Рішення від 17.12.2015 по справі 923/1785/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 грудня 2015 р. Справа № 923/1785/15

Господарський суд Херсонської області у складі судді Соловйова К.В. при секретарі Степановій Н.Д., розглянув у відкритому судовому засіданні справу за позовом: Комунального підприємства "Міський водоканал", м. Нова Каховка Херсонської області

до: Дочірнього підприємства "Торговий дім "Центральний" Відкритого акціонерного товариства "Славутич", м. Нова Каховка Херсонської області

про стягнення 6 325,77 грн.

за участю представників сторін:

від позивача: ОСОБА_1, уповн. представник, довіреність від 07.12.2015р.;

ОСОБА_2, уповн. представник, довіреність від 22.09.2015р.;

від відповідача: ОСОБА_3, уповн. представник, довіреність від 16.11.2015р.

Обставини справи: провадження у справі порушено за позовом Комунального підприємства "Міський водоканал" (позивач) до Дочірнього підприємства "Торговий дім "Центральний" Відкритого акціонерного товариства "Славутич" (відповідач) з вимогами про стягнення 6 325,77 грн. заборгованості за укладеним між сторонами у справі договором від 01.12.2012р. № 2072 про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення. Позов обґрунтовано нормами ст. 526 Цивільного кодексу України, ст. 193 Господарського кодексу України та твердженнями про невиконання відповідачем умов вказаного договору в частині здійснення оплати послуг позивача з приймання в період з грудня 2012 року по вересень 2015 року до міської (м. Нова Каховка Херсонської області) каналізації стічних вод, що утворилися внаслідок випадіння атмосферних опадів та сніготанення, й неорганізовано потрапляють з території відповідача через люки каналізаційних колодязів відповідача до міської каналізації.

Відповідач надав заперечення на позов та додаткові пояснення до цих заперечень, згідно з якими позов не визнає в повному обсязі, просить відмовити у задоволенні позову, з підстав ненадання позивачем відповідачеві в період з грудня 2012 року по вересень 2015 року передбачених вказаним договором послуг з приймання до міської каналізації стічних вод, що утворилися на території відповідача внаслідок випадіння атмосферних опадів та сніготанення, невиставлення позивачем відповідачеві до останнього часу рахунків на оплату таких послуг, неврахування обсягів відповідних стічних при узгоджені сторонами у справі щорічних (на 2013 рік, 2014 рік, 2015 рік) лімітів водовідведення (договором передбачено такі ліміти на рівні лімітів водопостачання), з підстав наявності за обліком позивача (згідно виставлених відповідачеві рахунків на оплату послуг згідно вказаного договору) протягом періоду з грудня 2012 року по вересень 2015 року переплати за договором у сумі 0,2 грн., а також, з підстав фактичної неможливості потрапляння до міської каналізації стічних вод, що утворилися на території відповідача внаслідок випадіння атмосферних опадів та сніготанення, що підтверджується експертним висновком, з фотоматеріалами, та актами, які складено працівниками відповідача за участі редактора газети "Ділові новини".

В судовому засіданні 08.12.2015р. оголошено перерву до 17.12.2015р. 09-30 год.

Після закінчення розгляду справи в судовому засіданні 17.12.2015р. відповідно до ст.85 ГПК України, оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Вивчивши матеріали справи та заслухавши сторони, суд -

ВСТАНОВИВ:

Комунальне підприємство "Міський водоканал" (надалі - позивач) та Дочірнє підприємство "Торговий дім "Центральний" Відкритого акціонерного товариства "Славутич" (надалі - відповідач) 01.12.2012р. уклали між собою договір № 2072 про надання послуг з централізованого постачання холодної води і водовідведення, згідно з яким позивач (виробник за договором) зобов'язався своєчасно надавати відповідачеві (споживач за договором) відповідної якості послуги з централізованого постачання холодної води і водовідведення, керуючись Правилами користування системами комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затвердженими наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. № 190, Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальну систему каналізації м. Нова Каховка, затвердженими рішенням виконавчого комітету Новокаховської міської ради від 26.09.2006р. № 242, Законами України “Про питну воду та питне водопостачання”, “Про житлово-комунальні послуги” та чинним законодавством України, а відповідач, в свою чергу, зобов'язався своєчасно оплачувати вказані послуги позивача за встановленими тарифами у строки та на умовах, які передбачено договором, та сплачувати за стічні води, що утворюються в наслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання території (надалі - договір). Згідно з п. 1.4. договору водопостачання відповідача здійснюється в межах встановленого ліміту водопостачання у обсязі 720 м3 на рік (або 60 м3 щомісяця), приймання стічних вод від відповідача здійснюється в межах встановленого ліміту водовідведення у обсязі 720 м3 на рік (або 60 м3 щомісяця). Згідно з п. 1.8. договору у разі відсутності у відповідача засобів обліку на каналізаційних випусках кількість стічних вод визначається за кількістю води, що надходить з мереж централізованого водопостачання й з інших джерел.

Пунктом 3.10. договору передбачено, що середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання території і неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення відповідача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території відповідача, у мережі водовідведення позивача, як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, визначається відповідно до п.4.10-4.13 чинних Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України. При цьому, відповідач зобов'язаний один раз на квартал отримувати у позивача рахунок за об'єм стічних вод, що утворюються в наслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, до 15-х чисел наступних місяців: січня, квітня, липня, жовтня та повністю оплатити такий рахунок до 30-го числа відповідного місяця незалежно від претензій.

Відповідно до п. 8.1 договору цей договір укладається на один рік і набирає чинності з дня його укладення; договір вважається щороку продовженим, якщо за місяць до закінчення строку дії договору однією із сторін не буде письмово заявлено про його розірвання договору або необхідність його перегляду.

Позивачем було складено п'ять рахунків на загальну суму 6 325,77 грн. (з ПДВ) на оплату відповідачем обсягів водовідведення з території відповідача стічних вод, що утворюються в наслідок випадання атмосферних опадів та сніготанення, а саме:

- рахунок № 4512 від 27.06.2014р. на загальну суму 1 810,72 грн., з яких 562,40 грн. за період з жовтня 2013 року по лютий 2014 року, 1 127,50 грн. за період з грудня 2012 року по вересень 2013 року, 120,82 грн. за березень 2014 року (а.с.22);

- рахунок № 739 від 29.01.2015р. на загальну суму 2 299,42 грн., з яких 935,88 грн. за період з серпня 2014 року по грудень 2014 року, 1 363,54 грн. за період з квітня 2014 року по липень 2014 року (а.с.26);

- рахунок № 2368 від 07.04.2015р. на суму 730,27 грн. за 1-ший квартал 2015 року (а.с.31);

- рахунок № 5115 від 09.07.2015р. на загальну суму 1 054,98 грн., з яких 693,39 грн. за період з травня 2015 року по червень 2015 року, 361,59 грн. за квітень 2015 року (а.с.34);

- рахунок № 7190 від 06.10.2015р. на суму 430,38 грн. за 3-тій квартал 2015 року (а.с.36).

Перший з цих рахунків (з супровідним листом від 01.07.2014р. та розрахунком) був надісланий відповідачу 04.07.2014р. листом з описом вкладення (згідно опису до листа (а.с.25)). На підтвердження надсилання відповідачеві другого з цих рахунків позивачем надано супровідний лист від 04.02.2015р. до цього рахунку, поштове повідомлення та поштовий конверт, з довідкою (ф.20) поштового відділення про повернення адресованого відповідачеві листа позивача за закінченням термінів зберігання (а.с.28-30). На підтвердження надсилання відповідачеві третього з цих рахунків позивачем надано поштовий конверт, з довідкою (ф.20) поштового відділення про повернення адресованого відповідачеві листа позивача за закінченням термінів зберігання (а.с.33). Доказів вручення відповідачеві четвертого та п'ятого з цих рахунків суду не надано. При цьому, факт отримання п'ятого з цих рахунків до початку розгляду даної судової справи відповідач не заперечує.

Спірні відносини врегульовано нормами Цивільного та Господарського кодексів України, Закону України “Про житлово-комунальні послуги“, Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008р. № 190, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 07.10.2008р. за № 936/15627), із змінами та доповненнями (надалі - Правила), Правилами приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Держбуду від 19.02.2002р. № 37, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 26.04.2002р. за № 403/6691 (надалі - Правила приймання стічних вод).

