Рішення від 23.12.2015 по справі 924/1893/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ

"23" грудня 2015 р.Справа № 924/1893/15

Господарський суд Хмельницької області у складі судді Танасюк О.Є., розглянувши матеріали справи

за позовом виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради м.Старокостянтинів

до дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" м.Старокостянтинів

про визнання укладеним договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Старокостянтинова від 07.06.2013 року.

Представники сторін:

від позивача: ОСОБА_1 - представник за довіреністю №47/03-39-2465/2015 від 08.12.15р.

від відповідача: ОСОБА_2 - представник за довіреністю №18 від 18.12.15р.

ОСОБА_3 - представник за довіреністю №47/03-39-2568/2015 від 22.12.15р.

ОСОБА_4 - представник за довіреністю №47/03-39-2536/2015 від 16.12.15р.

Рішення приймається 23.12.2015р., оскільки в судовому засіданні 21.12.2015р. оголошувалася перерва.

Відповідно до ст. 85 ГПК України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Суть спору: позивач звернувся до суду з позовом в якому просить визнати укладеним між виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради та дочірнім підприємством "Старокостянтинівський молочний завод" договір про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Старокостянтинова від 07.06.2013 року.

В обґрунтування позовних вимог посилається на ч.ч. 2, 3, 5, 9 ст. 40 Закону України "Про регулювання містобудівної діяльності", Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів, затверджений рішенням 21 сесії Старокостянтинівської міської ради від 30.03.2012р. №19. Зазначає, що 07.07.2012р. позивачем направлено відповідачу лист про обов'язок забудовника взяти участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. 05.06.2013р. відповідачу направлено договір про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів з додатками для підписання та вказано про необхідність повернення одного екземпляру договору до виконавчого комітету міської ради. Повідомляє, що лист з проектом договору був отриманий ДП „Старокостянтинівський молочний завод” 07.06.2013р., вх. №905, однак відповідач запропонований проект договору не підписав, листів-заперечень до виконавчого комітету міської ради надано не було.

Позивач вказує, що невиконання відповідачем вимог закону шляхом ухилення від укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Старокостянтинова зумовлює ненадходження коштів пайової участі до міського бюджету на створення та розвиток інфраструктури міста, чим порушуються економічні інтереси територіальної громади міста.

В судовому засіданні представник позивача викладені у позовній заяві вимоги підтримав та наполягав на її задоволені.

Представник відповідача в судовому засіданні та у письмовому відзиві від 21.12.2015р., проти позову заперечує. Повідомляє, що перша черга будівництва була завершена в грудні 2012р. та прийнято в експлуатацію в день реєстрації Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області Декларації про готовність об'єкта до експлуатації за № ХМ 14312511983. Кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією склала 2075 тис. гривень. Розрахунок пайової участі позивачем проведено із вартості будівництва та наведено в п. 9 додатку 1 до договору.

Однак, звернення позивача до відповідача з листом від 05.06.2013р. укласти договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Старокостянтинів відбулося уже після завершення будівництва та прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію. Твердження позивача про те, що відповідач запропонований проект договору не підписав, листів-заперечень до виконавчого комітету міської ради не надав, не відповідає дійсності. Вказує, що заперечення подавалися листом за вихідним №668 від 05.07.2013р., отримання яких підтверджується підписом секретаря Мусат Т.В. Однак, у відповідь на зауваження викладенні в листі за №668 від 05.07.2013р. відповідач не отримав заперечень чи будь яких роз'яснень, позивач не спростував, що розрахунок величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів проведено на підставі декларації про готовність об'єкта до експлуатації, тобто після прийняття об'єкта в експлуатацію, що суперечить Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності”.

Відповідач зазначає, що пайова участь дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" була можлива лише до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, а перерахування коштів для створення і розвитку інфраструктури до відповідного місцевого бюджету після законодавчо визначених строків не можуть розумітися як пайова участь. Вважає, що правові підстави для зобов'язання відповідача укласти договір відсутні, а тому позовні вимоги про визнання договору укладеним є безпідставними та такими, що не підлягають задоволенню.

Розглядом матеріалів справи судом встановлено наступне.

Рішенням Старокостянтинівської міської ради №19 від 30.03.2012 року затверджено Порядок пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Старокостянтинів (додаток №1), Порядок розрахунку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів у разі будівництва об'єктів загальна кошторисна вартість яких згідно з будівельними нормами, стандартами і правилами не визначена (додаток №2), форму договору про пайову участь замовника у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів з розрахунком величини пайової участі і графіком внесення коштів (додаток №3).

Відповідно до п. 1.1. проекту договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів замовник зобов'язується прийняти пайову участь у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів та перерахувати до спеціального фонду бюджету м. Старокостянтинів на рахунок, відкритий в Управлінні Державної казначейської служби України Хмельницької області, грошові кошти в розмірі, визначеному у Розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів.

Розділом 6 передбачено, що договір набуває чинності з моменту його підписання та діє до повного виконання сторонами своїх зобов'язань.

05.03.2012р. інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Хмельницькій області зареєстровано декларацію про початок виконання будівельних робіт від 01.03.2012р. №ХМ08312034311 по реконструкції головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширення холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод”. Замовником є дочірнє підприємство „Старокостянтинівський молочний завод”.

07.07.2012р. виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради направлено відповідачу лист за вих. №1288-02 про обов'язок забудовника взяти участь у створенні та розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту. Посилаючись на ч. 9 ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” виконавчим комітетом міської ради зазначено, що дочірньому підприємству „Старокостянтинівський молочний завод” необхідно до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію подати до виконавчого комітету ради звернення про укладання договору про пайову участь та документи, що підтверджують вартість будівництва об'єкта, для розрахунку величини пайової участі.

21.12.2012р. Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації за №ХМ14312511983 (реконструкція головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширення холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод” (перша черга першого пускового комплексу). Кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією склала 2075 тис. гривень.

05.06.2013р. згідно супровідного листа №010122/999/2013, у зв'язку з реконструкцією головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширенням холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод”, виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради відповідачу направлено договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Старокостянтинів з додатками для підписання на 6 аркушах. Вказано про необхідність повернення одного екземпляру договору до виконавчого комітету міської ради. Даний лист з проектом договору був отриманий ДП „Старокостянтинівський молочний завод” 07.06.2013р. вх. № 905.

Відповідно до розрахунку величини пайової участі в розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів від 07.06.2013р. розмір пайової участі визначений за формулою, затвердженою п. 3.4 Порядку, становить 99600,00 грн.: ПУ = (2075000 грн. - 0 грн. - 0 грн. - 0 грн.) х 6% х 0.8 = 99600 грн.

05.07.2013р. за №668 дочірнім підприємством „Старокостянтинівський молочний завод” надано заперечення з приводу пропозиції виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинова. Зокрема, відповідач посилаючись на ч. 3 ст. 40 Закону „Про регулювання містобудівної діяльності” та п. 1.5. Порядку пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Старокостянтинова зазначав, що договір про пайову участь укладається, а кошти пайової участі сплачуються в повному обсязі до прийняття об'єкта в експлуатацію. Звертає увагу, що реконструкцію головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширенням холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод” прийнято в експлуатацію 21.12.2012р. - в день реєстрації Інспекцією ДАК у Хмельницькій області декларації про готовність об'єкта до експлуатації за №14312511983. Таким чином, дочірнє підприємство „Старокостянтинівський молочний завод” зазначало, що укладення запропонованого договору суперечить законодавчим нормам, а сам договір не відповідає вимогам Закону, так як розрахунок величини пайової участі зроблено на підставі Декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Зазначений лист був отриманий 08.09.2013р. секретарем виконавчого комітету міської ради ОСОБА_5

02.12.2013 року інспекцією державного архітектурно - будівельного контролю у Хмельницькій області зареєстровано декларацію про готовність об'єкта до експлуатації (масло цех та вакуумно випарна дільниця (реконструкція)). Замовником є дочірнє підприємство „Старокостянтинівський молочний завод”. Кошторисна вартість будівництва за затвердженою проектною документацією склала 32190 тис. грн.

В матеріалах справи наявні платіжні доручення про перерахування коштів дочірнім підприємством „Старокостянтинівський молочний завод” на рахунок Старокостянтинівськоїх міської ради, а саме: №8592 від 25.08.2015р. на суму 100000,00 грн. (благодійні внески для спорудження пам'ятника ОСОБА_6); №7003 від 29.04.2015р. на суму 20000,00 грн. (благодійна допомога місту на благоустрій згідно листа від 29.04.2015р.).

Позивач посилаючись на те, що відповідач ухиляється від укладення договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури м. Старокостянтинова, що зумовило ненадходження коштів пайової участі до міського бюджету, звернувся з позовом до суду про визнання укладеним між виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради та дочірнім підприємством "Старокостянтинівський молочний завод" договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Старокостянтинова від 07.06.2013 р

Аналізуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності судом враховується:

Згідно з ч.ч. 1, 2, 4 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 179 Господарського кодексу України, майново-господарські зобов'язання, які виникають між суб'єктами господарювання або між суб'єктами господарювання і не господарюючими суб'єктами - юридичними особами на підставі господарських договорів, є господарсько-договірними зобов'язаннями.

Укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо він заснований на державному замовленні, виконання якого є обов'язком для суб'єкта господарювання у випадках, передбачених законом, або існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування.

Примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється ст. 187 ГК України та ст. 649 ЦК України, згідно яких спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом.

Виходячи зі змісту вказаних норм і принципу свободи договору, можливість розгляду судом спорів про укладення договору обумовлюється обов'язковістю договору (за державним замовленням, на підставі правового акту органу державної влади чи місцевого самоврядування та в інших випадках, встановлених законом).

Правові та організаційні основи містобудівної діяльності встановлює Закон України „Про регулювання містобудівної діяльності”, який спрямований на забезпечення сталого розвитку територій з урахуванням державних, громадських та приватних інтересів.

Статтею 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” передбачено, що пайова участь у розвитку інфраструктури населеного пункту полягає у перерахуванні замовником до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію до відповідного місцевого бюджету коштів для створення і розвитку зазначеної інфраструктури.

Замовник, який має намір щодо забудови земельної ділянки у відповідному населеному пункті, зобов'язаний взяти участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури населеного пункту, крім випадків, передбачених частиною четвертою цієї статті.

Порядок залучення, розрахунку розміру і використання коштів пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту встановлюють органи місцевого самоврядування відповідно до цього Закону.

Організаційні та економічні відносини, пов'язані із залученням і використанням коштів замовників будівництва до пайової участі у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Старокостянтинів регулюється відповідним Порядком пайової участі замовників у розвитку інфраструктури міста Старокостянтинів (далі - Порядок), який затверджений рішенням 21 сесії Старокостянтинівської міської ради від 30.03.2012 року №19.

Відповідно до п. 1.3. Порядку, залучення до пайової участі у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинів є обов'язковим для всіх замовників, які мають намір здійснити нове будівництво, добудову та надбудову, технічне переоснащення та реставрацію існуючих будівель (споруд) житлово-громадського та виробничого призначення, які підлягають прийняттю в експлуатацію в установленому чинним законодавством порядку.

Пайова участь замовника у розвитку інфраструктури м.Старокостянтинів полягає у перерахуванні замовником до місцевого бюджету для розвитку інфраструктури грошових коштів у розмірах та у строк встановлені цим Порядком (п. 1.4. Порядку).

При цьому, в силу вимог ч. 9 ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту укладається не пізніше ніж через 15 робочих днів з дня реєстрації звернення замовника про його укладення, але до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію.

Аналогічні строки укладання договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту передбачені п. 1.5. Порядку.

Відповідно до ст. 39 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, що належать до I - III категорій складності, та об'єктів, будівництво яких здійснювалося на підставі будівельного паспорта, здійснюється шляхом реєстрації органом державного архітектурно-будівельного контролю на безоплатній основі поданої замовником декларації про готовність об'єкта до експлуатації.

Датою прийняття в експлуатацію закінченого будівництвом об'єкта є дата реєстрації декларації про готовність об'єкта до експлуатації або видачі сертифіката.

Наведені норми кореспондуються з приписами пунктів 2, 11 Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об'єктів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 13.04.2011 №461.

Судом приймається до уваги, що декларація про готовність об'єкта до експлуатації за №ХМ14312511983 (реконструкція головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширення холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод” (перша черга першого пускового комплексу), ІІІ категорія складності зареєстрована Інспекцією державного архітектурно-будівельного контролю у Хмельницькій області 21.12.2012р. Таким чином, вказаний об'єкт будівництва було прийнято в експлуатацію 21.12.2012р. відповідно.

З матеріалів справи вбачається, що у зв'язку з реконструкцією головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширенням холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод”, 05.06.2013р. згідно супровідного листа №010122/999/2013, виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради відповідачу направлено договір про пайову участь у розвитку інфраструктури міста Старокостянтинів з додатками для підписання на 6 аркушах. Вказано про необхідність повернення одного екземпляру договору до виконавчого комітету міської ради. Даний лист з проектом договору був отриманий ДП „Старокостянтинівський молочний завод” 07.06.2013р. вх. № 905.

05.07.2013р. за №668 дочірнім підприємством „Старокостянтинівський молочний завод” надано заперечення з приводу пропозиції виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинова посилаючись на те, реконструкцію головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширенням холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод” прийнято в експлуатацію 21.12.2012р. Тому, укладення запропонованого договору суперечить ч. 9 ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” та п. 1.5. Порядку. Крім того, зазначено, що сам договір не відповідає вимогам Закону, так як розрахунок величини пайової участі зроблено на підставі Декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Зазначений лист був отриманий 08.09.2013р. секретарем виконавчого комітету міської ради ОСОБА_5

З огляду на зазначене, враховуючи, що об'єкт будівництва (реконструкція головного виробничого корпусу з добудовою приймально-мийного відділення та розширення холодильних камер на ДП „Старокостянтинівський молочний завод”) прийнято в експлуатацію 21.12.2012р., позивачем було пропущено визначений ч. 9 ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” строк для укладення відповідного договору, як на момент надіслання проекту договору (05.07.2013р.), так і на момент подання позовної заяви (02.12.2015р.)

