Справа: № 826/12432/15 Головуючий у 1-й інстанції: Аблов Є.В. Суддя-доповідач: Василенко Я.М.
Іменем України
15 грудня 2015 року м. Київ
Київський апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
Головуючого Василенка Я.М.,
суддів Степанюка А.Г., Шурка О.І.,
при секретарі Зубрицькому Д.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Холдинг груп» на постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.10.2015 у справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Холдинг груп» до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, третя особа - Українська асоціація інвестиційного бізнесу про визнання протиправним та скасування рішення,-
ТОВ «Компанія з управління активами «Холдинг груп» звернулось до суду першої інстанції із позовом, в якому просило: визнати протиправною та скасувати постанову Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03.06.2015 №178-ЦА-УП-КУА про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів.
Постановою Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.10.2015 в задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись з зазначеним вище судовим рішенням позивач звернувся із апеляційною скаргою, в якій просить скасувати оскаржувану постанову, як таку, що постановлена із порушенням норм матеріального і процесуального права, та ухвалити нову постанову, якою позовні вимоги задовольнити.
В судове засідання сторони не з'явились, про день, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, у зв'язку із чим, колегія суддів, на підставі ч. 6 ст. 12, ч. 1 ст. 41, ч. 4 ст. 196 КАС України розглядає справу за їх відсутності без фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу.
Заслухавши суддю-доповідача, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, колегія суддів вважає, що зазначена апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступних підстав.
Як вбачається з матеріалів справи ТОВ «Компанія з управління активами «Холдинг груп» на виконання вимог Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 02.10.2012 №1343, що зареєстроване в Міністерстві юстиції України 19.10.2012 за №1764/22076, подало до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку щомісячну (станом на 31.01.2015 та 28.02.2015) інформацію щодо результатів діяльності інститутів спільного інвестування. Дана інформація подавалася в електронному вигляді.
За результатами моніторингу зазначеної інформації Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку виявила недостовірність поданої інформації, а саме:
- в довідці про вартість чистих активів ПАТ «Закритий недиверсифікований корпоративний інвестиційний фонд «СТАНДАРТ КЕПІТАЛ» (код за ЄДРІСІ 1321421) активи фонду (оцінна вартість) станом на 31.01.2015 становлять 239 242 138, 53 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 182 997 138,53 грн. Активи фонду (оцінна вартість) станом на 28.02.2015 становлять 233 264 503,80 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 177 019 503,80 грн.;
- в довідці про вартість чистих активів ПАТ «Закритий недиверсифікований венчурний корпоративний інвестиційний фонд» «ЕЛІТ» (код за ЄДРІСІ 1331579) активи фонду (оцінна вартість) станом на 31.01.2015 становлять 4 361 870 537,24 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 4 289 870 537,24 грн. Активи фонду (оцінна вартість) станом на 28.02.2015 становлять 4 362 109 337,24 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 4 290 109 337,24 грн.;
- в довідці про вартість чистих активів закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду «Імпульс І» (код за ЄДРІСІ 2331223) активи фонду (оцінна вартість) станом на 31.01.2015 становлять 1 432 131 167,81 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 1 378 149 367,81 грн. Активи фонду (оцінна вартість) станом на 28.02.2015 становлять 1 432 129 534,81 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 1 378 147 734,81 грн.;
- в довідці про вартість чистих активів закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду «АВК» (код за ЄДРІСІ 2331224) активи фонду (оцінна вартість) станом на 31.01.2015 становлять 3 323 922 257,17 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 3 225 980 698,17 грн. Активи фонду (оцінна вартість) станом на 28.02.2015 становлять 3 032 518 609,70 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 2 934 577 050,70 грн.;
- в довідці про вартість чистих активів закритого недиверсифікованого венчурного пайового інвестиційного фонду «ІНФОРМАЦІЙНІ ТЕХНОЛОГІЇ» (код за ЄДРІСІ 2331272) активи фонду (оцінна вартість) станом на 31.01.2015 р. становлять 3 365 474,00 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 2 365 474,00 грн. Активи фонду (оцінна вартість) станом на 28.02.2015 становлять 3 365 623,00 грн., а сума інвестицій в цінні папери, банківські метали, об'єкти нерухомого майна, грошові кошти на розрахунковому рахунку та/або депозитних вкладах у банківських установах, інші інвестиції та дебіторської заборгованості становить 2 365 623,00 грн.
У зв'язку з наведеним 29.04.2015 уповноваженою особою відповідача - директором департаменту спільного інвестування та регулювання діяльності інституційних інвесторів Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку ОСОБА_2 прийнято постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою запропоновано керівнику (або уповноваженому представнику) позивача з'явитися для підписання акта про правопорушення на ринку цінних паперів та надання письмових пояснень до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 14.05.2015 о 15 год. 40 хв.
Також, уповноваженою особою відповідача ОСОБА_3 складений акт від 14.05.2015 №178-ЦА-УП-КУА про правопорушення на ринку цінних паперів, де зафіксований факт подання позивачем недостовірної інформації щодо результатів діяльності інститутів спільного інвестування (а саме в частині невідповідності сумарної вартості активів та довідки про вартість чистих активів фондів), за що передбачена відповідальність у п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні». Крім того, в тексті цього акту перевірки наявні посилання на повторність виявленого правопорушення, оскільки у відношенні ТОВ «КУА «Холдинг груп» попередньо було винесено постанову про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів від 05.11.2014 № 640-ЦА-УП-КУА за подання недостовірної інформації до Комісії.
Постановою про розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів від 21.05.2015 розгляд справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ «КУА «Холдинг груп» призначено на 03.06.2015 о 12 год. 45 хв.
03.06.2015 уповноваженими особами відповідача ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, в присутності представника позивача ОСОБА_7, за результатами розгляду матеріалів справи про правопорушення на ринку цінних паперів у відношенні ТОВ «КУА «Холдинг груп», винесено постанову №178-ЦА-УП-КУА про накладення санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів, відповідно до якої до позивача застосований штраф у розмірі 85 000 грн.
Суд першої інстанції мотивував своє рішення тим, що в ході судового розгляду позивачем не було надано суду належних документальних доказів на спростування факту порушення товариством з обмеженою відповідальністю «КУА «Холдинг груп» вимог Положення № 1343 в частині надання до Комісії недостовірної щомісячної інформації про результати діяльності інститутів спільного інвестування, а відтак суд першої інстанції вважає висновки акта про правопорушення на ринку цінних паперів від 14.05.2015 № 178-ЦА-УП-КУА обґрунтованими, а постанову про накладання санкцій за правопорушення на ринку цінних паперів такою, що відповідає вимогам закону.
Апелянт у своїй скарзі зазначає, що ТОВ «КУА «Холдинг груп» не допущено випадку подання недостовірної місячної інформації щодо структури та складу інвестиційних фондів, якими воно управляє, оскільки інформація позивача в електронній формі перевірялася при її подачі до відповідача та в результаті такої перевірки жодних помилок виявлено не було, тобто, в даному випадку, на думку позивача, мав місце технічний збій. Також, апелянт вважає, що максимальний розмір фінансової санкції застосований відповідачем згідно оспорюваної постанови від 03.06.2015 без урахування ступеню вини товариства та тяжкості наслідків вчиненого правопорушення.
Колегія суддів вважає доводи апелянта необґрунтованими та погоджується з висновками суду першої інстанції з огляду на наступне.
Відповідно до ст.1 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» від 30.10.1996 №448/96-ВР державне регулювання ринку цінних паперів - здійснення державою комплексних заходів щодо упорядкування, контролю, нагляду за ринком цінних паперів та їх похідних та запобігання зловживанням і порушенням у цій сфері.
Згідно ст. 5 вказаного Закону державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Пунктом 3 ст. 7 цього Закону визначено, що одним із основних завдань Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку є здійснення державного регулювання та контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних на території України, а також у сфері спільного інвестування.
Відповідно до п. 15 ч. 2 ст. 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.
Частинами 3, 4 розд. 3 Положення про порядок складання та розкриття інформації компаніями з управління активами та особами, що здійснюють управління активами недержавних пенсійних фондів, та подання відповідних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 02.10.2012 №1343 (надалі - Положення № 1343), передбачено, що компанія подає до Комісії інформацію про результати діяльності та розрахунок вартості чистих активів інститутів спільного інвестування, зокрема, щомісячну - не пізніше останнього числа місяця, наступного за звітним. Інформація за останній місяць кварталу подається у складі квартальної. Така щомісячна Інформація включає довідку про вартість чистих активів (додаток 5).
Так, таблиця 2 додатку 5 до Положення №1343 встановлює вимоги до довідки про надання інформації про вартість чистих активів інвестиційного фонду. Також, у складі додатку 5 наявні наступні таблиці 3 «Перелік інвестицій у цінні папери», «Перелік інвестицій в об'єкти нерухомого майна», «Грошові кошти на поточному та/або депозитному рахунках», «Перелік інвестицій у банківські метали», «Перелік інших інвестицій» і «Дебіторська заборгованість».
При цьому, подання інформації компанією або особою до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку здійснюються відповідно до нормативно - правових актів комісії, що регулюють подання адміністративних даних та інформації учасниками фондового ринку у вигляді електронних документів до Комісії, за винятком випадку, передбаченого пунктом 4 цього розділу п. 3 розд. 1 Положення №1343).
Відповідно до п. 5 Положення про подання адміністративних даних та інформації у вигляді електронних документів до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 15.05.2011 №492 (надалі - Положення №492), електронні документи професійного учасника фондового ринку приймаються Комісією для подальшої перевірки за таких умов:
а) формування адміністративних даних та інформації учасників ринку та уповноважених рейтингових агентств, що передаються в СЕД, у форматах, встановлених нормативно-правовими актами Комісії. Для встановлених Комісією форматів мають бути визначені документи нормативно-технічного характеру (шаблони, описи розділів та схем, специфікації тощо), за якими адміністративні дані та інформації учасників ринку та уповноважених рейтингових агентств можуть бути сформовані з використанням будь-якого програмного забезпечення, сумісного з даними форматами;
б) використання учасниками ринку та уповноваженими рейтинговими агентствами Комісією ЕЦП з використанням посилених сертифікатів відкритих ключів за допомогою надійних засобів ЕЦП відповідно до вимог Закону України «Про електронний цифровий підпис»;
в) здійснення формування електронних документів, що містять адміністративні дані та інформацію, з накладанням ЕЦП;
г) наявності відповідних програмно-технічних комплексів;
ґ) електронний цифровий підпис (ЕЦП) підтверджено з використанням посиленого сертифіката відкритого ключа за допомогою надійних засобів ЕЦП;
д) чинності посиленого сертифіката відкритого ключа ЕЦП професійного учасника фондового ринку;
є) відповідності особистого ключа підписувача відкритому ключу, зазначеному у сертифікаті.
Згідно п. 6 Положення №492 відповідність електронного документа професійного учасника фондового ринку вимогам, викладеним у пункті 5 цього розділу, підтверджується квитанцією.
Відповідно до положень п. 12 Положення №492 протягом двох робочих днів з моменту отримання від професійного учасника фондового ринку електронного документа Комісія направляє такому учаснику протокол контролю.
Згідно із п. 15 Положення №492 у разі наявності факту невідповідності поданих адміністративних даних та інформації встановленим Комісією вимогам у протоколі контролю відображаються відомості щодо невідповідності адміністративних даних та інформації учасника ринку або уповноваженого рейтингового агентства встановленим Комісією вимогам щодо складу, форми та формату адміністративних даних та інформації.
З матеріалів справи вбачається, що подана позивачем до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку в електронному вигляді інформація відповідала вимогам п. 5 розділу III Положення № 492, та була прийнята Комісією для подальшої перевірки, про що свідчить отриманий позивачем протокол контролю.
Приймання та обробка звітів компаній з управління активами здійснюється Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку з використанням спеціального ліцензованого програмного продукту, що функціонує в рамках Технічного завдання до Програмно-технічного комплексу «Система моніторингу фондового ринку в НКЦПФР» затвердженого головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку 16.12.2013 (копії технічного завдання та ліцензії на право використання програмних засобів наявні в матеріалах справи).
Пунктом 4 розд. 3 Технічного завдання до Програмно-технічного комплексу «Система моніторингу фондового ринку в НКЦПФР» зазначений ПТК СМФР забезпечує, зокрема, наступні функції: організація накопичення інформації про стан фондового ринку; прийом та зберігання інформації та адміністративних даних, що подаються учасниками фондового ринку до Комісії; перегляд інформації та адміністративних даних, які зберігаються у базі даних; забезпечення можливості проведення моніторингу інформації та адміністративних даних учасників фондового ринку України (перехресні перевірки однотипової інформації від різних учасників фондового ринку, контроль наявності ліцензій, які діють на момент здійснення операцій на фондовому ринку України, контроль своєчасності надання інформації та адміністративних даних до Комісії); облік реєстраційних даних учасників фондового ринку та зберігання відповідної історії змін в цих даних; реєстрація версійності інформації у випадку надання учасником фондового ринку уточненої або виправленої версії інформації або адміністративних даних; здійснення моніторингу інформації та адміністративних даних із використанням перевірок, перехресних перевірок та зовнішніх джерел інформації; проведення вхідного аналізу інформації, що поступає; перевірка регламенту подання інформації; резервне копіювання інформації, тощо.
При цьому, відповідно до пп. 5.2 п. 5 «Вимоги до ПТК СМФР» цього Технічного завдання програма проводить, збереження інформації та відновлення бази даних ПТК СМФР при: аваріях та перебоях енергопостачання; аваріях (несправностях) або відмові серверів, робочих станцій та мережевого обладнання; появі комп'ютерних вірусів в обчислювальній мережі; у разі несанкціонованих вторгнень.
Таким чином, посилання апелянта на технічний збій є безпідставним.
Як вбачається з матеріалів справи, за результатами проведення перевірки після прийняття звітності відповідачем виявлений факт подання позивачем недостовірної щомісячної інформації (в частині невідповідності відомостей щодо сумарної вартості активів та довідці про вартість чистих активів фонду).
В свою чергу, згідно письмових пояснень ТОВ «КУА «Холдинг груп», наданих відповідачу щодо постанови від 29.04.2015 № 10/04/9040/ик про порушення надання щомісячної інформації станом на 31.01.2015 та 28.02.2015, оформлених у вигляді листа від 14.05.2015 № 01/05/15, факт наявності помилок у поданій звітності позивачем не заперечувався, та зазначено про усунення даних помилок шляхом подання нової звітності по окремим фондам. При цьому, доказів на спростування факту надання недостовірної щомісячної інформації (станом на 31.01.2015 та 28.02.2015) про результати діяльності інститутів спільного інвестування не надано.
Щодо посилань апелянта на неправомірності застосування відповідачем максимального розміру штрафу згідно оспорюваної постанови від 03.06.2015 № 178-ЦА-УП-КУА, колегія суддів зазначає наступне.
Відповідно до п. 14 ст. 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб та їх співробітників, аж до анулювання ліцензій на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів.
Згідно до абз. 1 і 2 ст. 12 вказаного Закону уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка виявила факт вчинення юридичною особою правопорушення на ринку цінних паперів, складає акт, який разом з письмовими поясненнями керівника, іншої відповідальної посадової особи та пов'язаними з таким правопорушенням документами протягом п'яти робочих днів подає уповноваженій особі Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, яка має право застосовувати санкцію за правопорушення на ринку цінних паперів. Санкції застосовуються Головою Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, членом Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, уповноваженими Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку посадовими особами після розгляду документів, що підтверджують факт правопорушення
Уповноважена особа Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про застосування санкції протягом 30 робочих днів після отримання документів, що підтверджують факт правопорушення. Рішення про застосування санкції оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, до якої застосовано санкцію.
Таким чином, повноваження щодо накладення санкцій за порушення чинного законодавства на ринку цінних паперів покладено на відповідача, від імені якої виступає уповноважена особа в особі начальника відповідного територіального органу.
Відповідно до абз. 1-2 п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку застосовує до юридичних осіб фінансові санкції за неподання, подання не в повному обсязі інформації та/або подання недостовірної інформації до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку - у розмірі до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За ті самі дії, вчинені повторно протягом року, - у розмірі від тисячі до п'яти тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (абз. 3 - 4 п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону).
З матеріалів справи вбачається, що позивач надав відповідачу недостовірну щомісячну інформацію станом 31.01.2015 та 28.02.2015, а постанова про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів винесена 03.06.2015.
При цьому, в межах року (а саме: при поданні щомісячної та щоквартальної інформації щодо діяльності окремих фондів - таблиця 3 до додатку 5 довідок про вартість чистих активів фондів станом на 30.06.2014, 31.07.2014, 31.08.2014) позивачем вже було допущено схоже порушення вимог Положення № 1343 (надання недостовірної інформації), що зафіксовано в акті про правопорушення на ринку цінних паперів від 16.10.2014 № 629-ЦА-УП-КУА. Як наслідок відносно ТОВ «КУА «Холдинг груп» відповідно до абз. 1 - 2 п. 7 ч. 1 ст. 11 Закону № 448/96-ВР винесена постанова про накладання санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у вигляді штрафу в розмірі 850 грн. за подання недостовірної інформації.
У зв'язку з вказаним, оскаржувана постанова про накладення санкції на позивача за правопорушення на ринку цінних паперів є правомірною.
Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції ухвалив законне та обґрунтоване рішення, з дотриманням норм матеріального та процесуального права.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Апелянт не надав до суду належних доказів, що б підтверджували факт протиправності рішення суду першої інстанції, а відповідач, як суб'єкт владних повноважень - довів правомірність своїх дій.
Таким чином, колегія суддів вирішила згідно ст. 200 КАС України залишити апеляційну скаргу без задоволення, а постанову суду - без змін, з урахуванням того, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.
Керуючись ст.ст. 41, 160, 198, 200, 205, 206, 254 КАС України, суд
Апеляційну скаргу товариства з обмеженою відповідальністю «Компанія з управління активами «Холдинг груп» залишити без задоволення, а постанову Окружного адміністративного суду міста Києва від 20.10.2015 - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України в порядку та строки, встановлені статтею 212 Кодексу адміністративного судочинства України.
Головуючий: Василенко Я.М.
Судді: Степанюк А.Г.
Шурко О.І.
.
Головуючий суддя Василенко Я.М.
Судді: Степанюк А.Г.
Шурко О.І.