ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10
про передачу справи за підсудністю
23 грудня 2015 року Справа № 461/10716/15-а
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.
секретар судового засідання Приймак С.І.,
позивач ОСОБА_1,
від позивача ОСОБА_2,
від відповідача 1 ОСОБА_3,
від відповідача 2 ОСОБА_4,
розглянув у попередньому судовому засіданні клопотання представника позивача про передачу справи за підсудністю у адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, -
Ухвалою Галицького районного суду м. Львова від 30.11.2015 року у справі № 461/10716/15-а за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій та зобов'язання до вчинення дій, вказану справу передано на розгляд до Львівського окружного адміністративного суду.
Ухвалою Львівського окружного адміністративного суду від 08.12.2015 року вказану справу прийнято до провадження та призначено до розгляду.
Представник позивача через канцелярію суду 18.12.2015 року за вх. №41315 подав уточнення до адміністративного позову в частині зменшення позовних вимог /а.с.72-73/. Просив виключити з прохальної частини позовну вимогу, що міститься в первинній редакції позовної заяви та доповненнях і уточненнях до позову /а.с.6-7, 52-53/, а саме: про скасування наказу Головного Управління МВС України у Львівській області від 04.08.2015 року №558 о/с відносно ОСОБА_1 в частині невнесення даних щодо вислуги років на пільгових умовах для обчислення, призначення (перерахунку) пенсії.
Решту вимог позивач просив залишити без змін, а саме:
- визнати протиправними дії посадових осіб Головного управління МВС України у Львівській області, а саме, розрахунок вислуги років на пенсію полковника міліції ОСОБА_1, особистий номер М-005966 від 06.08.2015 року в частині застосування лише коефіцієнтів 1.0 в період з 20.02.1997 року по 20.06.2006 року та невнесення даних за цей період у розрахунок вислуги років на пільгових умовах для обчислення, призначення (перерахунку) пенсії;
- зобов'язати Головне управління МВС України у Львівській області провести перерахунок розрахунку вислуги років на пенсію на полковника міліції ОСОБА_1 від 06.08.2015 року в частині застосування коефіцієнтів 1.0 в період з 20.02.1997 року по 20.06.2006 року та застосувати відповідний коефіцієнт за цей в період служби окремо у пільговому обчисленні із розрахунку один місяць за сорок днів відповідно до вимог чинного законодавства України;
- зобов'язати Головне управління МВС України у Львівській області внести зміни у наказ ГУ МВС України у Львівській області від 04.08.2015 року №558 о/с відносно ОСОБА_1 та внести дані щодо вислуги років на пільгових умовах і відповідне подання про перерахунок пенсії і інші необхідні документи направити до Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України у Львівській області провести перерахунок розрахунку пенсії ОСОБА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, який зареєстрований у ІНФОРМАЦІЯ_1"а" кв.111 відповідно до поданих Головного управління МВС України у Львівській області документів.
У судовому засіданні позивач та його представник заяву про зменшення позовних вимог підтримали, просили суд прийняти зменшення позовних вимог.
Представники відповідачів у судовому засіданні проти заяви про зменшення позовних вимог не заперечили та у вирішенні цього питання покладалися на розсуд суду.
Заслухавши думку представників сторін суд прийняв заяву сторони позивача про зменшення позовних вимог.
У судовому засіданні представник позивача подав клопотання про передачу справи за підсудністю до Галицького районного суду м. Львова /а.с.70-71/ мотивовану відмовою позивача від позовної вимоги, що стала підставою для передачі справи до Львівського окружного адміністративного суду. Оскільки ж усі позовні вимоги стосуються обчислення призначення, перерахунку, здійснення, надання пенсійних виплат, така справа підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Позивач у судовому засіданні клопотання представника про передачу справи за підсудністю до Галицького районного суду підтримав та просив задовольнити.
Представники відповідачів проти вказаного клопотання заперечили з тих підстав, що решта позовних вимог повинні теж розглядатися окружним адміністративним судом.
Суд заслухав пояснення сторони позивача та представників відповідача, оглянув матеріали справи, оцінив обставини, що мають значення для вирішення клопотання та враховує наступне.
У главі першій розділу ІІ Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) визначено адміністративну юрисдикцію та предметну, територіальну, інстанційну підсудність адміністративних справ.
Предметна підсудність визначає компетенцію різних ланок судової системи з розгляду адміністративних справ у першій інстанції залежно від предмета спору або суб'єктного складу сторін спірних правовідносин. Таке розмежування компетенції судових органів обумовлюється міркуваннями публічно-правового характеру стосовно найкращої організації судової влади - щоб створити для осіб, які потребують судового захисту, найбільш сприятливі умови для участі в судочинстві.
Слід зазначити, що порушення правил предметної підсудності є безумовною підставою для скасування судового рішення (п. 4 ч. 1 ст. 201 КАС України).
Згідно з п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України, якою встановлено правила предметної підсудності адміністративних справ, усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг предметно підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.
Адміністративним судом згідно п. 2 ч. 1 ст. 3 КАС України є суд загальної юрисдикції, до компетенції якого цим Кодексом віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.
Відповідно до імперативної норми, закріпленої у п. 2 ч. 1 ст. 22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.
Згідно з ч. 4 ст. 22 КАС України, питання про передачу адміністративної справи розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду. Неприбуття у судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені, не перешкоджає розгляду цього питання.
Адміністративна справа, передана з одного адміністративного суду до іншого в порядку, встановленому цією статтею, розглядається адміністративним судом, до якого вона надіслана. Спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються (ч.ч. 7, 8 ст. 22 КАС України).
Суд погоджується з покликанням сторони позивача на те, що позовні вимоги стосуються обчислення призначення, перерахунку, здійснення, надання пенсійних виплат, а отже, вказану справу слід передати на розгляд Галицького районного суду м. Львова як адміністративного.
Суд зважає на покликання представника відповідача 2 на те, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються, однак звертає увагу сторін на наступне.
За змістом ухвали Галицького районного суду м. Львова підставою для передачі даної справи до окружного суду була позовна вимога про скасування наказу відповідача 1, Позивач відмовився від цієї позовної вимоги, згідно з заявою про зменшення позовних вимог, що прийнята судом /а.с.58/, а отже відпала обставина, що була підставою для передачі справи до Львівського окружного адміністративного суду.
Таким чином, з врахуванням прийнятої судом заяви про зменшення позовних вимог /а.с.72-73/, дана справа на підставі п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України підсудна місцевому загальному суду як адміністративному.
Враховуючи вищевикладене, дану справу слід передати за предметною підсудністю на розгляд до Галицького районного суду м. Львова.
Керуючись ст.ст. 2, 3, 18, 22, 158-160, 165, 201 КАС України, -
1. Клопотання представника позивача - задовольнити.
2. Адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області, Головного управління Пенсійного фонду України у Львівській області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії - передати на розгляд до Галицького районному суду м. Львова.
Ухвала може бути оскаржена, згідно ст. 186 КАС України, протягом 5 днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з ч. 3 ст. 160 КАС України, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом 5 днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили, згідно ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КАС України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини ухвали.
Повний текст ухвали складено та підписано 28.12.2015 року.
Суддя Кравців О.Р.