Ухвала від 10.12.2015 по справі 2а-1733/10/0670

ВИЩИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"10" грудня 2015 р. м. Київ К/9991/24882/11

Вищий адміністративний суд України у складі колегії суддів:

Головуючого Степашка О.І.

Суддів Островича С.Е.

Федорова М.О.

за участю:

секретаря судового засідання Чайки О.С.

позивача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засідання заяву Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області

про роз'яснення додаткової постанови Вищого адміністративного суду України від 18.09.2014

у справі № 2а-1733/10/0670

за позовом ОСОБА_2

до Овруцької міжрайонної державної податкової інспекції, Головного управління Державного казначейства України у Житомирській області

про стягнення суми надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб та штрафу за несвоєчасне повернення,

ВСТАНОВИВ:

Постановою Вищого адміністративного суду України від 05.06.2014 касаційну скаргу ОСОБА_2 задоволено, постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 24.09.2010 та ухвалу Житомирського апеляційного адміністративного суду від 07.04.2011 скасовано. Прийнято нову постанову, якою позовні вимоги ОСОБА_2 задоволено.

18.09.2014 Вищий адміністративний суд України прийняв додаткову постанову до постанови Вищого адміністративного суду України від 05.06.2014, в якому зазначено спосіб виконання даної постанови, а саме: «Стягнути з місцевого бюджету Овруцького району на користь ОСОБА_2 суму надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб в розмірі 7968,92 грн. та штраф у розмірі 7968,92 грн.».

Заявою Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області просить роз'яснити додаткову постанову суду касаційної інстанції від 18.09.2014.

Відповідно до частини 1 статті 170 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення є незрозумілим, суд, який його ухвалив, за заявою осіб, які беруть участь у справі, або державного виконавця ухвалою роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.

З наведеного процесуального припису вбачається, що обов'язковою умовою для роз'яснення є наявність судового рішення зміст якого є незрозумілим.

У своїй заяві Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області просить роз'яснити, з якого конкретно місцевого бюджету Овруцького району провести стягнення на користь ОСОБА_2, оскільки зведений бюджет Овруцького району включає в себе 34 місцеві бюджети, із них 31 сільський бюджет, 1 селищний, 1 міський та 1 районний бюджети.

Колегія суддів Вищого адміністративного суду України вважає, що заява про роз'яснення судового рішення не підлягає задоволенню, з огляду на наступне.

Відповідно до листа Державного казначейства України від 12.07.2005 № 07-06/1360-5899 «Щодо надання роз'яснень» (щодо порядку повернення суми надміру сплаченого податку) Державне казначейство України, враховуючи численні звернення підвідомчих органів, надає роз'яснення стосовно питань, які виникають в процесі виконання наказу Державного казначейства України від 04.05.2005 N 82 «Про затвердження форми рішення та Порядку перерахування штрафів за неповне або несвоєчасне повернення суми надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб», зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 03.06.2005 N 614/10894.

Повернення платникам надміру перерахованих до бюджету сум податку з доходів фізичних осіб, нарахування та перерахування штрафів на користь платника податку за неповне або несвоєчасне повернення суми надміру сплаченого податку, у тому числі внаслідок застосування права на податковий кредит, регулюються наступними нормативно-правовими актами: Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» (статті 18 і 20); постановою Кабінету Міністрів України від 04.02.2004 N 127 «Про затвердження Порядку нарахування штрафів за неповне або несвоєчасне повернення суми надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб»; наказом Державного казначейства України від 04.05.2005 N 82 «Про затвердження форми рішення та Порядку перерахування штрафів за неповне або несвоєчасне повернення суми надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 03.06.2005 N 614/10894; Порядком взаємодії органів державної податкової служби України, фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків (пункти 7, 10, 11), затвердженим спільним наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України від 03.02.2005 N 58/78/22 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.02.2005 за N 247/10527.

Порядком взаємодії органів державної податкової служби України, фінансових органів та органів Державного казначейства України в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків (пункт 7), затвердженим спільним наказом Державної податкової адміністрації України, Міністерства фінансів України та Державного казначейства України від 03.02.2005 N 58/78/22 та зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 18.02.2005 за N 247/10527, встановлено терміни передавання, приймання, погодження, висновків податковими органами і фінансовими органами в процесі повернення помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів), належних місцевому бюджету.

У разі, коли висновок на повернення податку не може бути виконаний у повному обсязі у зв'язку з відсутністю коштів на бюджетному рахунку, орган Державного казначейства готує платіжне доручення на перерахування частини коштів на рахунок банку або підприємства поштового зв'язку. Одночасно з перерахуванням коштів до банку або підприємства поштового зв'язку передається реєстр одержувачів коштів, сформований органом Держказначейства у межах суми коштів, перерахованої платіжним дорученням. При цьому використовується реєстр одержувачів, переданий податковим органом в електронному вигляді.

Відповідно до статті 25 Бюджетного кодексу України Державне казначейство України здійснює безспірне списання коштів з рахунків, на яких обліковуються кошти Державного бюджету України та місцевих бюджетів, за рішенням, яке було прийняте державним органом, що відповідно до закону має право на його застосування.

Відповідальність органів Держказначейства за порушення строків помилково та/або надміру сплачених податків, зборів (обов'язкових платежів) платникам податків визначена Законом України «Про податок з доходів фізичних осіб» (підпункт 20.4.4 пункт 20.4 статті 20).

Як зазначено в додатковій постанові Вищого адміністративного суду України від 18.09.2014 стягнення надміру сплаченого податку з доходів фізичних осіб на користь ОСОБА_2 необхідно здійснити з місцевого бюджету Овруцького району.

Отже, рішення суду касаційної інстанції є зрозумілим і підлягає виконанню відповідно до закону, підстави для його роз'яснення відсутні.

Зважаючи на викладене, відсутні підстави для роз'яснення додаткової постанови Вищого адміністративного суду України від 18.09.2014.

Керуючись статтями 165, 170 Кодексу адміністративного судочинства України,

УХВАЛИВ:

Відмовити у задоволенні заяви Управління державної казначейської служби України в Овруцькому районі Житомирської області про роз'яснення додаткової постанови Вищого адміністративного суду України від 18.09.2014 у справі № 2а-1733/10/0670.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Головуючий(підпис)О.І. Степашко

Судді(підпис)С.Е. Острович

(підпис)М.О. Федоров