ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"28" грудня 2015 р. Справа № 809/4462/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Матуляк Я.П., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС у Львівській області про стягнення середньомісячного заробітку в сумі 253 578,60 грн.,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Львівської митницї ДФС у Львівській області про стягнення середньомісячного заробітку в сумі 253 578,60 грн.
Позивач просить стягнути на його користь середньомісячний заробіток за час затримки виконання постанови суду за період з 27.12.2011 року по 19.11.2015 року у розмірі 253 578,60 грн.
Суд, вирішуючи питання про наявність підстав для відкриття провадження у адміністративній справі, виходить із наступних правових позицій.
Частиною 3 статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що до позовної заяви додається, серед іншого, також документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України “Про судовий збір”.
Суд зазначає, що з 01.09.2015 року набули чинності зміни до Закону України "Про судовий збір".
Частиною 2 статті 4 Закону України “Про судовий збір”, встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру встановлюється ставка судового збору, який сплачується фізичною особою в розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду.
Законом України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", який вступив в дію з 01.01.2015 року, встановлено, що мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня складає 1218 гривень.
Статтею 5 Закону України "Про судовий збір" передбачено пільги щодо сплати судового збору.
У частині 1 цієї статті зазначено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:
1) позивачі - у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі. В той же час, позивач просить стягнути на його користь середньомісячний заробіток за час затримки виконання постанови суду за період з 27.12.2011 року по 19.11.2015 року у розмірі 253 578,60 грн., що не є заробітною платою.
Отже, як вбачається з матеріалів позову, позивачем не додано документу, що підтверджує сплату позивачем судового збору.
Крім того, слід зазначити, що звертаючись до суду з даним адміністративним позовом, позивач одночасно мотивує таке звернення порядком передбаченим статтею 267 КАС України., а саме посилається на частину 9, 10 цієї статті. В такому випадку судовий збір не сплачується.
Суд звертає увагу позивача (заявника) на те, що розгляд судом заяви в порядку позовного провадження та в порядку передбаченому статтею 267 КАС України, одночасно не є можливим в силу процесуальних особливостей, зокрема порядку подання та строків розгляду заяв.
З цього приводу суд зазначає, що позивачу (заявнику) необхідно подати заяву в якій чітко визначити в якому порядку слід розглядати подану ним заяву, та у разі визначення поданої заяви як адміністративного позову, оплатити судовий збір у розмірі визначеному чинним законодавством.
Таким чином, судом встановлено, що подана заява не відповідає вимогам статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України, у зв'язку з чим встановлений недолік позовної заяви підлягає усуненню у строк до 12.01.2016 року шляхом подання безпосередньо до канцелярії суду заяви щодо порядку її розгляду та документу про сплату судового збору у визначеному чинним законодавством розмірі, тобто в розмірі 487,20 грн. (чотириста вісімдесят сім гривень 20 копійок).
Відповідно частини 1 статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.
На підставі наведеного та керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
Позовну заяву ОСОБА_1 до Львівської митниці ДФС у Львівській області про стягнення середньомісячного заробітку в сумі 253 578,60 грн. - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 12 січня 2016 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскарженою в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Матуляк Я.П.