номер провадження справи 18/156/15
16.12.2015 справа № 908/5558/15
за позовом Державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (03179, місто Київ, пр. Перемоги, 15-й км)
до відповідача товариства з обмеженою відповідальністю «Старлайн-ЮА» (69026, місто Запоріжжя, вул. Передатна, 59)
про спонукання до укладання договору на виконання робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ та ВП в редакції позивача
Суддя Носівець В.В.
Представники сторін:
від позивача: ОСОБА_1, довіреність № 05.1-7/2120 від 10.03.2015 р., фахівець з правових питань та діловодства Херсонського обласного відділу Південної філії УДЦР;
від відповідача: ОСОБА_2, довіреність № б/н від 27.11.2015 р., паспорт серії СВ № 640252 від 21.11.2002 р.;
До господарського суду Запорізької області 03.11.2015 року звернулося Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» з позовною заявою до товариства з обмеженою відповідальністю «Старлайн-ЮА» про спонукання до укладання договору на виконання робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ та ВП в редакції позивача.
Ухвалою суду від 06.11.2015 року порушено провадження у справі № 908/5558/15, присвоєно справі номер провадження 18/156/15, судове засідання призначене на 03.12.2015 р.; в судовому засіданні оголошувалась перерва до 16.12.2015 р. Розгляд справи здійснювався за наявними у справі документальними доказами та закінчений 16.12.2015 р. судом оголошено вступну та резолютивну частини рішення. Судовий процес фіксувався за допомогою звукозаписувального технічного засобу, а саме: програмно-апаратного комплексу «Оберіг» бази даних Діловодство спеціалізованого суду.
Представник позивача в судовому засіданні підтримав заявлені позовні вимоги. Підставою для звернення з позовом зазначив наступне: рішенням НКРЗІ від 07.04.2015 р. № 195 затверджено Тарифи на роботи (послуги) державного підприємства «Український державний центр радіочастот», пов'язані з користуванням радіочастотним ресурсом України та вимірюванням параметрів телекомунікаційних мереж. Пунктом 1 розділу 2 Тарифів передбачено, що роботи з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінюючих пристроїв у смугах радіочастот загального користування виконує УДЦР на платній основі за господарськими договорами з користувачами радіочастотного ресурсу. Перелік РЕЗ, ВП, що підлягають моніторингу та забезпеченню ЕМС, наводиться у відповідних підписаних обома сторонами додатках до господарських договорів. Аналогічні норми містились і в тарифах, які діяли до набрання чинності Тарифів (до 03.07.2015 р.), а саме в п.3.1 розділу 3 Тарифів, затверджених рішенням НКРЗІ від 11.12.2008 р. №1256. Враховуючи вищевикладені вимоги законодавства Херсонською філією УДЦР відповідачу одночасно із отриманням першого дозволу на експлуатацію РЕЗ направлені в двох екземплярах для укладення проект договору із додатком на виконання робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ. В процесі отримання відповідачем інших дозволів на експлуатацію РЕЗ Херсонською філією УДЦР відповідачу направлялись для укладення в двох екземплярах нові додатки до договору, якими передбачались відповідні кількості РЕЗ що підлягають моніторингу та забезпеченню ЕМС. Однак ані підписаного екземпляру договору, ані додатків до нього до УДЦР (позивача) не надходило. Враховуючи положення ч. 3 ст. 179, ст. 187 ГК України, позивач просив суд спонукати відповідача укласти договір № 14-21-04-43 з додатками до договору від 19.06.2014 р., від 15.07.2014 р., та від 02.09.2014 р. на виконання робіт (послуг) з радіочастотного моніторингу параметрів випромінювання та забезпечення електромагнітної сумісності РЕЗ та ВП в редакції позивача з терміном дії з 19.06.2011 р. по 30.11.2014 р.
