11.5
про залишення позовної заяви без руху
28 грудня 2015 року СєвєродонецькСправа № 812/1714/15
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Чиркін С.М., перевіривши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 18.11.2015 ВП 49197580, зобов'язання вчинити певні дії,
25 грудня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, в якому позивач просить:
1) відкрити судове провадження в адміністративній справі;
2) якщо суд буде вважати, що строк на подання позовної заяви пропущений, то просить поновити (відновити) цей строк, оскільки про існування постанови про закінчення виконавчого провадження від 18.11.2015 ВП 49197580 дізнався з копії листа від 18.11.2015 № 2867/02.2-30/4, який отриманий позивачем 24.12.2015, та підтверджується власноручним підписом на копії листа та матеріалами виконавчого провадження;
3) визнання протиправною та скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 18.11.2015 ВП 49197580;
4) зобов'язати відповідача відновити виконавче провадження з виконання виконавчого листа від 08.10.2015 № 820/17516/14, виданого Харківським окружним адміністративним судом.
Пунктом 3 частини першої статті 107 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) встановлено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтею 106 цього Кодексу.
Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Частиною 2 статті 87 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України від 08 липня 2011 року № 3674-VI «Про судовий збір» (далі - Закон № 3674-VI).
Згідно із частиною першої статті 3 Закону України № 3674-VI судовий збір, зокрема, справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України № 3674-VI судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Частиною другою статті 4 Закону України № 3674-VI передбачені розміри ставок судового збору, зокрема, за подання до адміністративного суду фізичною особою позовної заяви не майнового характеру - 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
З огляду на розмір мінімальної заробітної плати з 01 січня 2015 року - 1218,00 грн, встановлений статтею 8 Закону України від 28.12.2014 № 80-VIII «Про Державний бюджет України на 2015 рік», за подання до адміністративного суду у 2015 році позовної заяви немайнового характеру, яку подано фізичною особою, встановлена ставка судового збору становить 487,20 грн.
Частиною третьою статті 6 Закону України № 3674-VI передбачено, що за подання позовної заяви яка має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру, а у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем в позовній заяві заявлені дві вимоги немайнового характеру, та надано документ про сплату судового з бору в сумі 487,20 грн, тобто позивачем не доплачено судовий збір за одну немайнову позовну вимогу в сумі 487,20 грн.
Позивач не звертався з клопотанням про звільнення або відстрочення сплати судового збору.
Таким чином, позивачу, у відповідності до вимог статті 4 Закону № 3674-VI, слід надати суду документ про сплату судового збору в сумі 487,20 грн.
Пунктом 5 частини 1 статті 107 КАС України визначено, що суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, чи подано адміністративний позов у строк, установлений законом (якщо адміністративний позов подано з пропущенням встановленого законом строку звернення до суду, то чи достатньо підстав для визнання причин пропуску строку звернення до суду поважними).
Пункт 2 позовних вимог викладений позивачем з умовою зверненою до суду щодо чи дотримання чи не дотримання ним строку звернення з позовною заявою.
Особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності державної виконавчої служби визначаються статтею 181 КАС України.
Абзацом 1 частини другої статті 181 КАС України визначено, що позовну заяву може бути подано до суду у десятиденний строк з дня коли особа дізналась або повинна була дізнатися про порушення її прав, свобод чи інтересів.
Приймаючи до уваги наявність у Позивача згідно з частиною 1 статті 12 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI «Про виконавче провадження» права ознайомлюватися з матеріалами виконавчого провадження, робити з них виписки, знімати копії …, в розумінні вимог статей 99-100, 105, 106 КАС України Позивач мав можливість та зобов'язаний зазначити в позові обставини, та надати документальне підтвердження дати, коли він дізнався про порушення своїх прав з посиланням на виконавче провадження.
З урахуванням викладеного пункт 2 позовних вимог викладений некоректно.
Таким чином, позивачу в обґрунтування обставин на підтвердження позовних вимог необхідно визначитися зі строком звернення до суду, та надати документальні докази на підтвердження дати коли він дізнався про порушення його прав або, в разі пропуску звернення до суду, надати докази на підтвердження поважності причин пропуску.
Відповідно до частини 1 статті 108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
Оскільки вищевказані обставини перешкоджають відкриттю провадження у справі, адміністративний позов ОСОБА_1 до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 18.11.2015 ВП 49197580, зобов'язання вчинити певні діїналежить залишенню без руху з встановленням позивачу строку для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст. ст. 106, 108, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя,-
Адміністративний позов ОСОБА_1 до управління державної виконавчої служби Головного управління юстиції у Луганській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Головне управління Міністерства внутрішніх справ України в Луганській області, про визнання протиправною та скасування постанови про закінчення виконавчого провадження від 18.11.2015 ВП 49197580, зобов'язання вчинити певні дії залишити без руху.
Позивачу протягом семи календарних днів з дня отримання даної ухвали надати суду документальне підтвердження дати та зазначення обставин, коли позивачу стало відомо про порушення його прав або обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду; документ про сплату судового збору в сумі 487,20 грн, сплаченого за наступними реквізитами:
отримувач коштів - УК у м. Сєвєродонецький/Луганський окр.адмін.суд/22030001;
код отримувача (код за ЄДРПОУ) - 37944909;
банк отримувача -ГУДКCУ в Луганській області;
код банку отримувача (МФО) - 804013;
рахунок отримувача - 31217206784080;
код класифікації доходів бюджету - 22030001;
призначення платежу - *; 101; реєстраційний номер облікової картки платника податків - фізичної особи; судовий збір, за позовом (ПІБ), Луганський окружний адміністративний суд.
У разі ненадання вищевказаних документів позовна заява буде вважатися неподаною і підлягатиме поверненню.
Копію даної ухвали невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Ухвала суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя ОСОБА_2