Справа № 161/19279/15-к
Провадження № 1-кс/161/5174/15
м. Луцьк 28 грудня 2015 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області ОСОБА_1 , з участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора прокуратури Волинської області ОСОБА_3 , слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_4 , розглянувши клопотання з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_4 , про призначення позапланової документальної перевірки ПП «ТК «Укр-Петроль»,
Слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про призначення позапланової документальної перевірки ПП «ТК «Укр-Петроль» (код ЄДРПОУ 36905994, Волинська обл., Ківерцівський р-н., с. Прилуцьке, вул. Ківерцівська, 1) по взаємовідносинам з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778) з питань стану дотримання вимог законодавства України в ході здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01.01.2012 по 31.12.2013, зокрема дослідження обставин та даних, що були предметом господарських операцій, умов та стану взаєморозрахунків між контрагентами, підтвердження або спростування імітації проведення таких розрахунків, в тому числі з питань відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства, а також документах податкової звітності, доходів та даних щодо придбання, місць зберігання, транспортування та реалізації ПММ, а також залишків ПММ.
З клопотання вбачається, що СУ ФР ГУ ДФС у Волинській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №32015030000000051 від 19.05.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 212 ч.3 КК України.
Згідно Акту про результати позапланової виїзної перевірки ПП „ТК Укр-Петроль” (код ЄДРПОУ 36905994), з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства в період 01.01.2013 року по 31.12.2014 року по взаємовідносинах із ТОВ «ТОРГОВИЙ ДІМ ВЕТЕК» (код ЄДРПОУ 38809821) №854/2200/36905994 від 09.07.2015 р. складеного Ківерцівської ОДПІ встановлено, що: в період з 01.01.2013 року по 31.12.2014 року ПП «ТК «Укр-Петроль» перебував у взаємовідносинах з ТОВ «Торговий дім «Ветек». Згідно наданих до перевірки документів, ПП «ТК «Укр-Петроль» („Покупець") укладено з ТОВ «Торговий дім «Ветек» („Продавець") договір поставки №7-26/09/13 від 26.09.2013 р. Договір скріплено печатками підприємств та підписано посадовими особами: директором ПП «ТК «Укр-Петроль» - ОСОБА_5 та директором ТОВ «Торговий дім «Ветек» - ОСОБА_6 згідно якого придбано ПММ (паливно-мастильні матеріали). У жовтні - грудні 2013 року ПП «ТК «Укр-Петроль» проведено по обліку придбання нафтопродуктів від ТОВ «Торговий дім «Ветек» відповідно до видаткових накладних та податкових накладних на загальну суму 23487,0 тис. грн., в т.ч. ПДВ-3914,5 тис. грн. та в січні-лютому 2014 року відповідно до видаткових накладних та податкових накладних на загальну суму 11428,6 тис. грн., в т.ч. ПДВ-1904,7 тис. грн. Таким чином, перевіркою встановлено відображення в податковому обліку ПП «ТК «Укр-Петроль» фінансово-господарських операцій з ТОВ «Торговий дім «Ветек», які носять формальний характер, що призвело до донарахування податку на прибуток на суму 5188689 грн., в т.ч. 2013р. на суму 3718797 грн., за 2014р. на суму 1469892 грн. та заниження податку на додану вартість на загальну суму 5547737 грн., в тому числі за жовтень 2013 року - 864672,8 грн.; за листопад 2013 року - 1148240,0 грн.; за грудень 2013 року - 1901611,0 грн.; за січень 2014 року - 1583213,32 грн.; за лютий 2014 року - 50000,00грн.
