Рішення від 21.10.2015 по справі 917/1517/15

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1, тел. (0532) 610-421, факс (05322) 2-18-60, E-mail inbox@pl.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.10.2015 Справа № 917/1517/15

За позовом Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго", 36022, м. Полтава, вул. Старий Поділ, 5

Третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, 03057, м. Київ, вул. Смоленська, 19

До відповідача ОСОБА_1 обласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України, 36000, м. Полтава, вул. Зигіна, 1

Про визнання недійсним п. 2 та п. 3 рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 01/79-рш від 26.05.2015 року по справі № 01-02-50/26-2015, в редакції додаткових пояснень № 10-73/11338 від 22.09.2015 року (вх. № 13782 від 22.09.2015 року) та уточнення позовних вимог № б/н від 06.10.2015 року (вх. № 14589 від 06.10.2015 року).

С у д д я ОСОБА_2

Представники:

від позивача - ОСОБА_3 (див. протокол);

від відповідача - ОСОБА_4, ОСОБА_5 (див. протокол);

від третьої особи - ОСОБА_6 (див. протокол).

21.10.2015 року у судовому засіданні відповідно до ч. ч. 2, 3 ст. 85 ГПК України оголошено вступну і резолютивну частину рішення, додано до справи та повідомлено про строк виготовлення повного тексту рішення.

Рішення виноситься після перерви, оголошеної в порядку ст. 77 ГПК України, в судових засіданнях 22.09.2015 р. та 06.10.2015 року з огляду на необхідність поповнення матеріалів справи документальними доказами.

Суть спору: Розглядається позовна заява Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" до Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України про визнання недійсним п. 2 та п. 3 рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 01/79-рш від 26.05.2015 року по справі № 01-02-50/26-2015, в редакції додаткових пояснень № 10-73/11338 від 22.09.2015 року (вх. № 13782 від 22.09.2015 року) та уточнення позовних вимог № б/н від 06.10.2015 року (вх. № 14589 від 06.10.2015 року).

Обґрунтовуючи свої вимоги, позивач посилається на те, що рішення адміністративної колегії Полтавського територіального відділення Антимонопольного комітету України № 01/79-рш від 26.05.2015 року у справі № 01-02-50/26-2015 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції" прийняте з порушенням діючого законодавства без наявності правових підстав для винесення. Останній не вбачає у свої діях жодних порушень та просить визнати недійсним п. 2 та п. 3 вказаного рішення адміністративної колегії, оскільки:

- в повноваження НКРЕ входить розроблення і затвердження ліцензійних умов та встановлення тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, а ПАТ "Полтаваобленерго" не є монополістом;

- позивачем було надано попередні не уточнені розрахунки витрат до спірних тарифів, а НКРЕ самостійно та без належної оцінки наданих розрахунків на предмет відповідності діючому законодавству передчасно включено витрати на проведеної періодичної повірки квартирних засобів обліку гарячої води споживачам, які не мали приладів обліку води.

ПАТ "Полтаваобленерго" надало суду клопотання № б/н від 06.10.2015 року (вх. № 14589 від 06.10.2015 року) про уточнення позовних вимог, а саме: при подачі до суду позовної заяви у даній справ та у всіх документах, які подавалися до суду помилково зазначено номер оскаржуваного рішення № 01/179-рш. Позивач просить вважати вірним номером оскаржуваного рішення адмінколегії № 01/79-рш.

Відповідно до статті 22 Господарського процесуального кодексу України позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.

Судом вказані уточнення розцінено як заяву про зміну предмету позову та прийнято до розгляду 06.10.2015 року (про що відмічено у протоколі судового засідання). Позов розглядається в межах предмету спору з урахуванням вказаних уточнень позовних вимог.

Відповідач проти позову заперечує за мотивами відзиву на позовну заяву від 13.08.2015 року № 01/3783 (вх. № 11649 від 13.08.2015 року) та доповнення до відзиву № 01/4931 від 20.10.2015 року (вх. № 15362 від 20.10.2015 року), посилаючись на правомірність винесення спірного рішення.

