ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
про залишення позовної заяви без руху
"18" грудня 2015 р. Справа № 809/4431/15
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Лучко О.О., розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління МВС України в Івано-Франківській області про зобов"язання до вчинення дій,-
17.12.2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з адміністративним позовом до Управління МВС України в Івано-Франківській області про зобов"язання до вчинення дій.
Частиною 3 статті 106 КАС України передбачено, що до позовної заяви додається документ про сплату судового збору, крім випадків, коли його не належить сплачувати.
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначає Закон України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Так, згідно із ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір"ставка судового збору за подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати.
Згідно із ч.1 ст.8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" у 2015 року встановлено мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 грн.
Позивачем до позовної заяви додано копію посвідчення учасника бойових дій серія УБД №142121, виданого 18.05.2015 року, в якому зазначено, що власник даного посвідчення має право на користування пільгами, встановленими законодавством України для ветеранів війни - учасників бойових дій.
В п.13 ч.1 ст.5 Закону України "Про судовий збір" передбачено пільги щодо сплати судового збору, зокрема, звільнення від сплати судового збору учасників бойових дій, Героїв України - у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.
З системного аналізу положень даної статті вбачається, що цією нормою конкретизовано випадки звільнення такої категорії позивачів, а саме: лише у справах, пов'язаних з порушенням їхніх прав.
Як вбачається із позовних вимог позивач просить зобов'язати Головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області зарахувати до вислуги років час навчання в Івано-Франківському технікумі фізичної культури і спорту за період з 1 вересня 1991 року по 26 червня 1994 року, у розрахунку 1 рік навчання - 6 місяців служби; внести зміни до відповідних документів щодо призначення пенсії та зобов'язати провести перерахунок вислуги років відповідно внесеним змін.
Відтак, ОСОБА_1 звернувся до суду за захистом свого порушеного права як особа, котра перебуває на публічній службі, у сфері відносин з приводу проходження публічної служби, а не як ветеран війни - учасник бойових дій, права якого як такого були порушені відповідачем.
Відтак, позивачу необхідно сплатити судовий збір в розмірі ставок судового збору, визначеного ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір".
Таким чином, розмір судового збору, який підлягає до сплати позивачами - фізичними особами при поданні адміністративного позову немайнового характеру, становить 487,20 грн.
Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України "Про судовий збір" у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Оскільки позивачем заявлено три вимоги немайнового характеру, до сплати підлягає судовий збір в розмірі 1461,60 грн.(487,20 грн. х 3 = 1461,60 грн.)
Однак, позивачем до матеріалів позову квитанції про сплату судового збору не додано.
Крім того, позивачем при поданні позову в змісті позовних вимог не конкретизовано вимогу, а саме: в які відповідні документи (довідку, лист, розрахунок тощо) щодо призначення пенсії він просить суд зобов'язати відповідача внести зміни.
Також, позивач в позовній заяві вказав відповідача - Управління МВС України в Івано-Франківській області, хоча позовні вимоги звернуті до Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, що є недоліком позовної заяви відповідно до ст.106 КАС України.
За таких обставин, суд зазначає, що позовну заяву подано без додержання вимог ч.3 ст.106 КАС України.
Відповідно до ч.1 ст.108 КАС України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених ст.106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
В зв'язку з вищевикладеним, згідно з вимогами ч.1 ст.108 КАС України позовну заяву слід залишити без руху та надати позивачу строк, достатній для усунення вищевказаних недоліків шляхом сплати судового збору, конкретизації позовної вимоги - в які документи (довідку, лист, розрахунок тощо) щодо призначення пенсії він просить суд зобов'язати відповідача внести зміни та зазначити відповідача відповідно до заявлених позовних вимог.
На підставі наведеного, керуючись ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя ,-
Позовну заяву ОСОБА_1 до Управління МВС України в Івано-Франківській області про зобов"язання до вчинення дій - залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків до 29 грудня 2015 р. та роз'яснити, що в разі не усунення недоліків у вище зазначений строк позовна заява буде вважатися неподаною і повернена.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Відповідно до статті 254 КАС України ухвала набирає законної сили після закінчення встановлених строків подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Лучко О.О.