Відповідно до ст. 19 Закону України "Про житлово-комунальні послуги", згідно з п.2.1. Правил та п. 6.2. Правил приймання стічних вод передбачено приймання стічних вод підприємства, у тому числі, поверхневих та дощових вод з території підприємства, у систему каналізації на договірній основі (з укладанням відповідних договорів).

Згідно з п. 1.1. Правил їх положення є обов'язковими для всіх юридичних осіб незалежно від форм власності і підпорядкування та фізичних осіб-підприємців, що мають у власності, господарському віданні або оперативному управлінні об'єкти, системи водопостачання та водовідведення, які безпосередньо приєднані до систем централізованого комунального водопостачання та водовідведення і з якими виробником укладено договір на отримання питної води, скидання стічних вод.

Згідно з п. 3.1. Правил розрахунки за спожиту воду та скид стічних вод здійснюються на основі показів засобів обліку. Згідно з п. 3.14 Правил у разі відсутності у споживача засобів обліку на каналізаційних випусках кількість стічних вод визначається за кількістю води, що надходить з мереж централізованого водопостачання та з інших джерел.

Згідно з п. 4.10. Правил середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій (надалі - поверхневі стічні води) та неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення споживачів або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживачів, у мережі водовідведення виробника, як при загально сплавній, так і при роздільній системі водовідведення, визначається за формулою: Ор = ОСОБА_1 + Ос + Опм ,

де ОР -середньорічний об'єм поверхневих стічних вод, куб. м / рік;

Од -середньорічний об'єм дощових вод, куб. м / рік;

Ос -середньорічний об'єм снігових вод, куб. м / рік;

Опм -середньорічний об'єм поливально-мийних вод, куб. м / рік;

Згідно з п. 4.11. Правил середньорічний об'єм дощових вод ОСОБА_1 визначається за формулою ОСОБА_1 = 10 hд kд Fд ,

де hд - кількість опадів за теплий період року, мм, визначається за метеорологічними даними;

kд - загальний коефіцієнт стоку дощових вод, що враховує кількість дощових вод (шар або об'єм), що надходить у мережі водовідведення за певний період часу (доба, місяць, сезон, рік) від усієї суми атмосферних опадів, що випали за цей період;

Fд - загальна площа стоку дощових вод, га

Загальний коефіцієнт стоку дощових вод для площ стоку з різним видом поверхні визначається на підставі даних, наведених у додатку № 3 до Правил. Для визначення середньорічного об'єму дощових вод, ОСОБА_1 , з території населеного пункту, що має різні види поверхонь, загальний коефіцієнт стоку, k д , для загальної площі стоку, Fд, розраховується як середньозважена величина з окремих значень коефіцієнта стоку, наведеного у додатку № 3 до Правил, для площ стоку з різним видом поверхні.

Згідно з п. 4.12. Правил середньорічний об'єм снігових вод, Ос , визначається за формулою Ос = 10 h с k с Fс ,

де hс - кількість опадів за холодний період року (загальна початок сніготанення), мм, визначається за метеорологічними даними;

kс - загальний коефіцієнт стоку снігових вод (з урахуванням прибирання снігу і втрат води за рахунок часткового поглинання водопроникними поверхнями в період відлиги дорівнює 0,6);

Fс - загальна площа стоку снігових вод з території підприємства (установи, організації), га.

Відповідно до п. 5.1. Правил облік відпущеної питної води та прийнятих стічних вод здійснюється виробником і споживачами засобами вимірювальної техніки, які занесені до відповідного Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.

Відповідно ж до п. 5.29 Правил визначено, що у разі відсутності засобів обліку стічних вод їх облік здійснюється такими методами:

- за допомогою засобів обліку на водозаборах;

- за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах;

- за паспортним дебетом усіх свердловин та проектною потужністю поверхневого водозабору;

- на підставі витрат води на технологічні потреби;

- на підставі замірів кількості стічних вод, що надходять до мереж водовідведення.

Метод визначення кількості стічних вод встановлюється виробниками.

Відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України зобов'язання повинні виконуватися належним чином відповідно до закону та договору. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України. Згідно з ч. 2 ст. 193 Господарського кодексу України кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Згідно з ч. 7 ст. 193 Господарського кодексу України одностороння відмова від виконання умов договору не допускається.

