Ухвала від 22.12.2015 по справі 2а/1770/3128/2012

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

ПРО ОСОБА_1 ВИКОНАВЧОГО ПРОВАДЖЕННЯ

22 грудня 2015 рокуСправа №2а/1770/3128/2012

м. Рівне

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Шарапи В.М., за участю секретаря судового засідання Климчук В.В., осіб, які беруть участь у справі, сторін виконавчого провадження та державного виконавця:

позивач: не прибув,

відповідач: представник не прибув,

третя особа на стороні відповідача: не прибув,

боржник: представник не прибув,

державний виконавець: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні заяву боржника про заміну сторони у виконавчому провадженні по справі за адміністративним позовом:

ОСОБА_2

до Комунального підприємства "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації",

третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинити дії, скасування рішення, відшкодування моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Представник боржника звернувся до суду із заявою про заміну боржника у виконавчому провадженні №39500584 з виконання виконавчого листа №2а/1770/3128/2012 Рівненського окружного адміністративного суду від 15.02.2013 року з Реєстраційної служби Рокитнівського районного управління юстиції на Рокитнівське районне управління юстиції.

На обґрунтування своєї заяви зазначає, що на даний час згідно чинного законодавства повноваження щодо здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно покладено безпосередньо на територіальні органи Міністерства юстиції України, тому Реєстраційна служба Рокитнівського районного управління юстиції не може виступати стороною вказаного виконавчого провадження, боржником у якому повинен бути правонаступник останньої в частині повноважень щодо здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, а саме, Рокитнівське районне управління юстиції.

Особи, які беруть участь у справі, сторони виконавчого провадження та державний виконавець у судове засідання не прибули, про дату, час і місце судового розгляду були повідомлені належним чином.

За змістом частини 2 статті 264 Кодексу адміністративного судочинства України, неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про дату, час і місце розгляду справи, не перешкоджає судовому розгляду.

Тому, суд вважає за можливе здійснити судовий розгляд за відсутності осіб, які беруть участь у справі, сторін виконавчого провадження та державного виконавця.

Повно і всебічно з'ясувавши обставини, покладені в основу заяви боржника, перевіривши їх дослідженими у судовому засіданні доказами на основі вимог законодавства, суд приходить до висновку про наявність підстав для її задоволення.

Судом встановлено, що постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 12.11.2012 року у справі №2а/1770/3128/2012, яка набрала законної сили 30.01.2013 року, адміністративний позов ОСОБА_2 до Комунального підприємства "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації", третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_3, задоволено частково. Визнано протиправним та скасовано рішення Комунального підприємства "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації" від 02.02.2012 року №80 "Про відмову у задоволенні заяви про скасування права власності та інших речових прав на нерухоме майно". Зобов'язано Комунальне підприємство "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації" скасувати запис (номер запису 94-97 в книзі 1) про реєстрацію права власності на нерухоме майно нежитлова будівля, ангар, що знаходиться за адресою: Рівненська область, Рокитнівський район, с. Карпилівка, вул. Шевченка ОСОБА_4 89б, реєстраційний номер 23623604.

15.02.2013 року Рівненським окружним адміністративним судом видано позивачу виконавчий лист у адміністративній справі №2а/1770/3128/2012, боржником у якому зазначено Комунальне підприємство "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації".

Ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 30.04.2013 року у справі №2а/1770/3128/2012, яка набрала законної сили 17.05.2013 року, задоволено заяву ОСОБА_2 про заміну сторони виконавчого провадження. Замінено боржника у виконавчому провадженні з виконання виконавчого листа №2а/1770/3128/2012, виданого Рівненським окружним адміністративним судом 15.02.2013 року, про зобов'язання Комунального підприємства "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації" скасувати запис (номер запису 94-97 в книзі 1) про реєстрацію права власності на нерухоме майно нежитлова будівля, ангар за адресою: Рівненська область, Рокитнівський район, с. Карпилівка, вул. Шевченка ОСОБА_4 89б, реєстраційний номер 23623604, з Комунального підприємства "Рівненське обласне бюро технічної інвентаризації" на нового боржника - Реєстраційну службу Рокитнівського районного управління юстиції.

Відповідно до абз. 4 ч. 1 ст. 6 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 року №1952-IV, у редакції, яка набрала чинності з 01.01.2013 року, систему органів державної реєстрації прав становлять: Міністерство юстиції України; центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері державної реєстрації прав; органи державної реєстрації прав, утворені Міністерством юстиції України в установленому законодавством порядку.

Згідно з п. 1. ч. 1 ст. 8 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" від 01.07.2004 року №1952-IV, державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень проводиться органом державної реєстрації прав.

Пунктом 1 Положення про Державну реєстраційну службу України, що затверджене Указом Президента України від 06.04.2011 року №401/2011, передбачено, що Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції України та входить до системи органів виконавчої влади та є головним органом у системі центральних органів виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

В свою чергу, Постановою Кабінету Міністрів України "Питання оптимізації діяльності центральних органів виконавчої влади системи юстиції" від 21.01.2015 року №17, яка набрала чинності 28.01.2015 року, ліквідовано Державну реєстраційну службу, покладено на Міністерство юстиції України завдання і функції, в тому числі, щодо з реалізації державної політики з питань державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень і встановлено, що Міністерство юстиції є правонаступником Державної реєстраційної служби, яка ліквідується, в частині реалізації державної політики у зазначених сферах (пункти 1-2).

Підпунктом 4.37 пункту 4 Положення про районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, що затверджене Наказом Міністерства юстиції України від 23.06.2011 року №1707/5, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 23.06.2011 року за №760/19498, визначено, що районні, районні у містах, міські (міст обласного значення), міськрайонні, міжрайонні управління юстиції, як територіальні органи Міністерства юстиції України, відповідно до покладених на них завдань здійснюють державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень відповідно до закону.

Таким чином, має місце перехід функцій щодо здійснення державної реєстрації прав на нерухоме майно від одного суб'єкта владних повноважень до іншого, а саме, такі функції перейшли від державних реєстраторів органу державної реєстрації прав до державних реєстраторів територіальних органів Міністерства юстиції України.

За змістом затвердженого Наказом Головного територіального управління юстиції у Рівненській області від 29.07.2015 року №278/08 штатним розписом на 2015 рік, у структурі Рокитнівського районного управління юстиції передбачено функціонування не Реєстраційної служби, а Сектору державної реєстрації речових прав на нерухоме майно.

Отже, у зв'язку із передачею повноважень зі здійснення державної реєстрації речових прав на нерухоме майно територіальним органам Міністерства юстиції України та відсутністю у штаті Рокитнівського районного управління юстиції такої структурної одиниці як реєстраційна служба, Реєстраційна служба Рокитнівського районного управління юстиції, не може виступати боржником у виконавчому провадженні №39500584 з виконання виконавчого листа №2а/1770/3128/2012 Рівненського окружного адміністративного суду від 15.02.2013 року. Натомість, належним боржником у вказаному виконавчому провадженні виступає її правонаступник в частині відповідних повноважень, а саме, Рокитнівське районне управління юстиції.

Відповідно до ч. 1 ст. 264 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд може замінити сторону виконавчого провадження її правонаступником.

З огляду на наведене, суд приходить до висновку про наявність підстав для заміни сторони у виконавчому провадженні №39500584 з виконання виконавчого листа №2а/1770/3128/2012 Рівненського окружного адміністративного суду від 15.02.2013 року з Реєстраційної служби Рокитнівського районного управління юстиції на Рокитнівське районне управління юстиції.

Тому, заява про заміну сторони виконавчого провадження підлягає до задоволення.

Керуючись ст.ст. 165, 264 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Замінити боржника у виконавчому провадженні №39500584 з виконання виконавчого листа №2а/1770/3128/2012, виданого Рівненським окружним адміністративним судом 15.02.2013 року, з Реєстраційної служби Рокитнівського районного управління юстиції на Рокитнівське районне управління юстиції.

Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Рівненський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Житомирського апеляційного адміністративного суду. Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Шарапа В.М.