Представник відповідача підтримав заперечення, що викладені у відзиві. Заперечення вмотивовані наступним: УДЦР (позивач) здійснює роботи та надає послуги на договірних засадах. Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються НКРЗ у встановленому порядку (ч. 4 ст. 16 ЗУ «Про радіочастотний ресурс України»). Однак, вказаним законом, у ч. 2 ст. 6, чітко встановлені обов'язки користувачів радіочастотного ресурсу України, серед яких відсутній обов'язок користувачів сплачувати за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування обов'язково на підставі договору. Посилався на ч. 2 ст. 30 ЗУ «Про радіочастотний ресурс України» якими передбачені підстави здійснення користування радіочастотними ресурсами України. На думку відповідача, укладання договору на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, не є обов'язковим для сторін, оскільки відсутня пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладання договору для сторін. Щодо рішення Національної комісії з питань регулювання зв'язку України № 1599 від 16.07.2009 р. «Про затвердження Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування», де у п.п. 1.9., 1.10. передбачено, що кожний користувач РЧР укладає з УДЦР договір про проведення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування не пізніше тридцяти календарних днів від дня видачі УДЦР заявникові першого дозволу на експлуатацію РЕЗ (ВП), зазначив, що вказане Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування не є законом у розумінні ст. 179 ГК України. А тому, на нього не можна посилатись як на обов'язкову підставу укладення спірного договору. З урахуванням викладеного просив в позові відмовити.
Заслухавши представників сторін, вивчивши матеріали справи, суд,
Згідно Статуту в редакції 2014 року Державне госпрозрахункове підприємство «Український державний центр радіочастот» утворено відповідно до Закону України «Про радіочастотний ресурс України», є державним унітарним підприємством, заснованим на державній власності.
Підприємство відноситься до сфери управління Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації і здійснює свою діяльність на підставі Статуту, який затверджується Уповноваженим органом управління.
Має повне найменування Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» та скорочене найменування УДЦР (позивач у справі).
Згідно з п. 2.1 Статуту підприємство утворено з метою забезпечення ефективного користування радіочастотним ресурсом України в інтересах усіх категорій та груп користувачів.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Старлайн-ЮА» (відповідач у справі) є користувачем радіочастотного ресурсу України і використовує у своїй діяльності на території Херсонської області 7 радіоелектронних засобів (далі - РЕЗ) на підставі виданих дозволів на експлуатацію: № СРТ-65-0148605 від 19.06.2014 р., № ШПС-65-0148606 від 19.06.2014 р., № ШПС-35-0150474 від 15.07.2014 р., № СРТ-65-0150238 від 15.07.2014 р., № СРТ-65-0150239 від 15.07.2014 р., № ШПС-65-0158775 від 02.09.2014 р., № ШПС-65-0158779 від 02.09.2014 р.
Одночасно із отримання першого дозволу на експлуатацію РЕЗ Херсонською філією УДЦР відповідачу направлені в двох екземплярах для укладення проект договору із додатком на виконання робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ. В процесі отримання відповідачем інших дозволів на експлуатацію РЕЗ Херсонською філією УДЦР відповідачу направлялись для укладення в двох екземплярах нові додатки до договору, якими передбачались відповідні кількості РЕЗ що підлягають моніторингу та забезпеченню ЕМС (згідно з вимогами п. 3.1 розділу 3 Тарифів, затверджених рішенням НКРЗ від 11.12.2008 р. № 1256).
У зв'язку із неповерненням позивачеві підписаного примірнику договору з додатками, відсутністю протоколу розбіжностей, будь-яких письмових пояснень/заперечень з боку відповідача, позивач звернувся до суду з вимогою про спонукання відповідача до укладання договору.
Проаналізувавши обставини справи, суд дійшов висновку, що позовні вимоги про спонукання відповідача до укладання договору підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно із частиною першою статті 626 ЦК України договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.
Сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина перша статті 627 ЦК України).
Спеціальним законом, яким регулюються відносини, пов'язані з здійсненням радіочастотного моніторингу за господарськими договорами та щодо внесення за це плати є Закон України «Про радіочастотний ресурс України».
Згідно ч. 2 ст. 6 Закону України «Про радіочастотний ресурс України» (надалі - Закон) користувачі радіочастотного ресурсу України зобов'язані, зокрема, дотримуватись стандартів норм і правил використання радіочастотного ресурсу України, вносити платежі та збори, передбачені законом, а також у встановленому національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації (далі - НКРЗІ), порядку плату за радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування.
