10 грудня 2015 р. № 876/11201/15
Суддя Львівського апеляційного адміністративного суду Гінда О.М., розглянувши клопотання Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2015 року у справі № 2а-2677/11/1370 у справі за адміністративним позовом Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області до ОСОБА_1 про стягнення податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, -
встановив:
постановою Львівського окружного адміністративного суду від 05.10.2015 відмовлено у задоволенні позову.
Із цією постановою не погодився позивач подав на неї апеляційну скаргу. Однак, оскільки така подана без додержання вимог ч. 6 ст. 187 КАС України (не долучено документ про сплату судового збору), ухвалою від 19.11.2015 апеляційну скаргу залишено без руху та надано 10-денний строку, з дня отримання копії цієї ухвали, для усунення вказаних недоліків.
10.12.2015 на адресу суду надійшло клопотання ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області про відстрочення сплати судового збору у зв'язку з відсутністю відповідних коштів, на підтвердження чого надано відповідні документи.
Відповідно до ч. 2 ст. 87 КАС України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначені Законом України «Про судовий збір» від 08.07.2011 № 3674-VI (далі - Закон № 3674-VI).
Статтею 8 Закону № 3674-VI передбачено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Вказаній нормі кореспондують положення ч. 1 ст. 88 КАС України, з аналізу яких можна дійти висновку, що звільнення, зменшення, відстрочення або розстрочення сплати судового може бути здійснено судом за умови важкого майнового стану особи, яка цей збір має сплатити.
Як вбачається із долученої копії довідки від 18.11.2015 № 03-08/1660 про обсяги асигнувань загального фонду ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області, що видна УДКС у Сихівському районі м. Львова, залишок коштів за кодом економічних класифікацій 28000 «Інші поточні платежі» станом на 17.11.2015 відсутній.
З метою виділення коштів, ДПІ у Сихівському районі м. Львова ГУ ДФС у Львівській області зверталося із листами до ГУ ДФС у Львівській області, на які листом від 07.10.2015 останнє повідомило про скерування в ДФС України листів з пропозицією щодо перерозподілу або виділення коштів для сплати судового збору.
З огляду на викладене, клопотання про відстрочення сплати судового збору є обґрунтованим, а тому підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 87, 88, 187, 189, 212, 254 КАС України, суддя -
ухвалив:
задовольнити клопотання Державної податкової інспекції у Сихівському районі м. Львова Головного управління ДФС у Львівській області та відстрочити сплату судового збору за подання апеляційної скарги на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 5 жовтня 2015 року у справі № 2а-2677/11/1370 (апеляційне провадження № 876/11201/15) до дня ухвалення судом апеляційної інстанції рішення по цій справі.
Ухвала набирає законної сили з моменту постановлення.
На ухвалу протягом двадцяти днів, з дня набрання нею законної сили, може бути подана касаційна скарга безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Суддя О.М. Гінда