Постанова від 18.12.2015 по справі 760/22038/15-п

Справа № 3-6881/15

№760/22038/15-п

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2015 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Оксюта Т.Г., розглянувши матеріали, які надійшли від Київської міської митниці ДФС про притягнення до адміністративної громадянки Російської Федерації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки Р.Ф. НОМЕР_1 виданий 07.03.2011 року, проживає за адресою: АДРЕСА_1,

за ст. 471 МК України, -

ВСТАНОВИВ:

16.12.2015 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності громадянки Російської Федерації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки Р.Ф. НОМЕР_1 виданий 07.03.2011 року, проживає за адресою: АДРЕСА_1 за порушення митних правил.

З протоколу №0751/10000/15 про порушення митних правил від 26.09.2015 року вбачається, що 26.09.2015 року о 13 год. 05 хв. на митному посту «Аеропорт«Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), на рентген-апараті митниці в ручній поклажі (зона митного контролю 2 поверху терміналу «А»), який належить громадянці Російської Федерації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки Р.Ф. НОМЕР_1, яка слідувала до Дубаї рейсом FZ 728 літаком авіакомпанії «Flydubai», були виявлені каміння ймовірно природного походження різних кольорів та форм у кількості 8 штук, вагою близько 8 кг.

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено та запрошено до оглядової кімнати з метою проведення митного огляду валізи.

Зазначені предмети знаходилися у валізі пасажира без ознак приховування.

Згідно висновку від 25.11.15 №35677-ю Державного гемологічного центру України, вилучені камені являють собою: аметист у жеоді - 1 шт., агати у конкреції - 2 шт., флюорит у друзі - 1 шт., флюорит у препарованому зрізі - 1 шт., апофіліти зі стильбітами у друзі - 2 шт., гірський кришталь у друзі - 1 шт.

Вказаний предмети (каміння природного походження) при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому декларуванню (усному або письмовому) відповідно до чинного законодавства України та наданню дозвільних документів на їх переміщення через митний кордон України. Таким чином, законодавством встановлені певні обмеження щодо переміщення дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння через митний кордон України.

Гр-ка Російської Федерації ОСОБА_2, своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даного каміння з кристалами до інспекторів митниці не звертався.

Таким чином, у діях гр. Російської Федерації ОСОБА_2 наявні ознаки порушення митних правил, передбачені ст. 471 МК України.

Гр. Російської Федерації ОСОБА_2 в судове засідання не з'явилась, про час та місце розгляду справи повідомлялась.

Представник Київської міської митниці ДФС у судовому засіданні пояснив, що гр. Російської Федерації ОСОБА_2 порушила митні правила, у зв'язку з чим щодо останнього складено протокол про порушення митних правил №0751/10000/15 за ст. 471 МК України.

Заслухавши пояснення учасників судового розгляду, розглянувши отримані матеріали, вбачається наступне.

Встановлено, що 26.09.2015 року о 13 год. 05 хв. на митному посту «Аеропорт«Київ» (Жуляни)» Київської міської митниці під час проведення вибіркового митного контролю на лінії спрощеного митного контролю «зеленого коридору» залу «Відліт» терміналу «А» Міжнародного аеропорту «Київ» (Жуляни), на рентген-апараті митниці в ручній поклажі (зона митного контролю 2 поверху терміналу «А»), який належить громадянці Російської Федерації ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт громадянки Р.Ф. НОМЕР_1, яка слідувала до Дубаї рейсом FZ 728 літаком авіакомпанії «Flydubai», були виявлені каміння ймовірно природного походження різних кольорів та форм у кількості 8 штук, вагою близько 8 кг.

Після перетину пасажиром «білої лінії», яка відповідно до п. 1.10 «Правил застосування спрощеного порядку здійснення митного контролю предметів, що переміщуються громадянами, які прямують авіаційним транспортом», затверджених наказом Державної митної служби України від 18.02.2006 № 137(зареєстрований в Міністерстві юстиції України 01.03.06 за № 217/12091), позначає закінчення «зеленого коридору» та після перетину якої настає відповідальність за порушення митних правил, про що зазначено на інформаційному стенді, розміщеному в зоні митного контролю, пасажира було зупинено та запрошено до оглядової кімнати з метою проведення митного огляду валізи.

