

Встановити Державній податковій інспекції у Рівненському районі Головного управління ДФС у Рівненській області строк для усунення недоліків позовної заяви - до 22 січня 2016 року.

Копію ухвали невідкладно надіслати особі, що звернулась з позовом.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії ухвали суду безпосередньо в суді, то п'ятиденний строк на апеляційне оскарження ухвали суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії ухвали суду.

Суддя Шарапа В.М.