Ухвала від 17.12.2015 по справі 823/5419/15

УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

17 грудня 2015 року справа № 823/5419/15

м. Черкаси

Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Тимошенко В.П., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Управління МВС України в Черкаській області, Головного управління поліції в Черкаській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу,

ВСТАНОВИВ:

16 грудня 2015 року до суду з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, в якій просить:

1) визнати протиправним та скасувати наказ Управління МВС України в Черкаській області №312 о/с від 06.11.2015 в частині звільнення зі служби в органах внутрішніх справ майора міліції ОСОБА_1, помічника начальника відділу - оперативного чергового чергової частини штабу Придніпровського РВ в м. Черкаси УМВС України в Черкаській області;

2) поновити на службі в органах внутрішніх справ на рівнозначній посаді ОСОБА_1 з 07.11.2015;

3) стягнути з Управління МВС України в Черкаській області на користь ОСОБА_1 суму середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Вивчивши позовну заяву, суддя вважає, що вона не відповідає вимогам статті 106 КАС України, а тому повинна бути залишена без руху з нижче зазначених підстав.

Згідно з пунктом 1 частини 2 статті 17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема спори фізичних чи юридичних осіб із суб'єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності.

Відповідно до частини 1 статті 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.

Так, зміст адміністративного позову - це адресоване адміністративному суду прохання позивача процесуально-правового характеру задовольнити його вимогу до відповідача. Частина четверта статті 105 КАС формулює позовні вимоги, що можуть становити зміст адміністративного позову. За своєю суттю це бажаний для позивача спосіб захисту адміністративним судом прав, свобод чи інтересів, які він вважає порушеними.

Положенням пункту 4 частини 1 статті 106 КАС України визначена вимога до позовної заяви, яка передбачає необхідність зазначення позивачем змісту позовних вимог згідно з частинами четвертою і п'ятою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів. Позовна заява повинна містити інформацію про те, які саме права, свободи або інтереси, на думку позивача, було порушено рішенням, діями (бездіяльністю) органу владних повноважень.

В адміністративному позові позивачем викладено фактичні обставини не в повному обсязі та з неточностями ( в 1 абзаці 1 сторінки позову позивачем зазначено «…старшого начальницького складу із серпня р. по листопада 2015р.» та «…. Наказом УМВС України в Черкаській області №312 о/с від 06.11.2004…»), таким чином позивачу необхідно виправити неточності допущені при написанні адміністративного позову.

Крім того, вимога позивача щодо поновлення його на службі в органах внутрішніх справ України на рівнозначній посаді із 07 листопада 2015 року не конкретизована. За таких обставин, позивачу необхідно обрати належний спосіб захисту свого права, свободи чи інтересу, а саме: уточнити хто саме повинен його працевлаштувати на даній посаді.

Також, як встановлено з прохальної частини позовної заяви, вимоги позивача стосуються виключно дій управління Міністерства внутрішніх справ України в Черкаській області, хоча Головне управління Національної поліції в Черкаській області також являється відповідачем.

Отже, позивачу необхідно здійснити уточнення щодо учасників процесу (визначення їх правового статусу) та заявлення відповідних вимог до кожного окремо.

Згідно частини 3 статті 99 КАС України для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів. Для звернення до суду у справах щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби встановлюється місячний строк.

Відповідно до статті 100 КАС України адміністративний позов, поданий після закінчення строків, установлених законом, залишається без розгляду, якщо суд за заявою особи, яка його подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.

Частиною 1 статті 102 КАС України передбачено, що пропущений з поважних причин процесуальний строк, встановлений законом, може бути поновлений, а процесуальний строк, встановлений судом, - продовжений судом за клопотанням особи, яка бере участь у справі.

У позовній заяві позивач вказує, що про існування оскаржуваного наказу дізнався 16.11.2015, однак ним не надано доказів на підтвердження таких доводів.

Таким чином, суддя вважає, що позивачем пропущено строк звернення до адміністративного суду та не надано жодного належного обґрунтування поважності причин пропуску строку звернення до суду, що позбавляє суд можливості вирішити питання про відкриття провадження у справі.

Відповідно до частини 3 статті 106 КАС України до позовної додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень.

Суддя зазначає, що позивачем не виконано вимог частини 3 статті 106 КАС України, оскільки до позовної заяви додано лиши 2 копії адміністративного позову без доданих додатків, які зазначені в них.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам статті 106 КАС України, що має наслідком на підставі частини 1 статті 108 КАС України залишення позовної заяви без руху.

Керуючись статтями 106, 108 КАС України, суддя

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління МВС України в Черкаській області, Головного управління поліції в Черкаській області про визнання протиправним та скасування наказу, поновлення на посаді та стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу, залишити без руху.

Встановити позивачу строк до 09 лютого 2016 року для усунення вказаних вище недоліків позовної заяви.

Ухвала набирає законної сили відповідно до вимог статті 254 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд у строки та порядку, передбачені статтями 185-187 цього Кодексу.

Суддя В.П. Тимошенко