Ухвала від 18.12.2015 по справі 2а-1523/09/1270

10.2.4

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

18 грудня 2015 року СєвєродонецькСправа № 2а-1523/09/1270

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Тихонов І.В., розглянувши у порядку письмового провадження справу за адміністративної справи за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області, третя особа - управління Державного казначейства в Луганській області про визнання незаконною відмови в нарахуванні і виплаті пенсії, зобов'язання виплатити пенсію та стягнення моральної шкоди, -

ВСТАНОВИВ:

08 грудня 2015 року з Вищого адміністративного суду України на адресу Луганського окружного адміністративного суду повернуто справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області, третя особа - управління Державного казначейства в Луганській області про визнання незаконною відмови в нарахуванні і виплаті пенсії, зобов'язання виплатити пенсію та стягнення моральної шкоди.

21 жовтня 2008 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області, третя особа - управління Державного казначейства в Луганській області про визнання незаконною відмови в нарахуванні і виплаті пенсії, зобов'язання виплатити пенсію та стягнення моральної шкоди.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 22 жовтня 2008 року відкрито провадження по справі та призначено до судового розгляду.

Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 10.03.2009 року адміністративний позов задоволено частково.

Постановою Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.09.2009 апеляційну скаргу управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області задоволено.

Ухвалою Вищого адміністративного суду України від 25 листопада 2015 року постанову Луганського окружного адміністративного суду від 10.03.2009 року та постанову Донецького апеляційного адміністративного суду від 17.09.2009 року скасовано, а справу направлено на новий розгляд до суду першої інстанції.

Ухвалою Луганського окружного адміністративного суду від 09 грудня 2015 року прийнято до провадження справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області, третя особа - управління Державного казначейства в Луганській області про визнання незаконною відмови в нарахуванні і виплаті пенсії, зобов'язання виплатити пенсію та стягнення моральної шкоди.

Представник відповідача та представник третьої особи в судове засідання не прибули, повідомлялись належним чином, причини неявки суду невідомі.

Позивача про час та місце розгляду справи повідомити не має можливості, про що складено акт №3074 від 09.12.2015, оскільки згідно листа т.в.о. директора Луганської дирекції Українське державне підприємство поштового зв'язку «Укрпошта» від 20.07.2015, УДППЗ «Укрпошта» не здійснює пересилання пошти, зокрема, до м.Алчевська Луганської області.

Відповідно до ч.6 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи положення статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути дану справу в порядку письмового провадження за наявними матеріалами у справі.

Перевіривши матеріали справи суддя приходить до наступного.

Відповідно до позовних вимог, позивач просить суд визнати відмову УПФ у в м.Ровеньки в призначенні та виплаті мені пенсії з дати первинного звернення - 10.06.2004 незаконною як таку, що не відповідає діючому законодавству. Зобов'язати правління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області нарахувати, здійснити перерахунок відповідно до діючого законодавства та виплатити з всіма встановленими законом надбавками пенсію ОСОБА_1 пенсію з дати первинного звернення, тобто з 10.06.2044 року і до 19.12.2005 року - до дати призначення пенсії. Стягнути з управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки на користь ОСОБА_1 5000,00 гривень у відшкодування моральної шкоди.

Відповідно до п.1 ч.2 ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно - правові спори, зокрема, спори фізичних чи юридичних осіб із субєктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії) дій чи бездіяльності.

Згідно ч. 2 ст. 18 КАС України окружним адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією зі сторін є орган державної влади, інший державний орган, орган влади Автономної Республіки Крим, обласна рада, Київська, Севастопольська міська рада, їх посадова чи службова особа, крім випадків, передбачених цим Кодексом, та крім справ щодо їх рішень, дій чи бездіяльності у справах про адміністративні проступки та справ, які підсудні місцевим загальним судам як адміністративним судам.

Пунктом 4 ч.1 ст. 18 КАС України передбачено, що місцевим судам як адміністративним підсудні усі адміністративні справи щодо спорів фізичних осіб з суб'єктами владних повноважень з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту, пільг.

Оскільки предметом спору є визнання дій управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області протиправними та зобов'язання нарахувати, здійснити перерахунок відповідно до діючого законодавства, виплатити пенсію, то дана справа не підсудна Луганському окружному адміністративному суду, а відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 18 КАС України повинна розглядатись місцевим загальним судом як адміністративним.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.22 КАС України, суд передає адміністративну справу на розгляд іншого адміністративного суду, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду.

Частиною 8 ст. 22 КАС України передбачено, що спори між адміністративними судами щодо підсудності не допускаються.

Оскільки, позивач є мешканцем м.Ровеньки Луганської області, то справа повинна бути передана за підсудністю до Ровенківського міського суду Луганської області, як адміністративного.

З метою збереження життя і здоров'я суддів, працівників апарату та відвідувачів суду, роботу Ровенківського міського суду Луганської області припинено у зв'язку з неможливістю здійснювати правосуддя із-за бойових дій, що відбуваються в районі розташування суду.

Згідно з Розпорядженням Голови Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 02.09.2014 №27/0/38-14 розгляд справ, підсудних Ровенківському міському суду Луганської області, здійснюється Біловодським районним судом Луганської області.

З урахуванням викладеного та з ціллю дотримання права особи на компетентний суд, колегія суддів вважає за необхідне передати справу для розгляду за правилами предметної підсудності до Біловодського районного суду Луганської області, як адміністративного.

Частиною четвертою статті 22 КАС України передбачено, що питання про передачу адміністративної справи, крім випадку, передбаченого пунктом 5 частини першої цієї статті, розглядається судом у порядку письмового провадження або в судовому засіданні на розсуд суду.

Керуючись п.4 ч.1 ст.18, ст.ст.22,24, 160,165 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Адміністративну справу №2а-1523/09/1270 за позовом ОСОБА_1 до управління Пенсійного фонду України в м.Ровеньки Луганської області, третя особа - управління Державного казначейства в Луганській області про визнання незаконною відмови в нарахуванні і виплаті пенсії, зобов'язання виплатити пенсію та стягнення моральної шкоди - передати для розгляду за правилами предметної підсудності до Біловодського районного суду Луганської області, як адміністративного суду для подальшого розгляду.

Передача адміністративної справи з одного суду до іншого здійснюється після закінчення строку на оскарження ухвали про передачу адміністративної справи з одного адміністративного суду до іншого, а в разі подання апеляційної скарги - після залишення її без задоволення.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали.

Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що ухвала суду не набрала законної сили.

Адміністративну справу передати до Біловодськького районного суду Луганської області для розгляду після закінчення строку на оскарження ухвали суду, а в разі подання апеляційної скарги -після залишення її без задоволення.

Суддя І.В. Тихонов