Також, відповідно до інформації отриманої від ОУ ГУ ДФС у Волинській області підприємство ТОВ «Торговий дім «Ветек», є суб'єктом кримінального провадження №32014100000000036. З матеріалів кримінального провадження №32014100000000036 слідує, що невстановлені особи, які діяли за попередньою змовою знаходячись на території м. Києва, з метою прикриття незаконної діяльності, у період 2011-2013 років, створили ряд суб'єктів підприємницької діяльності, в т.ч. ТОВ «Торговий дім «Ветек» (код 38809821), за допомогою яких надавали послуги суб'єктам господарювання пов'язаними з незаконним формуванням податкового кредиту в тому числі ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778). Окрім цього встановлено, що 89% зі всього об'єму (100%) паливо-мастильних матеріалів ТОВ «Торговий дім «Ветек» (код 38809821) придбавав у ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778). Також згідно висновку експерта №145 від 28.03.2014 року підпис від імені директора ТОВ «Торговий дім «Ветек» ОСОБА_6 (в статуті ТОВ «Торговий дім «Ветек», реєстраційної картки на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи від 07.08.2013 року, протоколі №2 загальних зборів учасників ТОВ «Торговий дім «Ветек» від 30.07.2013 року) виконані різними особами. Крім того в протоколі допиту свідка від 02.02.2015 року вказано, що гр. ОСОБА_6 військовослужбовець військової частини НОМЕР_1 .
Так в ході досудового слідства встановлено, що ПП „ТК Укр-Петроль” (код ЄДРПОУ 36905994) мало фінансово-господарські взаємовідносини по придбанню ПММ із ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778) у 2012-2013рр.
Також, слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС у Волинській області отримано висновок за результатами аналізу фінансово-господарської діяльності ПП «ТК «Укр-Петроль» по взаємовідносинам з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778) за період з 01.11.2012 по 31.12.2013 рр. від 10.09.2015, складеного начальником Ківерцівської ОДПІ, згідно якого: Вироком іменем України від 09.04.2015 року, Червонозаводського районного суду м. Харкова встановлено, що ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778) булу створено особами, які діяли за попередньою змовою, знаходячись на території м. Харкова з метою прикриття незаконної діяльності у період 2008-2013 років шляхом незаконної реєстрації суб'єкта підприємницької діяльності, який був зареєстрований у ДПІ м. Сімферополя. Від імені службових осіб надавались послуги по незаконному формуванню податкового кредиту. Судом визнано посадових осіб ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» винним у вчиненні злочину передбаченого ч.2 ст.205 КК України. Таким чином, аналізом фінансово-господарської діяльності ПП «ТК «Укр-Петроль» встановлено, що в результаті формування податкового кредиту від ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» в діяльності ПП «ТК «Укр-Петроль» вбачається можливе порушення у вигляді заниження належного до сплати податку на додану вартість в сумі 22 948,7 тис. грн., в т.ч. листопад-грудень 2012 року в сумі 8 501,7 тис. грн., січень-грудень 2013 року в сумі 14 447,0 тис. грн. та в результаті формування витрат з податку на прибуток ПП «ТК «Укр-Петроль» по операціях з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» в загальній сумі 114 743,7 тис. грн. вбачається можливе порушення у вигляді заниження належного до сплати податку на прибуток в сумі 22 651,5 тис. грн. в т.ч. за 2012 в сумі 8 926,8 тис. грн. 2013 рік 13 724,7 тис. грн.
Вищевикладені факти свідчать про те, що посадові особи ПП «ТК «Укр-Петроль» в період 2012-2013 років ухилились від сплати податку на додану вартість в сумі 22 948,7 тис. грн., в т.ч. листопад-грудень 2012 року в сумі 8 501,7 тис. грн., січень-грудень 2013 року в сумі 14 447,0 тис. грн. та податку на прибуток в сумі 22 651,5 тис. грн. в т.ч. за 2012 в сумі 8 926,8 тис. грн. 2013 рік 13 724,7 тис. грн.
Таким чином, службові особи ПП «ТК «Укр-Петроль» протягом 2012-2013 років відображали в податковому обліку підприємства фінансово-господарські операції з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020», які носили формальний характер, з метою ухилення від сплати податків та уникнення в подальшому відповідальності.
