Постанова від 05.07.2011 по справі 2-а/1970/1699/11

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2-а/1970/1699/11

05 липня 2011 р.м.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого - судді Баб'юка П.М. при секретарі - Михайловській Н.В.,

за участю:

позивача - ОСОБА_1,

представника позивача - ОСОБА_2,

представника відповідача - ОСОБА_3,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі адміністративну справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Бучацької районної ради про зарахування стажу.

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - позивач) звернувся до суду з позовом до Бучацької районної ради про зобов'язання зарахувати до стажу державної служби період роботи з 30.07.1982 по 04.01.1998.

Позов обгрунтовано тим, що на даний час ОСОБА_1 працює на посаді керуючого справами Бучацької районної ради. З 1982 року по 1998 рік позивач працював на посадах економіста, майстра лісу, старшого інженера-економіста, головного економіста Бучацького лісгоспзагу та заступника директора Бучацького держлісгоспу (правонаступника Бучацького лісгоспзагу).

Позивач вважає, що згідно з абзацом двадцятим п.3 «Порядку обчислення стажу державної служби», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 3 травня 1994 р. N 283 (далі - Порядок обчислення стажу державної служби), час роботи на вказаних посадах включається до стажу державної служби. Оскільки Бучацькою районною радою не виконано вимоги зазначеної постанови, ОСОБА_1 просить суд зобов'язати відповідача зарахувати до стажу державної служби період його роботи з 30.07.1982 по 04.01.1998 на посадах економіста, майстра лісу, старшого інженера-економіста, головного економіста Бучацького лісгоспзагу та заступника директора Бучацького держлісгоспу.

В судовому засіданні позивач і представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі, зазначили, що Бучацький лісгоспзаг (пізніше - Бучацький держлісгосп, на даний час - ДП «Бучецьке лісове господарство») входив до складу Тернопільського обласного виробничого лісогосподарського об'єднання відповідно до п.2 статуту останнього, а тому, вважають, що час роботи на посадах які обіймав ОСОБА_1 з 30.07.1982 по 04.01.1998 включається до стажу державної служби.

Крім цього, зазначили, що відповідно до листів Управління державної служби в Тернопільській області за №68 від 18.01.2008 та Головного управління державної служби України за №355/12-11 від 18.01.2011 період роботи позивача на посадах економіста, майстра лісу, старшого інженера-економіста, головного економіста Бучацького лісгоспзагу та заступника директора Бучацького держлісгоспу може бути включено до стажу державної служби.

Представник відповідача в судовому засіданні щодо задоволення позовних вимог заперечила та пояснила, що період роботи позивача на зазначених посадах з 30.07.1982 по 04.01.1998 не може бути включений до стажу державної служби на підставі абзацу двадцятого п.3 Порядку обчислення стажу державної служби, оскільки Бучацький лісгоспзаг (пізніше - Бучацький держлісгосп, на даний час - ДП «Бучецьке лісове господарство») не являвся державним лісогосподарським об'єднанням, а діяв як самостійне підприємство на госпрозрахункових засадах.

Крім цього зауважила, що розпорядженням голови Бучацької РДА від 31.12.2007 №868 до стажу державної служби ОСОБА_1 зараховано 15 років 05 місяців 04 дні роботи на посадах спеціалістів Бучацького лісгоспзагу згідно запису в трудовій книжці. Проте, 28 лютого 2011 року розпорядженням голови Бучацької РДА №102 відповідно до протесту прокурора Бучацького району від 17.02.2011 №27-423 вих.11 скасовано розпорядженням голови Бучацької РДА від 31.12.2007 №868 «Про встановлення стажу державної служби ОСОБА_1М.». Також згідно акту ревізії фінансово-господарської діяльності Бучацької РДА від 30.03.2011 №08-22/7 Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області зарахування 15 років 05 місяців 04 дні роботи на посадах спеціалістів Бучацького лісгоспзагу до стажу державної служби ОСОБА_1 є порушенням вимог чинного законодавства.

Заслухавши пояснення позивача, та представників сторін, дослідивши письмові докази по справі, суд встановив наступні обставини:

Відповідно до вимог ст.1 Закону України «Про державну службу» (далі - Закон) - державна служба в Україні - це професійна діяльність осіб, які займають посади в державних органах та їх апараті щодо практичного виконання завдань і функцій держави та одержують заробітну плату за рахунок державних коштів. Ці особи є державними службовцями і мають відповідні службові повноваження.

Згідно вимог ст.2 Закону посадовими особами відповідно до цього Закону вважаються керівники та заступники керівників державних органів та їх апарату, інші державні службовці, на яких законами або іншими нормативними актами покладено здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій.

З аналізу норм вказаного законодавства вбачається, що до стажу державної служби може бути зараховано період роботи на посадах, які передбачали практичне виконання завдань і функцій держави (здійснення організаційно-розпорядчих та консультативно-дорадчих функцій) та оплата праці проводилась за рахунок державних коштів.

Згідно абзацу двадцятого п.3 Порядку обчислення стажу державної служби до стажу державної служби включається час роботи на посадах керівних працівників і спеціалістів державних лісогосподарських об'єднань Міністерства лісового господарства та державних лісогосподарських об'єднань Державного комітету лісового господарства.

На даний час ОСОБА_1 працює на посаді керуючого справами Бучацької районної ради.

З 1982 року по 1998 рік позивач працював на посадах економіста, майстра лісу, старшого інженера-економіста, головного економіста Бучацького лісгоспзагу (пізніше - Бучацький держлісгосп, на даний час - ДП «Бучецьке лісове господарство») та заступника директора Бучацького держлісгоспу.

Відповідно до п.2 Статуту обласного виробничого лісогосподарського об'єднання, затвердженого наказом Мінлісгоспу УРСР від 24 листопада 1988 року №268 (далі - Статут) до складу обласного виробничого лісогосподарського об'єднання на правах структурних одиниць або самостійних підприємств входять комплексні лісогосподарські і лісозаготівельні підприємства - лісгоспзаги та інші підприємства і організації. В об'єднанні його структурні одиниці та самостійні підприємства діють на госпрозрахункових засадах.

Згідно п.3 Статуту Обласне виробниче лісогосподарське об'єднання здійснює керівництво лісгоспзагами, іншими підпорядкованими йому підприємствами і організаціями і являється по відношенню до них вищестоящим органом.

Крім цього, в п.21 Статуту зазначено, що об'єднання користується правами юридичної особи і виконує обов'язки, пов'язані з його діяльністю, має печатку із своїм найменуванням і зображенням Державного Герба УРСР.

Отже, Бучацький лісгоспзаг (пізніше - Бучацький держлісгосп, на даний час - ДП «Бучецьке лісове господарство») безпосередньо не являвся державним лісогосподарським об'єднанням, а входив до Тернопільського обласного виробничого лісогосподарського об'єднання (пізніше - Державне лісогосподарське об'єднання «Тернопільліс») як самостійне підприємство, діяв на госпрозрахункових засадах (оплата праці проводилась за рахунок власних надходжень, а не державних коштів) і підпорядковувався об'єднанню як вищестоящому органу.

Враховуючи наведене, посади економіста, майстра лісу, старшого інженера-економіста, головного економіста, заступника директора Бучацького лісгоспзагу (Бучацький держлісгосп) не відносяться до посад керівних працівників і спеціалістів Тернопільського обласного виробничого лісогосподарського об'єднання, а відтак, час роботи позивача на вказаних посадах з 30.07.1982 по 04.01.1998 не підлягає зарахуванню до стажу державної служби згідно абзацу двадцятого п.3 Порядку обчислення стажу державної служби.

Що стосується посилання позивача на лист Управління державної служби в Тернопільській області від 18.01.2008 №68, то слід зазначити, що в абзаці п'ятому вказаного листа зазначено: «Таким чином, періоди роботи в Бучацькому лісгоспзагу на посадах економіста по заробітній платі, майстра лісу Бучацького лісництва, старшого інженера економіста, головного економіста та заступника директора по економіці можуть бути зараховані ОСОБА_1 до стажу державної служби при умові, якщо робота на вищевказаних посадах передбачала здійснення організаційно-розпорядчих і консультативно-дорадчих функцій та оплата праці проводилась за рахунок державних коштів, що має бути підтверджене відповідними документами.».

Також в листі Управління державної служби в Тернопільській області від 18.03.2011 №68/ТО1810-11 зазначено, що періоди роботи ОСОБА_1 з 1982 року по 1998 рік на вказаних посадах не можуть бути включені до стажу державної служби.

Крім цього, питання правомірності зарахування вказаного періоду роботи позивача до стажу державної служби розглядалось і раніше.

Так, розпорядженням голови Бучацької РДА від 31.12.2007 №868 до стажу державної служби ОСОБА_1 зараховано 15 років 05 місяців 04 дні роботи на посадах спеціалістів Бучацького лісгоспзагу згідно запису в трудовій книжці.

Відповідно до протесту прокурора Бучацького району від 17.02.2011 №27-423 вих.11 розпорядженням голови Бучацької РДА №102 від 28 лютого 2011 року, скасовано розпорядження голови Бучацької РДА від 31.12.2007 №868 «Про встановлення стажу державної служби ОСОБА_1М.». Вказане розпорядження голови Бучацької РДА №102 від 28 лютого 2011 року на час розгляду даної справи є чинним і не скасоване у встановленому порядку.

Також згідно акту ревізії фінансово-господарської діяльності Бучацької РДА від 30.03.2011 №08-22/7 Контрольно-ревізійним управлінням в Тернопільській області встановлено, що зарахування 15 років 05 місяців 04 дні роботи на посадах спеціалістів Бучацького лісгоспзагу до стажу державної служби ОСОБА_1 є порушенням вимог чинного законодавства.

З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги ОСОБА_1 щодо зобов'язання Бучацької районної ради зарахувати до стажу державної служби період його роботи з 30.07.1982 по 04.01.1998 на посадах економіста, майстра лісу, старшого інженера-економіста, головного економіста Бучацького лісгоспзагу та заступника директора Бучацького держлісгоспу до задоволення не підлягають.

Керуючись ст.ст. 153,158-167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України “Про державну службу”, Постановою КМУ "Про порядок обчислення стажу державної служби" від 3 травня 1994 р. N 283, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 до Бучацької районної ради про зобов'язання зарахувати до стажу державної служби період роботи з 30.07.1982 по 04.01.1998 - відмовити.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд у порядку і строки, передбачені статтями 185 - 187 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, встановленого цим Кодексом. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

В повному обсязі постанову складено 11 липня 2011 року.

Головуючий суддя Баб'юк П.М.

копія вірна

Суддя Баб'юк П.М.