3-838/09
21 травня 2009 року Староміський районний суд м. Вінниці
в складі: головуючого, судді Білоуса О.В.,
при секретарі Козлову О.М.,
з участю прокурора Швеця С.В.,
розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки м.Вінниці, жительки АДРЕСА_1, працюючої сільським головою Малокрушлинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, освіта вища, за п. «а» ч.1 ст. 5 ЗУ «Про боротьбу з корупцією»,
В протоколі про вчинення порушення, пов'язаного з корупцією, прокурор Вінницького району Вінницької області вказав, що ОСОБА_1, працюючи на посаді голови Малокрушлинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області, являючись службовою особою державним службовцем 8 рангу, 4 категорії уповноваженою на виконання функцій держави, протиправно використовуючи службове становище голови сільської ради, на протязі 2008-2009 року, в порушенні вимог ст.ст.6,13,14,16,18,19 Закону України "Про оренду землі", не вчинила дії щодо укладення договорів оренди на земельну ділянку, яка розташована в с.Малі Крушлинці Вінницького району, яка належить ОСОБА_2., а фактичний користувач ОСОБА_3., внаслідок чого вказана земля незаконно та безоплатно використовувалась та використовується протягом вказаного періоду часу вищезазначеними громадянами, чим посприяла ОСОБА_2. та ОСОБА_3., у здійсненні ними підприємницької діяльності, хоча в порушення ст.42 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" п.3 п.п.1 та п.п.16 була зобов'язана виконати такі дії, тобто укласти договір оренди на землю та вжити заходів передбачених законом і віднесених до компетенції та припинення підприємницької діяльності та торгівлі, які не мають відповідних документів на користування земельною ділянкою, чим сприяла зазначеним суб'єктам господарювання у здійснені ними підприємницької діяльності без будь-яких витрат на сплату орендної плати, внаслідок чого до бюджету не надходили кошти за оренду земельної ділянки.
Відповідно до довідки №183 від 13.04.2009 року виданою Малокрушлинецької сільською радою зазначено, що за користування земельною ділянкою від ОСОБА_2. та ОСОБА_3. кошти до сільської ради не надходили.
Також проведеною перевіркою встановлено, що сільським головою в особі орендаря ОСОБА_1., 22.01.2009 року було укладено договір оренди земельної ділянки розміром 0,60 га за межами населеного пункту з ПП ОСОБА_4. терміном на 1 рік та визначено плату в розмірі 355,83 гривні, однак з ПП ОСОБА_3., який користується земельною ділянкою тривалий час, договір укладено не було.
Таким чином ОСОБА_1, будучи державним службовцем, вчинила правопорушення, передбачене п. «а» ч.1 ст.5 Закону України "Про боротьбу корупцією", відповідальність за яке передбачено ст. 8 вищезазначеного закону.
В судовому засіданні прокурор Вінницького району Вінницької області просить визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні корупційного діяння, передбаченого п. "а" ч.1 ст.5 Закону України „Про боротьбу з корупцією" і накласти на неї адміністративне стягнення. Додатково пояснив, що прокурором не встановлено факту отримання ОСОБА_1 матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг за дані дії .
В судовому засіданні ОСОБА_1 винуватості своєї у вчиненні корупційного діяння, передбаченого п. "а" ч.1 ст.5 Закону України „Про боротьбу з корупцією" не визнала. Суду пояснила, що вона за час роботи сільським головою Малокрушлинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області за свої дії ні від кого не отримувала матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг . А тому просить суд провадження по даній справі закрити, в зв'язку з відсутністю в її діях корупційного діяння.
Суд, заслухавши пояснення ОСОБА_1, прокурора Вінницького району Вінницької області, дослідивши та оцінивши протокол та додані до нього матеріали, дійшов до наступного висновку.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про боротьбу з корупцією» під корупцією в цьому Законі розуміється діяльність осіб, уповноважених на виконання функцій держави, спрямованих на протиправне використання наданих їм повноважень для одержання матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.
Відповідно до п. «а» ч.1 ст. 5 вищевказаного Закону державний службовець або інша особа, уповноважена на виконання функцій держави, не має права сприяти, використовуючи своє службове становище, фізичним і юридичним особам у здійсненні ними підприємницької діяльності, а так само в отриманні субсидій, субвенцій, дотацій, кредитів чи пільг з метою незаконного одержання за це матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг.
Як зазначено в судовому засіданні прокурором Вінницького району Вінницької області, що прокурором не встановлено факту отримання ОСОБА_1 матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг за дані дії.
ОСОБА_1 в судовому засіданні пояснила, що вона за час роботи сільським головою Малокрушлинецької сільської ради Вінницького району Вінницької області за свої дії ні від кого не отримувала матеріальних благ, послуг, пільг або інших переваг .
Крім того, у справі відсутні дані про наявність у діях ОСОБА_1 прямого умислу на вчинення неправомірних дій, всупереч вимогам спрямованим на попередження корупції, і обумовлених відповідним особистим інтересом чи інтересом третіх осіб.
За таких обставин відносно ОСОБА_1 безпідставно складений протокол про порушення нею Закону України «Про боротьбу з корупцією», а тому справа підлягає закриттю.
Керуючись ст.ст.247,284 КУпАП, Законом України «Про боротьбу з корупцією»,
Провадження по адміністративній справі відносно ОСОБА_1 за п. «а» ч.1 ст.5 Закону України «Про боротьбу з корупцією» - закрити, в зв'язку з відсутністю в її діях складу правопорушення.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом десяти днів.
Суддя: