Ухвала від 23.11.2015 по справі 757/43790/15-к

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/43790/15-к

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 листопада 2015 року

Печерський районний суд міста Києва у складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Печерського районного суду міс та Києва скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність прокурора міста Києва щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_3 звернулася до Печерського районного суду міста Києва та просила зобов,язати прокурора прокуратури міста Києва внести до ЄРДР відомості про кримінальне правопорушення за її заявою від 04 листопада 2015 року , яка подана до Генеральної прокуратури України з проханням притягнути до кримінальної відповідальності «Генеральних прокурорів України», до яких вона зверталася з 22 лютого 2014 року, яке було пере направлено до прокурора міста Києва та не внесено до ЄРДР.

До судового засідання скаржник не з,явився, просив розглядати скаргу за його відсутності. Особа, чиї дії оскаржують ся до судового засідання не з,явилася, у відповідності до ч.3 ст.306 КПК України слідчий суддя вважає можливим розглянути скаргу у відсутності вказаної особи у межах встановленого законом строку.

Дослідивши скаргу та додані до неї матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку: скаржниця звернулася до Печерського районного суду міста Києва зі скаргою, в якій просила внести до ЄРДР відповідні відомості про скоєне кримінальне правопорушення, дату заяви не вказує, але судячи зі змісту скарги, дата подачі заяви 22 лютого 2014 року.

Відповідно до ч.1 ст. 214 КПК України слідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов'язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування.

Оскарження рішень, дій чи бездіяльності органів досудового розслідування чи прокурора під час досудового розслідування регулюється параграфом 1 Глави 26 КПК України. Відповідно до ч.1 ст. 304 КПК України скарги на рішення, дії чи бездіяльність слідчого чи прокурора, передбачені ч.1 ст. 303 КПК України можуть бути подані особою протягом десяти днів з моменту прийняття рішення, вчинення дії або бездіяльності. Якщо рішення слідчого чи прокурора оформлюється постановою, строк подання скарги починається з дня отримання особою її копії. Початок обчислення строку на оскарження рішень, дій чи бездіяльності починає спливати з моменту прийняття рішення, дії або бездіяльності, на противагу тому, що строк подання скарги на постанову слідчого, прокурора починається з дня отримання особою її копії. Частиною 1 ст. 110 ПК України передбачено, що процесуальними рішеннями є всі рішення органів досудового розслідування, прокурора, слідчого судді, суду.

Як вбачається з положень частини 3 ст. 110 КПК України рішення слідчого, прокурора приймається у формі постанови. У відповідності до ст. 303 КПК України передбачено право на оскарження під час досудового розслідування рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора. Відповідно до ч.1 ст. 304 КПК України оскарження бездіяльності щодо невнесення відомостей до ЄРДР за заявою про вчинення кримінального правопорушення могло мати місце протягом десяти днів від часу отримання заяви уповноваженим на внесення відомостей до ЄРДР органом.

Як вбачається зі змісту скарги ОСОБА_3 , вона звернулася 22 лютого 2014 року, а потім ще неодноразово до Генеральної прокуратури України з заявами про повідомленням про скоєне кримінальне правопорушення. Але скаржником не надано будь-яких доказів такого звернення. А саме: ані копії заяви з відміткою Генеральної прокуратури України про її прийняття, ані зворотнього поштового повідомлення ані іншого доказу про отримання уповноваженою особою Генеральної прокуратури України вказаної заяви. Її посилання на те, що вказані заяви були скеровані до прокуратури міста Києва суду також не надані.

Таким чином скаржник має підтвердити наявність його заяви про скоєне кримінальне правопорушення та направлення її до Генеральної прокуратури України. перевірити наявність заяви про повідомлення про скоєння кримінального правопорушення, та строки, передбачені ст. 304 КПК України слідчий суддя позбавлений можливості.

Доказів на підтвердження обставин наявності перешкод надання такого підтвердження суду з метою реалізації права на оскарження згідно ст. 303 КПК України скаржник не наводить.

Таким чином, скарга підлягає залишенню без задоволення.

На підставі вищевикладеного, керуючись ст. ст.214, 303, 304, 306, 307 КПК України, слідчий суддя

УХВАЛИВ:

Скаргу ОСОБА_3 на бездіяльність прокурора міста Києва щодо невнесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань,залишити без задоволення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Попередній документ
54434934
Наступний документ
54434936
Інформація про рішення:
№ рішення: 54434935
№ справи: 757/43790/15-к
Дата рішення: 23.11.2015
Дата публікації: 22.03.2023
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Печерський районний суд міста Києва
Категорія справи: