16.12.15р. Справа № 904/4904/14
Суддя господарського суду Дніпропетровської області Єременко А.В.
при секретарі судового засідання Біляєвій В.С.
за участю представників сторін:
від кредитора: ОСОБА_1, дов. № 3749-К-Н-О від 07.09.15р., представник ПАТ КБ "Приватбанк";
від боржника: ОСОБА_2, керуючий санацією.
розглянувши справу
за заявою Публічного акціонерного товариства Комерційного банку "Приватбанк", м.Дніпропетровськ
до боржника ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", АДРЕСА_1 (код ЄДРПОУ 30571299)
про визнання банкрутом
22.07.14р. ухвалою господарського суду Дніпропетровської області порушено провадження у справі про банкрутство ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", АДРЕСА_2 (код ЄДРПОУ 30571299).
28.04.15р. ухвалою господарського суду Дніпропетровської області введено процедуру санації ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", АДРЕСА_2 (код ЄДРПОУ 30571299), на шість місяців, до 28.10.15р., керуючим санацією ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", АДРЕСА_2 (код ЄДРПОУ 30571299) призначено ОСОБА_2 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 734 від 24.04.13р.; адреса: 49005, м. Дніпропетровськ, пр. К. Маркса, буд. 5, 3 поверх Бізнес центр "Магнат КМ").
Розпорядженням керівника апарату суду № 824 від 01.09.2015р. у відповідності до п.2.3.50 Положення про автоматизовану систему документообігу суду призначено повторний автоматичний розподіл справи в зв'язку з перебуванням судді Єременко А.В. на лікарняному.
Відповідно до протоколу про автоматичний розподіл справи між суддями справу передано на розгляд судді Полєву Д.М.
22.09.15р. ухвалою господарського суду Дніпропетровської області (суддя Полєв Д.М.) продовжено строк процедури санації та повноважень керуючого санацією ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", АДРЕСА_2 (код ЄДРПОУ 30571299) на шість місяців, до 28.04.2016р., затверджено план санації ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", АДРЕСА_2 (код ЄДРПОУ 30571299).
24.11.15р. до господарського суду Дніпропетровської області керуючим санацією подано клопотання (вх. № 77257/15), в якому останній просить зняти арешт з майна ТОВ "Приват Комплект" (ІК 30571299), а саме: квартири № 45, що розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а та зобов'язати відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул.Артема,73, (ІК 00015622) вжити передбачені чинним законодавством заходи по зняттю арешту з майна ТОВ "Приват Комплект" (ІК 30571299), накладеного в межах виконавчого провадження №42220835, а саме: квартири № 45, що розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а.
24.11.15р. ухвалою господарського суду Дніпропетровської області призначено судове засідання для розгляду клопотання керуючого санацією про зняття арешту з майна ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект" на 08.12.15р. на 11:00 год., зобов'язано до судового засідання надати ліквідатору - оригінал договору купівлі-продажу квартири № 45, розташованої за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а, який укладено 05.09.11р. між ТОВ "Приват-Комплект та гр. ОСОБА_4 (для огляду), докази, що підтверджують можливість гр. ОСОБА_4 здійснити остаточний розрахунок за договором купівлі-продажу.
08.12.15р. ухвалою господарського суду Дніпропетровської області відкладено розгляд клопотання ліквідатора про зняття арешту у судове засідання на 16.12.15р. на 12:15 год., до судового засідання надати: ліквідатору - письмові пояснення з посиланням на умови плану санації, виконанню яких перешкоджає арешт майна боржника, докази в підтвердження.
14.12.15р. до господарського суду Дніпропетровської області від керуючого санацією надійшло клопотання (вх. № 82329/15), в якому останній просить затвердити зміни до плану санації ТОВ "Приват Комплект" від 09.12.15р.
Клопотання вмотивовано тим, що зміни до плану санації ТОВ "Приват Комплект" передбачають розширення заходів з відновлення платоспроможності ТОВ "Приват Комплект", відповідно передбачають збільшення обсягу погашення вимог кредиторів.
Зазначене клопотання прийнято до розгляду у судовому засіданні, яке відбулося 16.12.15р.
14.12.15р. до господарського суду Дніпропетровської області керуючим санацією подано клопотання (вх. № 82334/15), в якому останній просить зняти арешт з майна ТОВ "Приват Комплект" (ІК 30571299), а саме: квартири № 45, що розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а та зобов'язати відділ примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України (01001, м. Київ, вул.Артема,73, ІК 00015622) вжити передбачені чинним законодавством заходи по зняттю арешту з майна ТОВ "Приват Комплект" (ІК 30571299), накладеного в межах виконавчого провадження №42220835, а саме: квартири № 45, що розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а.