Відповідно до ч. 1 ст. 901 Цивільного кодексу України за договором про надання послуг одна сторона (виконавець) зобов'язується за завданням другої сторони (замовника) надати послугу, яка споживається в процесі вчинення певної дії або здійснення певної діяльності, а замовник зобов'язується оплатити виконавцеві зазначену послугу, якщо інше не встановлено договором.

Згідно з ч. 1 ст. 903 Цивільного кодексу України якщо договором передбачено надання послуг за плату, замовник зобов'язаний оплатити надану йому послугу в розмірі, у строки та в порядку, що встановлені договором.

Відповідно до ч. 2 ст. 43 ГПК України та ст.33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень. Згідно з ст. 32 ГПК України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також, інші обставини, які мають значення для правильного вирішення спору. Ці дані встановлюються письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів, поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, які (пояснення) на вимогу суду, мають бути викладені письмово. Відповідно до ст. 43 ГПК України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розглядові в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Розрахунки плати за вказані у рахунках № 4512 від 27.06.2014р., № 739 від 29.01.2015р., № 2368 від 07.04.2015р., № 5115 від 09.07.2015р., № 7190 від 06.10.2015р. обсяги стічних вод здійснено позивачем на підставі даних Каховської гідрометеорологічної обсерваторії (а.с.39-71) та у відповідності до діючих у відповідні періоди часу тарифів на послуги водовідведення позивача. Докази встановлення позивачеві тарифів у відповідному розмірі у матеріалах справи відсутні. Разом з тим, суд констатує про відсутність заперечень відповідача щодо розміру тарифів, які застосовано позивачем при розрахунку вартості послуг.

До теперішнього часу жоден з вказаних рахунків несплачений відповідачем а ні повністю, а ні частково, що не заперечується відповідачем.

Суд відхиляє (не приймає до уваги) твердження позивача про необґрунтованість позову з підстав неотримання відповідачем рахунків на оплату послуг, оскільки п. 4.2. договору передбачений обов'язок, саме, відповідача щомісяця з 15-го числа поточного місяця отримувати у позивача рахунки за надані послуги. Крім того, матеріалами справи безперечно доведений факт надсилання позивачем відповідачеві поштою одного (першого) з п'яти спірних рахунків та також, факт повернення позивачу без вручення відповідачеві листів з двома іншими з цих рахунків (другим та третім), з підстав закінчення строків зберігання цих листів у поштовому відділенні. Доказів наявності у відповідача об'єктивних підстав для неотримання цих листів (припинення діяльності відповідача, зміна адреси місцезнаходження відповідача тощо) суду не надано. При цьому, факт отримання ще одного з цих рахунків (№ 7190 від 06.10.2015р. на суму 430,38 грн. (а.с.106) до початку розгляду даної судової справи відповідач не заперечує.

Також, суд відхиляє доводи позивача про необґрунтованість позову з підстав підтвердження неможливості неорганізованого потрапляння до міської каналізації вказаних стічних вод експертним висновком, з фотоматеріалами, та актами, які складено працівниками відповідача за участі редактора газети "Ділові новини" (а.с.86-88, 91,93, 109-123), оскільки з фотоматеріалів неможливо встановити період проведення фотозйомки, акти ж складено та відповідне технічне обстеження проведено експертом у листопаді 2015 року, при тому, що позов обґрунтовано твердженнями про потрапляння до міської каналізації вказаних стічних вод у період з грудня 2012 року по вересень 2015 року.

Разом з тим, позов про стягнення з відповідача 6 325,77 грн. з оплати послуг позивача з приймання з території відповідача до міської каналізації стічних вод, що утворилися внаслідок випадіння атмосферних опадів та сніготанення, й неорганізовано потрапляють до міської каналізації (надалі - стоки, внаслідок атмосферних опадів та сніготанення), не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

1. Акти приймання-передачі послуг, які вказано у рахунках позивача № 4512 від 27.06.2014р., № 739 від 29.01.2015р., № 2368 від 07.04.2015р., № 5115 від 09.07.2015р., № 7190 від 06.10.2015р. позивачем не складалися та, відповідно, сторонами у справі не підписувалися.

