Ухвала від 22.12.2015 по справі 569/16898/15-к

УХВАЛА

Справа № 569/16898/15-к

22 грудня 2015 року м. Рівне

Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Рівненській області майора податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей і документів, -

ВСТАНОВИВ:

Старший слідчий з ОВС СУ ФР ГУ ДФС у Рівненській області майор податкової міліції ОСОБА_2 звернувся до Рівненського міського суду із клопотанням, яке погоджене прокурором прокуратури Рівненської області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів.

В обґрунтування клопотання слідчий зазначив, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у змові із службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » незаконно виготовляють підакцизні товари (паливно-мастильні матеріали), шляхом змішування сумішей хімічних речовин (дистиляту газового конденсату та фракції ізопентової) з паливно-мастильними матеріалами та подальшої легалізації незаконно виробленого палива через ланцюг суб'єктів господарювання транзитної ланки до підприємств реального сектору економіки, в порушення постанови Кабінету міністрів №1375-2007-П від 05.12.2007р. «Про затвердження переліків підприємств з усіма стадіями технічного процесу з виготовлення нафтопродуктів, що мають право виробляти бензини моторні, сумішеві», без отримання відповідних дозволів, а також методом змішування у вересні 2015 року отримали додаткових 605 тонн пального без сплати акцизного податку у розмірі 202 Євро за 1 тонну, а саме 122 210 Євро (станом на 30.09.2015 1Євро - 24,119 грн.), що у перерахунку становить 2 947 583 грн., а в подальшому реалізували через мережу АЗС, своїми діями ухилились від сплати податків у великих розмірах.

На нафтобазі за адресою АДРЕСА_1 , здійснюється незаконне виробництво паливно-мастильних матеріалів, а також здійснюється розвантаження та завантаження ємностей - залізничних цистерн, які прибувають із маркуванням Російського підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яке є експортером хімічних добавок для виробництва бензинів (дистилят, фракція ізопентанова та ін.), імпортером вказаних добавок є:

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , підприємство займається імпортом компонентів, які призначені для виробництва бензинів.). Митне оформлення вантажу відбувається на МП « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ІНФОРМАЦІЯ_5 ,

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , займається імпортом компонентів, які призначені для виробництва бензинів). Митне оформлення вантажу відбувається на МП « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » орендує вищевказану нафтобазу за адресою АДРЕСА_1 у ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яка належить останньому на праві власності, через ланцюг підприємств, зокрема ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » (код ЄДРПО НОМЕР_3 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ).

Схема ухилення від сплати податків та незаконного виготовлення бензину полягає у змішуванні різних хімічних компонентів (присадок, фракцій) із заводським (імпортованим) бензином, та в подальшому реалізовується через мережу АЗС, як імпортоване на територію України, наступним чином.

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » купляє всі компоненти у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », а також готові паливно-мастильні матеріали у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), після чого проводить змішування усіх хімічних речовин та реалізовує вже готовий бензин через мережу заправок « ІНФОРМАЦІЯ_11 », зокрема через ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , імпортує через митний пост « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ІНФОРМАЦІЯ_5 пальне призначене для розбавлення, а також в подальшому після змішування реалізовує через мережу АЗС).

При змішуванні 1 тонни дистилянтів з 1 тонною бензину (А-80, А-92, А-95) отримуємо 2 тонни пального, які в подальшому реалізуються через мережу ІНФОРМАЦІЯ_11 кінцевому споживачу. На офіційному сайті ІНФОРМАЦІЯ_11 зазначається, що на автозаправних станціях здійснюється реалізація виключно імпортного пального стандарту Євро 5.

У ході аналізу податкової звітності встановлено, що у вересні 2015 року ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » реалізувало для ряду підприємств 1210 тонн пального А-95 Євро 5. Згідно аналізу реєстру податкових накладних встановлено, що у вказаний період ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » придбало:

- 605 тонн пального у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 »;

- 60 тонн дистиляту газового конденсату, марки Б та 174 тонни фракції ізопентової у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 »;

- 255 тонни фракції ізопентанової у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 »;

- 116 тонн суміші вуглеводнів у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 ».

При цьому в процесі змішування ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » отримало додаткових 605 тонн пального без сплати акцизного податку у розмірі 202 Євро за 1 тонну, а саме 122210 Євро (станом на 30.09.2015 року 1Євро - 24.119 грн.), що у перерахунку 2 947 583 грн. При цьому службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » й надалі протягом 2015 року продовжують використовувати вищезазначену схему та ухиляються від сплати податків.

Таким чином, службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у змові із службовими особами ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » незаконно виготовляють підакцизні товари (паливно-мастильні матеріали) з використанням обладнання, що забезпечує їх масове виробництво, та ухиляються від сплати податків, відповідальність за що передбачена ч.2 ст.204, ч.2 ст.212 КК України.