Зазначені предмети знаходилися у валізі пасажира без ознак приховування.

Згідно висновку від 25.11.15 №35677-ю Державного гемологічного центру України, вилучені камені являють собою: аметист у жеоді - 1 шт., агати у конкреції - 2 шт., флюорит у друзі - 1 шт., флюорит у препарованому зрізі - 1 шт., апофіліти зі стильбітами у друзі - 2 шт., гірський кришталь у друзі - 1 шт.

Законом України від 18.11.1997 № 637/97-ВР «Про державне регулювання видобутку, виробництва i використання дорогоцiнних металiв i дорогоцiнного камiння та контроль за операцiями з ними» визначено перелік дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння.

Згідно ст. 13 вказаного Закону ввезення в Україну і вивезення з України дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння та виробів з них провадиться суб'єктами господарювання та фізичними особами у порядку і на умовах, визначених законодавчими актами України.

Відповідно до частини другої статті 373 Митного кодексу України порядок вивезення (пересилання) громадянами за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них, а також культурних цінностей з метою їх відчуження визначається Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до постанови КМ України від 21 травня 2012 р. № 448 «Про порядок вивезення (пересилання) за межі митної території України громадянами дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них … » вивезення (пересилання) за межі митної території України дорогоцінних металів (за винятком банківських металів, пам'ятних та ювілейних монет України із дорогоцінних металів), дорогоцінного каміння та виробів із них з метою їх відчуження здійснюється у разі, коли сумарна фактурна вартість дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння та виробів з них: не перевищує суму, еквівалентну 10 000 євро (крім заборонених до вивезення за межі митної території України), шляхом вчинення дій, усного або за бажанням власника таких товарів чи на вимогу посадової особи митного органу письмового декларування.

Вказаний предмети (каміння природного походження) при переміщенні через митний кордон України підлягають обов'язковому декларуванню (усному або письмовому) відповідно до чинного законодавства України та наданню дозвільних документів на їх переміщення через митний кордон України. Таким чином, законодавством встановлені певні обмеження щодо переміщення дорогоцінного та напівдорогоцінного каміння через митний кордон України.

Гр-ка Російської Федерації ОСОБА_2, своїми діями обрала порядок проходження митного контролю через зону спрощеного митного контролю «зелений коридор», де не передбачено наявність у пасажира предметів на переміщення яких через митний кордон України встановлено заборони чи обмеження. Пасажир митної декларації не заповнював, з приводу декларування даного каміння з кристалами до інспекторів митниці не звертався.

Відповідно до п.4, п.5 ст. 366 Митного кодексу України, громадянин самостійно обирає "зелений коридор" або "червоний коридор" для проходження митного контролю.

Обрання "зеленого коридору" вважається заявою громадянина про те, що переміщувані ним через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України або вивезення за межі цієї території, та свідчить про факти, що мають юридичне значення.

Ст.ст. 196, 197 МК України встановлено порядок переміщення через митний кордон України окремих видів товарів, на які встановлені заборони або обмеження.

Пасажирка ОСОБА_2, митної декларації не заповнювала, з приводу декларування до інспекторів митниці не зверталась, самостійно обрала форму проходження митного контролю - проходження через "зелений коридор" чим засвідчила про відсутність товарів, що підлягають письмовому декларуванню, або таких, що підпадають під встановлені законодавством обмеження.

Згідно ст. 486 МК України та ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративне правопорушення є зокрема: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

При цьому, відповідно до ст. 489 МК України та ст. 289 КУпАП при розгляді справи підлягають з'ясуванню такі обставини: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи вина дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності чи є обставини, що пом'якшують та/або обтяжують її відповідальність, чи є підстави для звільнення особи, що вчинила правопорушення, від адміністративної відповідальності, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Згідно з ч. 1 ст. 366 МК України двоканальна система - це спрощена система митного контролю, яка дає громадянам змогу здійснювати декларування, обираючи один з двох каналів проходу через митний кордон України. Частиною 5 даної норми митного закону передбачено, що обрання «зеленого коридору» вважається заявою громадянина про те, що переміщувані через митний кордон України товари не підлягають письмовому декларуванню, оподаткуванню митними платежами, не підпадають під встановлені законодавством заборони та/або обмеження щодо ввезення на митну територію України та свідчать про факти, що мають юридичне значення.