2. Протягом 2013 року та першого кварталу 2014 року відповідач всупереч умов укладеного між сторонами у справі договору не звертався до позивача за отриманням рахунків на оплату послуг з приймання в міську каналізацію стоків, внаслідок атмосферних опадів та сніготанення. При цьому, позивач, який стверджує про фактичне надання у грудні 2012 року, протягом 2013 року та першого кварталу 2014 року таких послуг, не проявляв будь-якої ініціативи до липня 2014 року зі свого боку щодо вручення відповідачеві рахунків для оплати таких послуг, отримуючи (виходячи з наведених тверджень позивача) збитки від надання відповідачеві цих послуг безоплатно протягом 2013 року та 1-го кварталу 2014 року.

3. У виставлених позивачем відповідачеві рахунках на оплату наданих послуг централізованого водопостачання та водовідведення (інших, ніж ті з оплати яких виник спірний борг) за грудень 2013 року, за кожен з місяців 2014 року, за січень 2015 року, за лютий 2015 року вказано про наявність у відповідача переплати у розмірі 0,2 грн. з оплати послуг позивача, а не про наявність заборгованості відповідача з оплати будь-яких послуг (а.с.94-101).

4. Відповідно до ст. 30 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" до основних принципів державного регулювання цін/тарифів на житлово-комунальні послуги належать принцип відповідності рівня цін/тарифів розміру економічно обґрунтованих витрат на їх виробництво та принцип відповідності оплати житлово-комунальних послуг їх наявності, кількості та якості.

Відповідно до ч. 1 та ч. 2 ст. 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" виконавці та виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг, у відповідності до затверджених Порядків формування тарифів на житлово-комунальні послуги, які затверджує Кабінет Міністрів України.

Порядок формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011р. № 869 (надалі - Порядок). Згідно п. 1 Порядку "тариф на централізоване водопостачання та водовідведення" - це вартість одиниці (1 куб метр) централізованого водопостачання чи водовідведення відповідної якості як грошовий вираз планованих економічно обґрунтованих витрат з урахуванням планованого прибутку, "структура тарифу" - це складові економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних із провадженням у плановому періоді певного виду ліцензованої діяльності (з надання послуг) та складові планованого прибутку, на основі яких розраховуються та встановлюються тарифи.

Згідно з п. 10 Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення здійснюється, зокрема, відповідно до річних планів діяльності та економічно обґрунтованих планованих витрат. Згідно з п. 12 Порядку розрахунки тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення проводяться шляхом ділення суми річних планованих витрат повної собівартості та річного планованого прибутку на плановий річний обсяг централізованого водопостачання та водовідведення, визначений річними планами діяльності. Згідно з п. 14 Порядку планування витрат, що включаються до повної собівартості централізованого водопостачання та водовідведення, здійснюється з урахуванням планованих витрат з операційної діяльності та фінансових витрат, пов'язаних з основною діяльності. До планових витрат операційної діяльності, зокрема, належить планована виробнича собівартість централізованого водопостачання та водовідведення.

Згідно п. 22 Порядку до складу планованої виробничої собівартості включаються, зокрема, такі прямі виробничі витрати:

- витрати, пов'язані з використанням електроенергії для технологічних потреб, що визначаються виходячи з обсягів підйому та/або подачі води, пропускання стічних вод, їх очищення;

- витрати на придбання реагентів для очищення і знераження питної води та стічних вод (обсяг цих витрат визначається виходячи з планованих обсягів подачі води, пропускання стічних вод).

При укладанні між сторонами у справі договору, згідно п. 1.4. договору відповідачеві встановлений ліміт на 2013 рік на надання послуг водовідведення на рівні ліміту на 2013 рік на надання послуг водопостачання, а саме, 720 м3 на рік.

В подальшому, відповідач звертався до позивача щодо затвердження щорічних (щомісячних) лімітів на 2014 рік та на 2015 рік надання відповідачеві послуг водовідведення та послуг водовідведення на одному рівні протягом відповідного року (720 м3 на рік (60 м3 щомісяця) по 2014 року, по 50 м3 щомісяця протягом року на 2015 рік), проти чого позивач не заперечував. Фактів таких звернень відповідача та відсутності заперечень на них з боку позивача не заперечується позивачем при розгляді даної справи.

