79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про відстрочення виконання судового рішення
28 грудня 2015 року справа 813/8211/13-а
зал судових засідань № 6
15 год. 15 хв.
Львівський окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Гулика А.Г.,
секретар судового засідання Щур В.Р.,
за участю:
представники сторін не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву державного підприємства “Львіввугілля” про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства “Львіввугілля” про стягнення коштів, -
державне підприємство “Львіввугілля” (далі - ДП “Львіввугілля”) звернулося до суду з заявою від 11.12.2015р. про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - Сокальська ОДПІ ГУ Міндоходів у Львівській області) до ДП “Львіввугілля” про стягнення коштів.
Заява обґрунтована тим, що в ДП “Львіввугілля” відсутні кошти для погашення заборгованості зі сплати податків і зборів. Просить суд відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013р. у справі №813/8211/13-а за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства “Львіввугілля” про стягнення коштів строком до 31.12.2017р.
Позивач подав до суду заперечення на заяву про відстрочення виконання судового рішення від 11.12.2015р., в якому просить суд відмовити в задоволенні вказаної заяви. Просить суд взяти до уваги той факт, що Львівський окружний адміністративний суд вже двічі відстрочував виконання судового рішення у цій справі.
Позивач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце проведення судового засідання. Проте, подав до суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника позивача.
Відповідач (заявник) явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, хоча належним чином повідомлявся про дату, час і місце проведення судового засідання. Проте, подав до суду клопотання про розгляд справи без участі уповноваженого представника відповідача.
Відповідно до ч.2 ст.263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.
Розглянувши заяву про відстрочення виконання судового рішення, суд дійшов висновку, що вказана заява підлягає задоволенню частково, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 263 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за наявності обставин, що ускладнюють виконання судового рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо), державний виконавець може звернутися до адміністративного суду першої інстанції, незалежно від того, суд якої інстанції видав виконавчий лист, із поданням, а особа, яка бере участь у справі, та сторона виконавчого провадження - із заявою про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення. Питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення може бути розглянуто також за ініціативою суду.
Згідно з ч.2 ст.263 КАС України суд розглядає питання про відстрочення або розстрочення виконання, зміну чи встановлення способу і порядку виконання судового рішення в десятиденний строк у судовому засіданні з повідомленням державного виконавця або сторони виконавчого провадження, що звернулися із поданням (заявою), та осіб, які беруть участь у справі, та у виняткових випадках може відстрочити або розстрочити виконання, змінити чи встановити спосіб і порядок виконання рішення.
З аналізу наведеної норми вбачається, що відстрочення виконання рішення суду є правом, а не обов'язком суду, а відповідне рішення приймається суддею на основі закону та власних переконань.
Таким чином, для відстрочення виконання судового рішення особа, яка звернулась з відповідною заявою, повинна довести суду наявність підтверджених відповідними доказами виняткових обставин, які можуть бути підставою для відстрочення виконання судового рішення.
При цьому, суд задовольняє таку заяву лише у виняткових випадках, які суд визначає виходячи з особливого характеру обставин, що ускладнюють або виключають виконання рішення (відсутність коштів на рахунку, відсутність присудженого майна в натурі, стихійне лихо тощо). Підставою для відстрочення виконання рішення можуть бути конкретні обставини, що ускладнюють виконання рішення.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013р. у справі №813/8211/13-а за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства “Львіввугілля” про стягнення коштів позов задоволено, вирішено стягнути з рахунків ДП “Львіввугілля” у банках, що його обслуговують, грошові кошти в сумі 13 245 426,60 грн. до державного бюджету.
Ухвалою від 29.11.2013р. суд відстрочив виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013 року у справі №813/8211/13-а до 31.12.2014 року.
Ухвалою від 24.12.2015р. суд відстрочив виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013р. у справі №813/8211/13-а за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до Державного підприємства “Львіввугілля” про стягнення коштів строком до 31.12.2015р.
У заяві про відстрочення виконання судового рішення відповідач - ДП “Львіввугілля” зазначив, що важке фінансове становище на підприємстві призвело до виникнення боргу перед бюджетом.
Як зазначає заявник, через дефіцит обігових коштів підприємство має велику кредиторську заборгованість перед бюджетом в сумі 831 837,60 тис.грн., по платежах до Пенсійного фонду - 296 281 тис.грн, по платежах до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві - 61 840 тис грн.
Згідно з попередженням про припинення постачання електроенергії від 23.11.2015р. №360 в зв'язку з неоплатою за спожиту електроенергію з 27.11.2015р. постачання електричної енергії підприємствам ДП “Львіввугілля” обмежується до рівня аварійної броні. Згідно з довідкою №7/2149 від 16.11.2015р. заборгованість ДП “Львіввугілля” перед Львівською філією ДП “Регілнальні електричні мережі” становить 213 129 500,58грн.
Також, відповідно до довідки №7/2247 від 26.11.2015р. заборгованість ДП “Львіввугілля” перед ДП “Вугілля України” за надану фінансову допомогу і попередню оплату за вугілля станом на 01.11.2015р. становить 53 297 тис. грн., згідно з довідкою №7/2248 від 26.11.2015р. заборгованість ДП “Львіввугілля” за одержані кредити і відсотки за них станом на 01.11.2015р. перед ПАТ “Акціонерний комерційний Промінвестбанк” становить 39 318тис.грн.
Крім того, відповідно до витягу з Реєстру обтяжень нерухомого майна на все нерухоме майно ДП “Львіввугілля” накладено арешт. Згідно з довідкою філії Львівського обласного управління АТ “Державний Ощадний банк України” №370 від 17.11.2015р. та ПАТ “Кредобанк” №179-42993/15 від 04.12.2015р. на всі рахунки ДП “Львіввугілля” накладено арешт.
Непокриті збитки підприємства за 9 місяців 2015р. становлять 1 476 206 тис.грн.
За результатом дослідження поданих відповідачем доказів, суд дійшов висновку про наявність обставин, які перешкоджають належним чином виконати судове рішення. Проте, відповідач не обґрунтував, з яких підстав він просить відстрочити виконання рішення саме до 31.12.2017р. крім того, суд враховує, що ДП «Львіввугілля» двічі відстрочено виконання судового рішення у цій справі.
З огляду на встановлені обставини, суд вважає, що заява державного підприємства “Львіввугілля” про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства “Львіввугілля” про стягнення коштів підлягає задоволенню частково, а саме виконання вказаної постанови слід відстрочити на 6 місяців з дня набрання ухвалою законної сили.
Відповідно до ст.94 КАС України судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Керуючись ст.ст. 160, 165, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
заяву державного підприємства “Львіввугілля” про відстрочення виконання судового рішення у справі за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства “Львіввугілля” про стягнення коштів - задовольнити частково.
Відстрочити виконання постанови Львівського окружного адміністративного суду від 14.11.2013р. у справі №813/8211/13-а за позовом Сокальської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Львівській області до державного підприємства “Львіввугілля” про стягнення коштів строком на 6 місяців з дня набрання ухвалою законної сили.
В задоволенні решти заяви відмовити.
Судові витрати стягненню зі сторін не підлягають.
Ухвала може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст ухвали суду складений та підписаний 29.12.2015р.
Суддя А.Г. Гулик