Письмових пояснень по суті спору від третьої особи до суду не надходило, усно у судовому засіданні представник пояснив, що встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води НКРЕКП здійснюється відповідно до Процедури встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води, затвердженої постановою НКРКП № 766 від 20.06.2014 року. При цьому, розрахунки тарифів виконуються надавачем послуг відповідно до вимог Порядку формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 869 від 01.06.2011 року, та надаються до Комісії разом із заявою, додатками до неї та відповідними підтверджуючими матеріалами (обґрунтування всіх витрат собівартості тощо).

Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін та третьої особи, дослідивши надані сторонами докази, суд -

ВСТАНОВИВ:

30.01.2015 року адміністративною колегією Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України в ході проведення дослідження регіонального ринку послуг з централізованого постачання гарячої води розпочато розгляд справи № 01-02-50/26-2015 за ознаками порушення законодавства про захист економічної конкуренції в діях підприємства "Полтаваобленерго", передбаченого пунктом 2 статті 50 та частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" - зловживання монопольним становищем на ринку надання послуги з централізованого постачання гарячої води, шляхом вчинення дій, що можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За результатами розгляду вказаної справи 26.05.2015 року адмінколегією Полтавського ТОВ АМК України прийнято рішення за № 01/79-рш "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції", яким визнано:

- що за результатами проведених досліджень за підсумками діяльності у період серпень - грудень 2014 року ПАТ "Полтаваобленерго" займає монопольне становище на ринку централізованого постачання гарячої води в територіальних (географічних) межах м. Кременчук, де розташовані діючі мережі цього підприємства, як таке, що не має жодного конкурента;

- дії ПАТ "Полтаваобленерго" щодо необґрунтованого включення витрат з проведення періодичної повірки, та пов'язаних з нею робіт, квартирних засобів обліку гарячої води у планові розрахунки тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню, що надавалися у червні 2014 року до НКРКП для встановлення тарифів, порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 ст. 50, частиною першої статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку централізованого постачання гарячої води, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

За вказане порушення на ПАТ "Полтаваобленерго" накладено штраф у розмірі 68 000,00 грн., що становить 4 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Позивач не погодився з викладеними у спірному рішенні висновками, та даним позовом просить визнати недійсними пункти 2 та 3 рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України від 26.05.2015 року № 01/79-рш по справі № 01-02-50/26-2015 "Про порушення законодавства про захист економічної конкуренції", в редакції додаткових пояснень № 10-73/11338 від 22.09.2015 року (вх. № 13782 від 22.09.2015 року).

З'ясувавши обставини справи, дослідивши докази на їх підтвердження та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про відмову в задоволенні позовних вимог ПАТ "Полтаваобленерго" з огляду на наступне.

(1) Постановою НКРКП № 757 від 18.06.2014 р. "Про внесення змін до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг від 06.06.2014 р. № 650 "Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг" та постановою НКРЕКП від 17.10.2014 р. № 146 "Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг" встановлено тарифи на послугу з централізованого постачання гарячої води, що надається ПАТ "Полтаваобленерго" населенню у розмірі: за умови підключення рушникосушильників до систем гарячого водопостачання - 20,63 грн. за 1мЗ (з ПДВ); за відсутності рушникосушильників - 19,23 грн. за 1мЗ (з ПДВ).

Позивач, надаючи інформацію тервідділенню, повідомив, що починаючи з 01.08.2014 р. до структури тарифу на послугу з централізованого постачання гарячої води, що надається населенню (додаток 61 до постанови НКРКП від 06.06.2014 р. № 650 у редакції постанови НКРКП від 18.06.2014 р. № 757) ПАТ "Полтаваобленерго" включено витрати з проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку всього у розмірі 995,280 тис. грн. та 0,44 грн./мЗ, в тому числі з рушникосушильниками - 466,449 тис. грн. та 0,462 грн./мЗ, без рушникосушильників - 528,831 тис. грн. та 0,430 грн./мЗ. Зазначені тарифи застосовувались Товариством при нарахуванні плати за послугу з централізованого постачання гарячої води населенню у період з серпня 2014 р. по квітень 2015 р.