Згідно ч. 3 ст. 16 Закону на державне підприємство «Український державний центр радіочастот» (далі - УДЦР) покладено обов'язок щодо проведення радіочастотного моніторингу використання радіочастотного ресурсу України.
Частиною четвертою цієї ж статті Закону передбачено, що УДЦР на платній основі за рахунок коштів користувачів радіочастотного ресурсу України на їх замовлення виконує роботи (надає послуги). Перелік робіт та послуг, що виконує УДЦР, а також тарифи на них затверджуються національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері зв'язку та інформатизації, у встановленому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 19 Закону радіочастотний моніторинг здійснюється з метою захисту присвоєнь радіочастот, визначення наявного для використання радіочастотного ресурсу України, ефективності використання розподілених смуг радіочастот та розроблення науково обґрунтованих рекомендацій для прийняття відповідних рішень щодо підвищення ефективності використання та задоволення потреб користувачів радіочастотного ресурсу України.
Частина 4 ст. 19 зазначеного вище Закону встановлює, що радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального та спеціального користування здійснюється за рахунок користувачів радіочастотного ресурсу.
З метою визначення порядку організації та здійснення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування у відповідності до Закону розроблено Положення про радіочастотний моніторинг у смугах радіочастот загального користування, затверджене рішенням Національної комісії з питань регулювання зв'язку України від 16.07.2009 р. № 1599 (далі - Положення).
Відповідно до пунктів 1.8-1.12 Положення (в редакції, що діяла з 16.07.2009 р. по 10.04.2015 р.) передбачено, що оплата робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом, здійснюється користувачами РЧР щомісячно на підставі договору з УДЦР відповідно до законодавства; кожний користувач РЧР укладає з УДЦР договір про проведення радіочастотного моніторингу у смугах радіочастот загального користування; договір про проведення радіочастотного моніторингу підписується повноважними представниками сторін не пізніше тридцяти календарних днів від дня видачі УДЦР заявникові першого дозволу на експлуатацію РЕЗ (ВП); перелік РЕЗ (ВП), стосовно яких проводяться роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ (ВП), наводиться у засвідчених сторонами додатках до договору; дані щодо виданих (анульованих) дозволів на експлуатацію РЕЗ (ВП) враховуються шляхом внесення змін у додаток до договору.
Вартість робіт за радіочастотний моніторинг нараховується відповідно до «Тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства «Український державний центр радіочастот», пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу» (затверджених рішенням НКРЗ від 11 грудня 2008 року № 1256), зокрема пунктом 3.1 передбачено, що роботи з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів, випромінюючих пристроїв у смугах радіочастот загального користування виконує державне підприємство "Український державний центр радіочастот" на платній основі за господарськими договорами з користувачами радіочастотного ресурсу.
Укладення господарського договору, за приписами частини 3 статті 179 Господарського кодексу України, є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.
За приписами статті 180 Господарського кодексу України: господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов; істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода, при укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору; строком дії господарського договору є час, впродовж якого існують господарські зобов'язання сторін, що виникли на основі цього договору. На зобов'язання, що виникли у сторін до укладення ними господарського договору, не поширюються умови укладеного договору, якщо договором не передбачено інше. Закінчення строку дії господарського договору не звільняє сторони від відповідальності за його порушення, що мало місце під час дії договору.
Статтею 181 Господарського кодексу України встановлено, що: господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками; допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів; проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін; у разі якщо проект договору викладено як єдиний документ, він надається другій стороні у двох примірниках; сторона, яка одержала проект договору, у разі згоди з його умовами оформляє договір відповідно до вимог частини першої цієї статті і повертає один примірник договору другій стороні або надсилає відповідь на лист, факсограму тощо у двадцятиденний строк після одержання договору; за наявності заперечень щодо окремих умов договору сторона, яка одержала проект договору, складає протокол розбіжностей, про що робиться застереження у договорі, та у двадцятиденний строк надсилає другій стороні два примірники протоколу розбіжностей разом з підписаним договором.
Відповідно до статті 187 Господарського кодексу України спори, що: виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом; інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору; день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше.
