Комінтернівський районий суд м.Харкова
Номер провадження №1-в/641/511/2015 Справа №641/12158/15-к
24 грудня 2015 року Комінтернівський районний суд м.Харкова в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
представника Комінтернівського відділу ГУ НП в Харківській області - ОСОБА_3
розглянувши матеріали, які надійшли з Комінтернівського відділу ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно:
ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , проживає за адресою- АДРЕСА_1 , раніше судимий 07.10.2010року Комінтернівським районним судом м.Харкова за ч.2 ст.307, ч.1ст.307, ч.2 ст.309 КК України до 3 років позбавлення волі, -
Начальник Комінтернівського відділу ГУ НП в Харківській області звернувся до суду з поданням про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 , обґрунтовуючи подання тим, що громадянин ОСОБА_4 , звільнившись з місць позбавлення волі 02.04.2012року, на шлях виправлення не став, й неодноразово порушував адміністративний кодекс України, а саме- 15.12.2015року притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.178 КУпрАП, й одночасно було винесено попередження про можливість встановлення адміністративного нагляду. Вподальшому 16.12.2015року його знов було притягнуто до адміністративної відповідальності за ч.2ст.178 КУпрАП, 18.12.2015року він притягувався до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.175-1 КУрАП. За місцем мешкання характеризується негативно, систематично порушує громадський порядок, зловживає спиртними напоями.
Зважаючи на викладене, просить вирішити питання про встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_4 строком на один рік, встановивши обмеження, передбачені зазначеним законом.
В судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечував щодо встановлення відносно нього адміністративного нагляду.
ДІП Комінтернівського відділу ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 в судовому засіданні подання підтримав.
Дослідивши матеріали подання, суд приходить до висновку про необхідність відмови у задоволенні подання, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.7 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд здійснюється міліцією.
Статтею 6 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» встановлено, що адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості.
Згідно ст.3 вказаного Закону, Адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб: в) засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично
порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють
інші правопорушення.
Згідно Постанови ПВСУ N 3 від 28.03.86 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», перевіряючи обгрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду щодо осіб, зазначених у …..п."в" ст.3 Закону, належить
перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також
законність та обгрунтованість застосування до них заходів
стягнення.
При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може
бути встановлений за умови, що після звільнення з місць
позбавлення волі особа, незважаючи на попередження органів
внутрішніх справ, систематично порушує громадський порядок, права
інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне
правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому
Законом порядку.
Під іншими правопорушеннями слід розуміти такі порушення, що
посягають на громадську безпеку чи порядок управління.
Проте, як вбачається з наданих суду матеріалів, до подання долучено три копії протоколів та постанов про адміністративне правопорушення, відносно ОСОБА_4 , які датовані 15.12.2015р., 16.12.2015р., 18.12.2015року.Згідно пояснень ОСОБА_4 , наданих в судовому засіданні - з моменту звільнення з місць позбавлення волі, інші правопорушення ним не вчинялись. Таким чином, визначена законом підстава для встановлення адміністративного нагляду - «систематичність
порушення громадського порядку і прав інших громадян» - в діях ОСОБА_4 відсутня. Крім того, характер вчинених ОСОБА_4 правопорушень, за які він притягувався начальником Комінтернівського відділу ГУ НП в Харківській області - не є грубим порушенням громадського порядку.
Таким чином, подання не містить будь-яких документів, які підтверджують той факт, що ОСОБА_4 систематично порушує громадський порядок і права інших громадян, вчиняє інші правопорушення.
З огляду на вищевикладене, враховуючи, що, згідно вимог Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі» адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання
вчиненню злочинів окремими повнолітніми особами, звільненими з
місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них - суд не знаходить законних підстав для задоволення подання та встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 ..
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 3, 5, 6, 10 Закону України "Про встановлення адміністративного нагляду за особами, звільненими з місць позбавлення волі", Постанови ПВСУ N 3 від 28.03.86 «Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду», суд, -
В задоволенні подання начальника Комінтернівського відділу ГУ НП в Харківській області про встановлення адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 - відмовити .
На постанову може бути подана апеляційна скарга до Апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м.Харкова протягом 7 діб з моменту проголошення.
Суддя- ОСОБА_1