Клопотання вмотивовано тим, що зняття арешту з майна ТОВ "Приват Комплект" (ІК 30571299), а саме: квартири № 45, розташованої за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а перешкоджає виконанню плану санації.
16.12.15р. до господарського суду Дніпропетровської області керуючим санацією подано клопотання (вх. № 83361/15), до якого додано оригінал протоколу засідання комітету кредиторів ТОВ "Приват Комплект" № 6 від 09.12.15р. про внесення змін до плану санації ТОВ "Приват Комплект".
16.12.15р. до господарського суду Дніпропетровської області керуючим санацією подано клопотання (вх. № 83339/15), в якому останній просить суд залишити без розгляду клопотання керуючого санацією (вх. № 82334/15).
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення керуючого санацією та представника кредитора, господарський суд встановив наступне.
Відповідно до ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника керуючий санацією у випадках, передбачених цим Законом, зобов'язаний подати суду розроблений та схвалений комітетом кредиторів план санації боржника. План санації має містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника. План санації має передбачати строк відновлення платоспроможності боржника. Платоспроможність вважається відновленою за відсутності ознак неплатоспроможності, визначених цим Законом. План санації може містити умови про: виконання зобов'язань боржника третіми особами; задоволення вимог кредиторів іншим способом, що не суперечить законодавству; відшкодування коштів, витрачених на проведення зборів акціонерів та (або) засідань органів управління боржника відповідно до цього Закону. План санації обов'язково повинен передбачати забезпечення погашення заборгованості боржника з виплати заробітної плати.
Статтею 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що заходами щодо відновлення платоспроможності боржника, які містить план санації, можуть бути: реструктуризація підприємства; перепрофілювання виробництва; закриття нерентабельних виробництв; відстрочення та/або розстрочення платежів або прощення (списання) частини боргів, про що укладається мирова угода; ліквідація дебіторської заборгованості; реструктуризація активів боржника відповідно до вимог цього Закону; продаж частини майна боржника; виконання зобов'язань боржника власником майна боржника та його відповідальність за невиконання взятих на себе зобов'язань; відчуження майна та погашення зобов'язань боржника шляхом заміщення активів; звільнення працівників боржника, які не можуть бути задіяні в процесі виконання плану санації; одержання кредиту для виплати вихідної допомоги працівникам боржника, які звільняються згідно з планом санації, що відшкодовується відповідно до вимог цього Закону позачергово за рахунок продажу майна боржника; інші способи відновлення платоспроможності боржника. План санації боржника повинен передбачати погашення вимог кредиторів з урахуванням черговості, встановленої цим Законом.
З наданих керуючим санацією змін до плану санації боржника та доданих до нього документів вбачається, що керуючим санацією доповнено перелік заходів з відновлення платоспроможності ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект" визначених в розділі V плану санації, затвердженого ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 22.09.15р. по справі 904/4904/14, а саме: ліквідація дебіторської заборгованості за договором купівлі-продажу від 05.09.2011р. посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та зареєстрованого в реєстрі за № 3597 в сумі 361 697, 00 грн. з віднесенням зазначеної суми дебіторської заборгованості на погашення вимог кредиторів ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект".
Пунктом 25 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.13р. № 01-06/606/2013 (із змінами і доповненнями, внесеними Інформаційним листом Вищого господарського суду України від 07.08.13р. №01-06/1149/2013) передбачено, що зміни до плану санації затверджуються господарським судом у порядку, встановленому Законом для затвердження плану санації.
Відповідно до ч. ч. 6, 7 ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" план санації вважається схваленим, якщо він підтриманий на засіданні комітету кредиторів більш як половиною голосів кредиторів - членів комітету кредиторів. Схвалений комітетом кредиторів план санації (зміни до нього) та протокол засідання комітету кредиторів про введення процедури санації подаються арбітражним керуючим до господарського суду. Рішення комітету кредиторів мають бути обґрунтованими, містити викладення обставин та підстав, якими керувалися кредитори під час їх прийняття.
Так, 09.12.15р. на засіданні комітету кредиторів ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект" прийнято рішення про схвалення та затвердження змін до плану санації ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", затвердженого ухвалою господарського суду Дніпропетровської області від 22.09.15р. по справі № 904/4904/14. Вказане рішення оформлене протоколом засідання комітету кредиторів ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект" № 6.
Згідно ч. 8 ст. 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд затверджує схвалений та погоджений план санації боржника і виносить ухвалу про затвердження плану санації.
За наведеного, господарський суд вважає за можливе затвердити зміни до плану санації.