Дослідивши обставини та зібрані у справі докази, проаналізувавши спеціальні норми, які регулюють відносини у сфері здійснення радіочастотного моніторингу та мають імперативний характер для даних правовідносин, суд дійшов висновку, що укладення спірного договору на здійснення робіт з радіочастотного моніторингу та забезпечення електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів між відповідачем, як користувачем радіочастотного ресурсу, та позивачем, як виконавцем послуг з радіочастотного моніторингу та забезпечення ЕМС РЕЗ, є обов'язковим в силу закону.
Наявний в матеріалах справи проект договору № 14-21-04-43 від 19.06.2014 р. на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ з додатками до договору від 19.06.2014 р., від 15.07.2014 р. та від 02.09.2014 р. (арк.с. 10-15), які позивач направляв відповідачу для підписання, містить усі істотні умови, необхідні для договорів даного виду та відповідає вимогам законодавства, розроблений на основі типового договору, затвердженого НКРЗ.
Суд зазначає, що спеціальною нормою, а саме п. 1.10 Положення передбачено, що договір про проведення радіочастотного моніторингу підписується повноважними представниками сторін не пізніше тридцяти календарних днів від дня видачі УДЦР заявникові першого дозволу на експлуатацію РЕЗ (ВП).
Враховуючи наявність доказів отримання відповідачем примірника проекту договору та додатків до нього, суд дійшов висновку, що для даного договору передбачена обов'язковість укладення з моменту отримання першого дозволу (19.06.2014 р.) та в будь-якому разі не пізніше 30-ти календарних днів (тобто не пізніше 19.07.2014 р.). При цьому датою укладення і набрання чинності правочином є дата видачі першого дозволу на експлуатацію РЕЗ (ВП), як то встановлено в Положенні.
Відповідач проект договору та додатків до нього не підписав, продовжив користуватися радіоелектронними засобами широкосмугового радіодоступу на бездоговірній основі.
З 01.12.2014 р. відповідно до наказів УДЦП № 419 від 17.09.2014 р. та № 468 від 02.10.2014 р., ст. 91 ГК України господарську діяльність Херсонської філії УДЦР припинено. Повноваження з виконання завдань УДЦР на території Херсонської області перейшли до Південної філії УДЦР. А отже, з 01.12.2014 р. виконання зобов'язань з радіочастотного моніторингу РЕЗ має здійснюватися між відповідачем та УДЦР в особі Південної філії УДЦР за окремим договором.
Надавши правову кваліфікацію правовідносинам сторін в контексті імперативно визначених положень діючого законодавства України, виходячи з фактів, встановлених в процесі розгляду спору, суд дійшов висновку визначити днем укладення спірного договору - 19.06.2014 р., а не день набрання чинності рішення суду, яким вирішено питання переддоговірного спору; строк дії договору визначити по 30.11.2014 р., тобто до моменту припинення господарської діяльності Херсонської філії УДЦР.
Виходячи з зазначеного, дата укладання договору визначена з урахуванням обов'язковості договору, терміну його дії і фактичних обставин укладання договору та строку виконання позивачем відповідних робіт. Така правова позиція узгоджується з приписами статті 187 Господарського кодексу України та імперативними нормами, які регулюють відносини у сфері здійснення радіочастотного моніторингу.
Частинами 1 і 2 статті 43 ГПК України визначено, що господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом. Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Згідно з ст.ст. 33, 34 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на обґрунтування своїх вимог та заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.
Позивач надав всі необхідні докази в обґрунтування заявлених позовних вимог.
На підставі викладеного, суд визнав вимоги позивача обґрунтованими, заснованими на законі, доведеними та такими, що підлягають задоволенню.
Відповідно до ст. 49 ГПК України, судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст.ст. 22, 33, 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
1. Позов задовольнити.
