ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
22 грудня 2015 року м. Київ № 826/22764/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі колегії суддів: головуючого судді Іщука І.О., суддів: Погрібніченка І.М., Шулежка В.П., при секретарі судового засідання Мині І.І., розглянув у відкритому судовому засіданні клопотання про зупинення провадження у справі в адміністративній справі за участю представників сторін:
за позовом ОСОБА_1
до 1. Кабінету Міністрів України 2. Тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державної авіаційної служби України Дьоміна Едуарда Володимировича 3. Державної авіаційної служби України 4. Міністра інфраструктури України Пивоварського Андрія Миколайовича
третя особа:Міністерство юстиції України
про визнання незаконними дій, рішень,
позивач - ОСОБА_1,
від відповідача-1 - Жамбровський М.С.,
від відповідача-2 - не з'явився,
від відповідача-3 - Кушпіль Д.С.,
від відповідача-4 - клопотання про відкладення,
від відповідача-3 - Терлецька Т.В.,
від третьої особи - Жамбровський М.С.,
ОСОБА_1 звернулась до Окружного адміністративного суду м. Києва з адміністративним позовом до Кабінету Міністрів України, Тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державної авіаційної служби України Дьоміна Едуарда Володимировича, Державної авіаційної служби України, Міністра інфраструктури України Пивоварського Андрія Миколайовича, третя особа: Міністерство юстиції України про визнання незаконними дій, рішень.
У судовому засіданні 22.12.2015 року представник Державної авіаційної служби України заявив клопотання про зупинення провадження у справі до розгляду Конституційним Судом України об'єднаного конституційного провадження за двома конституційними поданнями Верховного суду України щодо відповідності Конституції України (конституційності) п.6 ч.1, п.2, п.13 ч.2, ч.3 ст.3 Закону України «Про очищення влади» та ч.3 ст.1 п.7, п.8, п.9 ч.1, п.4 ч.2 ст.3, п.2 розділу Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про очищення влади» та за конституційним поданням 47 народних депутатів України щодо відповідності Конституції України (конституційності) ч.3, ч.6 ст.1, ч.1, ч.2, ч.3, ч.4, ч.8 ст.3, п.2 ч.5 ст.5, п.2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про очищення влади».
В обґрунтування заявленого клопотання відповідач посилається на те, що прийняття законного, неупередженого рішення по даній справі можливе на підставі рішення Конституційного Суду України, яким буде визначено конституційність (або не відповідність Конституції України) відповідних положень Закону України «Про очищення влади», порушення якого позивач вказує як порушення норм при призначенні Дьоміна Е.В. на посаду тимчасово виконуючого обов'язки Голови Державіаслужби.
Представник позивача заперечив проти задоволення вказаного клопотання.
Представник відповідача-1 та третьої особи не заперечував проти задоволення вказаного клопотання.
Вирішуючи заявлене клопотання суд, з урахуванням доводів представника відповідача-3 та пояснень позивача, представника відповідача-1 та третьої особи, вважає за необхідне зазначити наступне.
Відповідно до пункту 3 частини першої статті 156 Кодексу адміністративного судочинства України суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду цієї справи до вирішення іншої справи, що розглядається в порядку конституційного, адміністративного, цивільного, господарського чи кримінального судочинства, до набрання законної сили судовим рішенням в іншій справі.
З наведеної статті вбачається, що зупинення провадження у справі може бути лише тоді, коли неможливо розглянути цю справу до вирішення справи в інших видах судочинства. Тобто, зупинення провадження при цьому матиме місце лише у тому випадку, коли в іншій справі мають бути встановлені обставини, які неможливо встановити в цій справі і вони мають значення для її вирішення.
Як вбачається з матеріалів справи, предметом розгляду вказаної позовної заяви є, зокрема, правомірність прийняття Розпорядження Кабінету Міністрів України №883-р від 04.09.2015 року та правомірність дій Міністра інфраструктури України Пивоварського А.М.щодо внесення пропозиції Премєр міністру України про призначення ОСОБА_7 тимчасово виконувачем обов'язків Голови Державіаслужби. При цьому, у справі №826/22764/15 не розглядається питання застосування до ОСОБА_7 положень Закону України «Про очищення влади».
Також, суд вертає увагу на те, що посилання позивача на ту обставину, що призначення ОСОБА_7 тимчасово виконувачем обов'язків Голови Державіаслужби суперечить Закону України «Про очищення влади», є лише однією із підстав на обґрунтування позову, а також, враховує відсутність відомостей щодо застосування до ОСОБА_7 положень Закону України «Про очищення влади».
Беручи до уваги зазначене, суд приходить до висновку про відсутність підстав для зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст.156, 165, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,-
В задоволенні клопотання представника Державної авіаційної служби України про зупинення провадження в адміністративній справі №826/22764/15 - відмовити.
Ухвала суду набирає законної сили з моменту її постановлення і оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя І.О. Іщук
Судді: І.М. Погрібніченко
В.П. Шулежко
Ухвала у повному обсязі виготовлена 25.12.2015 року