При цьому, позивачем не надано суду доказів розрахунку тарифів позивача на водовідведення, які діяли у 2013-2014рр, діють у 2015 році, з урахуванням планованих на 2013-2015рр (згідно річних планів діяльності позивача) обсягів стічних вод, внаслідок атмосферних опадів та сніготанення, що неорганізовано потрапляють до міської каналізаційної мережі від споживачів м. Нова Каховка Херсонської області (в т. ч. від відповідача).

За вказаних встановлених судом фактичних обставин та на підставі наведених правових норм суд дійшов висновку про те, що власне, навіть при узгодженні сторонами договору, згідно з умовами укладеного між ними договору (у даному випадку - п.3.10. договору), положення щодо оплати споживачем (у даному випадку - відповідачем) послуг з приймання у міську каналізацію стічних вод, внаслідок атмосферних опадів та сніготанення, що неорганізовано потрапляють до міської каналізаційної мережі з територій споживачів, з розрахунком таких обсягів, за згодою сторін, згідно положень пунктів 4.10.-4.13. Правил, у споживача послуги відсутній обов'язок вносити плату за такі послуги, у разі їх фактичного ненадання виробником послуг, а позивач (виробник послуги) не звільняється від обов'язку довести факт надання відповідної послуги.

Всупереч положень ч. 2 ст. 43 ГПК України та ст.33 ГПК України, позивач при розгляді даної справи не довів належними доказами факту надання позивачем відповідачеві послуг загальною вартістю 6 325,77 грн. з приймання в період з грудня 2012 року по вересень 2015 року у міську каналізацію стічних вод, внаслідок атмосферних опадів та сніготанення, що неорганізовано потрапляють до міської каналізаційної мережі з території відповідача.

Таким чином, позовні вимоги є необґрунтованими, в їх задоволенні має бути відмовлено в повному обсязі.

Додатково суд зазначає, що пункти 4.10.-4.13. Правил знаходяться у їхньому розділі IV "Приєднання об'єктів до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення", яким врегульовано питання, пов'язані з приєднанням споживачів (замовників) до систем централізованого водопостачання та водовідведення. Згідно з п.4.1. Правил для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення виробник таких послуг надає замовнику цих послуг технічні умови, які складаються з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення, із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання, місця розташування водомірного вузла, умов для влаштування проміжного резервуару і насосів - підвищувачів тиску. Питання ж обліку послуг, зокрема, й обліку прийнятих стічних вод, врегульовано розділом V "Система обліку водопостачання та водовідведення" цих Правил. Як слідує з юридичної конструкції п. 5.29 Правил, ця норма містить у собі виключний перелік способів визначення кількості стічних вод. При цьому, п. 5.29. Правил не розмежовують стічні води за видами (джерелами) їхнього утворення, а саме, на поверхневі стічні води (снігові, дощові або поливально-мийні) та на будь-які інші стічні води.

Також, п. 5.29. Правил не вказує на наявність (не визначає) будь-якого взаємозв'язку між обов'язковістю застосування положень цього (5.29) пункту Правил для обліку стічних вод та конкретним видом стічних вод (джерелом їхнього утворення). Таким чином, п.4.10.-4.13. Правил не можуть застосовуватися у спірних відносинах, оскільки ці норми, як складові розділу IV "Приєднання об'єктів до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення", не підлягають застосуванню для визначення обсягів послуг, які підлягають оплаті. Тобто, для комерційного обліку по діючих (вже приєднаних до відповідних мереж) об'єктах. Застосування п.4.10.-4.13. Правил для обліку стічних вод суперечитиме п.5.29. Правил

Вказане є додатковою підставою для відмови у позові в повному обсязі.

Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір у спорах, що виникають при виконанні договорів, покладається на сторони пропорційно розміру задоволених позовних вимог. У зв'язку із відмовою в повному обсязі у задоволенні позову, судовий збір повністю, тобто, у сумі 1218,00 грн., має бути покладений на позивача.

Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Відмовити в задоволенні позовних вимог.

Повне рішення складено 25.12.2015р.

Суддя К.В. Соловйов