2. Товариству з обмеженою відповідальністю «Старлайн-ЮА» (69026, м. Запоріжжя, вул. Передатна, буд. 59, код ЄДРПОУ 38625724) укласти із державним підприємством «Український державний центр радіочастот» (03179, м. Київ, пр. Перемоги, 15-й км, код ЄДРПОУ 23211596) договір № 14-21-04-43 від 19.06.2014 р. на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності РЕЗ з додатками від 19.06.2014 р., від 15.07.2014 р. та від 02.09.2014 р. в наступній редакції:
"Договір № 14-21-04-43
на роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності радіоелектронних засобів
м .Херсон « 19» червня 2014 р.
Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» далі - «Виконавець», в особі начальника Херсонської філії УДЦР ОСОБА_3, що діє на підставі Положення про філію та довіреності, з однієї сторони, та Товариство з обмеженою відповідальністю «Старлайн-ЮА», далі - «Замовник», в особі директора ОСОБА_4, що діє на підставі статуту, з другої сторони, уклали цей Договір про нижче наведене:
1. Предмет договору
1.1. Предметом цього Договору є проведення Виконавцем робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням електромагнітної сумісності (ЕМС) радіоелектронних засобів (РЕЗ). згідно з виданими дозволами, а також виявлення та усунення дії джерел радіозавад роботі РЕЗ Замовника на території Херсонської області.
2. Обов'язки сторін
2.1. Виконавець зобов'язується протягом всього строку дії цього Договору проводити заходи щодо забезпечення ЕМС РЕЗ, які використовує Замовник, згідно з дозволами на експлуатацію РЕЗ, для чого:
2.1.1. здійснювати роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ у смугах частот, що використовує Замовник, з метою забезпечення ЕМС РЕЗ Замовника з РЕЗ інших користувачів;
2.1.2. інформувати Замовника про радіозавади, що виникають з його вини і вживати передбачені законодавством України заходи з метою усунення їх дії;
2.1.3. виявляти у присвоєній Замовнику смузі частот джерела радіозавад та усувати їх у строки та у порядку, визначених нормативно-правовими актами;
2.1.4. за заявками Замовника виконувати роботи з виявлення та усунення дії джерел радіозавад, які впливають на роботу РЕЗ Замовника.
2.1.5. Виконавець зобов'язується не надавати відомості про структуру мережі та РЕЗ Замовника без його дозволу, за винятком випадків, передбачених чинним законодавством України.
2.2. Замовник зобов'язується:
2.2.1. в процесі своєї діяльності дотримуватися вимог чинного законодавства, нормативно-правових актів щодо використання радіочастотного ресурсу та наданих ліцензій і дозволів;
2.2.2. своєчасно сплачувати на користь Виконавця плату за виконання робіт;
2.2.3. своєчасно забезпечувати Виконавця необхідними для виконання цього Договору документами та інформацією.
2.3. Якщо протягом строку дії цього договору Сторони змінять свою назву, місцезнаходження, розрахункові реквізити або будуть реорганізовані, вони повинні негайно повідомити про це другу Сторону.
2.4. Умови цього договору можуть бути змінені за взаємною згодою Сторін шляхом укладення додаткових угод.
3. Ціна робіт та порядок розрахунку.
3.1. Ціна виконаних робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпечення ЕМС РЕЗ, визначається на підставі затверджених у встановленому порядку "Тарифів на роботи (послуги) Державного підприємства „Український державний центр радіочастот", пов'язаних з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу" за один календарний місяць, залежить від кількості РЕЗ щодо яких проводилися роботи і не включає податок на додану вартість. Податок на додану вартість нараховується згідно із законодавством України. Розрахунок ціни робіт наведений у Додатку.
3.2. Виконання робіт підтверджується відповідними ОСОБА_2 виконаних робіт підписаними обома Сторонами, а у випадках, передбачених пунктом 3.3 цього Договору - протоколами та (або) спектрограмами інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ Замовника.
3.3. Виконавець після закінчення проведення робіт оформлює рахунки за проведені роботи та разом з актами виконаних робіт надсилає на адресу Замовника до кінця місяця, протягом якого виконувались роботи. У п'ятиденний термін з моменту отримання документів Замовник зобов'язаний підписати акт виконаних робіт (у разі наявності зауважень до якості виконаних робіт - підписати із зауваженнями) та повернути один примірник Виконавцю. У разі неповернення у встановлений строк Замовником Виконавцю підписаного акту виконаних робіт - роботи вважаються прийнятими Замовником без зауважень та підлягають оплаті, а виконання робіт Виконавцем підтверджується протоколом та (або) спектрограмою інструментальної оцінки параметрів випромінювання РЕЗ Замовника, складених у затвердженому Державним підприємством «Український державний центр радіочастот» порядку.
3.4. Розрахунки між Виконавцем і Замовником за роботи, пов'язані з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ проводяться шляхом перерахування суми, що вказана в платіжному документі, на розрахунковий рахунок Виконавця, не пізніше 25 числа місяця наступного за місяцем, у якому був виставлений (оформлений) рахунок.
3.5. Зміни переліку та кількості РЕЗ, що підлягають роботам, пов'язаним з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ, Сторони узгоджують шляхом підписання нового Додатку до Договору.
4. Відповідальність сторін
4.1. Сторони несуть відповідальність за невиконання або/чи неналежне виконання своїх зобов'язань за цим договором.
4.2. За порушення грошових зобов'язань Замовник сплачує Виконавцю суму простроченого платежу з урахуванням пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який нараховується пеня за кожен день прострочення.
4.3. Пеня нараховується на суму простроченого платежу, починаючи з 26 числа місяця наступного за місяцем, якому був виставлений (оформлений) рахунок до повної сплати Замовником суми боргу але не більше ніж за 180 днів з моменту, коли зобов'язання мало бути виконане.
4.4. У разі неналежного виконання зобов'язань, прийнятих Виконавцем згідно з п.2.1 цього Договору (щодо забезпечення ЕМС належних Замовнику РЕЗ), внаслідок якого не був забезпечений належний радіозв'язок в межах присвоєної Замовнику смуги радіочастот (номіналу радіочастот) через наявність джерел радіозавад. Замовник, за погодженням Сторін, не оплачує виконання робіт з радіотехнічного моніторингу за РЕЗ. які зазнали впливу радіозавад. за період часу, протягом якого діяли джерела радіозавад. Період часу визначається з моменту надходження від Замовника заявки на виявлення та усунення дії джерела радіозавади та інструментальної перевірки наявності джерел радіозавад силами та технічними засобами Виконавця з залученням представників (представників) Замовника.
4.5. Всі суперечки, які виникають при виконанні умов цього Договору і не врегульовані узгодженням Сторін, розглядаються в порядку, передбаченому чинним законодавством України.
5. Особливі умови
5.1. Сторони повністю або частково звільняються від відповідальності за невиконання чи неналежне виконанні прийнятих на себе згідно з цим Договором зобов'язань у разі настання обставин непоборної сили (форс-мажор), які не залежатимуть від волі Сторін, але безпосередньо впливатимуть на умови та об'єктивні можливості Сторін виконувати Договір.
Після припинення дії обставин непоборної сили Договір підлягає виконанню у визначеному законодавством України та самим Договором порядку.
5.2. Цей Договір складається у 2-х примірниках, які мають однакову юридичну силу, з яких один зберігається у Замовника, другий - у Виконавця.
5.3. Державне підприємство «Український державний центр радіочастот» має статус платника податку на прибуток на загальних умовах.
6. Строк дії Договору
6.1. Даний Договір набирає чинності з моменту його підписання уповноваженими представниками Сторін та діє до 30.11.2014 року включно. Дата набрання чинності та строку дії додаткових угод та Додатків до цього Договору визначається Сторонами у тексті самих додаткових угод та Додатків.
6.2. Відповідно до ч. 3 ст. 631 Цивільного Кодексу України умови дії цього Договору застосовуються до відносин, які виникли з 19.06.2014 р.
6.3. Зобов'язання за цим Договором можуть бути припинені за взаємною згодою Сторін за умови належним чином оформленого та у встановленому чинним законодавством порядку припинення експлуатації всіх РЕЗ ВП Замовника і надання Виконавцю документального підтвердження.
6.4. Припинення зобов'язань за договором оформлюється шляхом укладання додаткової угоди.
6.5. Оплата робіт, пов'язаних з радіочастотним моніторингом та забезпеченням ЕМС РЕЗ, здійснюється Замовником до моменту набрання чинності додаткової угоди про припинення зобов'язань за договором.
