Справа № 716/1538/13-ц
іменем України
"12" листопада 2013 р. Заставнівський районний суд Чернівецької області в складі:
головуючого судді - Стрільця Я.С.,
при секретарі - Задорожняк О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Заставна цивільну справу за заявою ПАТ КБ «Надра» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення основного боргу за кредитним договором, відсотків та пені за користування кредитом,-
Позивач ПАТ КБ «Надра» звернувся до суду із позовом до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення основного боргу за кредитним договором, відсотків та пені за користування кредитом, в якому просить стягнути солідарно з відповідачів на його коисть заборгованість на загальну суму 20181,88 доларів США, що за курсом НБУ становить 161313,77 грн.
Посилався на те, що 14.12.2007 року між ПАТ КБ «Надра» та відповідачем ОСОБА_1 було укладено кредитний договір №ZZZ728099, згідно умов якого відповідачу було надано кредит в сумі 18000 доларів США зі сплатою 14.49% річних з кінцевим терміном погашення до 13.12.2022 року. В забезпечення виконання відповідачем ОСОБА_1 Н,С. зобов'язань перед позивачем було укладено договір іпотеки від 14.12.2007 року, посвідченого приватним нотаріусом Заставнівського районного нотаріального округу Бурдейним Ю,І, зареєстровано в реєстрі за №7114 та передано в іпотеку нерухоме майно: житловий будинок№34, розташований в с. Дорошівці Заставнівського району Чернівецької області Також, в якості забезпечення виконання відповідачем ОСОБА_3 зобов'язань перед позивачем, відповідно до укладеного Договору поруки від 14.12.2007 року фінансовим поручителем виступив ОСОБА_2
На сьогоднішній день відповідач ОСОБА_3 порушує умови договору та допустила заборгованість в сумі 20181, 88 доларів США, що за курсом НБУ становить 161313, 77 грн, яку позивач просить стягнути з відповідача на його користь.
Справа призначалась до судового розгляду на 29.10.2013 року, 12.11.2013 однак представник позивача в судові засідання не з'явилась, хоча своєчасно і належним чином була повідомлена про час і місце розгляду справи, відомостей про причини неявки суду не надала, заяв про розгляд справи у її відсутності чи перенесення розгляду справи на іншу дату від неї не надходило, явка представника позивача в судові засідання визнана обов'язковою.
Згідно ст.207 ч.1 п.3 ЦПК України, суд постановляє ухвалу про залишення заяви без розгляду, якщо належним чином повідомлений позивач повторно не з'явився в судове засідання без поважних причин або повторно не повідомив про причини неявки, якщо від нього не надійшла заява про розгляд справи за його відсутності.
Враховуючи наведене, керуючись ст. 207 ч.1 п.3 ЦПК України ,суд
Позовну заяву ПАТ КБ «Надра» до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про стягнення основного боргу за кредитним договором, відсотків та пені за користування кредитом залишити без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду Чернівецької області через Заставнівський районний суд Чернівецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Стрілець Я.С.