ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД міста КИЄВА 01601, м. Київ, вул. Командарма Каменєва 8, корпус 1
17 грудня 2015 року м. Київ№ 826/24336/15
Окружний адміністративний суд міста Києва у складі судді Добрянської Я.І. при секретарі судового засідання Корніюк А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу:
за позовомОСОБА_1
доАпарату Верховної Ради України
простягнення одноразової грошової допомоги за участі: представник позивача: ОСОБА_2 (договір про надання правової допомоги від 23.10.2015 № б/н); представник відповідача: Пуданс К.Ю. (довіреність від 30.12.2014 № 632).
ОСОБА_1 звернулась до Оркужного адміністративного суду міста Києва з позовом до Апарату Верховної Ради України про стягнення одноразової грошової допомоги.
Ухвалою Окружного адміністративного суду міста Києва від 03.11.2015 відкрито провадження у справі та призначено судове засідання.
В судовому засіданні 17.12.2015 представник відповідача заявив клопотання про закриття провадження у справі з підстав не підсудності даної справи Окружному адміністративному суду міста Києва.
В свою чергу представник позивача заперечив проти задоволення клопотання представника відповідач про закриття провадження у справі та заявив клопотання про передачу справи за підсудністю до Святошинського районного суду м. Києва.
Відповідно до пункту 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби.
Згідно із статтею 34 Закону України "Про статус народного депутата" народний депутат може мати до тридцяти одного помічника-консультанта, правовий статус і умови діяльності яких визначаються цим та іншими законами і прийнятим відповідно до них Положенням про помічника-консультанта народного депутата, яке затверджується Верховною Радою України.
На чотирьох помічників-консультантів народного депутата поширюється дія Закону України "Про державну службу", їм присвоюється не вище ніж сьомий ранг державного службовця четвертої категорії, вони прикріплюються для кадрового та фінансового обслуговування до Апарату Верховної Ради України або до виконавчих апаратів органів місцевого самоврядування.
Як вбачається з наявних матеріалів справи, а саме копії трудової книжки позивача та довідки відповідача від 15.10.2015 № 20-26/4236, позивач працював з 13.12.2012 у відповідача на посаді помічника - консультанта народного депутата без поширення на нього дії Закону України "Про державну службу" до закінчення повноважень народного депутата України та був звільнений 27.11.2014.
Ст.17 КАСУ передбачено, що юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема на спори фізичних та юридичних осіб із суб"єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів, правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності. Також спори щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження та звільнення з публічної служби.
Зважаючи на викладене та відсутність в матеріалах справи доказів проходження позивачем публічної служби на момент звільнення 27.11.2014, суд приходить до висновку, що зазначена справа не підсудна Окружному адміністративному суду міста Києва.
Адміністративні справи з приводу оскарження правових актів індивідуальної дії, а також дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень, які прийняті (вчинені, допущені) стосовно конкретної фізичної чи юридичної особи (їх об'єднань), вирішуються за вибором позивача адміністративним судом за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем проживання (перебування, знаходження) цієї особи-позивача, або адміністративним судом за місцезнаходженням відповідача, крім випадків, передбачених цим Кодексом. Якщо така особа не має місця проживання (перебування, знаходження) в Україні, тоді справу вирішує адміністративний суд за місцезнаходженням відповідача.
Статтею 22 КАСУ визначено підстави передачі справи з одного адміністративного суду до іншого. Зокрема п.2 ч.1 ст.22 КАСУ вказано , що, якщо відкрито провадження у справі, яка предметно підсудна іншому суду та відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 22 КАС України після відкриття провадження у справі з"ясувалося, що справа територіально підсудна іншому суду.
Згідно із статтею 15 Цивільного процесуального кодексу України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають, зокрема, із трудових відносин.
Виходячи з зазначеного суд відмовляє в задоволенні клопотання представника відповідача щодо закриття провадження у справі та задовольняє клопотання представника позивача про передачу справи за підсудністю до Святошинського районного суду м. Києва.
Керуючись статтями 17,19, 22, 160, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, -
Адміністративну справу №826/24336/15 за позовом ОСОБА_1 до Апарату Верховної Ради України про стягнення одноразової грошової допомоги передати на розгляд до Святошинського районного суду м. Києва.
Ухвала може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції у порядку та строки встановлені ст.ст. 185-187 КАС України.
Суддя Я.І. Добрянська