6.6. Закінчення дії цього Договору не звільняє Замовника від сплати заборгованості за цим Договором.
7. Юридичні адреси та реквізити сторін
ВИКОНАВЕЦЬ: Державне підприємство «Український державний центр радіочастот»
ЗАМОВНИК: Товариство з обмеженою відповідальністю «Старлайн-ЮА»
Додаток до договору № 14-21-04-43 від 19.06.2014 .
Перелік РЕЗ, що підлягають радіочастотному моніторингу
Періодичність радіочастотного моніторингу та оплати - за місяць
Дійсний з 19.06.2014
№ п/пТип РЕЗ, місце розташування Номер РД К-ть №ст Ціна за од., грн Коеф. Разом за місяць, грн.
29 Радіочастотний моніторинг та забезпечення ЕМС РЕЗ широкосмугового радіодоступу (за базову станцію). 255.401.00 110,80
1 229 55.401.00110.80
Разом по додатку за місяць 110,80
Крім того, ПДВ 22.16
Разом за місяць з ПДВ 132.96
Примітка: сума оплати вказана згідно з "Тарифами на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот", пов'язаними з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу", затвердженими у встановленому порядку, та договором.
Державне підприємство «Український державний центр радіочастот»Товариство з обмеженою відповідальністю "СТАРЛАЙН-ЮА"
Додаток до договору № 14-21-04-43 від 19.06.2014 .
Перелік РЕЗ, що підлягають радіочастотному моніторингу
Періодичність радіочастотного моніторингу та оплати - за місяць
Дійсний з 15.07.2014
№ п/пТип РЕЗ, місце розташування Номер РД К-ть №ст Ціна за од., грн Коеф. Разом за місяць, грн.
29 Радіочастотний моніторинг та забезпечення ЕМС РЕЗ широкосмугового радіодоступу (за базову станцію). 555.401.00 277,00
1 529 55.401.00277,00
Разом по додатку за місяць 277,00
Крім того, ПДВ 55,40
Разом за місяць з ПДВ 332,40
Примітка: сума оплати вказана згідно з "Тарифами на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот", пов'язаними з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу", затвердженими у встановленому порядку, та договором.
Державне підприємство «Український державний центр радіочастот»Товариство з обмеженою відповідальністю "СТАРЛАЙН-ЮА"
Додаток до договору № 14-21-04-43 від 19.06.2014 .
Перелік РЕЗ, що підлягають радіочастотному моніторингу
Періодичність радіочастотного моніторингу та оплати - за місяць
Дійсний з 02.09.2014
№ п/пТип РЕЗ, місце розташування Номер РД К-ть №ст Ціна за од., грн Коеф. Разом за місяць, грн.
29 Радіочастотний моніторинг та забезпечення ЕМС РЕЗ широкосмугового радіодоступу (за базову станцію). 755.401.00 387,80
1 729 55.401.00387,80
Разом по додатку за місяць 387,80
Крім того, ПДВ 77.56
Разом за місяць з ПДВ 465.36
Примітка: сума оплати вказана згідно з "Тарифами на роботи (послуги) Державного підприємства "Український державний центр радіочастот", пов'язаними з користуванням радіочастотним ресурсом України та виділенням номерного ресурсу", затвердженими у встановленому порядку, та договором.
Державне підприємство «Український державний центр радіочастот»Товариство з обмеженою відповідальністю "СТАРЛАЙН-ЮА"
3. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Старлайн-ЮА» (69026, м. Запоріжжя, вул. Передатна, буд. 59, код ЄДРПОУ 38625724) на користь державного підприємства «Український державний центр радіочастот» (03179, м. Київ, пр. Перемоги, 15-й км, код ЄДРПОУ 23211596) 1218,00 грн. (одну тисячу двісті вісімнадцять грн. 00 коп.) судового збору. Видати наказ.
Відповідно до ч. 5 ст. 85 ГПК України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Рішення оформлено і підписано, згідно із вимогами ст. 84 ГПК України, 25 грудня 2015 р.
Суддя В.В. Носівець