Статтею 471 МК України передбачено, що порушення встановленого цим Кодексом порядку проходження митного контролю в зонах (коридорах) спрощеного митного контролю, тобто переміщення через митний кордон України особо, яка формою проходження митного контролю обрала проходження (проїзд) через «зелений коридор», товарів, переміщення яких через митний кордон України заборонено або обмежено законодавством України, або товарів в обсяг, що перевищують неоподатковану норму переміщення через митний кордон України.

Відповідно до ч. 1 ст. 458 МК України порушення митних правил є адміністративним правопорушенням, яке являє собою протиправні, винні (умисні або з необережності) дії чи бездіяльність, що посягають на встановлений цим Кодексом та іншими актами законодавства України порядок переміщення товарів, транспортних засобів комерційного призначення через митний кордон України, пред'явлення їх митним органам для проведення митного контролю та митного оформлення, а також здійснення операцій з товарами, що перебувають під митним контролем або контроль за якими покладено на митні органи цим Кодексом чи іншими законами України, і за які цим Кодексом передбачена адміністративна відповідальність.

З огляду на наведене, в діях гр. Російської Федерації ОСОБА_2 наявний склад адміністративного правопорушення, відповідальність за яке передбачена ст. 471 МК України.

Таким чином враховуючи, що безпосереднім предметом правопорушення митних правил є каміння ймовірно природного походження різних кольорів та форм у кількості 8 штук, вагою близько 8 кг, та вони заборонені до переміщення через «зелений коридор», суд вважає за необхідне застосувати до гр. Російської Федерації ОСОБА_2 адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією вказаних предметів порушення.

Керуючись ст.ст. 280, 283, 284 Кодексу України про адміністративні правопорушення, ст. ст. 366, 374, 458, 471, 489 МК України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Визнати гр. Російської Федерації ОСОБА_2 винною у порушенні митних правил, передбачених статтею 471 Митного кодексу України.

Притягнути гр. Російської Федерації ОСОБА_2 до адміністративної відповідальності та накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 1700,00 грн. на користь держави, який необхідно сплатити за наступними банківськими реквізитами: отримувач УДКСУ у Солом'янському районі; код ЄДРПОУ: 38050812; МФО: 820019; банк отримувача: ГУ ДКСУ у м. Києві; р/р №31113106705010; призначення платежу: *; 121; 38716451; 21081100; 01; с.106; код 095, та конфіскувати в дохід держави безпосередні предмети порушення митних правил, а саме: камінь №1 ймовірно природного походження на якому зверху знаходяться прозорі кристали у кількості 1 шт., камінь №2 чорного кольору у розрізі ймовірно природного походження в середині якого знаходяться прозорі кристали світло-фіолетового кольору у кількості 1 шт., камін №3 ймовірно природного походження сіро-фіолетового кольору у кількості 1 шт., камінь №4 ймовірно природного походження сіро-коричневого кольору у кількості 1 шт., камінь №5 чорного кольору у розрізі ймовірно природного походження у кількості 1 шт., камінь №6 чорного кольору у розрізі ймовірно природного походження у кількості 1 шт., камінь №7 сірого кольору ймовірно природного походження у кількості 1 шт., камінь №8 ймовірно природного походження з кристалами прозорого та окремого кольору у кількості 1 шт., що вилучені та знаходяться на відповідальному зберіганні на складі Київської міської митниці ДФС за адресою: м. Київ, бул. І. Лепсе, 8-А.

Стягнути з гр. Російської Федерації ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 243,60 грн.

Постанова пред'являється до виконання протягом трьох місяців.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи протесту прокурора. Апеляційна скарга чи протест прокурора подаються до Апеляційного суду м. Києва через Солом'янський районний суд м. Києва протягом десяти днів з дня винесення постанови.

Суддя: