Справа № 2-а/1970/389/11
28 лютого 2011 р.м.Тернопіль
Тернопільський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Баб'юка П.М.
при секретарі - Михайловській Н.В.с,
за участю: представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно-ревізійного управління в Тернопільській області до Кретівської сільської ради про зобов'язання вчинити дії,
Контрольно-ревізійне управління в Тернопільській області звернулося до суду з позовом до Кретівської сільської ради про зобов'язання виконати вимоги щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства.
Представник позивача позовні вимоги підтримав, уточнив, що в позові допущена описка в прохальній частині, де вказано «п.8», просить вважати «п.7», що відповідає змісту заявлених вимог.
Пояснив, що КРУ в Збаразькому районі проведено ревізію Кретівської сільської ради про що складено акт від 25.10.2010 року №23-22/50. Ревізією встановлено ряд порушень відповідачем вимог чинного законодавства з питань збереження і використання активів. 28.10.2010 року відповідачу направлено обов'язкові до виконання вимоги про усунення виявлених ревізією порушень законодавства (лист №19-23-12-15/889). Станом на день звернення до суду і на час розгляду справи судом пункти 2, 4, 5, 7 вказаних вимог не виконані відповідачем в повному обсязі.
Представник відповідача, в судовому засіданні позовні вимоги визнав, зобов'язувався вимоги позивача виконати в повному обсязі.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи та надані сторонами докази, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню виходячи із наступного.
Відповідно до п.1 ст.10 Закону України «Про державну контрольно - ревізійну службу в Україні» від 26.01.1993 року № 2939 (із змінами, далі - Закон № 2939) Головному контрольно-ревізійному управлінню України надається право перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування).
КРВ в Збаразькому районі, відповідно до п.1.4.2. Плану контрольно - ревізійної роботи на 4-ий квартал 2010 року проведено ревізію Кретівської сільської ради та складено Акт від 25.10.2010 року №23-22/50. В результаті ревізії виявлено наступне:
Внаслідок неналежного здійснення відповідачем власних повноважень у сфері регулювання земельних відносин, а саме не забезпечення укладання договору оренди на платне використання земель, на яких розташований власний магазин Збаразького РайСТ, бюджетами різних рівнів недоотримано доходів за період з 01.06.2006 року по 01.06.2010 року на суму 2498,32 грн., в тому числі за 2006 рік - 337,45 грн., за 2007 рік - 578,49 грн., за 2008 рік - 584,77 грн., за 2009 рік - 685,28 грн., за 2010 рік - 302,33 гривень, чим порушено ст.125 Земельного кодексу України. Внаслідок допущених порушень сільській раді нанесено матеріальної шкоди (збитків) на суму 2498,32 грн.
Згідно ст.33 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» здійснення контролю за додержанням земельного та природоохоронної" законодавства, використання та охорони земель, природних ресурсі загальнодержавного та місцевого значення покладено на виконавчий орган сільської ради. Порушення допущено з вини сільського голови ОСОБА_3Р, яка пояснень не надала.
Згідно листа КРВ в Збаразькому районі від 28.10.2010 №19-23-12-15/889 (далі - вимоги) про усунення порушень законодавства (п.2) зобов'язано сільського голову Кретівської сільської ради провести претензійно - позовну роботу з Збаразьким РайСТ, щодо поступлення недоотриманих коштів за використанні земельних ділянок на загальну суму 2498, 32 грн.
Відповідно до наданих документів Кретівською сільською радою направлено претензію Збаразькому РайСТ (лист 17.11.2010 №12-153-02/7), однак, на даний час вимога КРВ в Збаразькому районі повністю не виконана, сума збитків не відшкодована.
Проведеною перевіркою щодо повноти сплати орендної плати встановлено, що за ревізійний період підлягало нарахуванню орендної плати в сумі 8638,00 грн., фактично поступило коштів в сумі 8452,00 грн., і як наслідок станом на 01.10.2010 року недоотримано орендної плати в сумі 186,00 грн., що є, порушенням ст.903 Цивільного кодексу України та п.3.2 умов договору. Порушення допущено з вини бухгалтера ОСОБА_4, яка не виставляла щомісяця рахунки на оплату орендної плати орендарю. Згідно наданих пояснень ОСОБА_4, рахунки вона не виставляла в зв'язку із своєчасною сплатою орендної плати.
Також, в порушення ст.10 Закону України «Про оренду державного та комунального майна» не проводилося коригування розміру місячної орендної плати на індекс інфляції, що призвело до недоотримання орендної плати в сумі 2237,88грн., в тому числі за 2006 рік - 29,65 грн., за 2007 рік - 224,42грн., за 2008 рік - 719,30 грн., за 2009 рік - 1202,84грн., за 2010 рік - 61,67 гривень.
Порушення допущено з вини сільського голови, яка уклала договір оренди з порушенням вищевказаного Закону, а саме, не обумовила проведення індексації. Сільський голова ОСОБА_3 пояснень не надала.
Внаслідок допущених порушень сільській раді завдано шкоди (збитків) на суму 2423,88 грн.
Згідно вимог про усунення порушень законодавства (п.4) зобов'язано сільського голову Кретівської сільської ради відобразити в обліку дебіторську заборгованість за недоотриману орендну плату в сумі 2423,88 грн. Провести претензійно - позовну роботу з орендарем ПП ОСОБА_5 для отримання несплачених коштів до відповідного бюджету. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у заниженні орендних ставок.
Кретівською сільською радою направлено претензію щодо сплати недоотриманої орендної плати в сумі 2423,88 грн., проте на час подання позову та слухання справи судом кошти повернуті не в повному обсязі.
Ревізією встановлено, що колишньому сільському голові ОСОБА_3 протягом 2006-2010 років в порушення абз.2 п.6 Постанови КМУ № 268 від 09.03.2006 року «Про впорядкування структури та умов оплати праці працівників апарату органів виконавчої влади, органів прокуратури, суддів та інших органів» нараховано 12051,28грн., в тому числі: 4850,00грн. - премії, 6501,50грн. - матеріальна допомога на оздоровлення та 699,78грн. - заробітна плата за час відпустки, з яких їй було виплачено 9518,91грн., утримання із заробітної платі склали 2532,37грн. та проведено нарахування до державних цільових фондів в сумі 4372,01 гривень.
Згідно вимог про усунення порушень законодавства (п.5) зобов'язано сільського голову Кретівської сільської ради провести претензійно-позовну роботу щодо повернення зайво виплачених коштів. В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти у сумі 12051,28 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст. 133 - 136 КЗпП України.
Відповідно до наданих документів Кретівською сільською радою направлено листа колишньому голові сільської ради ОСОБА_3 про повернення зайво сплачених коштів в сумі 12051, 28 грн., проте, на даний час вказана вимога повністю не виконана, зайво нарахована заробітна плата не повернута.
Пунктом 7 вимог зобов'язано провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до Фондів та повернути зайво сплачені кошти в сумі 4450, 62 грн. Представник відповідача не надав доказів здійснення вказаного перерахунку в повному обсязі.
Враховуючи наведене, підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог КРВ в Збаразькому районі в повному обсязі.
Відповідно до ст. 15 Закону № 2939 законні вимоги службових осіб контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.
Відповідно до п. 10 ст. 10 Закону № 2939 контрольно - ревезійним управлінням в областях надається право звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.
Судом встановлено, що відповідачем в добровільному порядку не виконано в повному обсязі законні вимоги позивача, що не заперечувалось представником відповідача в судовому засіданні.
Виходячи з вищенаведеного, враховуючи, що відповідач позов визнав в повному обсязі, суд приходить до висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, ґрунтуються на вимогах чинного законодавства, не заперечені в установленому порядку відповідачем, а отже підлягають задоволенню.
Судові витрати по справі згідно ч.4 ст.94 КАС України з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 136,153,160-163,167 Кодексу адміністративного судочинства України, Законом України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», суд,-
1. Позов задовольнити.
2. Зобов'язати Кретівську сільську раду виконати п.2, п.4, п.5, п.7 вимог Контрольно-ревізійного відділу в Збаразькому районі від 28.10.2010 року №19-23-12-15/889 в повному обсязі, а саме:
- провести позовну роботу з Збаразьким РайСТ, щодо поступлення недоотриманих коштів за використання земельних ділянок на загальну суму 2498,32 грн.;
- провести позовну роботу з орендарем ПП ОСОБА_5 для отримання несплачених коштів в сумі 2000,88 грн. до відповідного бюджету. В іншому випадку стягнути з осіб, винних у заниженні орендних ставок, шкоду у порядку та розмірі встановленому ст.ст.130-136 КЗпП України;
- провести позовну роботу щодо повернення зайво виплачених коштів (заробітної плати). В іншому випадку стягнути з особи, винної у зайвих грошових виплатах кошти в сумі 12051,28 грн. у порядку та розмірах встановлених ст.ст.133-136 КЗпП України;
- провести перерахунок та відповідні взаємозвірки щодо сум внесків до державних цільових фондів та повернути зайво сплачені кошти в сумі 4370,62 грн. (зарахувати в рахунок майбутніх платежів).
Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Тернопільський окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10 денний строк з дня постановляння постанови апеляційної скарги у порядок і строк, передбачені статтями 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строків апеляційного оскарження. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо воно не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
В повному обсязі постанова складена і підписана 03 березня 2011 року.
Головуючий суддя Баб'юк П.М.
копія вірна
Суддя Баб'юк П.М.