Ухвала від 30.11.2015 по справі 810/1962/15

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

30 листопада 2015 року № 810/1962/15

Суддя Київського окружного адміністративного суду Брагіна О.Є., розглянувши клопотання Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області про відстрочення сплати судового збору за подання заяви про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі № 810/1962/15 за позовом державної фінансової інспекції у Київській області до Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області про стягнення коштів, в с т а н о в и в:

Глевахівська селищна рада Васильківського району Київської області звернулася до Київського окружного адміністративного суду з заявою про відстрочення виконання рішення суду в адміністративній справі № 810/1962/15.

Разом із заявою про відстрочення виконання рішення суду, Глевахівською селищною радою заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору до прийняття рішення. Про підстави неможливості сплати судового збору та, відповідно, майновий стан, заявник не зазначив та відповідними доказами не підтвердив.

Відповідно до ст. 88 КАСУ суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Статтею 8 Закону України «Про судовий збір» також передбачена можливість звільнення від сплати судового збору, враховуючи майновий стан сторони.

Однак, заявник не зазначив про підстави неможливості сплати судового збору за подану заяву та відповідних доказів відсутності коштів на рахунках суду не надав. Більш того, наведена норма, що дає право зменшити, відстрочити або звільнити від сплати судового збору, враховуючи майновий стан, насамперед стосується сторін соціально вразливої верстви населення з метою вільного їх доступу до правосуддя.

Законом України від 22.05.2015 № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору», викладено у новій редакції ст. 5 Закону України «Про судовій збір», яка не передбачає пільг щодо сплати судового збору, зокрема, органам місцевого самоврядування.

Тобто, обов'язок сплати судового збору, зокрема, органами місцевого самоврядування з 01.09.2015 є прямою вимогою нової редакції Закону України «Про судовій збір».

Надання у такому випадку органам місцевого самоврядування пільг щодо звільнення від його сплати суперечить меті та завданням Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору».

У ст. 129 Конституції України однією із засад судочинства визначено рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, у тому числі й органів державної влади та органів місцевого самоврядування. У зв'язку з цим обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у ньому коштів, призначених для сплати судового збору, не можуть вважатися достатньою підставою для звільнення від такої сплати. Натомість заявник жодних обґрунтувань щодо неможливості сплати судового збору суду не представив та відповідними письмовими доказами не підтвердив.

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку про відсутність підстав для задоволення клопотання Глевахівської селищної ради про відстрочення сплати судового збору. Окрім того, жодними засобами доказування (документально підтверджуючі докази) наявності чи відсутності коштів на рахунках заявника останнім суду не підтверджено.

На підставі викладеного, керуючись ст. 88, 165 КАСУ, суд

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання Глевахівської селищної ради Васильківського району Київської області про відстрочення сплати судового збору, - відмовити.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня її проголошення, а в разі постановлення ухвали у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, - протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Брагіна О.Є.