Кількість споживачів (населення), яким надаються послуги з централізованого постачання гарячої води Кременчуцькою філією ПАТ "Полтаваобленерго" становила 52 180 споживачів (населення) станом на 01.01.2014 року та 54 217 споживачів (населення) станом на 01.01.2015 року. При цьому, кількість споживачів (населення), у яких встановлено засоби обліку гарячої води станом на 01.01.02014 року становила 27 454 споживачі, станом на 01.01.2015 року - 31 202 споживачі, тобто у 23 009 споживачів засоби обліку гарячої води відсутні.

Таким чином, позивачу було відомо, що не у всіх споживачів послуги з централізованого постачання гарячої води встановлені квартирні засоби обліку гарячої води.

Періодичну повірку, обслуговування та ремонт квартирних засобів обліку гарячого водопостачання споживачів ПАТ "Полтаваобленерго" проводить ТОВ "Джі. Ен. Сістем" на підставі Договору № 2194 від 08.04.2014 року в редакції Додаткової угоди № 1 від 30.12.2014 року. Вартість таких робіт по 1 квартирному засобу обліку гарячої води становить 130,63 грн.

Відповідно до частини 2 статті 32 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Нарахування плати за послугу з централізованого постачання гарячої води споживачам послуг - населенню, у яких не встановлені засоби обліку води, здійснювалось "Полтаваобленерго" за встановленими тарифами та за нормою споживання, затвердженими рішеннями виконкому Кременчуцької міської ради (№ 396 від 08.08.2014 р. та № 571 від 03.10.2014 р.) - 3,15 мЗ на місяць на 1 мешканця у житловому будинку із централізованим гарячим водопостачанням. При цьому, за ознаками наявності/відсутності засобів обліку води тарифи не поділяються.

Отже, позивачем при нарахуванні плати за послугу з централізованого постачання гарячої води за нормою споживання (нормою витрат води) із усіх споживачів (населення), у яких не встановлені квартирні засоби обліку води, стягувались, в тому числі, й витрати на проведення періодичної повірки (ремонту) квартирних засобів обліку води за відсутності у них квартирних засобів обліку гарячої води.

Перерахунки розміру плати споживачам (населенню), у яких не встановлені квартирні засоби обліку гарячої води, за ненадану послугу з періодичної повірки(ремонту) квартирних засобів обліку води, не здійснювались.

Таким чином, обґрунтованих підстав для включення витрат з проведення періодичної повірки квартирних засобів обліку води та пов'язаних з нею робіт у плановані розрахунки тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню, що надавалися до НКРКП у 2014 р. для встановлення тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню, у ПАТ "Полтаваобленерго" не було. Але, позивач включив такі витрати до планових розрахунків тарифу на послугу з централізованого постачання гарячої води для населення та подав розрахунки до Національної комісії для встановлення тарифів, що потягнуло за собою встановлення НКРКП тарифів на послуги централізованого постачання гарячої води населенню до структури яких включено зазначені витрати.

Отже, зазначені дії товариства призводять до збільшення тарифу на послугу з централізованого постачання гарячої води. Як наслідок, споживач сплачує завищену вартість за надану послугу, а надавач послуги (виконавець) неправомірно, всупереч нормам Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (частина 2 статті 31), одержує завищену винагороду.

(2) Статтею 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" визначено, що порядок формування тарифів на кожний вид житлово-комунальних послуг визначає Кабінет Міністрів України. Виконавці/виробники здійснюють розрахунки економічно обґрунтованих витрат на виробництво (надання) житлово-комунальних послуг і подають їх органам, уповноваженим здійснювати встановлення тарифів.

У статті 1 даного Закону вказано, що виконавець - це суб'єкт господарювання, предметом діяльності якого є надання житлово-комунальної послуги споживачу відповідно до умов договору; виробник - суб'єкт господарювання, який виробляє або створює житлово-комунальні послуги.

Виробник послуг може бути їх виконавцем. Виконавцем послуг з централізованого опалення та послуг з централізованого постачання гарячої води для об'єктів усіх форм власності є суб'єкт господарювання з постачання теплової енергії (теплопостачальна організація) (ч. 3 - 4 ст. 19 вказаного Закону).