Встановлено, що незаконне виробництво бензинів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » також здійснюється на нафтобазі за адресою АДРЕСА_2 . Дана нафтобаза належить на праві власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », яке в свою чергу надає її в оренду ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 ». В подальшому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » орендують вищевказану нафтобазу у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » яка також постачає бензин марки А-92 та А-92 для ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

Протягом липня, серпня-жовтня 2015 на ІНФОРМАЦІЯ_17 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » проводило митне оформлення імпортованої продукції з Росії (франкції ізепентанової, дистиляту газового конденсату марки Б), на загальну суму 261 329,4 тис. грн., в т.ч. ПДВ 43 554,9 тис.грн. Згідно митних декларацій імпортована продукції поставлялась на залізничну станцію Карлівка.

Згідно податкової звітності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », всю імпортовану продукцію підприємство реалізує ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » крім того придбає дистилят газового конденсату та антидетонаційні присадки від ряду СГД:

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , м. Київ),

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , м. Прилуки),

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 , м. Київ),

та бензин А НОМЕР_9 , А НОМЕР_10

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , м. Київ,

ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , м. Київ

В той же період часу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » відображає реалізацію лише бензину А95 та А92 основним покупцям:

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , м. Київ,

- ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » код ЄДРПОУ НОМЕР_11 , м. Київ,

Придбання ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у вказаному періоді бензинів А92, А95 складає 22,5 тис.тонн, в той час коли їх реалізація складає 55,9 тис.тонн.

Крім того, у межах кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді Рівненського міського суду від 11.11.2015 №569/15605/15к, 26-27.11.2015 проведено обшук за адресою ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » АДРЕСА_1 , у ході якого виявлено та вилучено паливно-мастильні матеріали, присадки, хімічні речовини, чорнові записи, обладнання (електронасос, лічильник, фільтр), які згідно отриманої інформації, використовуються для незаконного виготовлення паливно-мастильних матеріалів, шляхом змішування бензинів марки А-92, А-95 із дистилят газового конденсату, ізопентанова фракції, бензин газовий стабільний, що також підтверджується показаннями свідків.

Також, із клопотання вбачається, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на протязі 2015 року проводило фінансово-господарські операції щодо купівлі-продажу товарів (робіт, послуг), зокрема паливно-мастильних матеріалів, із рядом СГД, зокрема ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код НОМЕР_5 ), яке в свою чергу проводило фінансово-господарські операції щодо купівлі-продажу товарів (робіт, послуг) із ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , АДРЕСА_3 ), та які задіяні у схемі з ухилення від сплати податків та незаконного виготовлення підакцизних товарів (паливно-мастильних матеріалів).

На теперішній час по даному кримінальному провадженню виникла необхідність у проведенні позапланової документальної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , АДРЕСА_4 на податковому обліку знаходиться у міжрегіональному головному ІНФОРМАЦІЯ_21 ), щодо повноти обчислення, нарахування, сплати, відображення у податковому та бухгалтерському обліку акцизного податку за період з 01.01.2015 по 30.11.2015, для проведення якої необхідно залучити працівників податкового органу, які мають спеціальні знання в даній галузі.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив суд його задовольнити.

Заслухавши слідчого в судовому засіданні, дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до задоволення.

У відповідності до ст. 31 Закону України Про внесення змін до Закону України «Про державний бюджет на 2014 рік» перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців контролюючими органами (крім ІНФОРМАЦІЯ_22 ) здійснюються протягом серпня - грудня 2014 року виключно з дозволу Кабінету Міністрів України або за заявкою суб'єкта господарювання щодо його перевірки.

Згідно із п. 2 ч. 1 Постанови КМУ «Про питання запровадження обмеження на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» № 408 від 13.08.2014р., надання дозволу на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб - підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках, передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.

Враховуючи вищенаведене, слідчий суддя вважає, що наявні всі підстав для задоволення клопотання.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 91, 309 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Призначити по кримінальному провадженню за №32015180000000099 позапланової документальної перевірки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , АДРЕСА_4 ) щодо повноти обчислення, нарахування, сплати, відображення у податковому та бухгалтерському обліку акцизного податку за період з 01.01.2015 по 30.11.2015.

Проведення позапланової документальної перевірки доручити працівникам ІНФОРМАЦІЯ_23 та/або іншим кваліфікованим співробітникам Державної фіскальної служби України в межах компетенції.

Перевірку провести у місячний термін з моменту отримання ухвали суду.

Матеріали перевірки направити до слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області - старшому слідчому з ОВС першого відділу кримінальних розслідувань слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Рівненській області майору податкової міліції ОСОБА_2 .

Ухвала не підлягає оскарженню в апеляційному порядку, заперечення проти ухвали можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя Рівненського міського суду ОСОБА_1