Справа № 402/1583/15-п
25.12.2015року Суддя Ульяновського районного суду Кіровоградської області Ясінський Л. Ю. ,розглянувши матеріали, що надійшли від Ульяновського ВП Голованівського ВП ГУНП України в Кіровоградській області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2,
за ч.1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення
28.11.2015 року ОСОБА_2 в Кіровоградській області ст. сержантом поліції ОСОБА_3 було складено адміністративний протокол серії АП2 №266404, де зазначено , що ОСОБА_1, 28.11.2015 року о 02 год. 24 хв. в м.Ульяновка по вул.Промислова, керував автомобілем НОМЕР_1 в стані алкогольного спяніння, а саме різкий запах алкоголю з ротової порожнини, хатка хода та евиразна мова. Від проходження медичного огляду для встановлення стану сп»яніння в установленому законом порядку відмовився в присутності свідків.
08.12..2015 року до Ульяновського районного суду надійшли матеріали адміністративної справи щодо притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 у вчиненні правопорушення, передбаченого ст.130 ч.1 КУпАП.
ОСОБА_1 у судовому засіданні свою вину заперечив та пояснив , що на місці йому протокол вручений не був, не роз"яснювалися йому його права у відповідності до вимог КУпАП . Просить справу провадженням закрити.
Вивчивши матеріали справи , суд дійшов висновку , що справа підлягає закриттю в зв"язку з недоведення вини ОСОБА_1 в скоєнні адміністративного правопорушення.
У відповідності до ст.245 КУпАП , завданням у справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом. Так в судовому засіданні встановлено , що при складанні протоколу інспектором були порушені вимоги Інструкції з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, затвердженої Наказом МВС України за №77 від 26.02.2009 року, зокрема абзац перший пункту 4.1, згідно якого у разі виявлення правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху працівник Державтоінспекції МВС відповідно до статті 255 КУцАП складає протокол про адміністративне правопорушення (додаток 5), копія якого під підпис вручається особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснює порушникові його права і обов'язки відповідно до статті 63 Конституції України та статті 268 КУпАП.
Також інспектором ДПС під час складання зазначеного протоколу були порушені вимоги ч. 2 ст. 254 КУпАП, згідно якої протокол про адміністративне правопорушення складається у двох екземплярах, один з яких під розписку вручається особі, яка притягується до адміністративної відповідальності
Однак, як вбачається з матеріалів справи про адміністративне правопорушення, інспектор ДАІ, всупереч вищеназваних норм Інструкції та законодавства про адміністративне правопорушення України, не вручив ОСОБА_1 протокол про адміністративне правопорушення серії АП2 за №266404 так, як другий екземпляр цього протоколу знаходиться в матеріалах справи (а.с.2). Тим самим були порушені права останнього, передбачені ст. 268 КУпАП, так як ОСОБА_1 був позбавлений можливості належним чином захищатись від адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, яке поставлено йому в провину зазначеним протоколом.
Щодо встановлення факту порушення , то у відповідності до п.2.1 інструкції про виявлення у водіїв транспортних засобів ознак алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливомлікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції , затвердженої Наказом Міністерства внутрішніх справ України та Міністерства охорони здоров'я України 09.09.2009 N 400/666 , яку зареєстровано в Міністерстві юстиції України 6 жовтня 2009 р за N 931/16947, у разі наявності ознак, що свідчать про стан сп"яніння передбачених у пункті 1.3 розділу 1 цієї Інструкції, уповноваженаособа Державтоінспекції МВС проводить огляд на стан сп'яніння за допомогою спеціальних технічних засобів, дозволених до застосування МОЗ та Держспоживстандартом.
У відповідності до п.2.7 Інструкції, установлення стану алкогольного сп'яніння здійснюється на підставі огляду, який проводиться згідно з вимогами цієї Інструкції уповноваженими особами Державтоінспекції МВС з використанням спеціальних технічних засобів, показники яких після проведення тесту у видихуваному повітрі мають цифровий показник більше 0,2 проміле алкоголю в крові. Таким чином слід вважати , що висновок про стан сп"яніння лише за одними візуальними ознаками робити не можна.
Керуючись ст.33,ст.ст.247,284 КУпАП,
ОСОБА_1 визнати невинним в скоєнні адміністративного правопорушення , передбаченого ч.1 ст.130 КУпАП , а адміністративну справу відносно ОСОБА_1 провадженням закрити в зв"язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя: ОСОБА_4