Також судом приймається до уваги, що декларація про готовність об'єкта до експлуатації - масло цех та вакуумно випарна дільниця (реконструкція), зареєстрована інспекцією ДАБК у Хмельницькій області 02.12.2013р. за №ХН143133330315, відповідно вказаний об'єкт будівництва було прийнято в експлуатацію 02.12.2013р.

Водночас, з позовною заявою про визнання укладеним договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Старокостянтинова від 07.06.2013 року позивач звернувся лише 02.12.2015р. (згідно витягу з сайту Укрпошти про пересилання кореспонденції та штампу відділення поштового зв'язку на конверті), тобто після спливу встановленого ч. 9 ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” строку для укладення такого виду договору.

За таких обставин, враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що пайова участь замовника у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста можлива лише до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію, а перерахування коштів для створення і розвитку інфраструктури до відповідного місцевого бюджету після законодавчо визначених строків не може розумітись як пайова участь.

Таким чином, з огляду на те, що до прийняття об'єкта будівництва в експлуатацію договір про пайову участь між сторонами укладений не був, у той час, як укладення названого договору після введення об'єкта будівництва в експлуатацію суперечить нормам ч. 3, ч. 9 ст. 40 Закону України “Про регулювання містобудівної діяльності” та п. 4.1 Порядку, суд дійшов висновку, що вимога позивача про визнання укладеним між виконавчим комітетом Старокостянтинівської міської ради та додочірнім підприємством "Старокостянтинівський молочний завод" договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Старокостянтинова від 07.06.2013 року задоволенню не підлягає. (Аналогічна правова позиція викладена у постановах Вищого господарського суду України від 02.07.2014р. у справі №909/1434/13, від 02.12.2014р. у справі №925/1305/14, від 21.01.2015 у справі №917/1840/14, від 25.06.2015 у справі №911/4727/14).

Усні доводи представника позивача про те, що договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту Старокостянтинова є укладеним 07.06.2013р., а саме, з моменту отримання проекту договору, оскільки відповідачем не було подано заперечень з приводу укладення вказаного договору, спростовується нормами чинного законодавства та матеріалами справи.

За приписами ч. 2 ст. 180 ГК України гсподарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо усіх його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору (ч. 3 ст. 180 ГК України).

Однією з істотних умов договору про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту є розмір пайової участі (внеску).

З матеріалів справи слідує, що 05.07.2013р. за №668 відповідачем були надані заперечення з приводу пропозиції позивача про укладення договору про пайову участь у розвитку інфраструктури м. Старокостянтинова, оскільки останній суперечить ч. 9 ст. 40 Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” та п. 1.5. Порядку. Крім того, зазначено, що сам договір не відповідає вимогам Закону, так як розрахунок величини пайової участі зроблено на підставі Декларації про готовність об'єкта до експлуатації. Отримання зазначеного листа позивачем підтверджується підписом секретаря виконавчого комітету міської ради ОСОБА_5 із зазначенням дати отримання - 08.09.2013р.

Частиною 8 ст. 181 ГК України передбачено, що у разі якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся). Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України.

Враховуючи, що між сторонами не було досягнуто згоди з усіх істотних умов договору та будь-яких фактичних дій щодо виконання договору здійснено не було, доводи позивача про те, що договір про пайову участь у розвитку інфраструктури населеного пункту Старокостянтинова вважається укладеним 07.06.2013р. є необгунтованими та безпідставними.

Згідно ст. 49 ГПК України витрати по оплаті судового збору покладаються на позивача у зв'язку з відмовою в позові.

Керуючись ст. ст. 1, 2, 13, 33, 34, 43, 49, 82, 85, 115 Господарського процесуального кодексу України, суд

ВИРІШИВ:

У задоволенні позову виконавчого комітету Старокостянтинівської міської ради м.Старокостянтинів до дочірнього підприємства "Старокостянтинівський молочний завод" м.Старокостянтинів про визнання укладеним договору про пайову участь у створенні і розвитку інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста Старокостянтинова від 07.06.2013 року відмовити.

Повне рішення складено 23.12.2015р.

Суддя О.Є. Танасюк

Віддрук. 3 прим. :

1 - до справи,

2 - позивачу, Виконавчий комітет Старокостянтинівської міської ради ( 31100, Хмельницька обл., м.Старокостянтинів, вул.Острозького,41).

3 - відповідачу, додочірнє підприємство "Старокостянтинівський молочний завод" (31100, Хмельницька обл., м.Старокостянтинів, вул. І.Франка, 47).