Ухвала від 21.12.2015 по справі 2а-4368/12/1370

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА

21 грудня 2015 року м. Київ К/800/52834/15

Суддя Вищого адміністративного суду України Кошіль В.В.,

перевіривши касаційну скаргу Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області

на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2015

та постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2014

у справі № 2а-4368/12/1370

за позовом Державної податкової інспекції у Самбірському районі Львівської області Державної податкової служби

до ОСОБА_1

третя особа Самбірський відділ реєстраційно-екзаменаційної роботи ДАІ при Головному управлінні МВС України у Львівській області

про стягнення податку з власників транспортних засобів,

ВСТАНОВИВ:

Самбірська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області подала касаційну скаргу на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2015 та постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2014.

Касаційна скарга підлягає залишенню без руху з наступних підстав.

Відповідно до п. 2) ч. 2, ч. 5 ст. 213 Кодексу адміністративного судочинства України у касаційній скарзі зазначаються ім'я (найменування), поштова адреса особи, яка подає касаційну скаргу, та осіб, які беруть участь у справі, а також їх номери засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є; до касаційної скарги додається документ про сплату судового збору, також копії касаційної скарги відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.

Згідно ст. 4 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI, з урахуванням змін, внесених Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо сплати судового збору» від 22.05.2015 (редакція діє з 01.09.2015), за подання до адміністративного суду касаційної скарги суб'єктом владних повноважень на рішення суду майнового характеру, ставка судового збору встановлена у такому розмірі: 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не менше 120 відсотків від 1 розміру мінімальної заробітної плати.

В поданій касаційній скарзі не зазначено адресу третьої особи по справі, також до скарги не додано копію касаційної скарги для третьої особи та документ про сплату судового збору у встановленому розмірі, проте заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору, в зв'язку з відсутністю в кошторисі на 2015 рік видатків на оплату судового збору.

Відповідно до ч. 1 ст. 88 Кодексу адміністративного судочинства України суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою зменшити розмір належних до оплати судових витрат чи звільнити від їх оплати повністю або частково, чи відстрочити або розстрочити сплату судових витрат на визначений строк.

Крім того, ст. 8 Закону України «Про судовий збір» передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Також, слід зазначити, що відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України від 22.05.2015 № 484-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору» зобов'язано Кабінет Міністрів України забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Розглянувши заявлене клопотання, суд приходить до висновку про відсутність підстав для його задоволення.

Частиною 1 ст. 108 КАС України визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків. Копія ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надсилається особі, що звернулася із позовною заявою.

Самбірська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Львівській області може усунути вищевказані недоліки до 18.01.2016.

Згідно з ч. 2 ст. 108 КАС України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до адміністративного суду.

Керуючись ст. ст. 108, ст. 210 - 214 Кодексу адміністративного судочинства України, -

УХВАЛИВ:

1. Відмовити в задоволенні клопотання Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги на ухвалу Львівського апеляційного адміністративного суду від 18.11.2015 та постанову Львівського окружного адміністративного суду від 30.09.2014 у справі № 2а-4368/12/1370.

2. Залишити без руху касаційну скаргу Самбірської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Львівській області.

3. Встановити скаржнику строк до 18.01.2016 для усунення недоліків касаційної скарги.

Ухвала набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути переглянута Верховним Судом України у випадках, встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Суддя В.В. Кошіль