Оскільки факт вчинення службовими особами ПП «ТК «Укр-Петроль» злочину, передбаченого ч. 3 ст.212 КК України, підлягає доказуванню під час досудового розслідування і в суді, а доказом у відповідності до ст.ст. 84, 99 КПК України є висновки ревізій та акти перевірок, з метою встановлення обставин які підлягають доказуванню, встановлення кола осіб, причетних до скоєння злочину, здобуття доказів їх вини, а також встановлення розміру фактичних збитків завданих бюджету у вигляді не сплачених сум податків, виникла необхідність в проведенні позапланової документальної перевірки ПП «ТК «Укр-Петроль» по взаємовідносинам з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» з питань стану дотримання вимог законодавства України в ході здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01.01.2012 по 31.12.2013, зокрема дослідження даних, що були предметом господарських операцій, умов та стану взаєморозрахунків між контрагентами, підтвердження або спростування імітації проведення таких розрахунків, в тому числі з питань відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства даних щодо придбання, місць зберігання, транспортування та реалізації ПММ, а також залишків, а тому слідчий звернувся з даним клопотанням до суду.
В судовому засіданні слідчий та прокурор клопотання підтримали з викладених у ньому мотивів.
Заслухавши думку учасників провадження, слідчий суддя дійшов наступного висновку.
Згідно з ч. 2 ст. 91 КПК України доказування полягає у збиранні, перевірці та оцінці доказів з метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 92 КПК України обов'язок доказування обставин, передбачених статтею 91 КПК України покладається на слідчого та прокурора.
Як зазначено в ч. 2 ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених КПК України.
Відповідно до п.п. 78.1.11. п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України (далі - ПК Україна) документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності хоча б однієї з таких обставин, а саме: отримано судове рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки.
Згідно з п. 78.2. ст. 78 ПК України обмеження у підставах проведення перевірок платників податків, визначені цим Кодексом, не поширюються на перевірки, що проводяться на звернення такого платника податків, або перевірки, що проводяться у межах кримінального провадження.
Відповідно до п. 78.6. ст. 78 ПК України строки проведення документальної позапланової перевірки встановлені статтею 82 цього Кодексу.Як зазначено в п. 82.2. ст. 82 ПК України тривалість перевірок, визначених у статті 78 цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Оскільки для встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження №32015030000000051 від 19.05.2015, за ч.3 ст. 212 КК України, слідчому необхідно отримати акт позапланової документальної перевірки ПП „ТК Укр-Петроль” (код ЄДРПОУ 36905994) по взаємовідносинам з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778), акт перевірки відповідно до ч.2 ст. 93 КПК України може слугувати доказом у кримінальному провадженні та підлягає оцінці в ході досудового розслідування, а тому з врахуванням зазначеного слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання слідчого підставне та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 78, 82 ПК України, ст.ст. 92, 93, 372 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Призначити позапланову документальну перевірку приватного підприємства «ТК «Укр-Петроль» (код ЄДРПОУ 36905994, Волинська обл., Ківерцівський р-н., с. Прилуцьке, вул. Ківерцівська, 1) по взаємовідносинам з ТОВ «ГАЗУКРАЇНА-2020» (код ЄДРПОУ 37428778) з питань стану дотримання вимог законодавства України в ході здійснення фінансово-господарської діяльності підприємства за період з 01.01.2012 по 31.12.2013, зокрема дослідження обставин та даних, що були предметом господарських операцій, умов та стану взаєморозрахунків між контрагентами, підтвердження або спростування імітації проведення таких розрахунків, в тому числі з питань відображення в бухгалтерському та податковому обліках підприємства, а також документах податкової звітності, доходів та даних щодо придбання, місць зберігання, транспортування та реалізації ПММ, а також залишків ПММ.
Проведення позапланової документальної перевірки доручити працівникам управління податкового та митного аудиту Головного управління Державної фіскальної служби у Волинській області.
Тривалість перевірки не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб'єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому пункту 82.2 ПК України, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя