Постанова від 28.12.2015 по справі 815/3431/15

Справа № 815/3431/15

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2015 року м.Одеса

У залі судових засідань №29

ОСОБА_1 окружний адміністративний суд у складі:

Судді Харченко Ю.В.

При секретарі Мацвейко О.І.

Розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю “Роксолана” до Управління Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 міської ради про визнання неправомірними дій, та скасування Витягів №48/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1371кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, №49/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1113кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, -

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю “Роксолана” звернулось до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з позовом, у якому, з урахуванням уточнень (від 08.09.2015р. вхід.№22112/15), просить суд визнати неправомірними дії Управління Держземагенства у м.Одесі Одеської області, та скасувати ОСОБА_2 №48/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1371кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, №49/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1113кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а.

В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що при виготовленні спірних Витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки Управлінням Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області не враховано, що ТОВ «Роксолана» не використовує всю площу земельної ділянки у розмірі 2484кв.м. в комерційних цілях, оскільки частина земельної ділянки використовується лише як під'їзд до приміщень кафе-бару, та для паркування автомобілів. Жодної комерційної вигоди із частини земельної ділянки ТОВ «Роксолана» не отримує, вона використовується лише як допоміжна, а тому, на думку позивача, нормативно грошова оцінка земельної ділянки проведена без врахування всіх дійсних обставин.

Відповідач - Управління Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області з позовними вимогами не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових запереченнях на адміністративний позов (від 10.08.2015р. вхід.№19841/15), наголошуючи, зокрема, що ОСОБА_2 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.04.2013р. №49/П, та 48/П, надано згідно звернення ОСОБА_1 міського управління земельних ресурсів 14.04.2013р. за №01-25/748-04, пакету документів, у тому числі, довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців серії АА №577728, та розраховано відповідно до вимог Закону України «Про оцінку земель» №1378-ІV від 11.12.2003р., Методики грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 23.03.1995р. за №213, Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним Наказом Держкомзему України, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006р. за №18/15/21/11, Податкового кодексу України, технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси, затвердженої Рішенням ОСОБА_1 міської ради №41-VI від 28.12.2010р., а також з урахуванням коефіцієнтів індексації.

Третя особа, без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Одеська міська рада з позовними вимогами також не погоджується, та вважає їх необґрунтованими з підстав, викладених у письмових поясненнях на адміністративний позов (від 23.12.2015р. вхід.№33639/15), зазначаючи, що відповідно до додатку 1 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого спільним Наказом Держкомзему України, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27.01.2006р. за №18/15/21/11 значення коефіцієнту функціонального використання земельної ділянки Кф земель комерційного використання складає 2,5. Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України серії АА №577728 ТОВ «Роксолана» здійснює наступні види діяльності за КВЕД-2010: 47.11, 47.19, 55.10, 56.29, 56.30, 68.20, що може розглядатися виключно, як комерційна діяльність. У зв'язку з чим, на думку третьої особи, Управлінням Держземагенства у м.Одесі Одеської області вірно застосовано коефіцієнт функціонального використання Кф 2,5 щодо земельної ділянки розташованої за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька, 24-а, як земельної ділянки комерційного використання.

У судовому засіданні 25.08.2015р., з урахуванням приписів ст.55 КАС України, судом допущено правонаступництво, та здійснено заміну неналежного відповідача - Управління Держземагенства у м.Одесі Одеської області, належним відповідачем - Управлінням Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області.

Ухвалою суду від 12.10.2015р. до участі в справі, відповідно до приписів ст.53 КАС України, в якості третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача залучено Одеську міську раду.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Таким чином, з урахуванням того, що від представників позивача - Товариства з обмеженою відповідальністю “Роксолана”, та відповідача - Управління Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області, до суду надійшли клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження за їх відсутності (від 23.12.2015р. вхід.№33640/15, вхід.№33646/15 відповідно), враховуючи відсутність у судовому засіданні представника третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1 міської ради, який про дату, час та місце судового засідання повідомлений належним чином та своєчасно, а також зважаючи на відсутність потреби у витребуванні додаткових доказів, виклику у судове засідання свідка, експерта, судом ухвалено рішення щодо розгляду даної адміністративної справи в порядку письмового провадження, відповідно до ч.6 ст.128 КАС України.

Дослідивши наявні у матеріалах справи письмові докази в сукупності та системно проаналізувавши приписи чинного законодавства, суд встановив наступне.

Як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, 18.04.2013р. Одеське міське управління земельних ресурсів ОСОБА_1 міської ради звернулось до Держземагенства у м.Одесі з ОСОБА_1 №01-25/748-04, за підписом в.о. начальника Управління ОСОБА_2, щодо надання витягу про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 0,2484га., котра знаходиться за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, та перебуває у користуванні (власності) Товариства з обмеженою відповідальністю “Роксолана”.

За результатами розгляду вищеозначеного ОСОБА_1 міського управління земельних ресурсів ОСОБА_1 міської ради від 18.04.2013р. №01-25/748-04, Управління Держземагенством у м.Одесі надано ОСОБА_2 №48/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1371кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, та №49/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1113кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а.

Не погоджуючись із визначеним Управління Держземагенством у м.Одесі у Витягах з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м.Одеси від 23.04.2013р. №48/П, та №49/П, коефіцієнтом, який характеризує функціональне використання земельної ділянки площею 0,2484га., що розташована за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, із значенням « 2,5», позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю “Роксолана” звернулося до ОСОБА_1 окружного адміністративного суду з даною позовною заявою.

Так, на думку суду, уточнені позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Роксолана” про визнання неправомірними дій Управління Держземагенства у м.Одесі Одеської області, та скасування Витягів №48/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1371кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, та №49/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1113кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, є безпідставними, необґрунтованими, та такими, що не підлягають задоволенню, з урахуванням наступного.

Відповідно до ст.19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

В силу п.1 ч.3 ст.2 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано, обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії), безсторонньо (неупереджено), добросовісно, розсудливо, з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації, пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія), з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення, своєчасно, тобто протягом розумного строку.

Зокрема, як встановлено судом, та вбачається з наявних у матеріалах справи документів, 07.07.2004р. між Товариством з обмеженою відповідальністю “Роксолана” (Орендар) та ОСОБА_1 міською радою (Орендодавець) був укладений Договір оренди землі, відповідно до п.1.1, 2.1 якого Орендодавець на підставі Закону України «Про оренду землі» та Рішення ОСОБА_1 міської ради №1804-ХХІV від 26.09.2003р. надає за рахунок земель міста, раніше наданих у користування АТ "Одесатурист", а Орендар приймає у строкове, платне володіння, користування земельну ділянку, площею 2484кв.м, що знаходиться у м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, згідно з планом земельної ділянки. В оренду передається земельна ділянка загальною площею 2484кв.м., у тому числі земельна ділянка площею 1371кв.м. - для експлуатації та обслуговування кафе-бару; земельна ділянка площею 1113кв.м. - для експлуатації та обслуговування літнього майданчика.

Згідно з п.2.3 означеного Договору нормативна грошова оцінка земельної ділянки становить 5401607,04грн.

У розділі 4 Договору оренди землі від 07.07.2004р. зазначено, що орендна плата даної земельної ділянки складає: за земельну ділянку площею 1371кв.м - у розмірі 71549,75грн. на рік; за земельну ділянку площею 1113кв.м - у розмірі 24202,18грн. (з травня по вересень включно); 3389,08грн. (з жовтня по квітень включно). Обчислення розміру орендної плати за землю здійснюється відповідно до Положення про порядок розрахунку плати за користування земельними ділянками і за часткову участь у землекористуванні в м.Одесі, затвердженого Рішенням ОСОБА_1 міської ради №702-ХХІІІ від 29.02.2000р., та Рішень ОСОБА_1 міської ради №1709-ХХІІІ від 31.10.2000р., №1061-ХХІV від 26.03.2003р., Постанови Кабінету Міністрів України від 12.05.2000р. №783 «Про проведення індексації грошової оцінки земель». Орендар не звільняється від орендної плати і сплачує її незалежно від результатів його господарської діяльності. Умови цього договору щодо розміру орендної плати можуть бути змінені за згодою обох сторін, шляхом укладання відповідних угод, які мають бути нотаріально посвідчені та будуть невід'ємними частинами цього договору. Орендодавець має право вимагати збільшення орендної плати у випадку збільшення відповідно до законів України розміру земельного податку.

Відповідно до п.п.5.1, 5.2, 12.1 Договору оренди землі від 07.07.2004р. земельна ділянка передається в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю “Роксолана” для експлуатації та обслуговування кафе-бару з літнім майданчиком. Категорія земель за основним цільовим призначенням - землі рекреаційного призначення. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

Пунктом 14.1 Договору оренди землі від 07.07.2004р. передбачено, що цей договір набирає чинності після підписання сторонами та його державної реєстрації. У зв'язку з чим, та на виконання вимог п.14.1 означеного Договору від 07.07.2004р., даний Договір нотаріально посвідчений приватним нотаріусом ОСОБА_1 міського нотаріального округу, та зареєстрований в ОСОБА_1 міському управлінні ОРФ ДП «Центр ДЗК», про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.07.2004р. за №040450500113.

Судом з'ясовано, що Рішенням Господарського суду Одеської області від 05.02.2015р., залишеним без змін Постановою ОСОБА_1 апеляційного господарського суду від 24.06.2015р. по справі №916/5092/14, задоволено позов Прокурора Приморського району м.Одеси в інтересах держави в особі ОСОБА_1 міської ради до Товариства з обмеженою відповідальністю "РОКСОЛАНА" про внесення змін до договору оренди землі, та внесено зміни до договору оренди землі від 07.07.2004р., укладеного між ОСОБА_1 міською радою та Товариством з обмеженою відповідальністю "РОКСОЛАНА", зареєстрованого в ОСОБА_1 міському відділенні ОРФ ДП «Центр ДЗК» про що у Державному реєстрі земель вчинено запис від 20.07.2004р. за №040450500113, яким ОСОБА_1 міською радою передано Товариству з обмеженою відповідальністю "РОКСОЛАНА" земельну ділянку площею 2484кв.м, що розташована за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька, 24-А на 50років. Викладено п.2.3 Договору у наступній редакції: «Нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1371кв.м становить 4074721,68грн.; нормативна грошова оцінка земельної ділянки площею 1113кв.м становить 6615861,21грн.». Викладено п.4.1 Договору у наступній редакції: «Орендна плата за земельну ділянку, володіння і користування 1371кв.м, що розташована за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-А, розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 203736,08грн. на рік; орендна плата за земельну ділянку, володіння і користування 1113кв.м, що розташована за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-А, розрахована у розмірі 5% від нормативної грошової оцінки цієї земельної ділянки та складає 330793,06грн. на рік.». Доповнено договір п.9.4.2 у наступній редакції: «Самостійно, щороку обчислювати суму орендної плати станом на 1 січня, з урахуванням індексації нормативної грошової оцінки і не пізніше 20 лютого поточного року подавати до контролюючого органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік за формою, встановленою у порядку, визначеному Податковим кодексом України (з урахуванням нової нормативної грошової оцінки земель у разі введення її в дію)».

Зокрема, в межах розгляду означеної справи судами встановлено, що 28.12.2010р. ОСОБА_1 міською радою прийнято рішення №41-VI „Про затвердження Технічної документації з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси" яким затверджено технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель Одеси (п.1), введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Одеси з 01.01.2011р. крім випадків визначних у п.3 цього рішення (п. 2); введено в дію нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати і плати за дольову участь у землекористуванні з 01.01.2012р. (п.3).

20.09.2011р. ОСОБА_1 міською радою прийнято рішення №1268-VI „Про внесення змін до рішення міської ради від 28.12.2010р. №41-VI „Про затвердження технічної документації з нормативно грошової оцінки земель міста Одеси", яким п.3 рішення викладено в такій редакції: "Ввести в дію затверджену пунктом 1 цього рішення нормативну грошову оцінку земель міста Одеси для розрахунку річної орендної плати з 20.09.2011р.".

20.09.2011р. ОСОБА_1 міською радою прийнято рішення №1267-VI «Про затвердження фіксованих відсотків при визначенні ставок орендної плати за земельні ділянки в м. Одесі».

Як вбачається з наявного у матеріалах справи ОСОБА_2 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м.Одеси від 23.04.2013р. №48/П, який розроблено Управлінням Держземагентства у м. Одесі Одеської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що розташована за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-А, землекористувачем якої являється ТОВ "РОКСОЛАНА" , площею 1371кв.м, становить 4074721,68грн. (з урахуванням індексації станом на 1 січня поточного року).

Згідно витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м.Одеси від 23.04.2013р. №49/П, який розроблено Управлінням Держземагентства у м.Одесі Одеської області, нормативна грошова оцінка земельної ділянки, що розташована за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-А, землекористувачем якої являється ТОВ "РОКСОЛАНА", площею 1113кв.м, становить 6615861,21грн. (з урахуванням індексації станом на 1 січня поточного року).

Підпунктом 271.1.1 пункту 271.1 статті 271 Податкового кодексу України встановлено, що базою оподаткування є нормативна грошова оцінка земельних ділянок з урахуванням коефіцієнта індексації, визначеного відповідно до порядку, встановленого цим розділом.

Правові засади проведення оцінки земель, професійної оціночної діяльності у сфері оцінки земель в Україні, визначено Законом України «Про оцінку земель» від 11 грудня 2003року №1378-IV (зі змінами та доповненнями), який спрямований на регулювання відносин, пов'язаних з процесом оцінки земель, забезпечення проведення оцінки земель, з метою захисту законних інтересів держави та інших суб'єктів правовідносин у питаннях оцінки земель, інформаційного забезпечення оподаткування та ринку земель.

Відповідно до положень статті 5 Закону України «Про оцінку земель» залежно від мети та методів проведення оцінка земель поділяється на такі види: бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель та грошова оцінка земельних ділянок. Грошова оцінка земельних ділянок залежно від призначення та порядку проведення може бути нормативною і експертною. Нормативна грошова оцінка земельних ділянок використовується для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Статтею 15 Закону України «Про оцінку земель» встановлено, що підставою для проведення оцінки земель (бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок) є рішення органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування.

Статтями 18, 20, 23 вказаного Закону встановлено, що нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться відповідно до державних стандартів, норм, правил, а також інших нормативно-правових актів на землях усіх категорій та форм власності.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться: розташованих у межах населених пунктів незалежно від їх цільового призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років; розташованих за межами населених пунктів земельних ділянок сільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 5 - 7 років, а несільськогосподарського призначення - не рідше ніж один раз на 7 - 10 років.

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться юридичними особами, які отримали ліцензії на проведення робіт із землеустрою.

За результатами бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок складається технічна документація, а за результатами проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок складається звіт.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Розробники технічної документації з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, а також звітів про проведення експертної грошової оцінки земельних ділянок зобов'язані безоплатно передавати копії матеріалів у Державний фонд документації із землеустрою.

Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок у межах населених пунктів затверджується відповідною сільською, селищною, міською радою.

Технічна документація з бонітування ґрунтів, економічної оцінки земель та нормативної грошової оцінки земельних ділянок, розташованих за межами населених пунктів, затверджується районними радами.

Витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки видається відповідним органом виконавчої влади з питань земельних ресурсів.

Статтею 73 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» визначено, що акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Отже, із системного аналізу вищенаведених законодавчих приписів вбачається, що технічна документація з нормативної грошової оцінки земельних ділянок (а отже і функціональний коефіцієнт окремої земельної ділянки) затверджується міською радою, при цьому Управління Держземагенства у м.Одесі Одеської області, у тому числі, і на момент видання спірних Витягів з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки м.Одеси від 23.04.2013р. №48/П, та №49/П, було уповноважене лише видавати витяги з технічної документації з нормативної грошової оцінки земель.

Таким чином, з урахуванням вищевикладеного, судом встановлено, що витяг - це технічний розрахунок, який заповнюється виключно на підставі відповідного рішення органу місцевого самоврядування, та відповідної технічної документації на земельну ділянку, а тому при заповненні витягу територіальний орган Держкомзему не наділений повноваженнями перевіряти обґрунтованість визначення показників нормативної грошової оцінки земельної ділянки.

Як встановлено судом, та зазначено вище, Рішенням ОСОБА_1 міської ради від 28 грудня 2010року №41- VI затверджено Технічну документацію з нормативної грошової оцінки земель міста Одеси, яким затверджено нормативну грошову оцінку земель міста Одеси з 01 січня 2011року, а тому у випадку незгоди з функціональним коефіцієнтом, предметом судового позову повинно бути, зокрема, Рішення ОСОБА_1 міської ради від 28 грудня 2010року №41- VI.

Відтак, технічна документація з нормативної грошової оцінки земельної ділянки затверджується міською радою, а видача витягу з технічної документації про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки здійснюється центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин на підставі показників розроблених міською радою, що свідчить про вчинення Управлінням Держземагенства у м.Одесі Одеської області дій суто в межах наданих законодавством повноважень, та відповідно відсутність підстав вважати оскаржувані витяги протиправним та таким, що підлягають скасуванню.

Згідно з пунктом 3 Порядку нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006року №18/15/21/11, віднесення земельної ділянки до категорії земель за функціональним використанням проводиться відповідно до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми №№ 6-зем, 6а-зем, 6б-зем, 2-зем), затвердженої Наказом Держкомстату України від 05 листопада 1998року №377, згідно з видами економічної діяльності, визначеними у довідках, які видають юридичним особам органи державної статистики. Значення коефіцієнта Кф, який застосовується при розрахунку нормативної грошової оцінки, залежить від видів економічної діяльності підприємства і характеризує прибутковість здійснюваних видів економічної діяльності в межах земельних ділянок.

Як встановлено судом, та зазначено вище, відповідно до п.п.5.1, 5.2, 12.1 Договору оренди землі від 07.07.2004р. земельна ділянка передається в оренду Товариству з обмеженою відповідальністю “Роксолана” для експлуатації та обслуговування кафе-бару з літнім майданчиком. Категорія земель за основним цільовим призначенням - землі рекреаційного призначення. Зміна умов договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін.

Згідно відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 21.03.2012р., видами господарської діяльності за КВЕД-2010 ТОВ «Роксолана» є: 47.11 - Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами; 47.19 - Інші види роздрібної торгівлі в неспеціалізованих магазинах; 55.10 - Діяльність готелів і подібних засобів тимчасового розміщення; 68.20 - Надання в оренду й експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна; 56.29 - Постачання інших торгових страв; 56.30 - Обслуговування напоями.

Відповідно до перехідних таблиць визначення кодів виду діяльності за КВЕД-2005 та КВЕД-2010, кодам виду діяльності за КВЕД-2010 відповідають коди виду діяльності за КВЕД-2005.

Відповідно додатку 3 до Інструкції з заповнення державної статистичної звітності з кількісного обліку земель (форми № 6-Зем), дані види діяльності віднесено до секцій G, H, К.

Згідно з Порядком нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення та населених пунктів, затвердженого наказом Державного комітету України по земельних ресурсах, Міністерства аграрної політики України, Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України, Української академії аграрних наук від 27 січня 2006року №18/15/21/11, коди розділу КВЕД (G, H, К) віднесено до категорії земель за функцією використання до земель комерційного використання зі значеним коефіцієнту Кф=2,5.

Відповідно до п.3.3 означеного Порядку нормативна грошова оцінка земельної ділянки підлягає індексації.

Згідно з п.289.2 ст.289 Податкового кодексу України коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель.

Відповідно до п.289.3 ст.289 означеного Кодексу центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин, Рада міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації не пізніше 15 січня поточного року забезпечують інформування центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну податкову і митну політику, і власників землі та землекористувачів про щорічну індексацію нормативної грошової оцінки земель.

Таким чином, судом встановлено, що спірні ОСОБА_2 з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки від 23.04.2013р. №48/П, №49/П виготовлено Управлінням Держземагенства у м.Одесі Одеської області з урахуванням відповідних коефіцієнтів індексації.

Відтак, з урахуванням вищеозначеного, судом встановлено, що ОСОБА_2 №48/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1371кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, а також №49/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1113кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, Управлінням Держземагенства у м.Одесі Одеської області видано з дотриманням вимог чинного законодавства, тобто в межах повноважень, та у спосіб, що передбачені Конституцією України, та законами України, а відтак є законними, що відповідно свідчить про відсутність законодавчо передбачених підстав для задоволення позовних вимог ТОВ «Роксолана».

Вищевикладене спростовує твердження позивача, наведені у позовній заяві.

Частиною 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України визначено, що розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, а частиною 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України зазначено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Згідно з ч.1 ст.69 та ч.ч.1,4 ст.70 КАС України, доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Обставини, які за законом повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися ніякими іншими засобами доказування, крім випадків, коли щодо таких обставин не виникає спору.

Відповідно до ч.ч.1,3 ст.86 КАС України, суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.

Згідно зі ст.159 Кодексу адміністративного судочинства України судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.

Відтак, беручи до уваги наведене, та оцінюючи надані сторонами по справі письмові докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що уточнені позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю “Роксолана” до Управління Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 міської ради про визнання неправомірними дій, та скасування Витягів №48/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1371кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, №49/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1113кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, не обґрунтовані, документально не підтверджені, не ґрунтуються на положеннях чинного законодавства, отже задоволенню не підлягають.

У зв'язку з тим, що у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю, витрати по сплаті судового збору покладаються на позивача, відповідно до положень ст.94 КАС України.

Керуючись ст.ст.2, 4, 7-9, 11, 12, 69, 71, 94, ч.4 ст.122, ч.6 ст.128, ст.ст.158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні адміністративного позову Товариства з обмеженою відповідальністю “Роксолана” до Управління Держгеокадастру у м.Одесі Одеської області, третьої особи без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача ОСОБА_1 міської ради про визнання неправомірними дій, та скасування Витягів №48/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1371кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, №49/П від 23.04.2013р. з технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки площею 1113кв.м., переданої для експлуатації та обслуговування кафе-бару за адресою: м.Одеса, вул.Генуезька,24-а, відмовити повністю.

Постанова може бути оскаржена шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили в порядку, передбаченому приписами ст.254 КАС України.

Суддя Харченко Ю.В.