Відповідно до ч. 4 ст. 28 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд за заявою керуючого санацією знімає арешт з майна боржника чи інші обмеження щодо розпорядження його майном у разі, якщо такі арешти чи обмеження перешкоджають виконанню плану санації, господарській діяльності боржника та відновленню його платоспроможності.
Так, планом санації ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект" та змінами до нього передбачено ліквідація дебіторської заборгованості за договором купівлі-продажу від 05.09.2011р. посвідченого приватним нотаріусом Дніпропетровського міського нотаріального округу ОСОБА_5 та зареєстрованого в реєстрі за № 3597 в сумі 361 697, 00 грн.
Згідно даних, що містяться в Єдиному державному реєстрі заборон відчуження об'єктів нерухомого майна, стосовно ТОВ "Приват Комплект" внесено запис про обтяження № 4996177, а саме: предмет обтяження - все нерухоме майно; підстава - постанова відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження № 42220835 від 12.03.14р.
За наведеного, враховуючи те, що накладений відділом примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України арешт на все майно ТОВ "Приват Комплект" перешкоджає виконанню плану санації в частині продажу майнових активів боржника, суд вважає за необхідне клопотання керуючого санацією задовольнити в частині зняття арешту з майна ТОВ "Приват Комплект" (ІК 30571299), а саме: квартира № 45, розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а.
Згідно абз. 1, 3 ч. 2 ст. 57 Закону України "Про виконавче провадження" арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах та про арешт майна боржника та оголошення заборони на його відчуження.
Абзацом 2 ч. 2 п. 5.6.2 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України №74/5 від 15.12.99р., передбачено, що арешт на майно боржника може накладатися державним виконавцем шляхом винесення постанови про арешт коштів та інших цінностей боржника, що знаходяться на рахунках і вкладах чи на зберіганні в банках або інших фінансових установах; винесення постанови про відкриття виконавчого провадження, якою накладається арешт на майно боржника та оголошується заборона на його відчуження.
Відповідно до частини 2 статті 60 Закону України "Про виконавче провадження", у разі прийняття судом рішення про зняття арешту з майна, арешт з майна знімається за постановою державного виконавця не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови про зняття арешту з майна надсилається боржнику та органу (установі), якому була надіслана для виконання постанова про накладення арешту на майно боржника.
У разі прийняття судом рішення про звільнення майна з-під арешту або сплати боржником повної суми боргу за виконавчим документом до реалізації арештованого майна боржника майно звільняється з-під арешту за постановою державного виконавця, яка затверджується начальником відповідного органу державної виконавчої служби, не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини. Копія постанови про звільнення майна з-під арешту надсилається боржнику та до органу (установи), якому була надіслана постанова про накладення арешту на майно боржника на виконання (п. 5.15.2 Інструкції про проведення виконавчих дій, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України №74/5 від 15.12.99р.).
Таким чином, з наведених приписів законодавства вбачається, що з моменту винесення судом відповідного рішення щодо зняття арешту, на державного виконавця покладається обов'язок здійснити відповідні виконавчі дії не пізніше наступного дня, коли йому стало відомо про такі обставини, відповідно, клопотання ліквідатора в частині зобов'язання відділу примусового виконання рішень Департаменту державної виконавчої служби Міністерства юстиції України вжити передбачені чинним законодавством заходи по зняттю арешту з майна не підлягає задоволенню.
Щодо наданого керуючим санацією клопотання (вх. 82334/15) про зняття арешту з майна боржника судом встановлено наступне.
Оскільки, керуючий санацією у прохальній частині клопотання про зняття арешту з майна боржника не навів інших вимог ніж ті, що були наведені ним у раніше поданому клопотанні про зняття арешту з майна боржника та подав клопотання (вх. № 83339/15) про залишення без розгляду клопотання (вх. № 82334/15), суд не вбачає підстав для розгляду клопотання керуючого санацією ОСОБА_2 (вх. № 82334/15) про зняття арештів з майна боржника по суті.
Керуючись ст. ст. 28, 29 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, ст. 86 ГПК України, господарський суд, -
Затвердити зміни до плану санації ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект", м. Дніпропетровськ.
Клопотання керуючого санацією ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект" (вх. № 77257/15) про зняття арешту з майна ОСОБА_3 з обмеженою відповідальністю "Приват Комплект" - задовольнити частково.
Зняти арешт з майна ТОВ "Приват Комплект" (ІК 30571299), а саме: квартири № 45, розташована за адресою: м. Дніпропетровськ, вул. Героїв Сталінграду, 110а.
В решті клопотання - відмовити.
Клопотання керуючого санацією ОСОБА_2 (вх. № 82334/15) про зняття арешту залишити без розгляду.
Суддя ОСОБА_6