З огляду на наведені норми, Кабінет Міністрів України постановою № 869 від 01.06.2011 року "Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги" затвердив Порядок формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води, за яким було закріплено механізм формування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для суб'єктів природних монополій та суб'єктів господарювання на суміжних ринках, які провадять або мають намір провадити господарську діяльність з виробництва теплової енергії, її транспортування магістральними і місцевими (розподільними) тепловими мережами та постачання, надання послуг з централізованого опалення і постачання гарячої води.

Цей Порядок застосовується під час установлення Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, та органами місцевого самоврядування тарифів на теплову енергію, її виробництво, транспортування та постачання, послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води для суб'єктів природних монополій, а також для суб'єктів господарювання на суміжних ринках, зазначених у пункті 1 цього Порядку, та поширюється на таких суб'єктів під час розрахунку зазначених тарифів (пункт 2).

Структура тарифів відповідно до п. 4 Порядку - це складові економічно обґрунтованих витрат, пов'язаних із провадженням у планованому періоді певного виду ліцензованої діяльності, які групуються за статтями, визначеними уповноваженими органами відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, що затверджені Мінфіном, та складові планованого прибутку, на основі яких розраховуються та встановлюються тарифи. Тарифи на надання послуг з централізованого постачання гарячої води - вартість надання одиниці послуги з централізованого постачання гарячої води визначеної кількості та відповідної якості, розрахована на основі економічно обґрунтованих планованих витрат з урахуванням планованого прибутку.

Пунктом 17 вказаного Порядку визначено, що планування витрат, що включаються до повної собівартості теплової енергії, її виробництва, транспортування та постачання, здійснюється з урахуванням витрат операційної діяльності та фінансових витрат, пов'язаних з основною діяльністю. Плановані витрати групуються відповідно до стандартів бухгалтерського обліку, затверджених Мінфіном.

До складу планованої виробничої собівартості включаються: прямі матеріальні витрати, інші прямі витрати, змінні загальновиробничі та постійні розподілені загальновиробничі витрати, зокрема, витрати, пов'язані із забезпеченням належного стану обладнання, виконанням ремонтно-налагоджувальних робіт, передбачених проектно-технічною документацією, освоєнням нових потужностей, що використовуються для виробництва, транспортування та постачання теплової енергії (пункт 18). Перелік таких витрат є вичерпним.

Тобто, вищезазначене стосується основних матеріальних активів надавача послуг. У даному випадку, прилади обліку гарячої води не є складовою основних засобів ПАТ "ПОЕ", як і обліковими даними балансоутримування.

(3) Статус третьої особи - НКРЕ- як державного регулятора закріплений Законом України "Про державне регулювання у сфері комунальних послуг". Остання здійснює, зокрема, встановлення тарифів на комунальні послуги суб'єктам природних монополій та суб'єктам господарювання на суміжних ринках, ліцензування діяльності яких здійснюється Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг (п. 2 ч. 1 ст. 6). Зазначене є засобом регуляторного впливу (ст. 5).

Відповідно до статті 1 вказаного Закону, тарифи на комунальні послуги - тарифи на послуги з централізованого опалення, послуги з централізованого постачання холодної води, послуги з централізованого постачання гарячої води, послуги з водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для суб'єктів, які є виконавцями цих послуг.

На момент підготовки та направлення позивачем до НКРЕ матеріалів та розрахунків тарифів на послуги з централізованого опалення та постачання гарячої води у червні 2014 р. питання віднесення витрат з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку регулювалося Порядком формування тарифів на послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869). Так, п. 24 визначалося, що витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку води та теплової енергії, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, визначаються відповідно до укладених договорів між виконавцем та субпідрядником, який виконує зазначені послуги, у розрахунку на один квартирний засіб обліку води та теплової енергії і нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати за проведення їх періодичної повірки, обслуговування і ремонту, у тому числі демонтажу, транспортування та монтажу після повірки, до загальної вартості послуг.

Вказаний пункт 24 виключено постановою Кабінету Міністрів України № 532 від 01.10.2014 р. "Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 р. № 869". З 24.10.2014 р. (з дня набуття вказаною постановою законної сили) до загальної вартості послуг включено, зокрема,витрати на проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки, що визначаються відповідно до розрахунку на один квартирний засіб обліку теплової енергії і нараховуються щомісяця споживачеві у складі послуги залежно від кількості таких засобів обліку шляхом додавання плати за проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку теплової енергії, у тому числі їх демонтаж, транспортування та монтаж після повірки.

Крім цього, 17.10.2014 року Національною комісією прийнято постанову № 146 "Про встановлення тарифів на послуги з централізованого опалення та послуги з централізованого постачання гарячої води, що надаються населенню суб'єктами господарювання, які є виконавцями цих послуг". Остання набрала чинності з дня її офіційного опублікування - 21.11.2014 року.

Відповідно до підпункту 83 пункту 1 цієї постанови ПАТ "Полтаваобленерго" встановлено тариф на послугу з централізованого постачання гарячої води зі структурою, наведеною в додатку 83 до цієї постанови. Структурою тарифу передбачені витрати з проведення періодичної повірки, обслуговування і ремонту квартирних засобів обліку, у тому числі їх демонтажу, транспортування та монтажу після повірки.

Тобто, на момент подання товариством розрахунків до Національної комісії (червень 2014 року) у неї було відсутнє право на включення зазначених витрат до структури тарифу на послуги з централізованого постачання гарячої води.

Враховуючи зазначене, позивач безпідставно, володіючи інформацією щодо кількості споживачів, які не мають засобів обліку гарячої води, свідомо та фактично не надаючи такі послуги, включив у плановані розрахунки тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню, що надавались до Національної комісії у червні 2014 р., витрати на періодичну повірку (ремонт) квартирних засобів обліку гарячої води.

НКРКП (в подальшому НКРЕКП) у визначених законодавством межах повноважень, було встановлено тарифи на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню, до структури яких були включені зазначені витрати, на підставі поданої Товариством інформації. Тобто, відповідальність за включення до складових тарифу на послуги з централізованого постачання гарячої води витрат на проведення планових періодичних повірок, обслуговування і ремонт квартирних засобів обліку гарячої води покладається виключно на ПАТ "Полтаваобленерго", а не на регулятора (як стверджував позивач у позовній заяві).

Таким чином, займаючи монопольне становище на ринку централізованого постачання гарячої води в територіальних (географічних) межах м. Кременчук, де розташовані діючі мережі (що встановлено у спірному рішенні тервідділення і не заперечується позивачем) Товариство, усвідомлюючи, що споживачі даної послуги позбавлені права вибору іншого надавача послуг, зловживало своїм становищем на ринку. Наслідком цього стало ущемлення інтересів споживачі у вигляді стягнення додаткових коштів за непотрібні їм послуги.

За викладеного, територіальним відділення правомірно було визначено, що дії ПАТ "Полтаваобленерго" щодо необґрунтованого включення витрат з проведення періодичної повірки, та пов'язаних з нею робіт, квартирних засобів обліку гарячої води у планові розрахунки тарифів на послугу з централізованого постачання гарячої води населенню, що надавалися у червні 2014 року до НКРКП для встановлення тарифів, є порушенням законодавства про захист економічної конкуренції, передбаченого пунктом 2 ст. 50, частиною першої статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції", у вигляді зловживання монопольним становищем на ринку централізованого постачання гарячої води, що призвело до ущемлення інтересів споживачів, які були б неможливими за умов існування значної конкуренції на ринку.

Відповідно до ст. 4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно з пунктом 4 частини третьої ст. 129 Конституції України та ст. 33, ст. 34 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи, обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Інші доводи судом не приймаються як несуттєві.

Проаналізувавши наявні докази у справі, суд дійшов висновку про відсутність підстав для задоволення вимог Публічного акціонерного товариства "Полтаваобленерго" про визнання недійсним п. 2 та п. 3 рішення адміністративної колегії Полтавського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України № 01/79-рш від 26.05.2015 року по справі № 01-02-50/26-2015.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. ст. 43, 49, 82-85 ГПК України, суддя, -

ВИРІШИВ:

У позові відмовити.

Повне рішення складено 13.11.2015 року

Суддя Г.І.Бунякіна