ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА
01601, м.Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
17 грудня 2015 року м. Київ № 826/23944/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Іщука І.О., ознайомившись із матеріалами справи
за позовом
Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві
до
Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОДОРІНЖПРОЕКТ"
про
стягнення заборгованості у розмірі 368539,49 грн.,
Державна податкова інспекція у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві звернулася до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЄВРОДОРІНЖПРОЕКТ" про стягнення заборгованості у розмірі 368539,49 грн.
Ухвалою Окружного адміністративного суду м. Києва від 29.10.2015 позовну заяву ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві залишено без руху та надано час позивачу для усунення недоліків адміністративного позову, а саме подання оригіналу квитанції про сплату судового збору за звернення до суду з позовною заявою майнового характеру.
10.10.2015 відділом документального обігу, контролю та забезпечення розгляду звернень громадян Окружного адміністративного суду м. Києва зареєстроване клопотання про звільнення від сплати судового збору у зв'язку з відсутністю коштів на рахунках ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві.
Дослідивши доводи позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, суд зазначає наступне.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Закону України "Про судовий збір" від 08.07.2011 №3674-VI (далі пор тексту - Закон №3674-VI).
Згідно статті 1 Закону №3674-VI судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.
Відповідно до частини першої статті 6 Закону №3674-VI судовий збір перераховується у безготівковій або готівковій формі.
Ставки сплати судового збору встановлено частиною другою статті 4 Закону №3674-VI (із змінами згідно Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" від 22.05.2015 №484-VIII), відповідно до якої за подання суб'єктом владних повноважень позову майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати.
З огляду на викладене, Державній податковій інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві необхідно сплатити 5528,09 грн. судового збору за звернення до суду з даним позовом про стягнення коштів.
Частиною першою статті 8 Закону №484-VIII передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі.
Відповідно до частини другої статті 8 Закону №484-VIII суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказані норми кореспондують частині першій статті 88 Кодексу адміністративного судочинства України.
Із аналізу зазначеного вище вбачається, що умовою для, зокрема, звільнення від сплати чи відстрочення сплати судового збору, є майновий стан сторони у справі.
В якості доказу скрутного матеріального становища позивачем надано суду кошторис ДПІ у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві на 2015 рік, яким не передбачено кошти на сплату судового збору.
Розглянувши вищевказане клопотання, суд не приймає до уваги доводи позивача щодо відсутності у останнього, передбачених кошторисом коштів на проведення претензійно - правової роботи.
При цьому, слід зауважити, що пунктом 2 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 року № 484-VIII передбачено Кабінету Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.
В сукупності суд вважає, що клопотання позивача щодо звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим та таким, що не підлягає задоволенню.
Разом з тим, суд приймає до уваги скрутне матеріальне становище позивача станом на час звернення до суду із даним позовом та вважає дану обставину достатньою підставою для відстрочення сплати судового збору Державній податковій інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві у розмірі 5528,09 грн. до ухвалення судового рішення у справі.
Керуючись статтями 88, 160,165 Кодексу адміністративного судочинства України, Окружний адміністративний суд м. Києва -
Відстрочити Державній податковій інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві у розмірі 5528,09 грн. до ухвалення судового рішення у справі в адміністративній справі № 826/23944/15.
Ухвала набирає законної сили, відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує ухвалу, за правилами, встановленими ст. ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя І.О. Іщук