2 жовтня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаТерлецького О.О.,
суддів:Гриціва М.І., Маринченка В.Л., -
розглянувши заяву Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області (далі - ОДПІ) про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 4 серпня 2015 року у справі за позовом державного підприємства Міністерства оборони України «Луцький ремонтний завод «Мотор» до ОДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення,
Волинський окружний адміністративний суд постановою від 6 травня 2011 року, залишеною без змін ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 4 квітня 2014 року, позов задовольнив.
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 4 серпня 2015 року зазначені судові рішення залишив без змін.
Не погодившись із такою ухвалою Вищого адміністративного суду України, ОДПІ подала заяву про її перегляд Верховним Судом України з підстави, установленої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС), а саме у зв'язку з неоднаковим застосуванням судом касаційної інстанції у подібних правовідносинах положень підпункту 7.7.5 пункту 7.7 статті 7 Закону України від 3 квітня 1997 року № 168/97-ВР.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 237 КАС заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана виключно з підстави неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Обґрунтовуючи наявність неоднакового правозастосування, ОДПІ послалася на ухвалу Вищого адміністративного суду України від 31 травня 2007 року (справа № К-21971/06). Зазначеною ухвалою касаційний суд скасував рішення судів попередніх інстанцій з направленням справи на новий розгляд до суду першої інстанції у зв'язку з невстановленням усіх фактичних обставин справи, що мають значення для їх правильного вирішення. Таким чином, наведеним судовим рішенням не розв'язано спір по суті і воно не містить остаточного висновку щодо правильного застосування норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Отже, ухвалу касаційного суду надану на порівняння не можна вважати судовим рішенням, що підтверджує різне правозастосування та дає підстави для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 4 серпня 2015 року.
За таких обставин заява ОДПІ є необґрунтованою, тому колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Ураховуючи наведене та керуючись статтею 240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України
Відмовити у допуску справи за позовом державного підприємства Міністерства оборони України «Луцький ремонтний завод «Мотор» до Луцької об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Волинській області про скасування податкового повідомлення-рішення до провадження Верховного Суду України для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 4 серпня 2015 року.
Суддя-доповідач О.О. Терлецький
Судді: М.І. Гриців
В.Л. Маринченко